środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851214
Dzisiaj: 445
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Czytanie przy fontannie
Corocznie 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji Biblioteka Pedagogiczna w Kutnie zorganizowała akcję, do której przyłączyła się również nasza szkoła. Jej celem jest zachęcenie mieszkańców miasta do czytania oraz zwrócenie uwagi na ogromną rolę książek w naszym życiu. Czytanie uczy myślenia, pobudza wyobraźnię i rozwija umiejętność wysławiania się. W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie klasy II TZ – technik hotelarstwa oraz II TZ – kelner wybrali się na spacer, by po dojściu do kutnowskiej fontanny czytać przyniesione ze sobą książki. Naszą szkołę promował również uczeń z klasy II TZ – żug, który wcielił się w postać doktora Antoniego Troczewskiego. Akcja głośnego czytania niewątpliwie odniosła zamierzony skutek i przede wszystkim wpłynęła na budowanie więzi między mieszkańcami miasta.
Galeria
autor: Mirek  2016-09-29        Skomentuj 0

Biegi przełajowe Uniejów
Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych - Uniejów 2016 r.Justyna Matusiak zajęła 31 miejsce na 84 zawodników startujących.
Gratulujemy!
Galeria
autor: Mirek  2016-09-29        Skomentuj 0

Sprawozdanie z Danii
W dniach 12-23 września 2016r. grupa nauczycieli z całej Polski uczestniczyła w projekcie w programie ERASMUS+ pt. „Europejskie przykłady nauczania przedsiębiorczości, innowacyjności i kreatywności w szkołach rolniczych inspiracją dla nauczycieli polskich szkół sektora zielonego” który realizowany był w Skandynawii, a jego organizatorami były Europea Polska oraz Green Academy w Beder (Dania). Wśród 20 nauczycieli i znalazły się nauczycielki przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie pani Mariola Dębowska i pani Joanna Andrzejewska.    W trakcie wizyt w szkołach nauczyciele poznali funkcjonujące w krajach skandynawskich rozwiązania dotyczące systemu szkolenia zawodowego, jaki organizacji praktyk zawodowych dla uczniów.    Uczestnicy wymiany poznali zagadnienia dotyczące innowacyjności i przedsiębiorczości na terenach wiejskich, porównali je z warunkami polskimi, poznali metody i formy pracy nauczycieli skandynawskich. Oprócz tradycyjnego szkolenia stacjonarnego, odbywającego się nietypowymi i ciekawymi metodami nauczania m.in.  intensywny trening innowacyjności w wykonaniu Andersa Hoilunda w Danii oraz lekcja z nauczania przedsiębiorczości z p. Evą Invarsson w Szwecji. Uczestnicy wyjazdu odbyli również szereg wycieczek edukacyjnych, dających obraz przedsiębiorczości i zróżnicowania dochodów na obszarach wiejskich. Do najciekawszych z nich można zaliczyć wizytę na farmie Erika Andersena, prowadzącego organiczną uprawę warzyw, w Viking Genetics – największym w Danii instytucie, zajmującym się badaniem nasienia w celu poprawy cech związanych ze zdrowiem, płodnością i funkcjonalnością bydła, a także na farmie Öströö w Szwecji zajmującej się ekologiczną hodowlą owiec oraz produkcją własnych wyrobów. Odwiedziliśmy również rodzinną ekologiczną farmę Tångagård w Szwecji, która zrobiła na nas ogromne wrażenie. Niezwykle inspirujące okazały się również wizyty w skandynawskich szkołach zawodowych Food College w Aalborg, Danish Centre for Food and Agriculture w Tjele, Munkagaardsgymnasiet  w Tvååker, Tomb Videregående Skole, Kalo Organic Agricultural College, Asmildkloster LandbrugsskoleOdwiedziliśmy również firmę Agri Nord, która przedstawiła nam system doradztwa rolniczego w Danii.    Oprócz zagadnień zawodowych nauczyciele mieli możliwość zapoznania się z kulturą, historią i zabytkami Skandynawii.Wyjazd szkoleniowy w ramach projektu Erasmus + dał nam niepowtarzalną szansę poprawy kwalifikacji i umiejętności poprzez możliwość wymiany doświadczeń z nauczycielami innych szkół. Istotną rolę odegrał także rozwój umiejętności pracy w grupie a także doskonalenie umiejętności językowych.    
Serdecznie dziękujemy pani prezes Europea Polska Wiesławie Gąsiorowskiej za umożliwienie nam uczestnictwa w tak ciekawym i atrakcyjnym projekcie edukacyjnym. Dziękujemy również Panu Henrikowi Dethelfsenowi i Pani Karolinie Sikała z Europea Danmark za życzliwość, gościnność, miłe i ciepłe przyjęcie oraz pokazanie pięknych i ciekawych zakątków Skandynawii.
Galeria
autor: Mirek  2016-09-28        Skomentuj 0

Języki do zadań specjalnych
    20 września pani Maria Kadłubowska - germanistka i pani Małgorzata Nowak-Kaczorkiewicz - anglistka uczestniczyły w konferencji pod hasłem Języki do zadań specjalnych. Spotkanie związane było ze zbliżającą się 16. już rocznicą ustanowienia Europejskiego Dnia Języków.     Panie wysłuchały przemówienia Minister Edukacji Narodowej - Anny Zalewskiej, która podkreślała znaczenie uczenia się i nauczania języków. Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, dr Paweł Poszytek, opowiedział o wyzwaniach edukacji językowej w Polsce. Prof. Mirosław Bańko zaprezentował język polski jako język do zadań specjalnych, natomiast dr hab. Magdalena Sowa przedstawiła języki obce do celów specjalistycznych.     Nasze nauczycielki uczestniczyły też w panelu dyskusyjnym na temat: Języki obce dla celów zawodowych, w ramach którego szczególnie ciekawe było wystąpienie dotyczące przygotowania językowego uczniów odbywających staże zawodowe za granicą. Wiedza zdobyta w trakcie tej konferencji zostanie już niedługo wykorzystana, ponieważ kolejni nasi uczniowie wyjadą na staże w ramach programu Erasmus+ i Europe 3000, z czego niezmiernie się cieszymy.
Film z konferencji
Film z konferencji
Galeria
autor: Mirek  2016-09-27        Skomentuj 70

Dzień Języków
    Decyzją Rady Europy 26 dzień września został ustanowiony Europejskim Dniem Języków. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość, której celem było promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy oraz propagowanie uczenia się języków przez całe życie.    Uczniowie klasy IV Technikum Zawodowego - technik hotelarstwa przygotowali spektakl pt. "Kopciuszek" i jak na dzisiejsze święto przystało była to angielska wersja tej baśni.    
Weronika Kasprzak, grająca macochę Kopciuszka, występujący w roli ojca Dariusz Klimkiewicz oraz Małgorzata Lewandowska i Klaudia Mazurek - siostry Kopciuszka w świetny sposób oddali charakter granych przez siebie postaci. Na uwagę zasługuje również postać Cindirelli, granej przez Darię Szałańską - ta rola była właśnie dla niej. Brawa dla postaci Księcia, granego przez Pawła Szendla. Drugoplanową rolę listonosza zagrał Damian Matusiak, dla którego ten występ był chyba rolą życia. W baśniowy klimat przeniosły nas bogate dekoracje i rekwizyty, o które pani Danuta Maj, reżyser przedstawienia, scenograf, a zarazem kostiumograf, zadbała z największą starannością.   
Gościnnie w przedstawieniu wystąpili uczniowie z klasy IV TZ - żug i I TZ - technik hotelarstwa. Serdecznie dziękujemy za świetną zabawę i możliwość oderwania się od rzeczywistości w piękny świat baśni.  
  Galeria
autor: Mirek  2016-09-26        Skomentuj 0

Obchody 88. śmierci doktora Antoniego Troczewskiego
W dniu 22. września 2016 r. w naszym mieście odbyły się uroczyste obchody 88. rocznicy śmierci doktora Antoniego Troczewskiego – Honorowego Obywatela Miasta Kutna. Z tej okazji Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej zorganizował uroczystości, w których nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły.Pod tablicą pamiątkową przy willi dr. Troczewskiego (budynek Urzędu Stanu Cywilnego) wszystkich zgromadzonych gości – m.in. władze miasta oraz przedstawicieli szkół – powitała Bożena Gajewska, prezes TPZK. Dalsza część uroczystości miała miejsce już przy grobie doktora na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie. Kilka słów o inicjatywach patrona naszej szkoły wygłosiła dr Elżbieta Świątkowska oraz Stanisław Wojdecki, którzy podkreślali, że doktor Troczewski był animatorem kultury i brał czynny udział w kutnowskich organizacjach społecznych. Jesteśmy wdzięczni, że TPZK kultywuje pamięć o naszym patronie; my sami przypominamy sobie jego sylwetkę i dokonania wielokrotnie w ciągu roku – w czasie różnych szkolnych uroczystości lub na zajęciach z wychowawcą. Jesteśmy dumni, że naszej szkole patronuje tak zasłużony dla ludzi i miasta człowiek, jakim był doktor Antoni Troczewski.
 Galeria
autor: Mirek  2016-09-24        Skomentuj 0

Spacer śladami patrona
    Dokonując wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, młodzież nie zastanawia się, kto jest jej patronem. Jednak kiedy uczniowie stają się już członkami społeczności szkolnej, naszym obowiązkiem jest zapoznać ich bliżej z sylwetką osoby, która będzie im przez najbliższych kilka lat patronować. Nadarzyła się do tego nie byle jaka okazja, ponieważ dziś przypada 88. rocznica śmierci doktora. Pani Danuta Maj zabrała więc uczniów klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej na wycieczkę po Kutnie śladami naszego patrona.    Kim był dr Antoni Troczewski i dlaczego wszyscy jesteśmy z niego dumni?   
Przybył do Kutna w 1891 roku i początkowo pracował w szpitalu jako wolontariusz, potem jako lekarz nieetatowy, a następnie został jego dyrektorem. Wśród pacjentów zyskał wielką popularność - był bowiem wspaniałym człowiekiem oraz orędownikiem bezpłatnego lecznictwa szpitalnego. Pracę dla ludzi uważał za życiowe posłannictwo.     Potrafił pobudzić lokalną społeczność do działania. Z jego inicjatywy wybudowano Strażacki Dom Dochodowy przy ul. Teatralnej - dziś Centrum Teatru, Muzyki i Tańca.  Dzięki jego działaniom również powołano do życia pierwszą w Kutnie szkołę średnią – Szkołę Realną Polskiej Macierzy Szkolnej. Obecnie w historycznym budynku pierwszej kutnowskiej szkoły średniej mieści się nasza szkoła - Zespół Szkół Zawodowych Nr 2, nosząca imię doktora Antoniego Troczewskiego.      Niestety, czas nie pozwolił nam przemierzyć wszystkich ulic, którymi chadzał doktor, ale mamy nadzieję, że kiedyś jeszcze nadarzy się okazja na kolejny spacer.
 Galeria
autor: Mirek  2016-09-22        Skomentuj 0

Grzyby
W  dniu   3  września  2016 r. w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kutnie  odbyły  się   spotkania   Państwowego  Powiatowego  Inspektora  Sanitarnego  w Kutnie   p. Celiny Marciszewskiej  z młodzieżą   Klas I, II, IV    z    Zespołu  Szkół  Zawodowych   Nr 2  w Kutnie. Tematyka  spotkań    dotyczyła   profilaktyki  zatruć  grzybami   oraz walorów odżywczych  grzybów. Uczniowie  w oparciu o przygotowaną   wystawę  grzybów  i  przygotowane   ekspozycje wizualne  zapoznali się  z  charakterystyką  poszczególnych  gatunków grzybów   -  jadalnych  i  trujących .
Galeria
autor: Mirek  2016-09-21        Skomentuj 0

Apel dla maturzystów
19 września 2016 roku na 6. godzinie lekcyjnej odbył się apel dla uczniów klas IV. Pani Dyrektor przekazała młodzieży informacje o:
•    strukturze i formie egzaminu oraz zasadach jego organizacji i przebiegu,
•    harmonogramie egzaminu maturalnego w 2017 roku,
•    terminach złożenia wstępnej i ostatecznej deklaracji przystąpienia do egzaminu,
•    prawie przystąpienia do egzaminu maturalnego w warunkach i formach dostosowanych do ich potrzeb na podstawie złożonych wraz z deklaracją odpowiednich dokumentów,
•    zasadach egzaminu maturalnego z informatyki,
•    celu zbierania danych osobowych, odbiorcach tych danych,  prawie dostępu do danych i zasadach ich poprawiania, a także dobrowolności lub obowiązku podania odpowiednich danych,
•    możliwości i zasadach uzyskania zgody na przystąpienie do egzaminu w dodatkowym terminie (termin dodatkowy w czerwcu),
•    możliwości i zasadach ponownego przystąpienia do egzaminu maturalnego (egzamin poprawkowy – sierpień 2017r.),
•    warunkach zdania egzaminu,
•    przypadkach, w których następuje unieważnienie / przerwanie egzaminu,
•    sposobie informowania o wynikach egzaminu, wydawania świadectw, odpisów, aneksów,
•    możliwości zgłaszania zastrzeżeń, zasobach biblioteki szkolnej,
•    stronach WWW., na których znajdują się wszystkie informacje i komunikaty dyrektora CKE dotyczące egzaminu maturalnego, informatory i przykładowe arkusze egzaminacyjne,
•    organizacji przez szkołę zająć przygotowujących odo egzaminu maturalnego.
autor: Mirek  2016-09-20        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl