piątek, 7 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639399
Dzisiaj: 1690
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 3

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Pracownia obsługi w portach i terminalach
W związku z otwarciem we wrześniu 2016 roku nowego kierunku kształcenia - technik eksploatacji portów i terminali złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Edukacji Narodowej o doposażenie pracowni przeznaczonej dla tego zawodu. Pod koniec roku otrzymaliśmy dofinansowanie i zakupiliśmy pomoce dydaktyczne niezbędne do kształcenia w nowym zawodzie. Poniżej prezentujemy poczynione zakupy w poszczególnych pracowniach.
1. Pracownia obsługi podróżnych w portach i terminalach:

 • zestaw urządzeń łączności bezprzewodowej radiotelefonicznej składające się z koncentratora radiotelefonicznego, stacji bazowej, radiotelefonu stacjonarnego z zasilaczem i radiotelefonów przenośnych pracujących na paśmie PMR,
 • zestaw urządzeń systemu informacji dla podróżnych do prezentacji informacji graficznych i dźwiękowych,
 • urządzenia do kontroli bezpieczeństwa w porcie lotniczym oraz liczenia podróżnych,
 • przenośna kasa fiskalna z mobilnym terminalem wraz z oprogramowaniem,
 • defibrylator treningowy oraz fantom do treningu resuscytacji krążeniowo - oddechowej osoby dorosłej.
2. Pracownia eksploatacji środków transportu bliskiego:
 • zawiesia pasowe,
 • zawiesia wężowe,
 • zawiesia łańcuchowe,
 • zawiesia linowe,
 • chwytaki,
 • trawersy,
 • elementy zawiesi.
3. Pracownia gospodarki materiałowej:
 • urządzenia do automatycznej identyfikacji towarów,
 • oprogramowanie komputerowe,
 • środki ochrony indywidualnej stosowane w gospodarce magazynowej ładunków niebezpiecznych.
Liczymy na to, że realizacja tego projektu będzie miała istotny, pozytywny wpływ na funkcjonowanie naszej szkoły, a co za tym idzie - przyczyni się do zwiększenia zadowolenia naszych uczniów i poprawy konkurencyjności absolwentów nowego kierunku, którzy opuszczą naszą szkołę. 
Galeria
autor: Mirek  2017-02-10        Skomentuj 0

Specyfika pracy stewardesy w praktyce na zajęciach w kl. I TZ terminale
W dniu 8 lutego 2017 r. zajęcia Podróżni w portach i terminalach w klasie I TZ technik obsługi portów i terminali zostały przeprowadzone w innym stylu niż zawsze. Uczennice tej klasy - Klaudia Barylska i Angelika Tomczyk - omówiły specyfikę pracy stewardesy, stewarda oraz personelu linii wycieczkowych, prezentując stroje pracownika transportu lotniczego i morskiego. W sposób bardzo interesujący przedstawiły wymagane kwalifikacje, predyspozycje a także wady i zalety tej pracy. Zwróciły szczególną uwagę na ogromną ilość ofert pracy w tych zawodach i zadowalające zarobki. Wszelkie wątpliwości zostały rozwiane dzięki przytoczeniu faktów i mitów, jakie towarzyszą tym branżom. Nietypowa forma zajęć bardzo spodobała się pozostałym uczniom klasy. Lekcja została przeprowadzona pod nadzorem nauczyciela przedmiotów zawodowych - p. A. Szymczak.
Galeria
autor: Karolina  2017-02-08        Skomentuj 0

Paulina Puchalska i Marika Podorska tuż za podium w Calvados Nouvelle Voque 2017
Calvados Nouvelle Vogue Trophies 2017 - edycja polska - rostrzygniety. W konkursie wzięło udział 22 zawodników ze szkół gastronomiczno- hotelarskich z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III TZ technik hotelarstwa - Paulina Puchalska i Marika Podorska, które zajęły odpowiednio 4. i 5. miejsce. Zadaniem dziewcząt było przygotowanie czterech porcji napoju w kategorii "Short drink" min. 3 cl Calvadosu. Limit pracy na scenie wynosił 5 minut, przygotowanie dekoracji odbywało się na oczach widzów w ciągu 15 minut, więc dziewczęta musiały się zmierzyć nie tylko z upływającym czasem, ale też ze stresem towarzyszącym rywalizacji. Do punktacji końcowej doliczano punkty zdobyte w "blind test" (6 syropów marki MONIN). Dziewczęta zaprezentowały się zaskakująco dobrze. Niestety, do zwycięstwa zabrakło trochę szczęścia. Otrzymały nagrody niespodzianki wręczane przez Takehiko Okazaki, który otrzymał zaproszenie do naszej szkoły. Oprócz udziału w konkursie uczennice razem z opiekunem, panią Ewą Żydowo, uczestniczyły w prezentacjach szkoleniowych firm MONIN, CHOYA, HAMILTON BEACH. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych potyczkach.
autor: Karolina  2017-02-07        Skomentuj 59

Dyplom dla Pauliny Konwerskiej
Niezwykle miło jest nam poinformować, że Paulina Konwerska, uczennica klasy I TZ technik hotelarstwa, otrzymała dyplom za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym "Fraszka", organizowanym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej "Pokolenie". Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.
autor: Karolina  2017-02-07        Skomentuj 0

Krew ratuje życie
 Krew ratuje życie... Uczniowie naszej szkoły oddawali dziś honorowo krew, dzięki współpracy ze Stacją Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kutnie. Za dzielenie się cennym darem, wszystkim serdecznie dziękujemy.
Galeria
autor: Mirek  2017-02-01        Skomentuj 18

"Żołnierze wyklęci"
"Żołnierze wyklęci"
W cyklicznym konkursie "Żołnierze wyklęci-obudźcie Polskę" - organizowany przez parlamentarzystów ziemi łódzkiej i naszą szkołę reprezentowali Paulina Konwerska z kl.I hot., Mateusz Ciszewski z kl.II ŻUG i Kacper Andrzejczak z kl.I ŻUG. Etap rejonowy odbył się w Łęczycy w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. J. Grodzkiej. Uczestnicy szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kutnowskiego,łowickiego, Łęczyckiego i poddębickiego rywalizowali pisząc test ze znajomości losów żołnierzy niezłomnych oraz mieli możliwość wysłuchania ciekawego wykładu pracownika naukowego Instytutu Pamięci Narodowej.
Na zdjęciu: Poseł na Sejm RP Piotr Polak wręcza dyplomy Mateuszowi i Kacprowi.
autor: Mirek  2017-02-01        Skomentuj 0

Studniówka 2017
W sobotę 14 stycznia 2017 r. w gościnnych progach sali bankietowej "PaOla" odbyła się tradycyjna Studniówka, czyli bal uczniów klas IV Technikum Zawodowego. W imieniu uczniów i ich rodziców Studniówkę otworzyli Martyna Podorska z kl. IV TZ żug i Paweł Szendel z kl. IV TZ hotel, którzy gorąco powitali zgromadzonych gości, nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim tegorocznych maturzystów. Pani dyrektor Urszula Macioszczyk wygłosiła krótkie przemówienie, oficjalnie rozpoczęła zabawę, zapraszając do wspólnego poloneza. Po podziękowaniach dla pań dyrektor, wychowawców oraz rodziców, dzięki którym odbył się ten bal, miał miejsce pokaz poloneza pokazowego, nad którym od kilkunastu tygodni ćwiczyła młodzież pod bacznym okiem pani Joanny Zielińskiej. Dużą niespodzianką był pokaz tańca belgijskiego, który, jak się potem okazało, zwiastował dobrą zabawę tego wieczora. Nad ranem wszyscy zgodnie przyznali, że była to niezwykła i niezapomniana noc.
 Galeria
autor: Mirek  2017-01-15        Skomentuj 75

Członkowie SK Caritas z wizytą w DPS w Kutnie
10 grudnia 2017 roku członkowie SK Caritas odwiedzili panie przebywające w Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek w Kutnie. Uczniowie zaprezentowali program "Jasełka 2016" przygotowany przez SK Caritas. Było wspólne śpiewanie kolęd, padło wiele ciepłych słów. Na zakończenie paniom rozdano słodkie, świąteczne upominki, a najbardziej chore pensjonariuszki nasi aniołowie odwiedzili w ich pokojach. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: I i IV TZ technik hotelarstwa, I i II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych oraz gościnnie na saksofonie zagrał Kuba Kozerski - uczeń PSM w Kutnie.
Galeria
autor: Karolina  2017-01-14        Skomentuj 0

Udział młodzieży w prelekcji o amerykańskiej popkulturze
13 stycznia 2017 roku uczniowie klas: III TZ technik hotelarstwa i III TZ kelner wzięli udział w spotkaniu z p. Jakubem Ćwiekiem, autorem książki "Przez Stany POPświadomości". Uczestniczyli również w prelekcji na temat: "Co każdy powinien wiedzieć o amerykańskiej popkulturze?". Multimedialny wykład dotyczył dzieł popkultury, które miały wpływ na kształtowanie rzeczywistości w dziedzinie nauki, reklamy, polityki i życia codziennego. Spotkanie zorganizowane przez MiPBP w Kutnie zakończył pokaz filmu "Przez Stany POPświadomości".
autor: Karolina  2017-01-14        Skomentuj 63


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl