sobota, 8 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639456
Dzisiaj: 40
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych
29 listopada 2016 r. uczniowie klasy IV Technikum Zawodowego - technik hotelarstwa wzięli udział w I etapie OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH, przebiegającej pod hasłem: „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Celem Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem konkursu jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie, a honorowy patronat objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Projekt, realizowany w naszej szkole od października do listopada pod kierunkiem p. Elżbiety Golis, związany był z przeprowadzeniem cyklu lekcji: „Lekcje z ZUS”. W czasie zajęć uczniowie zdobyli podstawowe informacje o historii ubezpieczeń, zasadach funkcjonowania systemu ubezpieczeń społecznych, o prawach i obowiązkach ubezpieczonego i ubezpieczyciela, o skutkach braku ubezpieczeń oraz o obowiązkach ubezpieczeniowych związanych z rejestracją firmy. Uczestnicy olimpiady rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, składający się z 20 zadań. Trzy najlepsze uczennice: Paulina Postolska, Marika Hofman i Klaudia Kucharska zakwalifikowały się do II etapu konkursu.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Galeria
autor: Karolina  2016-11-29        Skomentuj 0

Warsztaty "Kolorowa kanapka"
W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym oraz promocji zdrowych nawyków żywieniowych po raz kolejny przeprowadzono w naszej szkole warsztaty dla dzieci pod hasłem "Kolorowa kanapka". Tym razem na zajęcia przyszyły dzieci z kl. II C ze Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie razem z opiekunem - p. Alicją Panfil. Mali kucharze poznali piramidę żywienia, dowiedzieli się, jak ważne jest jedzenie śniadania oraz pięciu porcji owoców i warzyw w ciągu dnia. Najmilszym punktem spotkania z perspektywy dzieci było niewątpliwie sporządzanie apetycznych, kolorowych i zdrowych kanapek, które można podziwiać na zdjęciach w galerii. Za zorganizowanie zajęć podziękowania należą się p. Monice Gasik oraz p. Annie Sujeckiej, pod opieką których znajdowała się młodzież kl. III ZSZ kucharz pracująca z dziećmi.
Galeria
autor: Karolina  2016-11-29        Skomentuj 0

Szkolny Konkurs Ortograficzny
28 listopada 2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny zorganizowany przez p. Karolinę Charążkę. Celem rywalizacji było zmotywowanie uczniów do systematycznej pracy nad poprawnym posługiwaniem się językiem polskim oraz doskonalenie poprawności pisowni pod względem ortografii. W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas: I TZ hotel, I TZ żug, I TZ terminale, II TZ żug oraz III TZ hotel. Uczestnicy zmagali się z zawiłościami polskiej ortografii w dyktandzie zatytułowanym "Ostatnia szansa". Najlepsza okazała się Paulina Puchalska z klasy III TZ hotel. Drugie miejsce zajęła Agata Gierańczyk z klasy I TZ hotel, zaraz za nią znalazła się Justyna Pasiewicz z kl. I TZ hotel. Laureaci konkursu będą reprezentować szkołę w V edycji Konkursów Ortograficznych "O Pióro Starosty Kutnowskiego" i "O Pióro Dyrektora Staszica" (9 grudnia 2016 r.) oraz w XV edycji konkursu "Mistrz Ortografii Powiatu Kutnowskiego" w Krośniewicach (15 grudnia 2016 r.). Zwycięzcom gratulujemy i życzymy połamania piór.
autor: Karolina  2016-11-29        Skomentuj 0

Nasz udział w akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę"
Po raz 24. ruszyła akcja "Pomóż dzieciom przetrwać zimę", w ramach której w dniach 26-27 listopada piętnastu wolontariuszy z naszej szkoły wzięło udział w zbiórce żywności w kutnowskich sklepach. Ta ogólnopolska inicjatywa ma na celu pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom, dlatego opiekun SK Caritas i SK Wolontariatu, p. Aleksandra Tondyra-Plewa, prosi wszystkich o przynoszenie: słodyczy, żywności długoterminowej, zabawek, gier dziecięcych, książek, odzieży, koców, artykułów papierniczych i środków czystości. Dary można przekazywać wyznaczonym wolontariuszom w klasach oraz p. Aleksandrze Tondyrze-Plewie do 8 grudnia.
autor: Karolina  2016-11-28        Skomentuj 0

Konkurs "Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!"
25 listopada odbył się szkolny etap konkursu patriotycznego "Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!", któremu patronują: Przemysław Błaszczyk - Senator RP oraz Piotr Polak - Poseł na Sejm RP. Uczniowie naszej szkoły po raz drugi przystąpili do konkursu, który obchodzi już swoją czwartą edycję. Jego celem jest poszerzenie wiedzy na temat polskiej historii i podziemia niepodległościowego oraz pogłębienie patriotyzmu wśród młodzieży. Organizatorzy pragną w ten sposób przywrócić pamięć Tych, którzy ginęli za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, odkrywają karty naszej pięknej, lecz także i bolesnej historii. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań. Przeprowadzeniem etapu szkolnego zajęła się p. Dorota Więckowska - koordynator konkursu z biura Posła na Sejm RP - Piotra Polaka. Dla zwycięzców przygotowano nagrody książkowe. Największą wiedzą wykazali się: Paulina Konwerska z kl. I TZ hotel, która zajęła I miejsce, Kacper Andrzejczak z kl. I TZ żug (II miejsce) oraz Mateusz Ciszewski z kl. II TZ żug (III miejsce) i to oni będą reprezentować szkołę w etapie regionalnym. Gratulujemy i życzymy powodzenia!Galeria
autor: Karolina  2016-11-28        Skomentuj 0

Stół bankietowy z okazji przyznania nagrody w dziedzinie kultury
Stół bankietowy z okazji przyznania nagrody w dziedzinie kultury.
autor: Mirek  2016-11-28        Skomentuj 0

Wycieczka do WSHiG w Poznaniu
24 listopada 2016 r. uczniowie klas: I, II, III ZSZ kucharz, I TZ żug oraz I i II TZ hotel uczestniczyli w wycieczce do Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. Celem wycieczki było zapoznanie się z ofertą edukacyjną uczelni, która istnieje od 1993 roku i kształci na poziomie wyższym samodzielnych gastronomów, hotelarzy oraz managerów obiektów i przedsiębiorstw turystycznych oraz gastronomicznych. Warto wspomnieć, że szkoła ma nietypowy wygląd - przypomina wielki hotel, w którym studenci uczą się swojego fachu. Uczniowie zwiedzili Restaurację Filmową "Beverly Hills", której wystrój nawiązuje do kina hollywoodzkiego i pozwala podziwiać zdjęcia gwiazd, ich autografy oraz plakaty amerykańskich przebojów filmowych. Byli również w "Ogrodzie Zimowym" - restauracji, która dysponuje dużym tarasem otoczonym zielenią oraz "Wersalu", czyli restauracji wychodzącej naprzeciw potrzebom najbardziej wymagających klientów. Młodzież obejrzała również pokaz synchronicznej obsługi kelnerskiej oraz podziwiała efektowny pokaz sztuki barmańskiej w wykonaniu studentów WSHiG. Zwieńczeniem wycieczki był seans filmowy "Pitbull. Niebezpieczne kobiety". Niezapomniane wrażenia zapewnili opiekunowie wyjazdu: p. Joanna Andrzejewska, P. Mariola Dębowska, p. Emilia Durka oraz p. Anna Sujecka.
Galeria
autor: Karolina  2016-11-27        Skomentuj 0

Uczniowie na marszu "Białej Wstążki"
25 listopada 2016 r. członkowie Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w marszu „Białej Wstążki”, którego celem był zwiększenie świadomości społecznej na temat przemocy wobec kobiet. Po przejściu spod Kościoła Św. Wawrzyńca pod Urząd Miasta Kutno uczniowie uczestniczyli w happeningu, który polegał na przedstawieniu kilku scenek na temat przemocy przez młodzież szkolną z PUL.
Opiekunem uczniów w czasie marszu była p. A. Tondyra-Plewa.
Galeria
autor: Karolina  2016-11-25        Skomentuj 0

Patronat Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego
Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr A. Troczewskiego nawiązał partnerską współpracę z Wydziałem Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Patronat dotyczy poszerzania wiedzy i rozwijania zainteresowań geograficzno-turystycznych u młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem klas technikum hotelarskiego. Podpisanie uroczystego listu intencyjnego pomiędzy Dziekanem Wydziału Nauk Geograficznych prof. dr hab. Bogdanem Włodarczykiem a dyr. Urszulą Macioszczyk nastąpiło 22 listopada 2016r. Inauguracją współpracy był wykład dla młodzieży klasy I TZ – technik hotelarstwa dotyczący hotelarstwa we współczesnym świecie – ,,Hotele naj…” . Młodzież klas hotelarskich w przyszłości będzie uczestniczyć w ważniejszych wydarzeniach WNG UŁ, wykładach i warsztatach tematycznych dotyczących turystyki i hotelarstwa. Wyjazd obejmował także zwiedzanie dwóch łódzkich, pofabrycznych hoteli: Double Tree By Hilton i Hotel Tobaco. Menagerowie hoteli przybliżyli młodzieży problematykę kategoryzacji i usług świadczonych przez hotele. Zajęcia były znakomitą lekcją praktyczną dla przyszłych hotelarzy. Koordynatorem współpracy i organizatorem hotelarskich wyjazdów jest p. Beata Michałkiewicz.
Galeria
autor: Karolina  2016-11-24        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl