niedziela, 16 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3653266
Dzisiaj: 738
IP: 3.238.173.209

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 9

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Obsługa gastronomiczna uroczystości z okazji 85-lecia działalności MiPBP w Kutnie
Z okazji 85-lecia działalności Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie dnia 9 grudnia 2016 r. w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbył się uroczysty jubileusz z udziałem bibliotekarzy i zaproszonych gości. Wśród nich nie zabrakło byłych pracowników i dyrektorów placówki, władz samorządowych i wojewódzkich, a także licznych przyjaciół i współpracowników instytucji. Zadaniem uczniów naszej szkoły była obsługa gastronomiczna tej ważnej uroczystości. Młodzież kl. IV TZ żug pod opieką pani Marioli Dębowskiej i pani Moniki Gasik wykazała się precyzyjnym nakryciem stołów i perfekcyjną obsługą zaproszonych gości. Warto wspomnieć o poczęstunku, który został przygotowany pod okiem nauczycieli przedmiotów zawodowych. O dekorację zadbała pani Karina Karasińska-Pirowska, która tym razem przedstawiła świąteczny wystrój stołów w kolorze bladego różu i czerni. Dla uczniów biorących udział w obsłudze była to okazja, by wykazać się umiejętnościami nabytymi na zajęciach obsługi konsumenta, a dla naszej szkoły kolejna możliwość, by zaprezentować się w środowisku lokalnym.
Galeria
autor: Karolina  2016-12-11        Skomentuj 0

Wizyta gimnazjalistów z Ostrów
9 grudnia br. naszą szkołę odwiedziła 36 – osobowa grupa gimnazjalistów z Ostrów wraz z opiekunami. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach cukierniczych prowadzonych przez p. S. Buczkowską i p. Emilię Durkę. Zwiedzając szkołę, gimnazjaliści uzyskali wiele informacji na temat kierunków kształcenia i tajników poszczególnych zawodów w „Troczewskim”. Uczestniczyli w lekcji języka angielskiego prowadzonej przez p. D. Maj oraz w lekcji języka angielskiego zawodowego prowadzonej przez p. M. Nowak – Kaczorkiewicz. Koleżanki i koledzy z Ostrów obejrzeli film o szkole, prezentację multimedialną odzwierciedlającą działania, osiągnięcia i sukcesy uczniów i nauczycieli. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz baristyczny przygotowany pod kierunkiem p. E. Żydowo.
Gimnazjalistom i ich opiekunom dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania w „Troczewskim”.
Galeria
autor: Mirek  2016-12-10        Skomentuj 0

Zmagania w ortografią
9 grudnia 2016 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. S. Staszica w Kutnie odbyła się V edycja Konkursu Ortograficznego „O Pióro Starosty Kutnowskiego”, w którym udział wzięło 35 uczniów z gimnazjów i szkół średnich całego powiatu. Naszą szkołę reprezentowały: Paulina Puchalska z kl. III TZ hotel oraz Agata Gierańczyk i Justyna Pasiewicz z kl. I TZ hotel. Mimo zaciętej walki, żadnej z dziewcząt nie udało się zdobyć głównej nagrody, ale cieszymy się, że zechciały stawić czoła zawiłościom ortograficznym i interpunkcyjnym języka polskiego i życzymy połamania piór na kolejnym dyktandzie – już za kilka dni w Krośniewicach.
autor: Karolina  2016-12-09        Skomentuj 0

Uczniowie Powiatu Kutnowskiego z Politechniką Łódzką
    Uczniowie szkół Powiatu Kutnowskiego zyskują nowe możliwości. Przedstawiciele władz Powiatu w osobach: Zdzisława Trawczyńskiego – Wicestarosty Powiatu Kutnowskiego i Artura Gieruli – Członka Zarządu Powiatu Kutnowskiego zajmującego się powiatową oświatową podpisali porozumienie o współpracy dydaktyczno – metodycznej z Politechniką Łódzką reprezentowana przez prof. dr. hab. inż. Sławomira Wiaka – Rektora Politechniki.    
- Współpraca dydaktyczna i metodyczna z absolutnie najlepszą i renomowaną Uczelnią w Polsce jest inicjatywą podjętą z myślą o naszych Uczniach – mówi Artur Gierula – Kadra dydaktyczna na najwyższym poziomie, jak również takie laboratoria i eksperymentatoria pozwolą na bardziej świadome i przemyślane, oparte na doświadczeniu i autopsji dokonywanie wyborów, przede wszystkich, w obszarze kształcenia zawodowego. Jestem pewien – dodaje Artur Gierula- że efektem będą większy spokój i satysfakcja w przyszłości Uczniów i ich Rodziców z dokonanych wyborów w kontekście kariery zawodowej.  Współpraca odbywać się będzie w obszarach kształcenia dedykowanych: mechatronice (osoba odpowiedzialna dr inż. Krzysztof Smółka), informatyce (osoba odpowiedzialna prof. dr hab. inż. Sławomir Wiak), matematyce (osoba odpowiedzialna dr Andrzej Just), fizyce (osoba odpowiedzialna dr Andrzej Just), inżynierii środowiska (osoba odpowiedzialna dr inż. Kinga Skalska), ochronie środowiska (osoba odpowiedzialna doc. dr inż. Jacek Krystek), chemii (osoba odpowiedzialna prof. dr hab. inż. Marek Główka), inżynierii biomedycznej (osoba odpowiedzialna dr hab. inż. Michał Strzelecki, profesor Politechniki Łódzkiej), automatyce i robotyce (osoba odpowiedzialna dr hab. inż. Grzegorz Granosik), elektrotechnice (osoba odpowiedzialna prof. dr hab. inż. Paweł Witczak), elektronice i telekomunikacji (osoba odpowiedzialna dr inż. Krzysztof Tomalczyk) oraz biotechnologii (osoba odpowiedzialna prof. dr hab. inż. Stanisław Bielecki).   
Galeria
autor: Mirek  2016-12-09        Skomentuj 0

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
W dniach 28 listopada - 8 grudnia trwała w naszej szkole akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W ramach tej akcji młodzież działająca w wolontariacie zorganizowała "Kiermasz Mikołajkowy" z własnoręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi. Uzyskane środki pieniężne ze sprzedaży rękodzieł zostały przeznaczone na zakup słodyczy. W szkole zebraliśmy łącznie 79 kg darów, które przekazaliśmy na rzecz Kutnowskiego Komitetu Obrony Bezrobotnych.  Za przeprowadzenie akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę odpowiedzialni byli: p. Aleksandra Tondyra-Plewa i p. Mirosław Ziębiński.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce darów!
Galeria
autor: Mirek  2016-12-09        Skomentuj 0

Szkolny etap XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej
7 grudnia 2016 r. odbył się szkolny etap XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej, której w tym roku towarzyszyło hasło: "Orędzie Fatimskie jako znak nadziei dany przez Miłosiernego Ojca".
Do zmagań przystąpiło 13 uczniów z klas:
I i IV TZ technik hotelarstwa oraz I, II i IV TZ technik żywienia i usług gastronomicznych.
Znajomość wiedzy religijnej w najwyższym stopniu zaprezentowali uczniowie:
Mateusz Ciszewski z kl. II TZ żug (I miejsce),
Paulina Zwierzchowska z kl. IV TZ hote
l (II miejsce)
i Paulina Postolska z kl. IV TZ hotel (III miejsce).
Uczniowie ci będą reprezentowali szkołę podczas etapu diecezjalnego, który odbędzie się 12 stycznia 2017 r. w Łowiczu. Za organizację szkolnego etapu konkursu odpowiedzialna była pani Aleksandra Tondyra-Plewa.
Galeria
autor: Mirek  2016-12-08        Skomentuj 0

Otwarcie eko-pracowni Zielona willa dra Troczewskiego
6 grudnia w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 odbyło się uroczyste otwarcie eko-pracowni  sfinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W uroczystości udział wzięli: starosta Krzysztof Debich, pani Anna Chmielewska, przewodniczący Rady Rodziców Radosław Derucki, dyrektor szkoły Urszula Macioszczyk, pani wicedyrektor Małgorzata Gładysiak nauczyciele, i uczniowie. Autorką projektu jest pani Katarzyna Goszczyńska, która czuwała nad realizacją projektu. Eko-pracownia wyposażona jest m.in. w tablicę interaktywną wraz w projektorem, zestaw komputerowy, kamerę mikroskopową, zestawy doświadczalne, programy interaktywne oraz szereg atrakcyjnych pomocy dydaktycznych, których wykorzystanie pozwoli uczniom rozbudzić ciekawość i zainteresowanie światem przyrody. Całkowity koszt przeznaczony na nowoczesne pomoce dydaktyczne to kwota około ok. 30 tysięcy złotych.    Nasza pracownia biologiczna umożliwia młodzieży naukę poprzez doświadczenia i obserwacje, co znacznie ułatwia przyswajanie wiedzy i czyni ciekawym proces dydaktyczny.
Galeria
autor: Mirek  2016-12-08        Skomentuj 0

Świątecznych tradycji czar - piernikowe smaki
Z okazji Mikołajek młodzież kl. II TZ kelner pod opieką pani Sylwii Buczkowskiej gościła uczniów kl. V B ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie. Dzieci wykonywały ozdoby z masy cukrowej, a następnie ozdabiały nimi upieczone wcześniej przez siebie pierniczki. Celem warsztatów było kultywowanie polskiej tradycji wypiekania pierników, a także integracja dzieci przy wspólnej zabawie. Dzieci bawiły się doskonale i miło spędziły czas. Cieszymy się, że w tym wczesnym przedświątecznym okresie udało nam się zbudować prawdziwie świąteczną atmosferę.
Galeria
autor: Karolina  2016-12-06        Skomentuj 0

Lekcja historii z Mikołajem
Lekcja historii z Mikołajem.
Galeria
autor: Mirek  2016-12-06        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl