środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851147
Dzisiaj: 378
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

II Powiatowe Targi Pracy
17 października w Kutnowskim Domu Kultury odbyły się II Powiatowe Targi Pracy, podczas których swoje oferty prezentowali pracodawcy, agencje zatrudnienia, instytucje rynku pracy i szkoły ponadgimnazjalne. Nasza szkoła już po raz drugi uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe oraz Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie. Panie Mariola Dębowska i Beata Michalkiewicz udzielały osobom zainteresowanym informacji o kierunkach kształcenia w naszej szkole i współpracy z pracodawcami, między innymi hotelem Rondo, z którym szkoła dzieliła stoisko. Uczennice z klasy III TZ hotel, które były obecne na targach, przekonywały, że "Troczewski" kształci w kierunkach o dobrej perspektywie. Obserwując zainteresowanie naszą ofertą, wyrażamy nadzieję, że nasze wspólne działania zaowocują wieloma sukcesami młodzieży na lokalnym rynku pracy.
 Galeria
autor: Karolina  2016-10-19        Skomentuj 0

Światowy Dzień Żywności w "Troczewskim"
Światowy Dzień Żywności w "Troczewskim"

W ramach obchodów Światowego Dnia Żywności 18 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji, której celem była edukacja młodzieży w zakresie zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego żywienia, która zgodna jest z najnowszymi zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia. W programie edukacyjnym uczestniczyli uczniowie klas I i II TZ i ZSZ oraz zaproszeni gimnazjaliści z Gimnazjum w Krzyżanowie, Gimnazjum Nr 1 i Nr 3 w Kutnie wraz z nauczycielami.
W ramach realizacji programu odbyły się:
1.    prezentacja zasad zdrowego żywienia przygotowana przez uczniów kl. I TZ technik żywienia i usług gastronomicznych / technik eksploatacji portów i terminali;
2.    pokazy i konkursy z zakresu żywienia i żywności – prowadzenie Emil Kopański i Katarzyna Drabik (SU). W czasie konkursów sprawdzających wrażliwość sensoryczną (rozpoznawanie po zapachu, smaku) oraz umiejętności kulinarne świetnie bawili się zaproszeni gimnazjaliści. Wszystkim podobała się szczególnie konkurencja nazwana Lunch – box, która polegała na komponowaniu drugiego śniadania ucznia;
3.    pokaz sztuki kulinarnej – flambirowanie owoców w wykonaniu uczennic kl. IV TZ kelner - Michaliny Darmach i Marzeny Śliwickiej, który wywołał największy entuzjazm oglądających, a potem degustujących flambirowane banany i brzoskwinie, czyli zwycięskiej drużyny kl. I TZ technik eksploatacji portów i terminali z przedstawicielami  gimnazjalistów;
4.    układ taneczny  w wykonaniu uczennic kl. I TZ technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem p. J. Zielińskiej oraz pokaz tańca Kamila Podorskiego - ucznia kl. IV TZ technik żywienia i usług gastronomicznych.
    Uczniowie mieli możliwość degustacji produktów mleczarskich przekazanych przez Zakład Mleczarski Zorina Sp. z o.o. w Kutnie, który od wielu lat wspiera różne akcje prozdrowotne w naszej szkole, a także świeżo tłoczonego soku z jabłek przygotowanego przez uczniów kl. III TZ – technik technologii żywności – Bartosza Przybysza i Eryka Filipiaka.
Nad całością działań czuwali nauczyciele przedmiotów zawodowych: p. Elżbieta Olejniczak, p. Mariola Dębowska, p. Emilia Durka,  p. Karina Karasińska – Pirowska, p. Sylwia Buczkowska oraz przedmiotów ogólnokształcących - p. Katarzyna Goszczyńska przy dużym wsparciu p. kierownik szkolenia praktycznego Julity Ryś i p. wicedyrektor Małgorzaty Gładysiak.

Galeria
autor: Mirek  2016-10-18        Skomentuj 0

II miejsce Konrada Deruckiego z I TZ terminale w finale konkursu "Poznaj życie i działalność Witolda Zglenickiego"
W dniu 17 października 2016 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu "Poznaj życie i działalność Witolda Zglenickiego - geologa, nafciarza, filantropa urodzonego na Ziemi Kutnowskiej" zorganizowanego przez TPZK.   
Z przyjemnością informujemy, że II miejsce zajął uczeń naszej szkoły - Konrad Derucki z klasy I TZ technik eksploatacji portów i terminali.   
Nagrody zostaną wręczone zwycięzcom konkursu w najbliższy piątek przed pomnikiem Witolda Zglenickiego w Płocku. Upominki przekazała Fundacja ORLEN - Dar Serca. TPZK przekaże zaś zwycięzcom konkursu swoje wydawnictwa i książki o regionie.   
Gratulujemy!
autor: Mirek  2016-10-17        Skomentuj 0

Czytelnicza Sztafeta Szkół
Czytelnicza Sztafeta Szkół dotarła wreszcie do nas. W ramach akcji, zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem, odbyły się spotkania z książką.
Wśród czytanych pozycji znalazły się między innymi: Pan Tadeusz A. Mickiewicza, Król Edyp Sofoklesa, Wesele S. Wyspiańskiego, Alicja w krainie czarów L. Carroll, Rzeczpospolita Obojga Narodów P. Jasienicy. Lekturze Mistrza i Małgorzaty M. Bułhakowa towarzyszyły fragmenty filmu. Na języku angielskim czytano fragmenty Dumy i uprzedzenia J. Austen. Młodzież przeniosła się w czasy powieści dzięki scence odegranej przez uczniów klasy II TZ hotel. W jednej z klas oddano się lekturze tekstów Boba Dylana – poety wśród muzyków. W innej natomiast uczniowie odbyli cudowną podróż w głąb historii filozofii za sprawą powieści Świat Zofii J. Gaarder. Sztafeta czytelnicza dotarła nawet na zajęcia z podstaw żywienia, w czasie których młodzież poszerzała wiedzę z zakresu przedmiotu.
 Okazało się, że niektórzy z nas są obdarzeni niezwykłym talentem czytelniczym i aktorskim. Słuchanie lektury w wykonaniu niektórych uczniów było prawdziwą przyjemnością.
Wielka szkoda, że była to sztafeta, więc liczyła się szybkość. Kilkanaście minut z lekturą upłynęło niczym kilka chwil i już konieczne było „przekazanie pałeczki” kolejnym uczestnikom sztafety.
Trzeba przyznać, że kondycję mamy całkiem dobrą i z niecierpliwością czekamy na kolejną sztafetę, w której już teraz zapowiadamy swój udział.
Galeria
autor: Mirek  2016-10-17        Skomentuj 50

INFORMACJA
Uczniowie i Rodzice.
Prosimy o zapoznanie się z procedurami wydawania opinii i orzeczeń o potrzebie objęcia dziecka wczesnym wspomaganiem rozwoju, przez zespół orzekający w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Kutnie
Dokument do pobrania TUTAJ
autor: Bartek  2016-10-17        Skomentuj 0

Obsługa gastronomiczna powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej
    14 października w Zespole Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie miały miejsce uroczyste obchody Święta Edukacji Narodowej. Zadaniem uczniów naszej szkoły była obsługa gastronomiczna tej ważnej uroczystości.                        Młodzież pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych wykazała się precyzyjnym nakryciem stołów i perfekcyjną obsługą zaproszonych gości. Dla uczennic biorących udział w obsłudze była to okazja, by wykazać się umiejętnościami nabytymi na zajęciach obsługi konsumenta, a dla naszej szkoły kolejna możliwość, by zaprezentować się w środowisku lokalnym.          
         Jak zawsze dowiedliśmy, że w obsłudze gastronomicznej imprez jesteśmy bezkonkurencyjni, co jest zasługą nie tylko nauczycieli, ale i uczniów, którzy zaangażowani byli w to przedsięwzięcie.
Galeria
autor: Mirek  2016-10-14        Skomentuj 0

Dzień Edukacji Narodowej w "Troczewskim"
        14 października 2016r. w murach Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego miała miejsce doniosła uroczystość. Zebrani na sali goście: Starosta Kutnowski - Krzysztof Debich, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu - Ewa Ściślewska, Artur Gierula - członek Zarządu Powiatu,  Jolanta Bujalska-Kowalczyk i Mariusz Kozarski - przewodniczący oświatowych związków zawodowych, Danuta Ujazdowska reprezentująca TPZK oraz przedstawiciele kutnowskich zakładów, z którymi współpracuje szkoła - Iwona Grzybowska - Prezes Zarządu Zoriny Sp. z o.o. oraz Tomasz Misztal - kierownik produkcji Zoriny Sp. z o.o., przewodniczący Rady Rodziców, grono pedagogiczne, emerytowani nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie byli świadkami niezwykłego wydarzenia. Święto Edukacji Narodowej połączone zostało ze wzruszającym ślubowaniem klas pierwszych.
    Wszystkich zebranych przywitała pani Dyrektor Urszula Macioszczyk, która na wstępie podkreśliła, że dziś jest święto wszystkich tych, którzy pracują w oświacie. Zaznaczyła też, że wychowanie młodego pokolenia nie jest zadaniem łatwym, bowiem młodzież szuka autorytetu. Dzień Edukacji Narodowej to okazja do podsumowań i refleksji. My, nauczyciele, myślimy wtedy z dumą o uczniach, którzy godnie reprezentują szkołę podczas praktyk zawodowych w kraju i za granicą, ale też analizujemy to, czego nie udało się nam osiągnąć.
    Tradycją naszej szkoły w tym uroczystym dniu jest podsumowanie wyników rywalizacji o Puchar Dyrektora Szkoły w nauce i frekwencji za ubiegły rok szkolny. III miejsce w tej rywalizacji zdobyła klasa pani Anny Sujeckiej - obecnie III ZSZ - kucharz, na niższym stopniu podium stanęła klasa IV TZ - hotel, w której obowiązki wychowawcy pełniła w minionym roku pani Danuta Maj. Puchar powędrował natomiast do uczniów klasy III TZ - hotel, której opiekunem jest pani Elżbieta Golis.
    Za ogromny trud i poświęcenie oraz za szerzenie pozytywnego wizerunku szkoły w środowisku lokalnym pani Dyrektor przyznała nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi nagrody. Otrzymali je następujący nauczyciele: Pani Wicedyrektor Małgorzata Gładysiak, pani Joanna Andrzejewska, pan Włodzimierz Błaszczyk, pani Sylwia Buczkowska, pani Mariola Dębowska, pani Emilia Durka, pani Elżbieta Golis, pani Maria Kadłubowska, pani Karina Karasińska-Pirowska, pan Bartosz Kisielewski, pani Izabela Kowalik, pani Małgorzata Ledzion, pani Danuta Maj, pani Beata Michałkiewicz, pani Małgorzata Nowak-Kaczorkiewicz, pani Elżbieta Olejniczak, pani Barbara Rosiak-Indrzejczyk, pani Anna Sujecka, pan Leon Wieczorek, pani Aleksandra Szymczak, pani Monika Ziębińska, pan Mirosław Ziębiński, pani Ewa Żydowo oraz pracownicy administracji i obsługi.
    Z rąk Starosty Kutnowskiego Krzysztofa Debicha nagrodę odebrały natomiast: pani Wicedyrektor Anna Rutkowska-Rubacha oraz pani kierownik Julita Ryś.
     Galeria
więcej...
autor: Mirek  2016-10-14        Skomentuj 0

Spotkanie z doradcą zawodowym
    W dniu 10 października 2016 roku pani Mariola Dębowska - doradca zawodowy przeprowadziła w klasie IV TZ - kelner zajęcia na temat: „Kompetencje personalno-społeczne przydatne w poszukiwaniu i utrzymaniu pracy”.
    Podczas zajęć młodzież dowiedziała się, czym są kompetencje, jak się kształtuje ich model oraz jaka jest różnica między kwalifikacjami a kompetencjami. Pani Dębowska zwróciła też uwagę, że coraz bardziej istotnego znaczenia nabierają kompetencje społeczne, zwane miękkimi, które najprościej można zdefiniować jako zdolności interpersonalne: umiejętność współpracy w grupie, komunikacji, perswazji i mediacji, budowania autorytetu, elastyczności, adaptacji do zamiany i skłonności do podejmowania ryzyka. Pracodawcy coraz częściej rezygnują ze zgłaszania swego zapotrzebowania na kwalifikacje, a domagają się pracowników z określonymi przez nich kompetencjami.
więcej...
autor: Mirek  2016-10-14        Skomentuj 0

    11 października 2016 roku studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku świętowali w Kutnowskim Domu Kultury inaugurację kolejnego roku akademickiego. Zadaniem uczniów naszej szkoły była obsługa gastronomiczna tej ważnej uroczystości. Młodzież pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych wykazała się precyzyjnym przygotowaniem stołów i perfekcyjną obsługą zaproszonych na uroczystość 400 osób. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali swoje „zawodowe obowiązki”, a swoją postawą przyczynili się do radosnego przebiegu uroczystości.
Galeria
autor: Mirek  2016-10-13        Skomentuj 51


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl