sobota, 8 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639473
Dzisiaj: 57
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Apel porządkowy
Program apelu:
1. Przedstawienie planu pracy Samorządu Uczniowskiego oraz przedstawicieli kół i organizacji szkolnych w roku szkolnym 2016/2017.
2. Sprawy porządkowe, komunikaty.
Galeria
autor: Mirek  2016-10-26        Skomentuj 0

Bądź odpowiedzialny - wygraj z HIV
W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Walki z AIDS (01.12.2016r.)dnia 25.10.2016 odbyły się warsztaty profilaktyczne „Bądź odpowiedzialny - wygraj z HIV”. Zajęcia prowadziły pani Maria Budner oraz pani Dorota Furgalska z Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej Oddział Terenowy w Łodzi.Szkolenie trwało 5 godzin lekcyjnych, uczestniczyli w nim uczniowie – przedstawiciele klas z naszej szkoły. Program szkolenia obejmował wiele aspektów związanych z HIV/AIDS np.: podstawowe zagadnienia prawne związane z HIV/AIDS, osoba z HIV/AIDS wśród nas, jak uniknąć zakażenia HIV, oraz wiele innych. Uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia, ich zadaniem będzie szerzyć zdobytą wiedzę wśród rówieśników w swoich klasach.
autor: Mirek  2016-10-26        Skomentuj 0

Jedz 5 razy dziennie warzywa i owoce
        20 października w naszej szkole odbyła się akcja prozdrowotna pod hasłem "Jedz 5 razy  dziennie warzywa i owoce".   
W czasie trwania akcji, której celem jest promocja zdrowego stylu życia i powszechna edukacja w zakresie prawidłowego odżywiania, młodzież przygotowała surówki i świeżo wytłaczane soki, które degustowano w czasie przerw międzylekcyjnych. Uczniowie przekonywali o zaletach wynikających ze spożywania owoców i warzyw: zawierają one cenne składniki pokarmowe - witaminy, składniki mineralne, błonnik pokarmowy, a także przeciwdziałają rozwojowi różnych chorób, spowalniają procesy starzenia się organizmu, korzystnie wpływają na sylwetkę i cerę, poprawiają samopoczucie.   
W przedsięwzięcie zaangażowani byli uczniowie kl. II i III TZ żug pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych: p. Moniki Ziębińskiej i p. Joanny Andrzejewskiej.    
Warto wspomnieć, że warzywa, z których sporządzono surówki i soki, pochodziły z domowych, ekologicznych upraw nauczycieli i uczniów. Akcja prozdrowotna uzyskała także rzeczowe wsparcie firmy PPH Export Import Leszek Stępniewski Krystiana Czekalska, RAFMAR oraz  Hurtowni BIUROMAX.   
Kończąc, możemy tylko zachęcać do częstszego sięgania po owocowe i warzywne przekąski, bowiem jak głosi znane przysłowie: "kto jada sałatki, ten piękny i gładki".
Galeria
autor: Mirek  2016-10-20        Skomentuj 0

II Powiatowe Targi Pracy
17 października w Kutnowskim Domu Kultury odbyły się II Powiatowe Targi Pracy, podczas których swoje oferty prezentowali pracodawcy, agencje zatrudnienia, instytucje rynku pracy i szkoły ponadgimnazjalne. Nasza szkoła już po raz drugi uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe oraz Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie. Panie Mariola Dębowska i Beata Michalkiewicz udzielały osobom zainteresowanym informacji o kierunkach kształcenia w naszej szkole i współpracy z pracodawcami, między innymi hotelem Rondo, z którym szkoła dzieliła stoisko. Uczennice z klasy III TZ hotel, które były obecne na targach, przekonywały, że "Troczewski" kształci w kierunkach o dobrej perspektywie. Obserwując zainteresowanie naszą ofertą, wyrażamy nadzieję, że nasze wspólne działania zaowocują wieloma sukcesami młodzieży na lokalnym rynku pracy.
 Galeria
autor: Karolina  2016-10-19        Skomentuj 0

Światowy Dzień Żywności w "Troczewskim"
Światowy Dzień Żywności w "Troczewskim"

W ramach obchodów Światowego Dnia Żywności 18 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji, której celem była edukacja młodzieży w zakresie zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego żywienia, która zgodna jest z najnowszymi zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia. W programie edukacyjnym uczestniczyli uczniowie klas I i II TZ i ZSZ oraz zaproszeni gimnazjaliści z Gimnazjum w Krzyżanowie, Gimnazjum Nr 1 i Nr 3 w Kutnie wraz z nauczycielami.
W ramach realizacji programu odbyły się:
1.    prezentacja zasad zdrowego żywienia przygotowana przez uczniów kl. I TZ technik żywienia i usług gastronomicznych / technik eksploatacji portów i terminali;
2.    pokazy i konkursy z zakresu żywienia i żywności – prowadzenie Emil Kopański i Katarzyna Drabik (SU). W czasie konkursów sprawdzających wrażliwość sensoryczną (rozpoznawanie po zapachu, smaku) oraz umiejętności kulinarne świetnie bawili się zaproszeni gimnazjaliści. Wszystkim podobała się szczególnie konkurencja nazwana Lunch – box, która polegała na komponowaniu drugiego śniadania ucznia;
3.    pokaz sztuki kulinarnej – flambirowanie owoców w wykonaniu uczennic kl. IV TZ kelner - Michaliny Darmach i Marzeny Śliwickiej, który wywołał największy entuzjazm oglądających, a potem degustujących flambirowane banany i brzoskwinie, czyli zwycięskiej drużyny kl. I TZ technik eksploatacji portów i terminali z przedstawicielami  gimnazjalistów;
4.    układ taneczny  w wykonaniu uczennic kl. I TZ technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem p. J. Zielińskiej oraz pokaz tańca Kamila Podorskiego - ucznia kl. IV TZ technik żywienia i usług gastronomicznych.
    Uczniowie mieli możliwość degustacji produktów mleczarskich przekazanych przez Zakład Mleczarski Zorina Sp. z o.o. w Kutnie, który od wielu lat wspiera różne akcje prozdrowotne w naszej szkole, a także świeżo tłoczonego soku z jabłek przygotowanego przez uczniów kl. III TZ – technik technologii żywności – Bartosza Przybysza i Eryka Filipiaka.
Nad całością działań czuwali nauczyciele przedmiotów zawodowych: p. Elżbieta Olejniczak, p. Mariola Dębowska, p. Emilia Durka,  p. Karina Karasińska – Pirowska, p. Sylwia Buczkowska oraz przedmiotów ogólnokształcących - p. Katarzyna Goszczyńska przy dużym wsparciu p. kierownik szkolenia praktycznego Julity Ryś i p. wicedyrektor Małgorzaty Gładysiak.

Galeria
autor: Mirek  2016-10-18        Skomentuj 0

II miejsce Konrada Deruckiego z I TZ terminale w finale konkursu "Poznaj życie i działalność Witolda Zglenickiego"
W dniu 17 października 2016 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu "Poznaj życie i działalność Witolda Zglenickiego - geologa, nafciarza, filantropa urodzonego na Ziemi Kutnowskiej" zorganizowanego przez TPZK.   
Z przyjemnością informujemy, że II miejsce zajął uczeń naszej szkoły - Konrad Derucki z klasy I TZ technik eksploatacji portów i terminali.   
Nagrody zostaną wręczone zwycięzcom konkursu w najbliższy piątek przed pomnikiem Witolda Zglenickiego w Płocku. Upominki przekazała Fundacja ORLEN - Dar Serca. TPZK przekaże zaś zwycięzcom konkursu swoje wydawnictwa i książki o regionie.   
Gratulujemy!
autor: Mirek  2016-10-17        Skomentuj 0

Czytelnicza Sztafeta Szkół
Czytelnicza Sztafeta Szkół dotarła wreszcie do nas. W ramach akcji, zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem, odbyły się spotkania z książką.
Wśród czytanych pozycji znalazły się między innymi: Pan Tadeusz A. Mickiewicza, Król Edyp Sofoklesa, Wesele S. Wyspiańskiego, Alicja w krainie czarów L. Carroll, Rzeczpospolita Obojga Narodów P. Jasienicy. Lekturze Mistrza i Małgorzaty M. Bułhakowa towarzyszyły fragmenty filmu. Na języku angielskim czytano fragmenty Dumy i uprzedzenia J. Austen. Młodzież przeniosła się w czasy powieści dzięki scence odegranej przez uczniów klasy II TZ hotel. W jednej z klas oddano się lekturze tekstów Boba Dylana – poety wśród muzyków. W innej natomiast uczniowie odbyli cudowną podróż w głąb historii filozofii za sprawą powieści Świat Zofii J. Gaarder. Sztafeta czytelnicza dotarła nawet na zajęcia z podstaw żywienia, w czasie których młodzież poszerzała wiedzę z zakresu przedmiotu.
 Okazało się, że niektórzy z nas są obdarzeni niezwykłym talentem czytelniczym i aktorskim. Słuchanie lektury w wykonaniu niektórych uczniów było prawdziwą przyjemnością.
Wielka szkoda, że była to sztafeta, więc liczyła się szybkość. Kilkanaście minut z lekturą upłynęło niczym kilka chwil i już konieczne było „przekazanie pałeczki” kolejnym uczestnikom sztafety.
Trzeba przyznać, że kondycję mamy całkiem dobrą i z niecierpliwością czekamy na kolejną sztafetę, w której już teraz zapowiadamy swój udział.
Galeria
autor: Mirek  2016-10-17        Skomentuj 50

INFORMACJA
Uczniowie i Rodzice.
Prosimy o zapoznanie się z procedurami wydawania opinii i orzeczeń o potrzebie objęcia dziecka wczesnym wspomaganiem rozwoju, przez zespół orzekający w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Kutnie
Dokument do pobrania TUTAJ
autor: Bartek  2016-10-17        Skomentuj 0

Obsługa gastronomiczna powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej
    14 października w Zespole Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie miały miejsce uroczyste obchody Święta Edukacji Narodowej. Zadaniem uczniów naszej szkoły była obsługa gastronomiczna tej ważnej uroczystości.                        Młodzież pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych wykazała się precyzyjnym nakryciem stołów i perfekcyjną obsługą zaproszonych gości. Dla uczennic biorących udział w obsłudze była to okazja, by wykazać się umiejętnościami nabytymi na zajęciach obsługi konsumenta, a dla naszej szkoły kolejna możliwość, by zaprezentować się w środowisku lokalnym.          
         Jak zawsze dowiedliśmy, że w obsłudze gastronomicznej imprez jesteśmy bezkonkurencyjni, co jest zasługą nie tylko nauczycieli, ale i uczniów, którzy zaangażowani byli w to przedsięwzięcie.
Galeria
autor: Mirek  2016-10-14        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl