sobota, 8 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639499
Dzisiaj: 83
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 3

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

XIV kwesta Cmentarzu Parafialnym w Kutnie
W ramach współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej uczniowie klasy III TZ żug uczestniczyli w XIV kweście na ratowanie starych, zabytkowych grobów na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie. Celem akcji jest zabezpieczenie starych, zabytkowych nagrobków przed dalszym niszczeniem, naprawienie powstałych szkód w możliwie największym stopniu oraz przywrócenie pierwotnej estetyki przy poszanowaniu dla autentycznej oraz dawnej techniki wykonania. Przedstawiciele Społecznego Komitetu Opieki nad Starymi Grobami podjęli decyzję o konieczności wykonania prac konserwatorskich przy obejściu grobowym Marii i Maksymiliana Lück. Nagrobek powstał około 1911 roku. Także stan techniczny Kaplicy Oyrzanowskich zaczyna budzić niepokój, a jest ona najokazalszym z zachowanych na kutnowskim cmentarzu obiektów. Warto przypomnieć, że datki zebrane podczas kwesty z 2012 roku zostały przekazane na renowację nagrobka dr. Antoniego Troczewskiego.
autor: Karolina  2016-11-03        Skomentuj 0

Projekt unijny w "Troczewskim"
Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie przy współpracy ZDZ w Płocku od stycznia 2017 roku przez dwa lata będzie realizować projekt "Kształcenie zawodowe uczniów ZSZ Nr 2 w Kutnie"współfinansowany przez Unię Europejską. Głównym celem projektu jest podwyższenie poziomu jakości kształcenia i zdobycie umiejętności zawodowych uczniów oraz doposażenie bazy dydaktycznej. Oferta skierowana jest do stu uczniów klas II i III Technikum Zawodowego oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Należy wspomnieć, że jest to pierwszy projekt, w którym weźmie udział młodzież kształcąca się w Zasadniczej Szkole Zawodowej - kucharz. W ramach projektu uczniowie będą realizować następujące zadania: - odbycie płatnych staży u pracodawców z terenu województwa łódzkiego, - udział w zajęciach dodatkowych z zakresu: animator czasu wolnego, nabywanie uzdolnień zawodowych w branży turystycznej, - doradztwo zawodowe, - udział w szkoleniach i kursach: barmańskim, kelnerskim, florystycznym, baristy i obsługi kas fiskalnych. Nauczyciele przedmiotów zawodowych zaangażowani w realizację projektu będą uczestniczyć w różnych formach doskonalenia, m.in. odbędą szkolenie w zakresie protokołu dyplomatycznego w Instytucie Spraw Międzynarodowych w Warszawie. Ze środków unijnych doposażona zostanie pracownia hotelarska, pracownia obsługi oraz pracownia przygotowania i ekspedycji śniadań. Projekt opiewa na łączną kwotę 823 525 zł.
autor: Karolina  2016-10-31        Skomentuj 0

Hamlet z wizytą u Troczewskiego
W ramach poszerzania wiedzy kulturoznawczej o krajach anglojęzycznych uczniowie kl. I TZ hotel pod kierunkiem p. Danuty Maj przygotowali skróconą anglojęzyczną wersję najsłynniejszego dramatu Williama Szekspira. Tytułowy bohater - Hamlet, książę Danii, zagościł w naszej szkole wraz z towarzyszącą mu piękną Ofelią, Laertesem oraz duchem i dwiema wiedźmami. Nie mogło zabraknąć pytania: "To be, or not to be?". Powiało grozą za sprawą tańczących wiedźm i ducha. Mimo, że trup ścielił się gęsto, zabawa była przednia, a uczniowie otrzymali gromkie brawa. Drugą częścią naszego spotkania dyrygowała pani Małgorzata Nowak- Kaczorkiewicz. Uczniowie kl. I TZ żug/terminale przygotowali konkursy tematyczne związane z powszechnie obchodzonym w krajach anglojęzycznych świętem Halloween. Wyłoniliśmy najlepiej przebraną śmierć i "zabłąkanego Smerfa" oraz oceniliśmy kunszt wycinania dyni. Każdy z uczestników otrzymał halloweenową nagrodę: jabłko w karmelu lub mandarynkę z żelusiowym robalem. Na zakończenie wszyscy mieli okazję spróbować zdrowego, witaminowego smoothie z pomarańczy i dyni. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kutnie wraz z nauczycielem. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i świetną zabawę. Pragniemy także podziękować pani Karinie Karasińskiej-Pirowskiej za ogromny wkład wniesiony w dekorację halloweenowej sceny.
Galeria
autor: Karolina  2016-10-28        Skomentuj 0

Uczennice II TZ żug na III Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym Literacka Kuchnia
27 października w Zespole Gastronomiczno-Hotelarskim w Gdańsku odbył się III Ogólnopolski Konkurs Kulinarny Literacka Kuchnia. Wzięli w nim udział uczniowie z 22 szkół z całego kraju. Jego celem jest nie tylko zachęcenie do rozwijania umiejętności z zakresu technologii gastronomicznej, ale również do szukania inspiracji kulinarnych w literaturze. Należało bowiem przygotować potrawę, której opis lub sposób przyrządzenia zaczerpnięto z książek. Inspiracją dla uczennic z klasy II TZ żug, Darii Wesołowskiej i Aleksandry Basińskiej, które uczestniczyły w tym konkursie, były fragmenty "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Dziewczęta pod opieką p. Emilii Durki przygotowały zakąskę pod tajemniczą nazwą: Bogactwo jarzyn i mięsiwa o smaku dopełnionym miodem i piwem, wypływające z kruchych skał wulkanu, otoczone lawą ze śliwki z kutnowskiej krainy w towarzystwie chrzanowej poświaty. Deser zimny natomiast stanowił Śmietankowy kożuszek otulony musem truskawkowym, otoczony pianką z kawy, podany na tacy w towarzystwie ciasteczka, garnirowany karmelowym bursztynem. Na etapie przygotowania uczennic do konkursu ważną rolę odegrała p. Ewa Żydowo, która udzielała cennych wskazówek, za co należą się podziękowania. Słowa wdzięczności kierujemy również w stronę kierownictwa hotelu Rondo, który udzielił finansowego wsparcia i tym samym umożliwił wyjazd dziewcząt. Świadomi tego, że konkursy odgrywają kluczową rolę w sztuce kulinarnej, ponieważ są gwarantem stałego podnoszenia poziomu wiedzy i umiejętności, jesteśmy dumni, że dziewczęta wykazały się talentem, cierpliwością, opanowaniem pod presją czasu i artystycznym wyczuciem. Zdobyte doświadczenie niewątpliwie zaowocuje w kolejnych konkursach.
Galeria
autor: Karolina  2016-10-28        Skomentuj 0

Wycieczka do Włocławka
  W dniu 25 października 2016 r. uczniowie klasy I kucharz ZSZ Nr 2 w Kutnie, pod opieką p. Joanny Andrzejewskiej i p. Marioli Dębowskiej, wzięli udział w wycieczce do Włocławka. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić cztery  hotele: "Pałac Bursztynowy", hotel "Młyn", hotel “Aleksander” oraz uzdrowisko Wieniec Zdrój.   Pierwszym obiektem na mapie naszej wycieczki był Pałac Bursztynowy. To kompleks hotelowy, konferencyjny i rekreacyjny. Został oddany do użytku w listopadzie 2009r. Powstał jako hołd fundatora pana Krzysztofa Grządziela dla swojej i wszystkich mam i jest częścią fundacji „Samotna mama”, która pomaga rodzinom niepełnym, przeznaczając cały dochód z działalności gospodarczej właśnie na tę pomoc. Po hotelu oprowadzała nas menadżer pani Maria Jarosz. Młodzież zobaczyła sale konferencyjne, pub w stylu angielskim,  sale klubowe i salę balową. Wnętrza pałacu zachwyciły swym bogactwem i wyrafinowanym gustem – zielone pejzaże, marmurowe posadzki i podłogi oraz piękny ogród zrobiły na zwiedzających wielkie wrażenie. Ogród pałacowy jest uważany za najpiękniejszy we Włocławku i liczy ok. 40 tysięcy roślin. Spacerując po nim trafimy na amfiteatr i pałac na wodzie, gdzie również znajdują się pokoje hotelowe.
 Galeria
więcej...
autor: Mirek  2016-10-28        Skomentuj 0

Warsaw Gastro Show 2016
W dniu 27 października 2016 r. uczniowie klas: I, III i IV TZ hotel, II i IV TZ żug, IV TZ kelner, II ZSZ kucharz pod opieką p. Sylwii Buczkowskiej, p. Beaty Michałkiewicz, p. Kariny Karasińskiej-Pirowskiej i p. Aleksandry Szymczak wzięli udział w Międzynarodowych Targach Gastronomicznych Warsaw Gastro Show 2016 w Nadarzynie. Jest to nowa inicjatywa targowa dedykowana dla branży gastronomiczno-hotelarskiej. Podczas targów młodzież poruszała się w Strefie Ucznia, w której przygotowany był bogaty program warsztatów. Uczniowie szkół gastronomicznych i hotelarskich mogli odbyć niezwykłe lekcje, które poprowadzili specjaliści z zakresu techniki i technologii gastronomicznej, higieny i środków spożywczych wykorzystywanych w profesjonalnej kuchni, w tym również napojów. Ponadto program imprezy targowej przewidywał prezentację kawy najwyższej jakości, pokaz rozbioru tuńczyka błękitnopłetwowego, warsztaty w przygotowywaniu sushi, przygotowywanie dań z baraniny, a także Akademię Kelnerską Grzegorza Górnika - Mistrzostwa Polski Hydrosomelierów. Mamy nadzieję, że udział w targach zachęci młodzież do nauki i zgłębiania wiedzy na kierunku kształcenia, który wybrali.Galeria
autor: Karolina  2016-10-27        Skomentuj 0

Warsztaty w lesie
Projekt "Nasza Eko - pracownia".
"Zielona willa doktora Troczewskiego" w ZSZ Nr 2
________________________________________

Badamy ekosystem leśny.

    W październiku rozpoczęliśmy realizację projektu "Nasza Eko - pracownia" w ramach którego zaplanowaliśmy warsztaty w lesie.
Uczniowie klasy IV TZ żug uczestniczyli w zajęciach terenowych, które odbyły się w lesie na trasie Kuczków - Raciborów.
Tematem zajęć było badanie i obserwacja różnorodności biologicznej ekosystemu leśnego, ze szczególnym uwzględnieniem różnorodności porostów, grzybów, mszaków i paprotników. Napotkane okazy rozpoznawaliśmy przy użyciu klucza. Zajęcia prowadziła Pani Katarzyna Goszczyńska.

Galeria
autor: Mirek  2016-10-27        Skomentuj 0

Misja: Rozwój
  W dniu 26 października 2016r. nasza szkoła gościła studentki z Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy – panią Monikę Martenkę i Agnieszkę Jędrzejczak. W ramach nowopowstałego projektu Misja: Rozwój przeprowadziły zajęcia warsztatowe z klasami I, III i IV.   Założeniem tego projektu jest wzmocnienie powiązania edukacji z rynkiem pracy i stworzenie dodatkowych warunków dla uczniów do zdobycia wiedzy oraz umiejętności niezbędnych na rynku pracy w XXI wieku, ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji kluczowych. Zajęcia prowadzone w ramach projektu ułatwią młodzieży zachowanie swobody podczas egzaminów ustnych, rozmów kwalifikacyjnych, nawiązywania pierwszych kontaktów, czy podczas kontynuowania nauki na studiach wyższych.
Galeria
więcej...
autor: Mirek  2016-10-27        Skomentuj 0

Wycieczka do Łodzi
26 października uczniowie klas: II TZ żug, II TZ hotel i IV TZ hotel pod opieką p. M. Nowak-Kaczorkiewicz, p. K. Charążki i p. W. Błaszczyka wzięli udział w wycieczce do Łodzi. Głównym celem wyjazdu było umożliwienie młodzieży kontaktu ze sztuką, uwrażliwienie na nią oraz krzewienie estetyki żywego słowa, dlatego też zasadniczym punktem programu było uczestnictwo uczniów w spektaklu "Dziady", będącym adaptacją dramatu romantycznego Adama Mickiewicza. Skromna, lecz sugestywna scenografia oraz genialna muzyka doskonale współtworzyły nastrój grozy i tajemniczości. Pełna ekspresji gra aktorów wspaniale odpowiadała charakterowi tajemniczego obrzędu. Wszystko to uczyniło spektakl niezapomnianym widowiskiem. . Dalsza część spotkania ze sztuką miała miejsce w Pałacu Izraela Poznańskiego, łódzkiego przemysłowca, który zakupił w 1877 roku posesję u zbiegu ulic Ogrodowej i Zachodniej, celem wybudowania dla swojej rodziny reprezentacyjnej siedziby. Ta pełna przepychu rezydencja łączyła w sobie funkcje: reprezentacyjną, mieszkalną i handlową. Na piętrze znajdowała się część prywatna rodziny, zaś na parterze, w głównym korpusie, gabinet prezesa, kantory, spółki i biura. Wystrój zewnętrzny i wewnętrzny nasycony jest motywami i symbolami wzorowanymi na sztuce starożytnej oraz tradycjach kultury żydowskiej. Od października 1975 r. pałac Poznańskich jest siedzibą Muzeum Miasta Łodzi. Wycieczka zakończyła się na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego, czyli w łódzkiej Manufakturze.
Galeria
autor: Karolina  2016-10-26        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl