sobota, 8 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639463
Dzisiaj: 47
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 7

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

IV INTERDYSCYPLINARNY KONKURS
IV INTERDYSCYPLINARNY KONKURS WIEDZY Z BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY
Zachęcamy do udziału w konkursie. Proszę się zgłaszać do p. L. Wieczorka
ŁÓDZKIE CENTRUM DOSKONALENIA NAUCZYCIELI
I KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO
90-142 Łódź, ul. Kopcińskiego 29
sekretariat ds. doskonalenia tel./fax 42 678 10 85 e-mail:wcdnikp@wckp.lodz.pl
dyrektor tel. 42 678 33 78, fax 42 678 07 98 www.wckp.lodz.pl
Łódź, dnia 30.03.2020r.
ROK SZKOLNY 2019/2020
IV INTERDYSCYPLINARNY KONKURS
WIEDZY Z BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY
Praca nie szkodzi
Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa łódzkiego do udziału w interdyscyplinarnym konkursie wiedzy z bezpieczeństwa i higieny pracy Praca nie szkodzi organizowanym przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego – Pracownię BHP i Ergonomii wraz z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Łodzi.
Celem konkursu jest:
- kształtowanie pozytywnych postaw i zachowań w środowisku pracy,
- popularyzowanie zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
- rozbudzanie zainteresowania wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy,
- inspirowanie twórczych postaw uczniów z zakresu multimedialnej sztuki ilustracyjnej.
Forma konkursu doskonale wpisuje się w koncepcję kształcenia zdalnego.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przez ucznia infografiki eksponującej pozytywne aspekty pracy zgodnie z zasadami bhp.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu zawarte są w regulaminie na stronie ŁCDNiKP http://konkursy.wckp.lodz.pl/content/iv-interdyscyplinarny-konkurs-wiedzy-z-bezpiecze%C5%84stwa-i-higieny-pracy-%E2%80%9Epraca-nie-szkodzi%E2%80%9D
Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody.
Do udziału w konkursie każda szkoła może zgłosić maksymalnie trzech uczestników.
Termin zgłoszenia do udziału w konkursie i dostarczenia prac konkursowych mija 8 maja 2020 roku. Zgłoszenia należy dokonać na karcie zgłoszenia dołączonej do regulaminu konkursu. Zapraszamy do udziału w konkursie.
Informacje dotyczące konkursu - Izabela Rosiak, mail: i.rosiak@lcdnikp.elodz.edu.pl
Opracowała: Izabela Rosiak
Anna Koludo
wicedyrektor Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego
 
autor: Mirek  2020-04-16        Skomentuj 33

Życzenia wielkanocne

autor: Mirek  2020-04-09        Skomentuj 54

Życzenia Świąteczne
autor: Mirek  2020-04-07        Skomentuj 63

UWAGA UCZNIOWIE!
autor: Mirek  2020-04-01        Skomentuj 60

Koronawirus
Szerzenie się pandemii COVID-19 może być bardzo stresujące. Strach i obawy przed chorobą mogą przytłaczać. Dlatego tak ważna jest znajomość sposobów radzenia sobie z tym obciążeniem. Wśród objawów stresu związanego z wybuchem pandemii można wymienić m.in. występowanie nasilonych obaw i lęków o własne zdrowie i zdrowie swoich najbliższych, zmiany w nawykach związanych ze snem i spożywaniem posiłków, problemy ze snem i koncentracją uwagi, pogorszenie objawów choroby przewlekłej. Każdy może jednak podjąć proste kroki, by pomóc sobie, rodzinie i najbliższym w radzeniu sobie ze stresem wywołanym pandemią. W tym celu powinniśmy robić sobie przerwy od oglądania, czytania czy słuchania nowych informacji na temat pandemii w mediach, również społecznościowych. Ciągłe skupianie się tym problemie może nasilać niepokój. Warto też zadbać o siebie i swoje ciało - spożywać zdrowe, zbilansowane posiłki, wykonywać regularne ćwiczenia, wysypiać się, unikać alkoholu i innych substancji psychoaktywnych. Powinniśmy też starać się podejmować aktywności, które nas rozluźniają i sprawiają nam przyjemność. Poza tym warto porozmawiać z osobami, do których mamy zaufanie o swoich obawach i emocjach. Jeśli stres istotnie zakłóca nasze codzienne aktywności przez kolejne dni, warto poradzić się psychologa lub lekarza. Dzielenie się z innymi sprawdzonymi informacjami na temat wirusa i epidemii COVID-19 (a nie plotkami, czy fake newsami) pozwoli lepiej ocenić, jakie zagrożenie stanowi ona dla nas samych i naszych bliskich, a przez to może złagodzić stres. Dobrze jest też trzymać się dotychczasowej rutyny, jeśli chodzi codzienne aktywności, a w sytuacji, gdy zamknięte są szkoły stworzyć nowy schemat dnia obejmujący naukę oraz czas wolny. Drogi uczniu, pamiętaj, aby ograniczyć stres warto nie dopuszczać do nawarstwiania się materiału do nauki. Umiejętne zaplanowanie nauki oraz czasu wolnego pozwoli na komfortowe funkcjonowanie nawet w obecnej, trudnej sytuacji.
autor: Mirek  2020-03-30        Skomentuj 63

Darmowe książki w internecie
Drodzy uczniowie, w związku z brakiem możliwości bezpośredniego korzystania z bibliotek, chcę Wam zaprezentować kilka bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) ebooków, z których możecie korzystać nie wychodząc z domu. Do najpopularniejszych należą:
WolneLektury.pl - znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Projekt fundacji Nowoczesna Polska.
Lektury.gov.pl - serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.
Polona.pl - największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.
https://polska-poezja.pl/  - strona poświęcona poezji polskiej czytanej przez najlepszych polskich aktorów. Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a. Więcej informacji na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.
Legimi - to usługa oferująca dostęp do tysięcy ebooków w ramach abonamentu, zarówno na smartfonach, jak i czytnikach. Z uwagi na zamknięcie szkół serwis przygotował 20 tytułów dedykowanych uczniom w różnym wieku. Każdy może wybrać jedną darmową książkę. Jeżeli wykorzystujecie do nauki inne źródła oraz biblioteki cyfrowe i chcielibyście się tym podzielić z innymi, to piszcie do mnie na maila zsz2.biblioteka@wp.pl. Justyna Kołecka-nauczyciel bibliotekarz.
autor: Mirek  2020-03-29        Skomentuj 63

Nasi uczniowie w półfinale
autor: Mirek  2020-03-27        Skomentuj 54

MOTYWACJA DO NAUKI
MOTYWACJA DO NAUKI
JAK SIĘ UCZYĆ?

Trzeba sobie odpowiedzieć na następujące pytania: Kto, Dlaczego, Kiedy, Gdzie, Czego, Jak.
• KTO się będzie uczył? Ja!
• DLACZEGO? Bo to ważne dla mojej przyszłości.
• KIEDY? Codziennie. Jeżeli przez kilka dni nic nie robimy, materiał się spiętrza, trzeba sporo nadrabiać i to wszystko staje się nieprzyjemne. Trzeba sobie tak zorganizować czas, aby zrobić wszystko związane ze szkołą i żeby został jeszcze czas na inne zajęcia.
• GDZIE? Gdzie chcesz, gdzie ci wygodnie, gdzie najlepiej się skupisz.
• CZEGO się uczyć? Lepiej określać sobie, co się chce osiągnąć niż wyznaczać czas, jaki się poświęci danemu przedmiotowi. Dobrze jest przeplatać mniej interesujące przedmioty z tymi, które nas interesują.
• JAK się uczyć? Wyrabiać w sobie samodyscyplinę i robić we właściwym czasie to, co się musi zrobić. Kilka zasad:
• Bardzo ważnym elementem uczenia się jest systematyka. Wpływa ona na odpowiednie tempo dostarczania informacji i lepsze zapamiętywanie wyuczonych reguł czy treści.
• Długotrwałe uczenie się jest męczące i nie przynosi efektów. Po 1,5 godziny wysiłku koncentracja znacznie spada. Najbardziej efektywny dla mózgu układ to 30 minut nauki / 5 minut odpoczynku.
• Jeśli znasz siebie i wiesz, że często rozpraszasz się po tym, jak usłyszysz dźwięk telefonu – wycisz go. Jeśli problemem dla ciebie jest długotrwała nauka – zaplanuj sobie przerwy lub ucz się krótko, ale często.
• Ucząc się, możliwie najbardziej się relaksuj. Często zmieniaj pozycje ciała, powtarzanie wiedzy podczas codziennych czynności jest również bardzo pomocne.
• Nie od dzisiaj wiadomo, że nasz mózg potrzebuje tlenu, by mógł prawidłowo funkcjonować. Niedostateczne dotlenienie go powoduje szybsze zmęczenie. Pamiętaj więc o tym, by odpowiednio często wietrzyć pomieszczenie, w którym się uczysz.

Drodzy Rodzice i Uczniowie.

Informujemy, że w celu uzyskania wsparcia psychologiczno – pedagogicznego, pedagog i psycholog szkolny pozostają do Państwa dyspozycji.

Można się kontaktować przez podane poniżej adresy e-mail:

pedagogzsznr2@wp.pl 

psychologzsznr2@wp.pl

autor: Mirek  2020-03-27        Skomentuj 30

UWAGA UCZNIOWIE!
Prosimy korzystać z lekcji on-line ze strony https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje
autor: Mirek  2020-03-16        Skomentuj 31


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl