środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851161
Dzisiaj: 392
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 5

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Wyróżnienie dla Klaudii Barylskiej w konkursie recytatorskim
1 grudnia 2016 roku odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski Twórczości Mniej Znanej "Słowa jak promienie...", którego organizatorem był Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu. Celem konkursu była popularyzacja twórczości mniej znanej (poezji i prozy), rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich młodzieży, rozbudzanie wrażliwości na piękno literatury oraz upowszechnianie kultury żywego słowa. Uczennica klasy I TZ żug - Klaudia Barylska - zaprezentowała się przed szanownym jury, recytując fragment powieści "Niebo jest wszędzie" Jandy Nelson, za co otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!
autor: Karolina  2016-12-01        Skomentuj 0

III Szkolny Turniej Tenisa Stołowego
28.11.2016 r. nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali III Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły.
W zawodach wzięło udział 30 uczniów klas technikum i zasadniczej szkoły zawodowej.
Wśród dziewcząt:
I miejsce zajęła Justyna Matusiak TZ-hotel
II miejsce Patrycja Dębska III TZ-hotel
III miejsce Aleksandra Lewandowska I ZSZ - kucharz

Wśród chłopców po zaciętej walce:
I miejsce zajął Konrad Derucki I TZ - terminale,
II miejsce Konrad Błaszczyk IV TZ - hotel
III miejsce Eryk Filipiak III TZ - żywność.
 Galeria
autor: Mirek  2016-12-01        Skomentuj 0

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły dla gimnazjalistów
Dnia 25.11.2016 r. odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora szkoły dla gimnazjalistów. W sportowej rywalizacji uczestniczyli uczniowie ze szkół w Krośniewicach, Dąbrowicach oraz Ostrów.
Wśród dziewczyn:
I miejsce zajęła Kotlińska Katarzyna (Dąbrowice)
II miejsce Dagmara Lewandowska (Dąbrowice)
III miejsce Natalia Nalberczyk (Ostrowy)
Wśród chłopców:
I miejsce: Grabski Sebastian (Dąbrowice)
II miejsce: Miłosz Wojtalik (Ostrowy)
III miejsce: Jarka Kacper( Dąbrowice)
Organizatorem turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego pod kierownictwem p. Roberta Kaźmierczaka.
Po zakończonym turnieju młodzież zwiedziła mury naszej szkoły oraz miała okazję poznać kierunki kształcenia. Na gimnazjalistów czekał ciepły posiłek przygotowany przez uczniów III ZSZ kucharz pod kierownictwem p. Moniki Gasik. Galeria
autor: Mirek  2016-12-01        Skomentuj 0

Spotkanie absolwentów
30 listopada br. w naszej szkole odbyło się  organizacyjne spotkanie grupy absolwentów. Jego celem było zainicjowanie działań związanych z powołaniem Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół  Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Kutnie. Wicedyrektor Małgorzata Gładysiak, dziękując absolwentom za przybycie i wsparcie inicjatywy, przedstawiła zakres działań związanych z planowanym przedsięwzięciem. Zebrani zapoznali się z projektem Statutu Stowarzyszenia przygotowanym przez absolwentkę i nauczycielkę - panią Aleksandrę Szymczak. Wkrótce zostaną podjęte następne działania związane z  rejestracją Stowarzyszenia.Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, pełnej sympatycznych refleksji i wspomnień z lat szkolnych. Absolwenci z nostalgią przypominali swoich wychowawców i nauczycieli, czas nauki i szkolnych przyjaźni.
Wszystkich absolwentów naszej szkoły serdecznie zapraszamy do współpracy.
Galeria
autor: Mirek  2016-12-01        Skomentuj 0

„Zielona willa doktora Troczewskiego”
6 grudnia - uroczyste otwarcie Eko-pracowni
"Zielona willa doktora Troczewskiego"
   Nasza Eko-pracownia została wyposażona w nowe pomoce dydaktyczne, które codziennie wykorzystujemy na lekcjach biologii.   Przypominamy, że w dniu 20 września 2016 roku Zarząd Powiatu podpisał z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi umowę na dofinansowanie realizacji zadania: Utworzenie Eko-pracowni „Zielona willa doktora Troczewskiego” w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie, w ramach konkursu na dotację z dziedziny Edukacja Ekologiczna „Nasza Eko-Pracownia”. Całkowita wartość zadania wyniosła: 30 895,00 zł, w tym dofinansowanie z WFOŚiGW w Łodzi: 26 215,00 zł (dotacja). http://www.zainwestujwekologie.pl/
autor: Mirek  2016-11-30        Skomentuj 0

Sleeveface, czyli "ubierz się w książkę"
Sleeveface to typ fotografii, która przedstawia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki lub płyty część ciała. W efekcie otrzymujemy złudzenie prezentujące kreatywne, czasem śmieszne, połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem. Celem inicjatywy jest oczywiście promocja czytelnictwa. Po obejrzeniu sfotografowanej okładki sięgnijcie po książkę, niekoniecznie tę ze zdjęcia.
U nas modelkami były uczennice z klasy I i IV TZ technik hotelarstwa: Klaudia Kucharska, Klaudia Bentryn, Paulina Konwerska, Paulina Kolińska, Julita Cieślińska, Marta Krajewska, Magda Świerczyńska i Klaudia Wiśniewska.
Akcję zorganizowała p. M. Ledzion. Zdjęcia wykonał p. B. Kisielewski
Galeria
autor: Mirek  2016-11-30        Skomentuj 0

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych
29 listopada 2016 r. uczniowie klasy IV Technikum Zawodowego - technik hotelarstwa wzięli udział w I etapie OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH, przebiegającej pod hasłem: „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Celem Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem konkursu jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie, a honorowy patronat objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Projekt, realizowany w naszej szkole od października do listopada pod kierunkiem p. Elżbiety Golis, związany był z przeprowadzeniem cyklu lekcji: „Lekcje z ZUS”. W czasie zajęć uczniowie zdobyli podstawowe informacje o historii ubezpieczeń, zasadach funkcjonowania systemu ubezpieczeń społecznych, o prawach i obowiązkach ubezpieczonego i ubezpieczyciela, o skutkach braku ubezpieczeń oraz o obowiązkach ubezpieczeniowych związanych z rejestracją firmy. Uczestnicy olimpiady rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, składający się z 20 zadań. Trzy najlepsze uczennice: Paulina Postolska, Marika Hofman i Klaudia Kucharska zakwalifikowały się do II etapu konkursu.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Galeria
autor: Karolina  2016-11-29        Skomentuj 0

Warsztaty "Kolorowa kanapka"
W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym oraz promocji zdrowych nawyków żywieniowych po raz kolejny przeprowadzono w naszej szkole warsztaty dla dzieci pod hasłem "Kolorowa kanapka". Tym razem na zajęcia przyszyły dzieci z kl. II C ze Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie razem z opiekunem - p. Alicją Panfil. Mali kucharze poznali piramidę żywienia, dowiedzieli się, jak ważne jest jedzenie śniadania oraz pięciu porcji owoców i warzyw w ciągu dnia. Najmilszym punktem spotkania z perspektywy dzieci było niewątpliwie sporządzanie apetycznych, kolorowych i zdrowych kanapek, które można podziwiać na zdjęciach w galerii. Za zorganizowanie zajęć podziękowania należą się p. Monice Gasik oraz p. Annie Sujeckiej, pod opieką których znajdowała się młodzież kl. III ZSZ kucharz pracująca z dziećmi.
Galeria
autor: Karolina  2016-11-29        Skomentuj 0

Szkolny Konkurs Ortograficzny
28 listopada 2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny zorganizowany przez p. Karolinę Charążkę. Celem rywalizacji było zmotywowanie uczniów do systematycznej pracy nad poprawnym posługiwaniem się językiem polskim oraz doskonalenie poprawności pisowni pod względem ortografii. W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas: I TZ hotel, I TZ żug, I TZ terminale, II TZ żug oraz III TZ hotel. Uczestnicy zmagali się z zawiłościami polskiej ortografii w dyktandzie zatytułowanym "Ostatnia szansa". Najlepsza okazała się Paulina Puchalska z klasy III TZ hotel. Drugie miejsce zajęła Agata Gierańczyk z klasy I TZ hotel, zaraz za nią znalazła się Justyna Pasiewicz z kl. I TZ hotel. Laureaci konkursu będą reprezentować szkołę w V edycji Konkursów Ortograficznych "O Pióro Starosty Kutnowskiego" i "O Pióro Dyrektora Staszica" (9 grudnia 2016 r.) oraz w XV edycji konkursu "Mistrz Ortografii Powiatu Kutnowskiego" w Krośniewicach (15 grudnia 2016 r.). Zwycięzcom gratulujemy i życzymy połamania piór.
autor: Karolina  2016-11-29        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl