środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851244
Dzisiaj: 475
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 5

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Dzień Flagi – Konstytucja 3 Maja
Dzień Flagi – Konstytucja 3 Maja
Z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klasy III Technikum Zawodowego technik żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem wychowawcy p. Moniki Żuber przygotowali program artystyczny. Wykorzystano w nim wiersze i pieśni patriotyczne oraz  informacje dotyczące wydarzeń historycznych, poprzedzających uchwalenie przez Sejm Czteroletni ustawy rządowej, zwanej później Konstytucją 3 maja. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie konstytucja, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Regulowała zasady funkcjonowania władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli. Dokument ten stał się symbolem tradycji niepodległościowych państwa polskiego.
Uroczystość szkolna, rozpoczęta hymnem narodowym, przebiegła w podniosłym
 i patriotycznym nastroju. Po części artystycznej pani wicedyrektor Małgorzata Gładysiak przypomniała o Dniu Flagi, przypadającym 2 maja oraz o poszanowaniu polskich symboli narodowych, zachęcając również do uczestnictwa w miejskich obchodach uroczystości:
2 maja  o godz. 12.00 – odbędzie się akcja harcerzy popularyzująca święto „Biało – czerwona 2016”, o godz. 13.00 „Bieg ku biało – czerwonej” – na terenach rekreacyjnych nad Ochnią.
3 maja zespół pocztu sztandarowego naszej szkoły (B. Smakowski, K. Chojnacki, K. Nowacka z kl. II TZ żug., S. Ładzikowska, K. Surowiec z kl. I TZ żug. i B. Fuz z kl. III TZ żug wraz z opiekunem p. M. Kamińskim uczestniczyć będą o godz. 10.00 w Mszy św. za Ojczyznę w kościele pw. św. Wawrzyńca w Kutnie oraz w dalszych uroczystościach miejskich na Placu Wolności.
Galeria
autor: Mirek  2016-04-30        Skomentuj 0

Uroczyste zakończenie nauki przez klasy maturalne
W dniu 29. kwietnia 2016 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia nauki w szkole przez klasy maturalne.Rozpoczęła się ona wystąpieniem uczennic: Natalii Turczak i Michaliny Darmach, które powitały kolejno – dyrekcję, grono pedagogiczne, absolwentów oraz rodziców i zaproszonych gości.Następnie wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy.Potem głos zabrała Pani dyrektor Urszula Macioszczyk, która skierowała do tegorocznych absolwentów pełne refleksji słowa pożegnania.W dalszej części nastąpił uroczysty moment złożenia ślubowania przez absolwentów, a po nim przemówienie przedstawicieli rodziców, Pani Elżbiety Wróblewskiej, absolwentów, Klaudii Kamorskiej i Grzegorza Kozarskiego oraz trzecioklasistów, Natalii Turczak.Pani dyrektor Urszula Macioszczyk rozpoczęła, oczekiwany przez wszystkich, moment wręczania nagród, dyplomów dla uczniów i listów gratulacyjnych dla rodziców. Zgodnie z tradycją grono pedagogiczne i społeczność uczniowska naszej szkoły przyznali absolwentom klas maturalnych honorowe Antośki w dowód uznania za określone osiągnięcia w ośmiu kategoriach. O przyznanie Antośka w kategorii najlepszy uczeń poproszono Panią dyrektor  Urszulę Macioszczyk. Antośka w tej kategorii otrzymała Natalia Olczak, uczennica kl. IV-TZ technik hotelarstwa. Antośka w kategorii najwyższa frekwencja wręczyła Pani wicedyrektor Małgorzata Gładysiak uczennicy kl. IV-TZ technik żywienia i usług gastronomicznych Ewelinie Kruszynie. Antośka w kategorii mistrz zawodu wręczyła Pani kierownik kształcenia praktycznego Julita Ryś, uczennicy IV TZ - technik hotelarstwa Monice Wróblewskiej.  Antośka w kategorii przyjaciel literatury wręczyła Pani Elżbieta Michalak uczennicy kl. IV-TZ technik hotelarstwa Adriannie Pawlak. W kategorii osobowość artystyczna Antośka uczniom: z kl. IV-TZ technik żywienia i usług gastronomicznych - Łukaszowi Żakiecie, kl. IV-TZ technik hotelarstwa Adriannie Pawlak i kl. IV-TZ technik hotelarstwa Mateuszowi Cywce wręczyła Pani Małgorzata Kajszczarek-Szychowska. W kategorii mistrz kreatywności Antośka wręczył Pan Mirosław Ziębiński uczennicy kl. IV-TZ technik żywienia i usług gastronomicznych, Klaudii Kamorskiej. Pani Joanna Zielińska wręczyła Antośka w kategorii najlepszy sportowiec uczniowi kl. IV-TZ technik hotelarstwa, Kasjanowi Czai. Super Antośka 2016 otrzymał uczeń kl. IV-TZ technik żywienia i usług gastronomicznych Marcin Zamerski z rąk Pani Moniki Ziębińskiej. Po zakończonych wyróżnieniach Pan Grzegorz Wojtasiak wydał komendę wyprowadzenia  sztandaru szkoły. Następnie uczniowie klasy III-TZ kelner pod kierunkiem  Pani Sylwii Buczkowskiej zaprezentowali, przygotowany na dzisiejszą  uroczystość, program artystyczny.
Spotkanie absolwentów z wychowawcami i wręczenie świadectw odbyło się w wyznaczonych salach.
 Galeria
autor: Mirek  2016-04-30        Skomentuj 33

,, Nie daj się wypalić”
28 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły przeprowadzili kampanię edukacyjno- informacyjną w Gimnazjum nr 2 w Kutnie "Nie daj się wypalić". Celem kampanii jest promowanie wśród młodzieży zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień, w szczególności od narkotyków i dopalaczy. W czasie akcji  uświadomiono gimnazjalistom, że istnieją różne zachowania szkodliwe dla zdrowia oraz wskazano  zagrożenia,  jakie dla zdrowia i życia niesie zażywanie narkotyków i środków psychoaktywnych, tzw. dopalaczy. Kampania edukacyjna  jest jednym z zadań  podjętych w ramach udziału naszej szkoły w ogólnopolskim konkursie ,,SZKOŁA WOLNA OD DOPALACZY”. Akcję wśród gimnazjalistów przeprowadzili: Agata Mielczarek, Agata Gnatowska, Anna Rospara, Julia El-Fadil z klasy II ZSZ – kucharz oraz Bartłomiej Smakowski i Emil Kopański z klasy II technik żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem pani Anny Sujeckiej.

Galeria
autor: Adam  2016-04-29        Skomentuj 0

Zaproszenie
W sobotę 30 kwietnia 2016 r. będziemy na II Kutnowskim Pikniku Naukowym! Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego  na II Kutnowskim Pikniku Naukowym inspiruje: ŻYJ ZDROWO. POZNAJ NOWĄ PIRAMIDĘ ZDROWEGO ŻYWIENIA.- Zdrowe produkty w zdrowych potrawach - Woda źródłem zdrowia i życia - Jak dbać o równowagę wodno-mineralną w organizmie? - Pomiary BMI- Aktywność sportowa
autor: Mirek  2016-04-27        Skomentuj 0

Rajd z "Troczewskim"
 
 
autor: Mirek  2016-04-26        Skomentuj 0

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych
Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych odbędzie się 29 kwietnia 2016 roku o godz. 9.00
autor: Mirek  2016-04-25        Skomentuj 0

73. Rocznica Powstania w Getcie Warszawskim
19 kwietnia 1943 roku. Wielkanoc. Wiosna. Karuzele. Głośna muzyka. Tymczasem w getcie..."Czasem wiatr z domów płonącychPrzynosił czarne latawce,Łapali skrawki w powietrzuJadący na karuzeli".  Czesław Miłosz, "Campo di Fiori".Od tego wydarzenia minęły 73 lata. My wciąż pamiętamy...     Nie inaczej było w tym roku. Obchody kolejnej rocznicy powstania w getcie warszawskim początkowo miały miejsce na terenie szkoły. Koordynatorem projektu była pani Beata Michałkiewicz.Uczniowie klas  IV TZ - technik hotelarstwa, IV TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych, III TZ - kelner i III TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych obejrzeli film udostępniony on-line przez Muzeum Historii Żydów w Warszawie, zatytułowany: ,,Nie było żadnej nadziei". http://www.polin.pl/pl/aktualnosci/2016/02/01/zglos-szkole-do-akcji-zonkile-2016Jego projekcja była częścią programu społeczno-edukacyjnego ,,Żonkile", nad którym patronat objęli Minister Edukacji Narodowej oraz wojewódzcy kuratorzy oświaty. Papierowe żonkile noszone tego dnia przez wszystkich, wykonane przez uczniów pod kierunkiem pani Aleksandry Tondyry-Plewy, to symbol pamięci o bohaterach powstania z 1943 roku. Warto wspomnieć, że żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję, a związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również co roku 19 kwietnia składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów - często były to właśnie żonkile.    Uczniowie wzięli również udział w uroczystościach zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej w ramach Dnia Pamięci o Kutnowskich Żydach. O godzinie 17. pod tablicą pamiątkową na budynku "Getta Konstancja" przedstawiciele władz miasta i powiatu złożyli kwiaty, a naszą szkołę reprezentował zespół pocztu sztandarowego w składzie:  Arkadiusz Witkowski, Paweł Żurawicz z kl. III Zasadniczej Szkoły Zawodowej - kucharz, Sylwia Ładzikowska - I TZ technik żywienia i usług gastronomicznych, Daria Szałańska z kl. III TZ  technik hotelarstwa pod opieką pana Leona Wieczorka. Następnie obchody przeniosły się do Centrum Teatru, Muzyki i Tańca, gdzie zorganizowano wernisaż wystawy "Izrael wczoraj i dziś", wypożyczonej z Ambasady Izraela, a następnie zaprezentowano film dokumentalny z Instytutu Pamięci Narodowej pt. "Getto Konstancja". Na zakończenie uroczystości odbył się koncert muzyki żydowskiej w wykonaniu nauczycieli, uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Kurpińskiego w Kutnie. W tym  spotkaniu udział wzięły uczennice: Sandra Kozak i Andżelika Bartosiak z kl. IV TZ  technik hotelarstwa, Aleksandra Kaźmierczak z kl. IV TZ technik technologii żywności i Agata Bechcińska z kl. III TZ  kelner,  a także pani Małgorzata Gładysiak i pani Beata Michałkiewicz.
autor: Mirek  2016-04-23        Skomentuj 0

Spotkanie ze studentami z WSTiH z Gdańska

18 kwietnia 2016r.  w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa  z Gdańska. Studenci zaprezentowali atrakcyjną ofertę uczelni i nowe kierunki kształcenia  w nowym roku akademickim  na Wydziale Turystyki, Rekreacji i Ochrony Zdrowia. Studia w WSTiH w Gdańsku  dają także możliwość ukończenia kursów specjalistycznych  pokrewnych z turystyką, hotelarstwem i gastronomią np. menedżer gastronomii i hotelarstwa, baristy, consierge, sommelira, odnowy biologicznej.

Galeria
autor: Mirek  2016-04-23        Skomentuj 0

Stypendium
autor: Mirek  2016-04-18        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl