sobota, 8 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639451
Dzisiaj: 35
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 6

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Gotuj z Hortexem
19 maja 2016 r. odbędzie się w naszej szkole konkurs kulinarny "Gotuj z Horteksem". Uczniowie klas II i III ZSZ kucharz przygotują zupę, danie główne i deser z produktów Horteksu.
autor: Bartek  2016-05-09        Skomentuj 0

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną
5 maja 2016 roku na Placu Piłsudskiego w Kutnie odbyły się obchody „Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną” połączone z „Jubileuszem 20 -€“ lecia WTZ”.  Nie mogło z tej okazji zabraknąć tortu, który przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dra A. Troczewskiego.
Galeria
autor: Mirek  2016-05-06        Skomentuj 0

TROCZEWSKI NA II PIKNIKU NAUKOWYM
W sobotę 30.04.2016r. odbył się II Piknik Naukowy „Oswoić innowacje”, organizowany przez Agencję Rozwoju Regionu Kutnowskiego pod patronatem starosty kutnowskiego. Pod hasłem „TROCZEWSKI ” inspiruje: ŻYJ ZDROWO  uczniowie i nauczyciele promowali zdrowy styl życia. Nasze propozycje odnosiły się do nowej piramidy zdrowego żywienia. Inspirowaliśmy mieszkańców Kutna do sięgania  po zdrowe produkty  i zdrowe potrawy. Uruchomiony został „bar sałatkowy”, propagowano zdrowe surowce ( np.  warzywa, owoce, produkty zbożowe z pełnego przemiału, ryby, białe mięso) do przygotowania pełnowartościowych  potraw. Na naszym stoisku można było degustować zdrowe wypieki, m.in. paszteciki z kaszy gryczanej z dodatkiem  sera, napoje na bazie wody mineralnej z różnymi dodatkami (np. cytryny, limonki, pomarańczy, imbiru) oraz kefiry  i maślankę. Wyjaśnialiśmy jak dbać o równowagę wodno – mineralną w organizmie, podkreślając, że woda jest źródłem zdrowia i życia. Stworzyliśmy swoiste laboratorium analiz, aby wykazać właściwości zdrowotne wody i jej szerokie zastosowanie. Dzięki pomiarom BMI można było poznać swój wskaźnik wzrostowo – wagowy. W nowej piramidzie żywienia podstawą jest aktywność fizyczna. Jak wiadomo od dawna  ruch zastąpi każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu. Dlatego też przedstawialiśmy propozycje różnych form aktywności. Zapraszaliśmy, aby mieszkańcy ćwiczyli razem z nami. Stoisko „TROCZEWSKIEGO” cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Zwiedzający chętnie degustowali przygotowane przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły sałatki  i paszteciki – smaczne i zdrowe, korzystali z porad dotyczących zdrowego stylu życia. „TROCZEWSKI” zajął I miejsce w konkursie  na najciekawsze stoisko. Podziękowania dla Pani Iwony Grzybowskiej – prezesa „Zoriny” Sp. z o. o w Kutnie za  przekazanie przetworów mlecznych do degustacji oraz dla Pani Agnieszki Piaseckiej za pomoc  w organizacji transportu sprzętu sportowego na piknik. Podziękowania dla nauczycieli i uczniów naszej szkoły zaangażowanych w przygotowanie i obsługę stoiska „TROCZEWSKIEGO” w czasie II Kutnowskiego Pikniku Naukowego.
Galeria
autor: Mirek  2016-05-02        Skomentuj 0

Dzień Flagi – Konstytucja 3 Maja
Dzień Flagi – Konstytucja 3 Maja
Z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klasy III Technikum Zawodowego technik żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem wychowawcy p. Moniki Żuber przygotowali program artystyczny. Wykorzystano w nim wiersze i pieśni patriotyczne oraz  informacje dotyczące wydarzeń historycznych, poprzedzających uchwalenie przez Sejm Czteroletni ustawy rządowej, zwanej później Konstytucją 3 maja. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie konstytucja, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Regulowała zasady funkcjonowania władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli. Dokument ten stał się symbolem tradycji niepodległościowych państwa polskiego.
Uroczystość szkolna, rozpoczęta hymnem narodowym, przebiegła w podniosłym
 i patriotycznym nastroju. Po części artystycznej pani wicedyrektor Małgorzata Gładysiak przypomniała o Dniu Flagi, przypadającym 2 maja oraz o poszanowaniu polskich symboli narodowych, zachęcając również do uczestnictwa w miejskich obchodach uroczystości:
2 maja  o godz. 12.00 – odbędzie się akcja harcerzy popularyzująca święto „Biało – czerwona 2016”, o godz. 13.00 „Bieg ku biało – czerwonej” – na terenach rekreacyjnych nad Ochnią.
3 maja zespół pocztu sztandarowego naszej szkoły (B. Smakowski, K. Chojnacki, K. Nowacka z kl. II TZ żug., S. Ładzikowska, K. Surowiec z kl. I TZ żug. i B. Fuz z kl. III TZ żug wraz z opiekunem p. M. Kamińskim uczestniczyć będą o godz. 10.00 w Mszy św. za Ojczyznę w kościele pw. św. Wawrzyńca w Kutnie oraz w dalszych uroczystościach miejskich na Placu Wolności.
Galeria
autor: Mirek  2016-04-30        Skomentuj 0

Uroczyste zakończenie nauki przez klasy maturalne
W dniu 29. kwietnia 2016 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia nauki w szkole przez klasy maturalne.Rozpoczęła się ona wystąpieniem uczennic: Natalii Turczak i Michaliny Darmach, które powitały kolejno – dyrekcję, grono pedagogiczne, absolwentów oraz rodziców i zaproszonych gości.Następnie wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy.Potem głos zabrała Pani dyrektor Urszula Macioszczyk, która skierowała do tegorocznych absolwentów pełne refleksji słowa pożegnania.W dalszej części nastąpił uroczysty moment złożenia ślubowania przez absolwentów, a po nim przemówienie przedstawicieli rodziców, Pani Elżbiety Wróblewskiej, absolwentów, Klaudii Kamorskiej i Grzegorza Kozarskiego oraz trzecioklasistów, Natalii Turczak.Pani dyrektor Urszula Macioszczyk rozpoczęła, oczekiwany przez wszystkich, moment wręczania nagród, dyplomów dla uczniów i listów gratulacyjnych dla rodziców. Zgodnie z tradycją grono pedagogiczne i społeczność uczniowska naszej szkoły przyznali absolwentom klas maturalnych honorowe Antośki w dowód uznania za określone osiągnięcia w ośmiu kategoriach. O przyznanie Antośka w kategorii najlepszy uczeń poproszono Panią dyrektor  Urszulę Macioszczyk. Antośka w tej kategorii otrzymała Natalia Olczak, uczennica kl. IV-TZ technik hotelarstwa. Antośka w kategorii najwyższa frekwencja wręczyła Pani wicedyrektor Małgorzata Gładysiak uczennicy kl. IV-TZ technik żywienia i usług gastronomicznych Ewelinie Kruszynie. Antośka w kategorii mistrz zawodu wręczyła Pani kierownik kształcenia praktycznego Julita Ryś, uczennicy IV TZ - technik hotelarstwa Monice Wróblewskiej.  Antośka w kategorii przyjaciel literatury wręczyła Pani Elżbieta Michalak uczennicy kl. IV-TZ technik hotelarstwa Adriannie Pawlak. W kategorii osobowość artystyczna Antośka uczniom: z kl. IV-TZ technik żywienia i usług gastronomicznych - Łukaszowi Żakiecie, kl. IV-TZ technik hotelarstwa Adriannie Pawlak i kl. IV-TZ technik hotelarstwa Mateuszowi Cywce wręczyła Pani Małgorzata Kajszczarek-Szychowska. W kategorii mistrz kreatywności Antośka wręczył Pan Mirosław Ziębiński uczennicy kl. IV-TZ technik żywienia i usług gastronomicznych, Klaudii Kamorskiej. Pani Joanna Zielińska wręczyła Antośka w kategorii najlepszy sportowiec uczniowi kl. IV-TZ technik hotelarstwa, Kasjanowi Czai. Super Antośka 2016 otrzymał uczeń kl. IV-TZ technik żywienia i usług gastronomicznych Marcin Zamerski z rąk Pani Moniki Ziębińskiej. Po zakończonych wyróżnieniach Pan Grzegorz Wojtasiak wydał komendę wyprowadzenia  sztandaru szkoły. Następnie uczniowie klasy III-TZ kelner pod kierunkiem  Pani Sylwii Buczkowskiej zaprezentowali, przygotowany na dzisiejszą  uroczystość, program artystyczny.
Spotkanie absolwentów z wychowawcami i wręczenie świadectw odbyło się w wyznaczonych salach.
 Galeria
autor: Mirek  2016-04-30        Skomentuj 33

,, Nie daj się wypalić”
28 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły przeprowadzili kampanię edukacyjno- informacyjną w Gimnazjum nr 2 w Kutnie "Nie daj się wypalić". Celem kampanii jest promowanie wśród młodzieży zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień, w szczególności od narkotyków i dopalaczy. W czasie akcji  uświadomiono gimnazjalistom, że istnieją różne zachowania szkodliwe dla zdrowia oraz wskazano  zagrożenia,  jakie dla zdrowia i życia niesie zażywanie narkotyków i środków psychoaktywnych, tzw. dopalaczy. Kampania edukacyjna  jest jednym z zadań  podjętych w ramach udziału naszej szkoły w ogólnopolskim konkursie ,,SZKOŁA WOLNA OD DOPALACZY”. Akcję wśród gimnazjalistów przeprowadzili: Agata Mielczarek, Agata Gnatowska, Anna Rospara, Julia El-Fadil z klasy II ZSZ – kucharz oraz Bartłomiej Smakowski i Emil Kopański z klasy II technik żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem pani Anny Sujeckiej.

Galeria
autor: Adam  2016-04-29        Skomentuj 0

Zaproszenie
W sobotę 30 kwietnia 2016 r. będziemy na II Kutnowskim Pikniku Naukowym! Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego  na II Kutnowskim Pikniku Naukowym inspiruje: ŻYJ ZDROWO. POZNAJ NOWĄ PIRAMIDĘ ZDROWEGO ŻYWIENIA.- Zdrowe produkty w zdrowych potrawach - Woda źródłem zdrowia i życia - Jak dbać o równowagę wodno-mineralną w organizmie? - Pomiary BMI- Aktywność sportowa
autor: Mirek  2016-04-27        Skomentuj 0

Rajd z "Troczewskim"
 
 
autor: Mirek  2016-04-26        Skomentuj 0

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych
Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych odbędzie się 29 kwietnia 2016 roku o godz. 9.00
autor: Mirek  2016-04-25        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl