środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851200
Dzisiaj: 431
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 5

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Z wizytą w kuchni króla Augusta III
Uczniowie "Troczewskiego" w szkolnej kuchni czują się jak u siebie w domu, ale w kuchni króla Augusta III gościli pierwszy raz. Tak niepowtarzalną okazję zapewnili nam wczoraj organizatorzy warsztatów XVIII - wiecznej kuchni w ramach tegorocznej edycji "Spotkań z historią". Daria Wesołowska i Aleksandra Basińska z kl. II żug oraz Marcin Kacprzak i Łukasz Ciechomski z kl. II ZSZ kucharz świetnie poradzili sobie z taką nową koncepcją spotkań kulinarnych. Pod kierunkiem pani Joanny Andrzejewskiej przygotowali pierogi z kaszą jaglaną, twarogiem i miętą, opowiadając jednocześnie o właściwościach poszczególnych składników. Pokazali krok po kroku, wprost na oczach gości, jak wygląda cały proces przyrządzania dania. Jak zwykle świetnie w swojej roli prowadzącego odnalazł się Emil Kopański z kl. III żug, który rozmawiał z gośćmi, pytał o ulubione potrawy i umilał tym samy czas oczekiwania na degustację saskiego dania. Dla nas była to niepowtarzalna lekcja historii oraz kolejna lekcja technologii gastronomicznej. Bogatsi o nowe doświadczenia, jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania.
Galeria
autor: Karolina  2016-11-11        Skomentuj 0

Narodowe Święto Niepodległości
W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, 10 listopada, społeczność naszej szkoły zgromadziła się na uroczystym apelu. Upamiętnienie wydarzeń 1918 roku polegało na recytacji wierszy patriotycznych, które były dowodem na to, że marzenia pokoleń Polaków stały się rzeczywistością. Po 123 latach niewoli, rozbiorów i obcego panowania odrodziło się państwo polskie. Na ulicach wszystkich miast panowała euforia z powodu rodzącej się niepodległości. Program przygotowany przez uczniów kl. II TZ hotel, I TZ terminale i I TZ hotel pod opieką pana Włodzimierza Błaszczyka doskonale wpisywał się w ten radosny nastrój. Piękno naszej Ojczyzny opiewały w pieśniach żołnierskich i powstańczych Daria Szałańska z kl. IV TZ hotel i Natalia Czerwińska z kl. I TZ hotel. Patriotyczny charakter uroczystości podkreślały: sztandar szkoły, odśpiewanie Mazurką Dąbrowskiego, białe i czerwone znicze ułożone na kształt flagi oraz biało-czerwone opaski na lewych przedramionach recytatorów. Uczniowie podkreślali dumę z faktu, że są Polakami, ale jednocześnie zapewniali, że są świadomi tego, że wolność nie jest dana raz na zawsze. Wierność tradycji oraz pamięć o historii swojego narodu to elementy, które powinny wyróżniać współczesnego Polaka. My dziś tę pamięć przywołaliśmy... Galeria
autor: Mirek  2016-11-10        Skomentuj 0

Spotkanie z komendantem Straży Miejskiej
Dnia  9.11.2016 roku rodzice uczniów klas pierwszych, podczas zebrań klasowych, uczestniczyli w spotkaniu z komendantem kutnowskiej Straży Miejskiej, panem Ryszardem Wilanowskim.
Tematem prelekcji były zagrożenia płynące z używania dopalaczy i napojów energetyzujących.
autor: Bartek  2016-11-10        Skomentuj 0

Eliminacje do II Ogólnopolskiej "Olimpiady Kawy"
7 listopada odbył się szkolny etap konkursu na najlepszego baristę. Celem eliminacji było wyłonienie reprezentanta do II Ogólnopolskiej "Olimpiady Kawy" dla Szkół Gastronomicznych. Kolejne zmagania będą miały miejsce 9 grudnia w Warszawie. W szkolnym konkursie uczestniczyli: Kasandra Karpiak z kl. II TZ kelner, Julia Bojdoł z kl. II TZ technik hotelarstwa oraz uczniowie kl. II żug - Małgorzata Pałczyńska, Weronika Nowak, Monika Domżał, Patryk Górecki i Mateusz Ciszewski. Największymi umiejętnościami wykazała się Julia Bojdoł i to ona będzie reprezentować naszą szkołę w etapie ogólnopolskim w Warszawie. Gratulujemy i życzymy powodzenia.
autor: Karolina  2016-11-07        Skomentuj 0

Szkolny etap Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej
24 października odbył się szkolny etap IX Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, za którego organizację odpowiedzialne były panie: Beata Michalkiewicz i Aleksandra Szymczak. W konkursie wzięło udział 44 uczniów z klas hotelarskich. Test, z którym musieli się zmierzyć, zawierał 40 pytań jednokrotnego wyboru. Obejmował zagadnienia z organizacji pracy w hotelarstwie, marketingu usług hotelarskich, obsługi konsumenta oraz wiedzy ogólnej o świecie hoteli. Największą wiedzą wykazały się dwie uczennice: Paulina Garstka z kl. II TZ technik hotelarstwa i Klaudia Kucharska z kl. IV TZ technik hotelarstwa. Przed dziewczętami przygotowanie do etapu okręgowego, który odbędzie się 10 stycznia 2017 roku w Warszawie. Gratulujemy i życzymy powodzenia.
autor: Karolina  2016-11-07        Skomentuj 0

Warsztaty "Kolorowa kanapka"
W dniu 3 listopada młodzież z klasy II Zasadniczej Szkoły Zawodowej kucharz pod opieką pani Emilii Durki przygotowała warsztaty pod hasłem "Kolorowa kanapka". Zajęcia zorganizowano dla dzieci z klasy II b ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie. Mali kucharze uczyli się o zdrowych nawykach żywieniowych, o tym, jak ważne jest jedzenie śniadania, o pięciu porcjach warzyw i owoców, które należy spożyć w ciągu dnia, o bezpieczeństwie i higienie w czasie pracy w kuchni, a wreszcie o tym, że nawet najzwyklejsza kanapka może być apetycznym dziełem sztuki i możemy do niej dodać absolutnie wszystkie warzywa w fantazyjnym kształcie. Nauczyciel zwrócił uwagę na konieczność mycia i obierania warzyw, czyli ich obróbkę wstępną. Następnie dzieci robiły zdrowe i apetyczne kanapki - wycinały różnego rodzaju kształty zwierząt. Nie ma nic milszego niż pracować w grupie rozentuzjazmowanych małych ludzi i jednocześnie nie ma nic trudniejszego niż pracować z dziećmi, które mają zwyczaj głośno i natychmiastowo wydawać na głos pomyślane w danej chwili poglądy. Nie pierwszy raz pracowaliśmy z dziećmi, więc wiemy, że liczą się dla nich kreatywność, estetyka, ale przede wszystkim dobra zabawa. Dzieci nie tylko bardzo entuzjastycznie podeszły do samodzielnego przygotowywania jedzenia, ale również z apetytem zjadały swoje dzieła. Galeria
autor: Karolina  2016-11-03        Skomentuj 77

XIV kwesta Cmentarzu Parafialnym w Kutnie
W ramach współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej uczniowie klasy III TZ żug uczestniczyli w XIV kweście na ratowanie starych, zabytkowych grobów na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie. Celem akcji jest zabezpieczenie starych, zabytkowych nagrobków przed dalszym niszczeniem, naprawienie powstałych szkód w możliwie największym stopniu oraz przywrócenie pierwotnej estetyki przy poszanowaniu dla autentycznej oraz dawnej techniki wykonania. Przedstawiciele Społecznego Komitetu Opieki nad Starymi Grobami podjęli decyzję o konieczności wykonania prac konserwatorskich przy obejściu grobowym Marii i Maksymiliana Lück. Nagrobek powstał około 1911 roku. Także stan techniczny Kaplicy Oyrzanowskich zaczyna budzić niepokój, a jest ona najokazalszym z zachowanych na kutnowskim cmentarzu obiektów. Warto przypomnieć, że datki zebrane podczas kwesty z 2012 roku zostały przekazane na renowację nagrobka dr. Antoniego Troczewskiego.
autor: Karolina  2016-11-03        Skomentuj 0

Projekt unijny w "Troczewskim"
Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie przy współpracy ZDZ w Płocku od stycznia 2017 roku przez dwa lata będzie realizować projekt "Kształcenie zawodowe uczniów ZSZ Nr 2 w Kutnie"współfinansowany przez Unię Europejską. Głównym celem projektu jest podwyższenie poziomu jakości kształcenia i zdobycie umiejętności zawodowych uczniów oraz doposażenie bazy dydaktycznej. Oferta skierowana jest do stu uczniów klas II i III Technikum Zawodowego oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Należy wspomnieć, że jest to pierwszy projekt, w którym weźmie udział młodzież kształcąca się w Zasadniczej Szkole Zawodowej - kucharz. W ramach projektu uczniowie będą realizować następujące zadania: - odbycie płatnych staży u pracodawców z terenu województwa łódzkiego, - udział w zajęciach dodatkowych z zakresu: animator czasu wolnego, nabywanie uzdolnień zawodowych w branży turystycznej, - doradztwo zawodowe, - udział w szkoleniach i kursach: barmańskim, kelnerskim, florystycznym, baristy i obsługi kas fiskalnych. Nauczyciele przedmiotów zawodowych zaangażowani w realizację projektu będą uczestniczyć w różnych formach doskonalenia, m.in. odbędą szkolenie w zakresie protokołu dyplomatycznego w Instytucie Spraw Międzynarodowych w Warszawie. Ze środków unijnych doposażona zostanie pracownia hotelarska, pracownia obsługi oraz pracownia przygotowania i ekspedycji śniadań. Projekt opiewa na łączną kwotę 823 525 zł.
autor: Karolina  2016-10-31        Skomentuj 0

Hamlet z wizytą u Troczewskiego
W ramach poszerzania wiedzy kulturoznawczej o krajach anglojęzycznych uczniowie kl. I TZ hotel pod kierunkiem p. Danuty Maj przygotowali skróconą anglojęzyczną wersję najsłynniejszego dramatu Williama Szekspira. Tytułowy bohater - Hamlet, książę Danii, zagościł w naszej szkole wraz z towarzyszącą mu piękną Ofelią, Laertesem oraz duchem i dwiema wiedźmami. Nie mogło zabraknąć pytania: "To be, or not to be?". Powiało grozą za sprawą tańczących wiedźm i ducha. Mimo, że trup ścielił się gęsto, zabawa była przednia, a uczniowie otrzymali gromkie brawa. Drugą częścią naszego spotkania dyrygowała pani Małgorzata Nowak- Kaczorkiewicz. Uczniowie kl. I TZ żug/terminale przygotowali konkursy tematyczne związane z powszechnie obchodzonym w krajach anglojęzycznych świętem Halloween. Wyłoniliśmy najlepiej przebraną śmierć i "zabłąkanego Smerfa" oraz oceniliśmy kunszt wycinania dyni. Każdy z uczestników otrzymał halloweenową nagrodę: jabłko w karmelu lub mandarynkę z żelusiowym robalem. Na zakończenie wszyscy mieli okazję spróbować zdrowego, witaminowego smoothie z pomarańczy i dyni. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kutnie wraz z nauczycielem. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i świetną zabawę. Pragniemy także podziękować pani Karinie Karasińskiej-Pirowskiej za ogromny wkład wniesiony w dekorację halloweenowej sceny.
Galeria
autor: Karolina  2016-10-28        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl