środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851151
Dzisiaj: 382
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 7

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Kawa musi być gorąca jak piekło, czarna jak diabeł, czysta jak anioł, słodka jak miłość
"Kawa musi być gorąca jak piekło, czarna jak diabeł, czysta jak anioł, słodka jak miłość".

                                Charles-Maurice de Talleyrand

    Równie wielką miłośniczką kawy, jak zacytowany francuski polityk, jest mistrzyni Polski Latte Art z Poznania, dla której parzenie kawy jest po prostu pasją. To właśnie dzięki pani Agnieszce Rojewskiej uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie poznali między innymi historię kawy, różne jej gatunki oraz proces produkcji, a wszystko to za sprawą kursu baristy, zorganizowanego przez panią Ewę Żydowo przy współpracy z Poznańską Akademią Barmanów.
    Szkolenie trwało 2 dni i obejmowało zarówno zajęcia teoretyczne, służące również poznaniu zasad produkcji idealnego espresso i cappuccino oraz zasad pracy baristy, jak i zajęcia praktyczne - te szczególnie zainteresowały młodzież uczestniczącą w szkoleniu.
    Okazało się, że parzenie kawy to sztuka, w której każdy element odgrywa niezwykle znaczącą rolę i decyduje o ostatecznym smaku. Należy właściwie dobrać grubość mielenia ziaren kawy, zaparzyć idealne espresso przy użyciu profesjonalnego sprzętu, idealnie spienić mleko, a potem... narysować na nim, co podpowie wyobraźnia. Młodzieży szczególnie przypadły do gustu serduszka, pojawiające się na powierzchni kawy. Później można było delektować się napojem nie tylko samemu, ale i obdarować filiżanką kawy innych. Chciałoby się być w ich gronie.
autor: Mirek  2016-05-19        Skomentuj 0

Konkurs kulinarny "Gotuj z Hortexem"
Konkurs kulinarny "Gotuj z Hortexem" Dnia 19.05.2016 r. odbył się w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie szkolny konkurs kulinarny "Gotuj z Hortexem". W konkursie uczestniczyli uczniowie klasy II i III Zasadniczej Szkoły Zawodowej - kucharz. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu: - zupy krem z zielonego groszku - chińskiego dania z ryżem - truskawkowego tiramisu W czasie konkursu uczniowie byli oceniani za:- stanowisko pracy - bhp- technikę wykonania - wygląd i kompozycję- ocenę organoleptyczną gotowych potraw. Czas na wykonanie zadania wynosił 120 minut.Surowce i nagrody sponsorowała firma "HORTEX". W skład komisji oceniającej wchodzili: - p. Przemysław Ślega - przedstawiciel firmy "HORTEX" - p. Julita Ryś - kierownik szkolenia praktycznego - p. Leon Wieczorek - nauczyciel przedmiotów zawodowych. Konkurs przygotowany przez nauczycieli przedmiotów zawodowych p. Emilię Durkę i p. Annę Sujecką.I miejsce Julia El - Fadil, Anna Rospara, Kacper ChochulskiII miejsce Agata Mielczarek, Marta Tomczak, Klaudia ZwierzchowskaIII miejsce Dominik Stańczyk, Sandra Kamińska, Angelika Dąbrowicz
GALERIA
autor: Mirek  2016-05-19        Skomentuj 0

Szkoła wolna od dopalaczy – spotkanie z lekarzem
Szkoła wolna od dopalaczy – spotkanie z lekarzem

W ramach uczestnictwa naszej szkoły w ogólnopolskim konkursie „Szkoła wolna od dopalaczy” w dniu 17 maja br. odbyło się spotkanie rodziców uczniów klasy II i III TZ technik żywienia i usług gastronomicznych z doktorem Wojciechem Ziółkowskim.  Tematem prelekcji były zagrożenia wynikające z zażywania dopalaczy.
Doktor W. Ziółkowski w rozmowie z uczestnikami spotkania wskazał na wiele ważnych kwestii:
•    sygnały, które mogą wskazywać na używanie dopalaczy,
•    dlaczego dopalacze nie są obojętne dla organizmu,
•    objawy po zażyciu dopalaczy,
•    zagrożenie dla zdrowia i życia,
•    czy dopalacze uzależniają,
•    jak rodzice mogą zapobiec, aby ich dziecko nie eksperymentowało z dopalaczami,
•    gdzie szukać pomocy, jeśli zauważą niepokojące objawy.
 W spotkaniu uczestniczyła pani wicedyrektor Małgorzata Gładysiak – organizator spotkania oraz wychowawcy klas II i III TZ żug.  – p. Katarzyna Goszczyńska i pani Monika Żuber. Rodzice uczniów otrzymali ulotki informacyjne.
Doktor Wojciech Ziółkowski spotka się również z uczniami naszej szkoły w dniu 25 maja 2016 r., aby rozmawiać na temat niebezpieczeństw związanych ze stosowaniem substancji psychoaktywnych.
Galeria
autor: Mirek  2016-05-18        Skomentuj 0

Zmiana Planu Lekcji
PLAN LEKCJI NA ROK SZKOLNY 2015/2016
ZMIANY PLANU
OBOWIĄZUJĄ OD 16-05-2016r
autor: Adam  2016-05-15        Skomentuj 0

I Międzyszkolny Rajd Pieszy „Kutno doktora Troczewskiego”
I Międzyszkolny Rajd Pieszy „Kutno doktora Troczewskiego”

W dniu 13 maja 2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr Antoniego Troczewskiego w Kutnie odbył się I Międzyszkolny Rajd Pieszy ,,Kutno Doktora Troczewskiego” adresowany do gimnazjalistów. Uczestnikami rajdu byli uczniowie Gimnazjum nr 1 im. A. Mickiewicza wraz z panią Anną Kosmowską, Gimnazjun nr 3 im. H. Sienkiewicza w Kutnie z panią Iwoną Pstrągowską – Oswald oraz gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Byszewie z panią Ewą Mikołajczyk - łącznie 32 uczniów. Celem przedsięwzięcia było przybliżenie gimnazjalistom sylwetki doktora A. Troczewskiego, patrona naszej szkoły,  wielkiego społecznika kutnowskiego oraz miejsc z nim związanych, popularyzacja turystyki pieszej oraz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Uczestnicy rajdu o godzinie 9.00 wyruszyli spod budynku ,, Troczewskiego” wraz z panią Aleksandrą Szymczak – opiekunem Szkolnego Koła Hotelarsko – Turystycznego oraz panią Małgorzatą Kajszczarek – Szychowską. Przewodnikami po Kutnie były uczennice klasy I i II TZ technik hotelarstwa: Patrycja Matysiak, Weronika Wolska, Karina Aleniak, Estera Jelonek, Klaudia Janiak, Marika Podorska.  Szlak rajdu wyznaczały miejsca związane z postacią doktora Troczewskiego:
willa doktora przy ulicy 29 Listopada 4 (obecnie USC), Park im. Traugutta, Dom Dochodowy Straży Ogniowej (obecnie Centrum Muzyki, Teatru i Tańca), budynek dawnego Szpitala św. Walentego przy ulicy Wyszyńskiego.
Na trasie rajdu do grupy dołączyła pani Bożena Gajewska - prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, dzieląc się z młodzieżą bogatą wiedzą z zakresu edukacji regionalnej na temat działalności Doktora. Ostatnim punktem programu był powrót do szkoły i poznanie dziejów najstarszej szkoły średniej w Kutnie, założonej w 1907 r. przez doktora Troczewskiego.
Rajd zakończył się konkursem wiedzy o życiu i działalności doktora Antoniego Troczewskiego. Pytania konkursowe przygotowali członkowie Szkolnego Koła Turystyczno – Hotelarskiego wraz z panią Aleksandrą Szymczak. Pani wicedyrektor Małgorzata Gładysiak przedstawiła gimnazjalistom charakter kształcenia zawodowego w naszej szkole oraz wręczyła wszystkim uczestnikom rajdu drobne upominki, opiekunom podziękowania, a zwycięzcom konkursu nagrody książkowe z dziedziny turystyki:
1 miejsce -  Agata Słowińska – Gimnazjum w  Byszewie
2 miejsce - Grzegorz Wilkowiecki - Gimnazjum nr 1 w Kutnie
3miejsce - Norwid Malczewski - Gimnazjum nr 3 w Kutnie
Gratulujemy!

Na zakończenie spotkania na uczestników rajdu czekał słodki poczęstunek - szarlotka i kompot. Młodzież miała również możliwość zwiedzania szkolnych pracowni,  uczestniczenia w prezentacji etapów nakrycia stołu okolicznościowego z okazji Dnia Matki. Pokaz, wzbogacony stosownym komentarzem z zakresu obsługi konsumenta, przygotowały uczennice klasy I Technikum Zawodowego – kelner: Kasandra Karpiak, Karolina Czerwińska oraz Weronika Oczkowska pod kierunkiem pani Ewy Żydowo. Przygotowanie  stołów - uczniowie z klasy III Technikum Zawodowego – technik żywienia i usług gastronomicznych, obsługa zaproszonych gości uczennice z klasy III Technikum zawodowego-kelner: Marika Melson, Weronika Bednarek, Agata Bechcińska, Klaudia Bajerska.
Podziękowania dla nauczycieli i uczniów zaangażowanych w przygotowanie rajdu, konkursu i spotkania!
Galeria
autor: Mirek  2016-05-13        Skomentuj 89

Robert Sowa w naszej szkole
24 maja 2016 r. do naszej szkoły przyjedzie znany kucharz Robert Sowa ze swoją ekipą. W tym dniu odbędą się warsztaty kulinarne, w których wezmą udział nasi uczniowie. I tura warsztatów odbędzie się ok. godziny 9.00, a II tura ok. godziny 11.00.Uczniowie wraz z Robertem Sową przygotują:- chłodnik pomidorowy z truskawkami i puree z awokado,- pieczoną polędwicę z dorsza z sosem z ogórków kiszonych i koperkiem,- pikantną pierś kaczki z gruszkami i rozmarynemPomiędzy turami rozpocznie się również eliminacja do Kulinarnego Talentu 2017, który odbędzie się na targach Eurogastro w Warszawie. W tej eliminacji wezmą udział wybrani uczniowie Troczewskiego i będą przygotowywać danie główne z kaczki. Na zakończenie warsztatów Robert Sowa wręczy uczniom certyfikaty uczestnictwa oraz zaproszenie na Kulinarny Talent 2017.
autor: Bartek  2016-05-09        Skomentuj 0

Gotuj z Hortexem
19 maja 2016 r. odbędzie się w naszej szkole konkurs kulinarny "Gotuj z Horteksem". Uczniowie klas II i III ZSZ kucharz przygotują zupę, danie główne i deser z produktów Horteksu.
autor: Bartek  2016-05-09        Skomentuj 0

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną
5 maja 2016 roku na Placu Piłsudskiego w Kutnie odbyły się obchody „Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną” połączone z „Jubileuszem 20 -€“ lecia WTZ”.  Nie mogło z tej okazji zabraknąć tortu, który przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dra A. Troczewskiego.
Galeria
autor: Mirek  2016-05-06        Skomentuj 0

TROCZEWSKI NA II PIKNIKU NAUKOWYM
W sobotę 30.04.2016r. odbył się II Piknik Naukowy „Oswoić innowacje”, organizowany przez Agencję Rozwoju Regionu Kutnowskiego pod patronatem starosty kutnowskiego. Pod hasłem „TROCZEWSKI ” inspiruje: ŻYJ ZDROWO  uczniowie i nauczyciele promowali zdrowy styl życia. Nasze propozycje odnosiły się do nowej piramidy zdrowego żywienia. Inspirowaliśmy mieszkańców Kutna do sięgania  po zdrowe produkty  i zdrowe potrawy. Uruchomiony został „bar sałatkowy”, propagowano zdrowe surowce ( np.  warzywa, owoce, produkty zbożowe z pełnego przemiału, ryby, białe mięso) do przygotowania pełnowartościowych  potraw. Na naszym stoisku można było degustować zdrowe wypieki, m.in. paszteciki z kaszy gryczanej z dodatkiem  sera, napoje na bazie wody mineralnej z różnymi dodatkami (np. cytryny, limonki, pomarańczy, imbiru) oraz kefiry  i maślankę. Wyjaśnialiśmy jak dbać o równowagę wodno – mineralną w organizmie, podkreślając, że woda jest źródłem zdrowia i życia. Stworzyliśmy swoiste laboratorium analiz, aby wykazać właściwości zdrowotne wody i jej szerokie zastosowanie. Dzięki pomiarom BMI można było poznać swój wskaźnik wzrostowo – wagowy. W nowej piramidzie żywienia podstawą jest aktywność fizyczna. Jak wiadomo od dawna  ruch zastąpi każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu. Dlatego też przedstawialiśmy propozycje różnych form aktywności. Zapraszaliśmy, aby mieszkańcy ćwiczyli razem z nami. Stoisko „TROCZEWSKIEGO” cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Zwiedzający chętnie degustowali przygotowane przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły sałatki  i paszteciki – smaczne i zdrowe, korzystali z porad dotyczących zdrowego stylu życia. „TROCZEWSKI” zajął I miejsce w konkursie  na najciekawsze stoisko. Podziękowania dla Pani Iwony Grzybowskiej – prezesa „Zoriny” Sp. z o. o w Kutnie za  przekazanie przetworów mlecznych do degustacji oraz dla Pani Agnieszki Piaseckiej za pomoc  w organizacji transportu sprzętu sportowego na piknik. Podziękowania dla nauczycieli i uczniów naszej szkoły zaangażowanych w przygotowanie i obsługę stoiska „TROCZEWSKIEGO” w czasie II Kutnowskiego Pikniku Naukowego.
Galeria
autor: Mirek  2016-05-02        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl