środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851251
Dzisiaj: 482
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 7

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Nasz udział w akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę"
Po raz 24. ruszyła akcja "Pomóż dzieciom przetrwać zimę", w ramach której w dniach 26-27 listopada piętnastu wolontariuszy z naszej szkoły wzięło udział w zbiórce żywności w kutnowskich sklepach. Ta ogólnopolska inicjatywa ma na celu pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom, dlatego opiekun SK Caritas i SK Wolontariatu, p. Aleksandra Tondyra-Plewa, prosi wszystkich o przynoszenie: słodyczy, żywności długoterminowej, zabawek, gier dziecięcych, książek, odzieży, koców, artykułów papierniczych i środków czystości. Dary można przekazywać wyznaczonym wolontariuszom w klasach oraz p. Aleksandrze Tondyrze-Plewie do 8 grudnia.
autor: Karolina  2016-11-28        Skomentuj 0

Konkurs "Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!"
25 listopada odbył się szkolny etap konkursu patriotycznego "Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!", któremu patronują: Przemysław Błaszczyk - Senator RP oraz Piotr Polak - Poseł na Sejm RP. Uczniowie naszej szkoły po raz drugi przystąpili do konkursu, który obchodzi już swoją czwartą edycję. Jego celem jest poszerzenie wiedzy na temat polskiej historii i podziemia niepodległościowego oraz pogłębienie patriotyzmu wśród młodzieży. Organizatorzy pragną w ten sposób przywrócić pamięć Tych, którzy ginęli za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, odkrywają karty naszej pięknej, lecz także i bolesnej historii. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań. Przeprowadzeniem etapu szkolnego zajęła się p. Dorota Więckowska - koordynator konkursu z biura Posła na Sejm RP - Piotra Polaka. Dla zwycięzców przygotowano nagrody książkowe. Największą wiedzą wykazali się: Paulina Konwerska z kl. I TZ hotel, która zajęła I miejsce, Kacper Andrzejczak z kl. I TZ żug (II miejsce) oraz Mateusz Ciszewski z kl. II TZ żug (III miejsce) i to oni będą reprezentować szkołę w etapie regionalnym. Gratulujemy i życzymy powodzenia!Galeria
autor: Karolina  2016-11-28        Skomentuj 0

Stół bankietowy z okazji przyznania nagrody w dziedzinie kultury
Stół bankietowy z okazji przyznania nagrody w dziedzinie kultury.
autor: Mirek  2016-11-28        Skomentuj 0

Wycieczka do WSHiG w Poznaniu
24 listopada 2016 r. uczniowie klas: I, II, III ZSZ kucharz, I TZ żug oraz I i II TZ hotel uczestniczyli w wycieczce do Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. Celem wycieczki było zapoznanie się z ofertą edukacyjną uczelni, która istnieje od 1993 roku i kształci na poziomie wyższym samodzielnych gastronomów, hotelarzy oraz managerów obiektów i przedsiębiorstw turystycznych oraz gastronomicznych. Warto wspomnieć, że szkoła ma nietypowy wygląd - przypomina wielki hotel, w którym studenci uczą się swojego fachu. Uczniowie zwiedzili Restaurację Filmową "Beverly Hills", której wystrój nawiązuje do kina hollywoodzkiego i pozwala podziwiać zdjęcia gwiazd, ich autografy oraz plakaty amerykańskich przebojów filmowych. Byli również w "Ogrodzie Zimowym" - restauracji, która dysponuje dużym tarasem otoczonym zielenią oraz "Wersalu", czyli restauracji wychodzącej naprzeciw potrzebom najbardziej wymagających klientów. Młodzież obejrzała również pokaz synchronicznej obsługi kelnerskiej oraz podziwiała efektowny pokaz sztuki barmańskiej w wykonaniu studentów WSHiG. Zwieńczeniem wycieczki był seans filmowy "Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Niezapomniane wrażenia zapewnili opiekunowie wyjazdu: p. Joanna Andrzejewska, P. Mariola Dębowska, p. Emilia Durka oraz p. Anna Sujecka.
Galeria
autor: Karolina  2016-11-27        Skomentuj 0

Uczniowie na marszu "Białej Wstążki"
25 listopada 2016 r. członkowie Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w marszu „Białej Wstążki”, którego celem był zwiększenie świadomości społecznej na temat przemocy wobec kobiet. Po przejściu spod Kościoła Św. Wawrzyńca pod Urząd Miasta Kutno uczniowie uczestniczyli w happeningu, który polegał na przedstawieniu kilku scenek na temat przemocy przez młodzież szkolną z PUL.
Opiekunem uczniów w czasie marszu była p. A. Tondyra-Plewa.
Galeria
autor: Karolina  2016-11-25        Skomentuj 0

Patronat Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego
Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr A. Troczewskiego nawiązał partnerską współpracę z Wydziałem Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Patronat dotyczy poszerzania wiedzy i rozwijania zainteresowań geograficzno-turystycznych u młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem klas technikum hotelarskiego. Podpisanie uroczystego listu intencyjnego pomiędzy Dziekanem Wydziału Nauk Geograficznych prof. dr hab. Bogdanem Włodarczykiem a dyr. Urszulą Macioszczyk nastąpiło 22 listopada 2016r. Inauguracją współpracy był wykład dla młodzieży klasy I TZ – technik hotelarstwa dotyczący hotelarstwa we współczesnym świecie – ,,Hotele naj…” . Młodzież klas hotelarskich w przyszłości będzie uczestniczyć w ważniejszych wydarzeniach WNG UŁ, wykładach i warsztatach tematycznych dotyczących turystyki i hotelarstwa. Wyjazd obejmował także zwiedzanie dwóch łódzkich, pofabrycznych hoteli: Double Tree By Hilton i Hotel Tobaco. Menagerowie hoteli przybliżyli młodzieży problematykę kategoryzacji i usług świadczonych przez hotele. Zajęcia były znakomitą lekcją praktyczną dla przyszłych hotelarzy. Koordynatorem współpracy i organizatorem hotelarskich wyjazdów jest p. Beata Michałkiewicz.
Galeria
autor: Karolina  2016-11-24        Skomentuj 0

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych
W Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie odbyła się debata z udziałem przedstawicieli wszystkich klas, którą przygotował i prowadził p. Mirosław Ziębiński w ramach Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.Genezą akcji jest tragiczna sytuacja na polskich drogach i wciąż niewystarczający stopień wiedzy i świadomości problemu u młodych ludzi. Niezmiennie podstawową formą realizacji tego typu akcji w szkołach są jednak dyskusje i debaty młodszych uczestników ruchu drogowego. To ten element, który odróżnia tę akcję od wielu innych działań z młodzieżą. Młodzież dzieli się w sposób spontaniczny swoimi doświadczeniami, wymieniają poglądy, formułują wnioski, nierzadko bardzo dojrzałe i odpowiedzialne.
Głęboko wierzymy, że tego typu zajęcia zwiększą świadomość młodych użytkowników dróg z zakresu bezpieczeństwa i pomogą dostrzec liczne problemy z nim związane.
Galeria
autor: Mirek  2016-11-24        Skomentuj 0

Młodzież na spektaklu "Pokolenie 1920"
Dnia 23 listopada 2016 r. 47 uczniów (z kl. I TZ hotel, II TZ hotel, II TZ kelner i IV TZ kelner) skorzystało z zaproszenia wrocławskiego Teatru ARTENES i uczestniczyło w spektaklu zatytułowanym "Pokolenie 1920". Charakteryzując pokolenie Kolumbów, artyści wykorzystali teksty: Juliusza Słowackiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz biografie bohaterów "Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego. Tak opisują swój spektakl twórcy z teatru ARTENES: „Bohaterowie sztuki, są młodymi ludźmi którzy, po klęsce wrześniowej nie pozostają bierni i przyłączają się do ruchu oporu. Akcje bojowe i straty wśród przyjaciół nadają z czasem ich walce cechy osobistego rewanżu. W łapance Krzysztof zostaje pojmany przez Niemców. Pomimo cierpień wytrzymuje przesłuchania, po których zostaje wywieziony do obozu koncentracyjnego. Po wkroczeniu na ziemie polskie Armii Czerwonej, bohaterowie nie składają broni. Kontynuują walkę, tym razem z okupantem komunistycznym. Wraz z upływem czasu i krzepnięciem sytuacji politycznej w Europie, powoli znika nadzieja na wywalczenie wolności dla ojczyzny. Pozostaje jedynie poczucie własnej godności, honor i wierność przysiędze...” http://www.artenes.pl/repertuar/pokolenie-1920.html Bardzo ważna tematyka, sugestywne środki wyrazu i patriotyczny przekaz sprawiły, że młodzież oglądała spektakl z dużym skupieniem. Wyjście do Kutnowskiego Domu Kultury zorganizowała pani Małgorzata Gładysiak, a opiekę nad uczniami sprawowały panie Małgorzata Ledzion i Karolina Charążka.
autor: Karolina  2016-11-23        Skomentuj 0

Uratuj życie, przecież masz to we krwi
Troczewski oddaje krew. W dniu 21.11.2016 r. od godz. 10.30 uczniowie naszej szkoły oddawali krew - ratując życie.
Galeria
autor: Mirek  2016-11-23        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl