piątek, 7 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639391
Dzisiaj: 1682
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 5

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Spacer śladami patrona
    Dokonując wyboru szkoły ponadgimnazjalnej, młodzież nie zastanawia się, kto jest jej patronem. Jednak kiedy uczniowie stają się już członkami społeczności szkolnej, naszym obowiązkiem jest zapoznać ich bliżej z sylwetką osoby, która będzie im przez najbliższych kilka lat patronować. Nadarzyła się do tego nie byle jaka okazja, ponieważ dziś przypada 88. rocznica śmierci doktora. Pani Danuta Maj zabrała więc uczniów klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej na wycieczkę po Kutnie śladami naszego patrona.    Kim był dr Antoni Troczewski i dlaczego wszyscy jesteśmy z niego dumni?   
Przybył do Kutna w 1891 roku i początkowo pracował w szpitalu jako wolontariusz, potem jako lekarz nieetatowy, a następnie został jego dyrektorem. Wśród pacjentów zyskał wielką popularność - był bowiem wspaniałym człowiekiem oraz orędownikiem bezpłatnego lecznictwa szpitalnego. Pracę dla ludzi uważał za życiowe posłannictwo.     Potrafił pobudzić lokalną społeczność do działania. Z jego inicjatywy wybudowano Strażacki Dom Dochodowy przy ul. Teatralnej - dziś Centrum Teatru, Muzyki i Tańca.  Dzięki jego działaniom również powołano do życia pierwszą w Kutnie szkołę średnią – Szkołę Realną Polskiej Macierzy Szkolnej. Obecnie w historycznym budynku pierwszej kutnowskiej szkoły średniej mieści się nasza szkoła - Zespół Szkół Zawodowych Nr 2, nosząca imię doktora Antoniego Troczewskiego.      Niestety, czas nie pozwolił nam przemierzyć wszystkich ulic, którymi chadzał doktor, ale mamy nadzieję, że kiedyś jeszcze nadarzy się okazja na kolejny spacer.
 Galeria
autor: Mirek  2016-09-22        Skomentuj 0

Grzyby
W  dniu   3  września  2016 r. w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kutnie  odbyły  się   spotkania   Państwowego  Powiatowego  Inspektora  Sanitarnego  w Kutnie   p. Celiny Marciszewskiej  z młodzieżą   Klas I, II, IV    z    Zespołu  Szkół  Zawodowych   Nr 2  w Kutnie. Tematyka  spotkań    dotyczyła   profilaktyki  zatruć  grzybami   oraz walorów odżywczych  grzybów. Uczniowie  w oparciu o przygotowaną   wystawę  grzybów  i  przygotowane   ekspozycje wizualne  zapoznali się  z  charakterystyką  poszczególnych  gatunków grzybów   -  jadalnych  i  trujących .
Galeria
autor: Mirek  2016-09-21        Skomentuj 0

Apel dla maturzystów
19 września 2016 roku na 6. godzinie lekcyjnej odbył się apel dla uczniów klas IV. Pani Dyrektor przekazała młodzieży informacje o:
•    strukturze i formie egzaminu oraz zasadach jego organizacji i przebiegu,
•    harmonogramie egzaminu maturalnego w 2017 roku,
•    terminach złożenia wstępnej i ostatecznej deklaracji przystąpienia do egzaminu,
•    prawie przystąpienia do egzaminu maturalnego w warunkach i formach dostosowanych do ich potrzeb na podstawie złożonych wraz z deklaracją odpowiednich dokumentów,
•    zasadach egzaminu maturalnego z informatyki,
•    celu zbierania danych osobowych, odbiorcach tych danych,  prawie dostępu do danych i zasadach ich poprawiania, a także dobrowolności lub obowiązku podania odpowiednich danych,
•    możliwości i zasadach uzyskania zgody na przystąpienie do egzaminu w dodatkowym terminie (termin dodatkowy w czerwcu),
•    możliwości i zasadach ponownego przystąpienia do egzaminu maturalnego (egzamin poprawkowy – sierpień 2017r.),
•    warunkach zdania egzaminu,
•    przypadkach, w których następuje unieważnienie / przerwanie egzaminu,
•    sposobie informowania o wynikach egzaminu, wydawania świadectw, odpisów, aneksów,
•    możliwości zgłaszania zastrzeżeń, zasobach biblioteki szkolnej,
•    stronach WWW., na których znajdują się wszystkie informacje i komunikaty dyrektora CKE dotyczące egzaminu maturalnego, informatory i przykładowe arkusze egzaminacyjne,
•    organizacji przez szkołę zająć przygotowujących odo egzaminu maturalnego.
autor: Mirek  2016-09-20        Skomentuj 0

Brawo Justyna!

Galeria
autor: Mirek  2016-09-20        Skomentuj 0

77. rocznica Bitwy nad Bzurą

W dniu 17. września 2016r. delegacja naszej szkoły - poczet sztandarowy w składzie: Chojnacki Krystian i Nowacka Klaudia -ucz IV TZ technik żywienia i usług gastronomicznych, Kopczyk Kacper - ucz. I TZ technik żywienia i usług gastronomicznych, Beata Szadkowska - ucz. I TZ technik hotelarstwa reprezentowali naszą szkołę Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w miejskich uroczystych obchodach 77. rocznicy Bitwy nad Bzurą. Uczniowie uczestniczyli m.in. mszy świętej polowej i w apelu pamięci. Podczas tegorocznych obchodów nastąpiło odsłonięcie tablicy w hołdzie absolwentom Korpusów Kadetów II RP,bohaterom Bitwy pod Kutnem. Po uroczystościach zgodnie z tradycją organizatorzy zaprosili uczestników na żołnierski poczęstunek. Organizatorami tegorocznych obchodów byli: - Muzeum Regionalne w Kutnie, - I Liceum Ogólnokształcące PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie oraz Kutnowski Dom Kultury.

Opiekun: p. Leon Wieczorek

autor: Mirek  2016-09-19        Skomentuj 0

Wycieczka przedmiotowa
              W ramach zajęć obsługi gości uczniowie klasy I TZ - żug odwiedzili w miniony piątek pobliskie obiekty gastronomiczne. Celem wycieczki przedmiotowej było ich poznanie i obejrzenie z różnych perspektyw. Młodzież zwracała uwagę nie tylko na urozmaicone menu, ale również na aranżację wnętrz.     
Dzięki gościnności właścicieli i pracowników uczniowie pod opieką pani Emilii Durki odwiedzili: cukiernię Lukrowa Babeczka, restaurację Jana, restaurację Lawenda, cukiernię Wasiakowie, Croccantino Cafe oraz restaurację Dworek.     Na podstawie obserwacji tych kilku lokali uczniowie mieli możliwość przekonać się, co różni poszczególne typy obiektów gastronomicznych.    
W tak upalny dzień młodzież połączyła naukę z odpoczynkiem, który zapewniły zimne lody i sorbety. Taka forma zajęć na pewno wszystkim przypadła do gustu.
Galeria
więcej...
autor: Mirek  2016-09-17        Skomentuj 0

Z wizytą w Żychlinie
    W ramach współpracy między Zespołem Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego i Szkołą Podstawową Nr 1 w Żychlinie uczennice klasy III TZ - żug uczestniczyły w obsłudze gastronomicznej imprezy zorganizowanej z okazji zakończenia projektu, w który zaangażowana była zaprzyjaźniona z naszą szkołą.     Pod opieką pani Kariny Karasińskiej-Pirowskiej uczennice przygotowały wiejski stół oraz wykonywały zadania związane z obsługą gości. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele 9 państw: Polski, Chorwacji, Włoch, Rumunii, Niemiec, Węgier, Ukrainy, Estonii i Finlandii. Dziewczęta musiały wykazać się nie tylko umiejętnościami, które nabyły na zajęciach z obsługi konsumenta, ale też znajomością języka, której niewątpliwie dowiodły, o czym świadczyły pozytywne komentarze gości.
autor: Mirek  2016-09-17        Skomentuj 0

Wykład w MiPBP w Kutnie
    14 września 2016 r. uczniowie kl. I TZ - żug i I TZ - terminale pod opieką p. Karoliny Charążki uczestniczyli w wykładzie prof. Michała Nawrockiego, który odbył się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie. Był on poświęcony twórczości Stanisława Grochowiaka i inaugurował dziesiątą edycję Wrześniowych Haustów Poetyckich. Intencją akcji jest promocja polskich współczesnych poetów oraz edukacja młodego pokolenia w dziedzinie literatury pięknej. Pomysłodawczynią Haustów jest Grażyna Baranowska, pracownica kutnowskiej książnicy, poetka, animatorka kultury.   Profesor Michał Nawrocki zaprezentował młodzieży w dużym skrócie sylwetkę i twórczość Grochowiaka, który urodził się 24 stycznia 1934 r. w Lesznie. Znany jest jako dramatopisarz, publicysta i scenarzysta filmowy. Zadebiutował w 1951 roku wierszami Ave Maryja i Notuję Deszcz, publikując je w piśmie „W oczach młodych”. Pierwszy kompletny tom, Balladę rycerską, wydał w 1956 roku. Grochowiak zapisał się w polskiej powojennej poezji jako twórca, który poszukiwał nowych form ekspresji poetyckiej i przeciwstawił się tradycyjnej interpretacji „piękna”. Był klasyfikowany jako poeta reprezentujący nurt turpistyczny. Zmarł 2 września 1976 roku w Warszawie. Wykład profesora niewątpliwie przybliżył uczniom sylwetkę poety, który jest dzisiaj mało znany, a został uznany za najważniejszego przedstawiciela tzw. pokolenia „Współczesności” i jednego z czołowych twórców okresu „odwilży”.
 Galeria
autor: Mirek  2016-09-14        Skomentuj 0

Certyfikat
Otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający udział w ogólnopolskim konkursie na plakat pt. "Stop dopalaczom", zorganizowanym przez Głównego Inspektora Sanitarnego.
autor: Bartek  2016-09-14        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl