sobota, 18 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3847124
Dzisiaj: 1283
IP: 3.236.55.22

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 2

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Szkolny etap XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej
7 grudnia 2016 r. odbył się szkolny etap XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej, której w tym roku towarzyszyło hasło: "Orędzie Fatimskie jako znak nadziei dany przez Miłosiernego Ojca".
Do zmagań przystąpiło 13 uczniów z klas:
I i IV TZ technik hotelarstwa oraz I, II i IV TZ technik żywienia i usług gastronomicznych.
Znajomość wiedzy religijnej w najwyższym stopniu zaprezentowali uczniowie:
Mateusz Ciszewski z kl. II TZ żug (I miejsce),
Paulina Zwierzchowska z kl. IV TZ hote
l (II miejsce)
i Paulina Postolska z kl. IV TZ hotel (III miejsce).
Uczniowie ci będą reprezentowali szkołę podczas etapu diecezjalnego, który odbędzie się 12 stycznia 2017 r. w Łowiczu. Za organizację szkolnego etapu konkursu odpowiedzialna była pani Aleksandra Tondyra-Plewa.
Galeria
autor: Mirek  2016-12-08        Skomentuj 0

Otwarcie eko-pracowni Zielona willa dra Troczewskiego
6 grudnia w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 odbyło się uroczyste otwarcie eko-pracowni  sfinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W uroczystości udział wzięli: starosta Krzysztof Debich, pani Anna Chmielewska, przewodniczący Rady Rodziców Radosław Derucki, dyrektor szkoły Urszula Macioszczyk, pani wicedyrektor Małgorzata Gładysiak nauczyciele, i uczniowie. Autorką projektu jest pani Katarzyna Goszczyńska, która czuwała nad realizacją projektu. Eko-pracownia wyposażona jest m.in. w tablicę interaktywną wraz w projektorem, zestaw komputerowy, kamerę mikroskopową, zestawy doświadczalne, programy interaktywne oraz szereg atrakcyjnych pomocy dydaktycznych, których wykorzystanie pozwoli uczniom rozbudzić ciekawość i zainteresowanie światem przyrody. Całkowity koszt przeznaczony na nowoczesne pomoce dydaktyczne to kwota około ok. 30 tysięcy złotych.    Nasza pracownia biologiczna umożliwia młodzieży naukę poprzez doświadczenia i obserwacje, co znacznie ułatwia przyswajanie wiedzy i czyni ciekawym proces dydaktyczny.
Galeria
autor: Mirek  2016-12-08        Skomentuj 0

Świątecznych tradycji czar - piernikowe smaki
Z okazji Mikołajek młodzież kl. II TZ kelner pod opieką pani Sylwii Buczkowskiej gościła uczniów kl. V B ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie. Dzieci wykonywały ozdoby z masy cukrowej, a następnie ozdabiały nimi upieczone wcześniej przez siebie pierniczki. Celem warsztatów było kultywowanie polskiej tradycji wypiekania pierników, a także integracja dzieci przy wspólnej zabawie. Dzieci bawiły się doskonale i miło spędziły czas. Cieszymy się, że w tym wczesnym przedświątecznym okresie udało nam się zbudować prawdziwie świąteczną atmosferę.
Galeria
autor: Karolina  2016-12-06        Skomentuj 0

Lekcja historii z Mikołajem
Lekcja historii z Mikołajem.
Galeria
autor: Mirek  2016-12-06        Skomentuj 0

Nauczyciele na konferencji w Warszawie
Dnia 5 grudnia 2016 r. panie Sylwia Buczkowska i Karina Karasińska-Pirowska wzięły udział w konferencji pt. „Kształcenie i szkolenia zawodowe – rozwój kompetencji, umiejętności i talentów”, zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu Erasmus+. Konferencja w Warszawie rozpoczęła Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w Polsce oraz promuje ideę Europejskiego systemu akumulowania i przenoszenia osiągnięć w kształceniu zawodowym (ECVET). Głównym celem spotkania była promocja kształcenia i szkolenia zawodowego poprzez rozwój kompetencji, umiejętności i talentów. W trakcie sesji plenarnych zaproszeni eksperci odpowiadali na pytania: Jak wspierać rozwój pracowników o niskich kwalifikacjach i jaką rolę w tym procesie pełnią kompetencje?, Czy i w jakim zakresie rozwój innowacyjnych technologii wpływa na szkolenie i kształcenie zawodowe oraz rynek pracy? Podczas dwóch sesji tematycznych zaprezentowano innowacyjne rozwiązania wspomagające rozwój oraz uznawanie kompetencji zawodowych, a także praktyczne informacje na temat Europejskiego systemu akumulowania i przenoszenia osiągnięć w kształceniu i szkoleniu zawodowym. Podsumowaniem konferencji była debata ekspercka na temat perspektyw rozwoju kompetencji zawodowych z uwzględnieniem relacji gospodarka-edukacja-rynek pracy.
Galeria
autor: Karolina  2016-12-06        Skomentuj 0

Kolejny kurs baristy za nami
W dniach 2-3 grudnia 2016 r. grupa uczniów z naszej szkoły zdobyła nowe kwalifikacje na kursie baristy prowadzonym przez Mistrzynię Polski Latte Art - panią Agnieszkę Rojewską. Młodzież, w niezwykle miłej atmosferze, zdobyła wiadomości z zakresu towaroznawstwa i technologii kawy. W czasie zajęć praktycznych kursanci nauczyli się regulacji młynka, przygotowania ekspresu do pracy, obsługi ekspresu ciśnieniowego, produkcji espresso i cappuccino, poznali elementy sztuki Latte Art. Uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające zdanie egzaminu. Szkolenie zorganizowała pani Ewa Żydowo, która sprawowała opiekę nad uczniami w czasie kursu. Kurs baristy ukończyli: 1. Klaudia Wojtczak 2. Karolina Winiecka 3. Wiktoria Jóźwiak 4. Marta Fijołek 5. Magdalena Buczyńska 6. Weronika Włodarska 7. Natalia Czerwińska 8. Kacper Kopczyk Gratulujemy!
autor: Karolina  2016-12-04        Skomentuj 0

Występ Pauliny Puchalskiej w MONIN Cup Junior
Dnia 1 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych przy ul. Majdańskiej 30/36 w Warszawie odbyła się IV Gala Finałowa corocznego konkursu MONIN Cup Junior. Z całej Polski 28 uczniów z 28 szkół zmierzyło się w kategorii Long Drink, przygotowując koktajle zgodnie ze swoimi autorskimi recepturami z wykorzystaniem produktów MONIN. Naszą szkołę reprezentowała Paulina Puchalska z kl. III TZ - technik hotelarstwa. Był to pierwszy występ Pauliny. Ten pierwszy, najtrudniejszy krok Paulina postawiła pewnie, chociaż droga nie była łatwa, a konkurencja na wysokim poziomie. Paulina zajęła 12. miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Przed nią dużo ćwiczeń, bo tylko ciągłe doskonalenie umiejętności prowadzi do mistrzostwa. Przygotowaniem uczennicy do zmagań konkursowych zajęła się p. Ewa Żydowo.
autor: Karolina  2016-12-04        Skomentuj 0

Andrzejki w "Tęczy"
W dniu 30 listopada dziewczęta z kl. I TZ hotel, I TZ żug oraz III TZ żug przygotowały zabawę andrzejkową dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Tęcza". Oprócz tradycyjnych wróżb i zabaw dzieci zostały poczęstowane pysznymi ciastami i słodyczami. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli włączyć się w przygotowanie imprezy, przynosząc produkty do zrobienia ciast, piekąc je oraz prowadząc zabawy dla dzieci.
autor: Karolina  2016-12-04        Skomentuj 0

Piernikowe warsztaty w przedszkolu
Dnia 1 grudnia 2016 r. uczniowie "Troczewskiego", pod opieką pani Emilii Durki i pani Sylwii Buczkowskiej, odwiedzili dzieci z Integracyjnego Przedszkola Miejskiego nr 3 "Jarzębinka" w Kutnie. Przeprowadzili tam warsztaty pt. "Piernikowe Słodkości". Maluchy wykazały się dużą kreatywnością i pomysłowością w lukrowaniu ciasteczek piernikowych. Uczniowie kl. II ZSZ kucharz byli mile zaskoczeni taką współpracą i z radością patrzyli na przedszkolaków ze smakiem konsumujących zrobione przez siebie ciasteczka.
Galeria
autor: Karolina  2016-12-04        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl