środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851239
Dzisiaj: 470
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Dzień Edukacji Narodowej
14 października 2020 r. w murach Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego miała miejsce doniosła uroczystość. Różniła się jednak od tych z lat ubiegłych: na sali zabrakło gości, przedstawicieli Rady Rodziców i emerytowanych nauczycieli. Nie odbyło się też ślubowanie uczniów klas pierwszych. Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej odbył się przy udziale grona pedagogicznego, pracowników niepedagogicznych szkoły oraz nielicznych przedstawicieli młodzieży. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Urszula Macioszczyk, która zaprosiła wszystkich zgromadzonych do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez uczniów klasy III TZ hotel. Życzenia zawarte w kolejnych slajdach przypomniały, jak doniosłą rolą jest praca nauczyciela. Tradycją naszej szkoły w tym uroczystym dniu jest podsumowanie wyników rywalizacji o Puchar Dyrektora Szkoły w nauce i frekwencji za ubiegły rok szkolny. III miejsce w tej rywalizacji zdobyła klasa pani Marioli Dębowskiej – obecnie IV A TZ żug, na wyższym stopniu podium stanęła klasa II 4 TZ hotel, w której obowiązki wychowawcy pełni pani Dorota Rajko. Puchar powędrował natomiast do uczniów klasy III TZ żug/żywn., której opiekunem jest pani Barbara Rosiak-Indrzejczyk. Za ogromny trud i poświęcenie oraz za szerzenie pozytywnego wizerunku szkoły w środowisku lokalnym pani Dyrektor przyznała nagrody nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi. Otrzymali je następujący nauczyciele: pani Julita Ryś, pani Karolina Charążka, pani Mariola Dębowska, pani Monika Gasik, pani Elżbieta Golis, pani Katarzyna Goszczyńska, pani Małgorzata Kajszczarek-Szychowska, pani Justyna Kołecka, pani Izabela Kowalik, pani Małgorzata Ledzion, pani Małgorzata Nowak-Kaczorkiewicz, pani Elżbieta Olejniczak, pani Barbara Rosiak-Indrzejczyk, pani Aleksandra Szymczak, pani Anna Sujecka, pani Joanna Zielińska, pani Monika Ziębińska, pan Mirosław Ziębiński oraz pracownicy administracji i obsługi. Z rąk Starosty Kutnowskiego Daniela Kowalika nagrodę odebrała natomiast pani Wicedyrektor Małgorzata Gładysiak. Na zakończenie swojego wystąpienia pani Macioszczyk życzyła zdrowia i wytrwałości w wypełnianiu misji nauczycielskiej połączonych z sukcesami w życiu zawodowym i osobistym. Po zakończonej uroczystości wszyscy jej uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. W tak podniosłej atmosferze refleksji upłynął kolejny Dzień Edukacji Narodowej.
 
 
autor: Mirek  2020-10-14        Skomentuj 0

Informacja o Konkursie Polonistycznym "Fraszka"
Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” zaprasza do udziału w XII edycji Konkursu „Fraszka”. Polega on na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru (30 pytań) i zadania opisowego. Tematyka konkursu nie wykracza poza program nauczania. Dla najlepszych organizator przewidział nagrody rzeczowe i dyplomy. Osoby chcące spróbować sił w rywalizacji proszone są o zgłaszanie się do swoich nauczycieli języka polskiego do 15 października 2020 roku.
autor: Karolina  2020-10-12        Skomentuj 15

Spotkanie z przedstawicielem ZUS
08. października  2020 r. uczniowie klas IVa i IVb -  technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w zajęciach on-line     na temat  ubezpieczeń społecznych ,  przeprowadzonych przez Panią Michalinę Figurską   – przedstawicielkę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Łodzi . Młodzież dowiedziała się  , jaka jest historia    i cel ubezpieczeń społecznych, jaka jest wysokość odprowadzanych do ZUS składek i jakie świadczenia w zamian za składki przysługują. Uczniowie zapoznali się również z zasadami funkcjonowania polskiego systemu emerytalnego. Zajęcia realizowane są   w ramach uczestnictwa naszej szkoły w  ogólnopolskim programie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”, który w bieżącym roku szkolnym przebiega pod hasłem  „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Celem  programu  jest upowszechnianie i pogłębianie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, która jest niezbędna  przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.  
Koordynatorem  przedsięwzięcia  jest  p. Elżbieta Golis.
autor: Mirek  2020-10-10        Skomentuj 0

Akcje Szkolnego Koła Caritas
Szkolne Koło Caritas zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w akcjach charytatywnych na terenie szkoły. 1. Zbieramy plastikowe korki, nakrętki na rzecz chorego na mukowiscydozę Borysa. 2. Gromadzimy karmę dla psów i kotów oraz potrzebne akcesoria dla starych, chorych i porzuconych zwierząt przy współpracy ze Schroniskiem "Felkowy Stryszek". 3. Prosimy również o udział w zbiórce pieniężnej do puszki na rzecz dziecka chorego na SMA. Zbiórkę przeprowadzą w najbliższych dniach członkowie Koła Caritas i Klubu Wolontariusza w najbliższych dniach. Zebrane środki przekażemy na terapię genową. Wsparcie możliwe jest również poprzez wysłanie SMSa o treści: MAJA 72052 Dary rzeczowe ( nakrętki, karma...)zbieramy przy współpracy z Biblioteką szkolną do połowy listopada. Zainteresowanych akcjami prosimy o kontakt z opiekunem wolontariatu p. Aleksandrą Tondyrą-Plewą lub p. Justyną Kołecką. Szczegółowe informacje o przeprowadzanych akcjach znajdują się gablocie informacyjnej WOLONTARIATU (1 piętro). Będziemy też na bieżąco przypominać o prowadzonych zbiórkach. Liczymy na Wasze wsparcie!

autor: Karolina  2020-10-04        Skomentuj 72

Udział uczennic w projekcie edukacyjnym Larp "Walka o Tron 1733"
29 września 2020 r. uczennice klasy II 4 Technikum Zawodowego – technik hotelarstwa uczestniczyły w projekcie edukacyjnym Larp ,,Walka o Tron 1733” zorganizowanym przez Muzeum Regionalne w Kutnie oraz Fundację Budzenia Pasji z Krakowa. Uczennice przeniosły się w niespokojne czasy po śmierci Augusta II, kiedy to do walki o tron stanęło dwóch kandydatów: syn poprzedniego władcy, królewicz Fryderyk August (późniejszy August III Sas) oraz Stanisław Leszczyński - reprezentant stronnictwa francuskiego). Po wysłuchaniu ciekawie opowiedzianej historii uczennice miały szanse wykazać się talentem teatralnym, wcielając się w wybrane postacie historyczne z dwóch stronnictw - saskiego i francuskiego. Odgrywały scenki historyczne, których celem było przekonanie szlachty (jury) to wyboru właśnie ich stronnictwa, a tym samym króla. Wygrało stronnictwo Sasów i królem został August III Sas. Opiekę nad uczennicami w czasie wyjścia do Kutnowskiego Domu Kultury sprawowała Justyna Kołecka.
autor: Karolina  2020-09-30        Skomentuj 0

Dzień Chłopaka
30 września uczciliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego stanęły na wysokości zadania i przygotowały niespodzianki dla wszystkich Panów. Nie zabrakło życzeń i drobnych upominków w postaci słodkiego co nieco. Za upieczenie ciasteczek podziękowania należą się pani Monice Ziębińskiej. Wszystkim Chłopcom z okazji ich święta składamy na łamach naszej strony najserdeczniejsze życzenia!
autor: Karolina  2020-09-30        Skomentuj 0

Turniej historyczny ,,Jeden z dziesięciu”

Turniej historyczny ,,Jeden z dziesięciu”: "37 Pułk Piechoty w walce z bolszewikami"


        W dniu 28 września 2020 r. uczniowie klasy III Technikum Zawodowego- technik eksploatacji portów i terminali w składzie: Bartosz Buczyński, Eryk Frydrysiak oraz Marcel Jagodzki reprezentowali naszą szkołę w Turnieju historycznym ,,Jeden z dziesięciu” pod hasłem 37 Pułk Piechoty w walce z bolszewikami”. Uczniowie podczas odpowiadania na pytania wykazali się znajomością tematu turnieju i w rundzie finałowej zajęli II miejsce. Do turnieju uczniów przygotowywał pan Grzegorz Wojtasiak nauczyciel historii. Opiekę podczas turnieju nad uczniami sprawowała pani Justyna Kołecka.

autor: Mirek  2020-09-29        Skomentuj 0

Wycieczka dydaktyczna do stacji kontroli pojazdów
W dniu 29. września 2020 r.  klasa III TZ - technik eksploatacji portów i terminali pod opieką nauczycieli p. Aleksandry Trukawy i p. Mirosława Ziębińskiego wybrała się do stacji kontroli pojazdów w Zespole Szkół Nr 1 im. S. Staszica w Kutnie.
Uprawniony diagnosta przedstawił uczniom stanowiska do kontroli pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t i na przykładzie pojazdu dokonał przeglądu rejestracyjnego samochodu osobowego.Uczniowie poznali całą ścieżkę przeglądu pojazdu.
autor: Mirek  2020-09-29        Skomentuj 0

DZIEŃ SZPILEK!
autor: Mirek  2020-09-25        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl