sobota, 8 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639423
Dzisiaj: 7
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 5

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Przy aromacie kawy w Troczewskim

   Przy aromacie kawy w „Troczewskim”
           Młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego połączyła  obchody Międzynarodowego Dnia Kawy (29 września) z Dniem Chłopca (30 września), organizując wspólną akcję pod hasłem „Dzień Chłopca przy aromacie kawy”. W „kawiarence doktora Troczewskiego” serwowano espresso, americano i latte. Za wykonanie kawy i realizację zamówień odpowiedzialne były uczennice z klasy II TZ kelner. Największym zainteresowaniem cieszyło się espresso ze spienionym mlekiem z dodatkiem odrobiny „słodyczy”. Do kawy polecano tartaletki z kremem budyniowym wykonane przez uczniów z kl. II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych. Chłopcom, z reguły amatorom słodkości, pomysł bardzo się spodobał. Zainteresowani mogli poznać sprzęt i technikę sporządzania kawy, porównać gatunki kawy w stanie zielonym i po prażeniu oraz sprawdzić jakość tego samego gatunku z różnych krajów.           
Honorowy patronat nad akcją szkolną objęła Mistrzyni Polski Baristów w kategorii Latte Art Agnieszka Rojewska - prowadząca co roku  w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Kutnie kurs baristyczny.

Galeria

autor: Mirek  2016-10-04        Skomentuj 0

Erasmus+
autor: Mirek  2016-10-03        Skomentuj 0

Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych
Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych.
Galeria
autor: Mirek  2016-09-30        Skomentuj 0

Czytanie przy fontannie
Corocznie 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji Biblioteka Pedagogiczna w Kutnie zorganizowała akcję, do której przyłączyła się również nasza szkoła. Jej celem jest zachęcenie mieszkańców miasta do czytania oraz zwrócenie uwagi na ogromną rolę książek w naszym życiu. Czytanie uczy myślenia, pobudza wyobraźnię i rozwija umiejętność wysławiania się. W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie klasy II TZ – technik hotelarstwa oraz II TZ – kelner wybrali się na spacer, by po dojściu do kutnowskiej fontanny czytać przyniesione ze sobą książki. Naszą szkołę promował również uczeń z klasy II TZ – żug, który wcielił się w postać doktora Antoniego Troczewskiego. Akcja głośnego czytania niewątpliwie odniosła zamierzony skutek i przede wszystkim wpłynęła na budowanie więzi między mieszkańcami miasta.
Galeria
autor: Mirek  2016-09-29        Skomentuj 0

Biegi przełajowe Uniejów
Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych - Uniejów 2016 r.Justyna Matusiak zajęła 31 miejsce na 84 zawodników startujących.
Gratulujemy!
Galeria
autor: Mirek  2016-09-29        Skomentuj 0

Sprawozdanie z Danii
W dniach 12-23 września 2016r. grupa nauczycieli z całej Polski uczestniczyła w projekcie w programie ERASMUS+ pt. „Europejskie przykłady nauczania przedsiębiorczości, innowacyjności i kreatywności w szkołach rolniczych inspiracją dla nauczycieli polskich szkół sektora zielonego” który realizowany był w Skandynawii, a jego organizatorami były Europea Polska oraz Green Academy w Beder (Dania). Wśród 20 nauczycieli i znalazły się nauczycielki przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie pani Mariola Dębowska i pani Joanna Andrzejewska.    W trakcie wizyt w szkołach nauczyciele poznali funkcjonujące w krajach skandynawskich rozwiązania dotyczące systemu szkolenia zawodowego, jaki organizacji praktyk zawodowych dla uczniów.    Uczestnicy wymiany poznali zagadnienia dotyczące innowacyjności i przedsiębiorczości na terenach wiejskich, porównali je z warunkami polskimi, poznali metody i formy pracy nauczycieli skandynawskich. Oprócz tradycyjnego szkolenia stacjonarnego, odbywającego się nietypowymi i ciekawymi metodami nauczania m.in.  intensywny trening innowacyjności w wykonaniu Andersa Hoilunda w Danii oraz lekcja z nauczania przedsiębiorczości z p. Evą Invarsson w Szwecji. Uczestnicy wyjazdu odbyli również szereg wycieczek edukacyjnych, dających obraz przedsiębiorczości i zróżnicowania dochodów na obszarach wiejskich. Do najciekawszych z nich można zaliczyć wizytę na farmie Erika Andersena, prowadzącego organiczną uprawę warzyw, w Viking Genetics – największym w Danii instytucie, zajmującym się badaniem nasienia w celu poprawy cech związanych ze zdrowiem, płodnością i funkcjonalnością bydła, a także na farmie Öströö w Szwecji zajmującej się ekologiczną hodowlą owiec oraz produkcją własnych wyrobów. Odwiedziliśmy również rodzinną ekologiczną farmę Tångagård w Szwecji, która zrobiła na nas ogromne wrażenie. Niezwykle inspirujące okazały się również wizyty w skandynawskich szkołach zawodowych Food College w Aalborg, Danish Centre for Food and Agriculture w Tjele, Munkagaardsgymnasiet  w Tvååker, Tomb Videregående Skole, Kalo Organic Agricultural College, Asmildkloster LandbrugsskoleOdwiedziliśmy również firmę Agri Nord, która przedstawiła nam system doradztwa rolniczego w Danii.    Oprócz zagadnień zawodowych nauczyciele mieli możliwość zapoznania się z kulturą, historią i zabytkami Skandynawii.Wyjazd szkoleniowy w ramach projektu Erasmus + dał nam niepowtarzalną szansę poprawy kwalifikacji i umiejętności poprzez możliwość wymiany doświadczeń z nauczycielami innych szkół. Istotną rolę odegrał także rozwój umiejętności pracy w grupie a także doskonalenie umiejętności językowych.    
Serdecznie dziękujemy pani prezes Europea Polska Wiesławie Gąsiorowskiej za umożliwienie nam uczestnictwa w tak ciekawym i atrakcyjnym projekcie edukacyjnym. Dziękujemy również Panu Henrikowi Dethelfsenowi i Pani Karolinie Sikała z Europea Danmark za życzliwość, gościnność, miłe i ciepłe przyjęcie oraz pokazanie pięknych i ciekawych zakątków Skandynawii.
Galeria
autor: Mirek  2016-09-28        Skomentuj 0

Języki do zadań specjalnych
    20 września pani Maria Kadłubowska - germanistka i pani Małgorzata Nowak-Kaczorkiewicz - anglistka uczestniczyły w konferencji pod hasłem Języki do zadań specjalnych. Spotkanie związane było ze zbliżającą się 16. już rocznicą ustanowienia Europejskiego Dnia Języków.     Panie wysłuchały przemówienia Minister Edukacji Narodowej - Anny Zalewskiej, która podkreślała znaczenie uczenia się i nauczania języków. Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, dr Paweł Poszytek, opowiedział o wyzwaniach edukacji językowej w Polsce. Prof. Mirosław Bańko zaprezentował język polski jako język do zadań specjalnych, natomiast dr hab. Magdalena Sowa przedstawiła języki obce do celów specjalistycznych.     Nasze nauczycielki uczestniczyły też w panelu dyskusyjnym na temat: Języki obce dla celów zawodowych, w ramach którego szczególnie ciekawe było wystąpienie dotyczące przygotowania językowego uczniów odbywających staże zawodowe za granicą. Wiedza zdobyta w trakcie tej konferencji zostanie już niedługo wykorzystana, ponieważ kolejni nasi uczniowie wyjadą na staże w ramach programu Erasmus+ i Europe 3000, z czego niezmiernie się cieszymy.
Film z konferencji
Film z konferencji
Galeria
autor: Mirek  2016-09-27        Skomentuj 70

Dzień Języków
    Decyzją Rady Europy 26 dzień września został ustanowiony Europejskim Dniem Języków. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość, której celem było promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy oraz propagowanie uczenia się języków przez całe życie.    Uczniowie klasy IV Technikum Zawodowego - technik hotelarstwa przygotowali spektakl pt. "Kopciuszek" i jak na dzisiejsze święto przystało była to angielska wersja tej baśni.    
Weronika Kasprzak, grająca macochę Kopciuszka, występujący w roli ojca Dariusz Klimkiewicz oraz Małgorzata Lewandowska i Klaudia Mazurek - siostry Kopciuszka w świetny sposób oddali charakter granych przez siebie postaci. Na uwagę zasługuje również postać Cindirelli, granej przez Darię Szałańską - ta rola była właśnie dla niej. Brawa dla postaci Księcia, granego przez Pawła Szendla. Drugoplanową rolę listonosza zagrał Damian Matusiak, dla którego ten występ był chyba rolą życia. W baśniowy klimat przeniosły nas bogate dekoracje i rekwizyty, o które pani Danuta Maj, reżyser przedstawienia, scenograf, a zarazem kostiumograf, zadbała z największą starannością.   
Gościnnie w przedstawieniu wystąpili uczniowie z klasy IV TZ - żug i I TZ - technik hotelarstwa. Serdecznie dziękujemy za świetną zabawę i możliwość oderwania się od rzeczywistości w piękny świat baśni.  
  Galeria
autor: Mirek  2016-09-26        Skomentuj 0

Obchody 88. śmierci doktora Antoniego Troczewskiego
W dniu 22. września 2016 r. w naszym mieście odbyły się uroczyste obchody 88. rocznicy śmierci doktora Antoniego Troczewskiego – Honorowego Obywatela Miasta Kutna. Z tej okazji Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej zorganizował uroczystości, w których nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły.Pod tablicą pamiątkową przy willi dr. Troczewskiego (budynek Urzędu Stanu Cywilnego) wszystkich zgromadzonych gości – m.in. władze miasta oraz przedstawicieli szkół – powitała Bożena Gajewska, prezes TPZK. Dalsza część uroczystości miała miejsce już przy grobie doktora na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie. Kilka słów o inicjatywach patrona naszej szkoły wygłosiła dr Elżbieta Świątkowska oraz Stanisław Wojdecki, którzy podkreślali, że doktor Troczewski był animatorem kultury i brał czynny udział w kutnowskich organizacjach społecznych. Jesteśmy wdzięczni, że TPZK kultywuje pamięć o naszym patronie; my sami przypominamy sobie jego sylwetkę i dokonania wielokrotnie w ciągu roku – w czasie różnych szkolnych uroczystości lub na zajęciach z wychowawcą. Jesteśmy dumni, że naszej szkole patronuje tak zasłużony dla ludzi i miasta człowiek, jakim był doktor Antoni Troczewski.
 Galeria
autor: Mirek  2016-09-24        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl