sobota, 8 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639481
Dzisiaj: 65
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

KONKURS KULINARNY
autor: Mirek  2017-03-29        Skomentuj 26

Spotakanie z policjantem
Dnia 29.03.2017 r. uczniowie klas I TZ terminale/żug i I ZSZ kucharz uczestniczyli w spotkaniach ze st. asp. Jackiem Czerniawskim z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Tematyką było bezpieczeństwo w sieci i unikanie cyberprzemocy.
Klasa I TZ technik hotelarstwa uczestniczyła w podobnym spotkaniu dnia 15.03.2017 r.
autor: Bartek  2017-03-29        Skomentuj 55

Nasi praktykanci w Niemczech
A oto druga relacja naszych praktykantów ze zwiedzania Berlina

autor: Bartek  2017-03-29        Skomentuj 62

Warsztaty świąteczne w Marcredo

Galeria
autor: Mirek  2017-03-28        Skomentuj 46

Nasi praktykanci w Berlinie
Zachęcamy do przeczytania relacji naszych praktykantów przebywających w Niemczech w ramach projektu Erasmus + z wycieczki do Berlina

autor: Bartek  2017-03-28        Skomentuj 41

O praktykach w zawodzie technik technologii żywności uczniów "Troczewskiego"
W okresie ostatnich trzech tygodni uczniowie kl. III TZ – technik technologii żywności odbywali praktykę zawodową w Zakładzie Mleczarskim Zorina w Kutnie. Realizacja praktyk zawodowych, w wymiarze 7 tygodni w całym cyklu kształcenia, umożliwiła uczniom pogłębienie i zastosowanie w praktyce zdobytej wiedzy oraz doskonalenie umiejętności zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy. Uczniowie uczestniczyli w: • szkoleniu w zakresie GHP w przetwórstwie mleczarskim, • ocenie jakościowej mleka surowego w laboratorium surowca, • ocenie jakościowej sera dojrzewającego, • kontroli międzyoperacyjnej w produkcji kefiru, • procesie produkcyjnym sera twarogowego i sera dojrzewającego, w czasie którego poznali sterowanie i kontrolę pracy linii technologicznej oraz układy sterowania i kontroli pracy urządzeń procesowych. Nabyte podczas praktyk doświadczenie i umiejętności podniosą efekty kształcenia oraz dadzą uczniom możliwość odnalezienia się na rynku pracy związanym z przetwórstwem spożywczym, dynamicznie rozwijającym się nie tylko w naszym regionie. W związku z tym zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników branży spożywczej ciągle rośnie. Dziękujemy pani prezes Iwonie Grzybowskiej i kierownikowi produkcji Tomaszowi Misztalowi za przychylność w kształceniu praktycznym uczniów. Opiekę nad uczniami z ramienia szkoły sprawowała Elżbieta Olejniczak. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik technologii żywności w ramach projektu unijnego „Kształcenie zawodowe uczniów ZSZ Nr 2 w Kutnie” będą odbywać staże w firmach przemysłu spożywczego Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jednocześnie zachęcamy gimnazjalistów do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej kształcenia się w przyszłym roku szkolnym w zawodach: • technik technologii żywności z innowacją edukacyjną, szczególnie rozszerzającą zagadnienia kontroli jakości i bezpieczeństwa zdrowotnego żywności, • operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego w Branżowej Szkole Zawodowej, w której to uczniowie głównie poznają technologie produkcji żywności oraz obsługę techniczną paneli sterowniczych urządzeń procesowych, • technik żywienia i usług gastronomicznych.
autor: Karolina  2017-03-27        Skomentuj 41

Obsługa gastronomiczna bankietu w KDK
23 marca uczniowie klasy IV TZ żug pod opieką p. Danuty Maj, p. Kariny Karasińskiej- Pirowskiej oraz p. Moniki Gasik wzięli udział w obsłudze bankietu zorganizowanego przez koło „METALURG” w Kutnowskim Domu Kultury. Impreza była okazją do podsumowania konkursu plastycznego i literackiego z okazji „Dnia Wędkarza” pt. „WĘDKĄ CZYSTYM WODOM CZEŚĆ” oraz uczczenia jubileuszu 150-lecia istnienia Powiatu Kutnowskiego. Zaproszeni goście podziwiali kunszt wykonania tartinek przygotowanych pod kierunkiem p. Joanny Andrzejewskiej oraz przepyszny tort. Młodzież jak zawsze miała okazję wykazać się swoimi umiejętnościami nabytymi na zajęciach obsługi konsumenta, a dla naszej szkoły była to kolejna możliwość, by zaprezentować się w środowisku lokalnym.
Galeria
autor: Karolina  2017-03-24        Skomentuj 32

Targi Edukacyjne w Grabowie

Galeria
autor: Mirek  2017-03-23        Skomentuj 64

Powitanie wiosny
Pod znakiem przygotowań do wyborów Miss Dubaju odbyła się tegoroczna impreza Powitania Wiosny. Igor Rudnicki z kl. I TZ terminale pilotował samolot, którym reprezentacja nauczycieli i uczniów leciała na miejsce konkursu. Stewardessy – Klaudia Barylska i Angelika Tomczyk – przeprowadziły instruktaż pasażerów: serdecznie powitały uczestników lotu, udzieliły niezbędnych wskazówek, wskazały wyjścia ewakuacyjne oraz życzyły miłej podróży. Dalszą część imprezy poprowadził pan W. Błaszczyk, który zadbał o kondycję fizyczną uczestników zabawy i wspólnie z panią J. Zielińską zorganizował zawody sportowe. Naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny: Gospodarze, reprezentowani przez panie: Izabelę Kowalik, M. Dębowską, S. Buczkowką i M. Nowak-Kaczorkiewicz oraz Goście – uczniowie. Zawody zakończyły się remisem, ale nie wynik był najważniejszy, a dobra zabawa. Trzeba przyznać, że w szybkości, celności rzutów oraz gibkości panie nauczycielki w niczym nie ustępowały uczniom, z czego jesteśmy bardzo dumni. Oczekiwanie na ostatni punkt programu - wybory Miss Wiosny – umiliła wszystkim Daria Wesołowska z kl. II TZ żug, która wystąpiła jako Mariolka znana z kabaretu Paranienormalni. Do ostatniego konkursu przystąpiło 6 uczniów. Jury w składzie: p. S. Buczkowska, p. K. Charążka, Dariusz Klimkiewicz z IV TZ hotel oraz Kacper Zieliński z II TZ żug zdecydowało o przyznaniu I nagrody Dawidowi Berdeckiemu z kl. I ZSZ kucharz za udzielenie poprawnych odpowiedzi w quizie oraz dobór kolorów w wiosennym stroju. II miejsce zajęła Ewelina Banasiak z kl. I TZ terminale za delikatność i wiosenny wdzięk. Na III miejscu uplasował się Szymon Ambroziak z kl. I hotel za pomysł przebrania się za bociana (przecież to oczywisty zwiastun wiosny!). Zwycięzcy niewątpliwie cieszyli się z przyznanych nagród – odpowiednio dla poszczególnych miejsc: tydzień bez pytania, spotkanie z opiekunem SU w czasie dyżuru międzylekcyjnego oraz sprzedaż kanapek na terenie szkoły. Mimo że pogoda za oknem nie napawała dziś rano optymistycznie, to dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli w organizację imprezy śmiechu było co niemiara. Teraz nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko wypatrywać oznak wiosny, na którą czekamy z niecierpliwością.
Galeria
autor: Karolina  2017-03-21        Skomentuj 45


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl