środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851171
Dzisiaj: 402
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 3

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Sprzątanie cmentarza żydowskiego
W ramach współpracy naszej szkoły z Kutnowskim Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej uczniowie kl. IV TZ technik hotelarstwa z wychowawcą p. Mirosławem Ziębińskim w dniu 16 marca br. uczestniczyli w sprzątaniu terenu cmentarza żydowskiego w Kutnie.
To teren pomiędzy ulicą Sobieskiego, Zdrojową i Tarnowskiego. Cmentarz powstał w 1793 roku, ostatni pogrzeb na kutnowskim cmentarzu miał miejsce w 1948 roku. Podczas II wojny światowej nekropolia zniszczona została przez nazistów. Kamienne nagrobki wyrwano i wykorzystano do utwardzania chodników, placów i podwórek domów, zajętych przez Niemców. Na terenie nekropolii grzebano Żydów, zmarłych lub zamordowanych w getcie. Cmentarz był także miejscem egzekucji ludności żydowskiej. 
Po wojnie nieliczni już kutnowscy Żydzi dokonali na cmentarzu pochówku przywiezionych z obozu w Chełmnie nad Nerem prochów swych bliskich. (Wykorzystano informacje ze strony: http://www.sztetl.org.pl/pl/article/kutno/12,cmentarze/)
Młodzież naszej szkoły włącza się do prac porządkowych. Uprzątając teren cmentarza z porzuconych tam puszek, butelek itp., daje przykład właściwej postawy społecznej oraz szacunku wobec historii i ludzkiego istnienia.
Galeria
autor: Mirek  2016-03-17        Skomentuj 0

Turniej Matematyczny
W dniu 14. marca 2016 r. w naszej szkole odbył się Turniej Matematyczny z okazji Dnia Matematyki. Wzięło w nim udział pięć drużyn, reprezentujących klasy: II, III, IV Technikum Zawodowego - technik hotelarstwa oraz I i IV Technikum Zawodowego – technik żywienia i usług gastronomicznych.
Poszczególne drużyny odpowiadały na pytania przygotowane w formie interaktywnej prezentacji Microsoft PowerPoint udostępnionej przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patrona merytorycznego e-math.pl. Pytania były luźno związane ze znanymi przysłowiami polskimi. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z przykładowym opisem rozwiązania każdego zadania, pełniącym rolę edukacyjną oraz przekonać się, że matematyka występuje w każdej dziedzinie życia.
Zwyciężyły drużyny reprezentujące klasy: III Technikum Zawodowego – technik hotelarstwa oraz IV Technikum Zawodowego – technik żywienia i usług gastronomicznych.
Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, słodycze oraz dyplomy za czynny udział w Turnieju Matematycznym.
Organizatorzy dziękują uczniom za lojalną i zgodną rywalizację, poświęcony czas i chęć podjęcia wysiłku zmierzenia się z Królową Nauk.
Zwycięzcom gratulujemy.
Galeria
autor: Mirek  2016-03-16        Skomentuj 0

XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
Dnia 15 marca 2016 roku w naszej szkole odbył się szkolny etap XX  Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Zakres merytoryczny obejmował:- Ewangelię wg  Św. Mateusza - List do Efezjan - Pieśń nad Pieśniami W konkursie udział brali uczniowie z klas: I TZ żug,  II TZ żug,  III TZ hot, II TZ hot. Nad przebiegiem konkursu czuwała p. prof. Aleksandra Tondyra - Plewa.
Laureatami zostali:
I miejsce   - Mateusz Ciszewski kl. I TZ żug
II  miejsce - Katarzyna Misztal kl. II TZ żug
III miejsce - Puchalska Paulina kl. II TZ  hot.
Galeria
autor: Mirek  2016-03-16        Skomentuj 0

Ogólnopolski Konkursu "Młodzież Zapobiega Pożarom"
Powiatowy finał Ogólnopolskiego Konkursu "Młodzież Zapobiega Pożarom".
Jak co roku młodzież naszej szkoły brała udział w powiatowym finale ogólnopolskiego Konkursu "Młodzież Zapobiega Pożarom". Reprezentantami tegorocznymi byli Mateusz Ciszewski i Małgosia Włodarczyk, która uplasowała się tuż za podium zdobywając 22 punkty. Gratulujemy
autor: Mirek  2016-03-14        Skomentuj 0

APEL PORZĄDKOWY
W dniu 11 marca 2016 r. na spotkanie z młodzieżą naszej szkoły, w ramach organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego ogólnopolskiego konkursu „Szkoła wolna od dopalaczy”,  zaproszona została aspirant Edyta Machnik z Komendy Powiatowej  Policji w Kutnie. Na wstępie spotkania Pani wicedyrektor Małgorzata Gładysiak przypomniała, jakie zadania konkursowe wykonaliśmy w I półroczu, m.in. lekcje wychowawcze,  pokaz ratownictwa medycznego, spotkania uczniów i rodziców z policjantem oraz komendantem Straży Miejskiej na temat szkodliwości dopalaczy, udział w kampanii informacyjnej „Nie daj się wypalić!" przeprowadzonej w naszej szkole przez rówieśników z  ZS Nr 3 oraz  konkurs plastyczny „Stop dopalaczom”. Szkolna komisja konkursowa oceniła prace plastyczne uczniów. Pani wicedyrektor wspólnie z opiekunem SK PCK -  panią Agnieszką Mularczyk wręczyła zwycięzcom nagrody oraz dyplomy:
I miejsce zajął Łukasz Żakieta z kl. IV TZ żug.,
II miejsce Kasandra Karpiak z kl I TZ kelner,
III miejsce Martyna Podorska z kl. III TZ żug.

GALERIA

więcej...
autor: Adam  2016-03-13        Skomentuj 0

MARZEC MIESIĄCEM MATEMATYKI
12. marca to Dzień Matematyki. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny programu e-math.pl!. Święto zostało zapoczątkowane przez organizację „World Education Games” w 2007 r. W Polsce pierwsze ogólnopolskie obchody  odbyły się  12. marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve.
Dzień Matematyki zainicjowany został po to, aby uatrakcyjnić uczniom naukę matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę królowej nauk… Organizatorzy kierują swe starania głównie do uczniów nielubiących matematyki - z nadzieją, że poprzez takie inicjatywy przekonają ich do tej pięknej dziedziny nauki i życia.
W tym roku hasłem przewodnim są przysłowia polskie, toteż i pytania luźno się wiążą z przysłowiami. Do każdego pytania dołączona jest prawidłowa odpowiedź oraz krótki opis „na temat”, pełniący rolę edukacyjną.
14 marca 2016r. w naszej szkole odbędzie się Turniej Matematyczny. Jego celem jest zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że występuje ona w każdej dziedzinie życia. Turniej będzie składał się z pytań z zakresu matematyki i nauk „okołomatematycznych”. Drużyny biorące udział w Turnieju będą odpowiadać na pytania przygotowane w formie interaktywnej prezentacji Microsoft PowerPoint.
Organizatorem Szkolnego Turnieju Matematycznego jest pani profesor Barbara Rosiak-Indrzejczyk.

Zapraszamy 14. marca 2016r. o godzinie 13.30 do sali M !  Powodzenia !
autor: Adam  2016-03-11        Skomentuj 0

Dzień Kobiet w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kutnie
Uczniowie z  klasy I i IV TZ- technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z opiekunami panią Aleksandrą  Tondyrą – Plewą i panią Emilią Durką  po raz kolejny odwiedzili podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy – tym razem z okazji Dnia Kobiet. 8 marca br. zaprezentowali montaż słowno - muzyczny zatytułowany „Być kobietą". Wszystkie panie otrzymały tulipany wykonane techniką origami przez uczniów klasy I TZ  technik żywienia i usług gastronomicznych. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki. Na koniec spotkania wszyscy bawili się przy karaoke. Mamy nadzieję na kontynuację miłej współpracy.
Galeria
autor: Mirek  2016-03-09        Skomentuj 0

Hotelarze promują swój zawód w Łodzi
7. marca uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie uczestniczyli w III edycji Dni Otwartych w andel's Hotel Łódź, organizowanych pod patronatem Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.Celem targów było zaprezentowanie zawodów związanych z hotelarstwem, co umożliwia młodym ludziom dokonanie trafnego wyboru kierunku kształcenia. Młodzież Troczewskiego  promowała zawód hotelarza. Podczas targów spotkały się trzy grupy uczestników: przedstawiciele ponadgimnazjalnych szkół zawodowych, uczniowie szkół gimnazjalnych oraz pracownicy andel's Hotel Łódź. Targi z jednej strony ułatwiają absolwentom gimnazjów wybór przyszłego zawodu, a z drugiej strony są okazją dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli do zapoznania się z ofertą szkół branży hotelarsko-gastronomicznej.  W czasie spotkania uczniowie Troczewskiego, na tle świątecznie zaaranżowanego stołu, promowali szkołę, prezentując kierunki kształcenia, częstując upieczonymi przez młodzież słodkościami. Dni Otwarte w andel's Hotel Łódź stały się też okazją do obejrzenia hotelu "od kuchni", z czego chętnie skorzystali uczniowie klas: II i IV Technikum Zawodowego - technik hotelarstwa oraz klasy I Technikum Zawodowego - technik żywienia i usług gastronomicznych. Reprezentanci poszczególnych działów udzielali informacji dotyczących ich codziennej pracy oraz przedstawili kompetencje zawodowe m.in. recepcjonisty, kucharza, koordynatora bankietów.
Za organizację wyjazdu i promocji szkoły odpowiedzialne były: p. Karina Karasińska-Pirowska, p. Beata Michałkiewicz oraz p. Aleksandra Szymczak.
Galeria
autor: Mirek  2016-03-09        Skomentuj 0

Wyróżnienie dla uczniów biorących udział w konkursie plastycznym
W dniu 7. marca 2016 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Anny Sujeckiej uczestniczyli w III Powiatowej Konferencji Profilaktycznej "Nie dla dopalaczy". W czasie spotkania, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Kutnie, przedstawiciele naszej szkoły zostali wyróżnieni za udział w powiatowym konkursie plastycznym na projekt znaku graficznego LOGO oraz HASŁA promującego zdrowy styl życia wolny od uzależnień, w szczególności od narkotyków i dopalaczy.
Wśród wyróżnionych znaleźli się:
1. Łukasz Żakieta - uczeń klasy IV TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych
2. Dominika Świerczyńska - uczennica klasy III TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych
3. Kamil Podorski - uczeń klasy III TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych
Galeria
autor: Mirek  2016-03-09        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl