środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851202
Dzisiaj: 433
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Apel porządkowy dla uczniów klas pierwszych
W dniu 7. września 2017 r. grupa 120 pierwszoklasistów uczestniczyła w spotkaniu z panią wicedyrektor Małgorzatą Gładysiak.  Uczniowie klas I a, b TZ technik żywienia i usług gastronomicznych, technik eksploatacji portów i terminali oraz technik hotelarstwa zapoznani zostali z zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem młodzieży i jej  szkolnymi obowiązkami.  Pani wicedyrektor, serdecznie witając pierwszoklasistów,  zapewniła ich, że szkoła stworzy najlepsze warunki zdobywania wiedzy i umiejętności. Pani wicedyrektor dodała również, że osiągnięcie sukcesu zależy przede wszystkim od zaangażowania samych uczniów, ich frekwencji na zajęciach i rzetelnego wypełniania szkolnych obowiązków. Uczniowie zostali również zachęceni do udziału w konkursach, olimpiadach, akcjach prozdrowotnych i profilaktycznych, uczestnictwa w życiu kulturalnym. Na zakończenie apelu pani wicedyrektor życzyła pierwszoklasistom, aby pierwszy  rok w nowej szkole był rokiem sukcesów i radości – uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli.
Galeria
autor: Mirek  2017-09-08        Skomentuj 0

Narodowe Czytanie 2017 w "Troczewskim"
2. września 2017 roku już po raz szósty została w Polsce zorganizowana akcja Narodowe Czytanie. Została ona zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza i od tamtej pory cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, rok później "Trylogii" Henryka Sienkiewicza, w roku 2015 czytano "Lalkę" Bolesława Prusa, a w roku ubiegłym "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza . Do akcji co roku przystępuje ponad tysiąc szkół, bibliotek i innych instytucji. Nasza szkoła również miała swój wkład w akcję. Na jednej godzinie lekcyjnej w piątek 8. września uczniowie kilku klas wraz z nauczycielami czytali "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, ponieważ właśnie ta lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród czterech propozycji. Podstawowym celem przedsięwzięcia, nad którym pieczę sprawowała pani Justyna Kołecka - nauczyciel bibliotekarz we współpracy z panią Karoliną Charążką, była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Dzięki informacjom w jednej z gablot szkolnych młodzież mogła bliżej poznać bohaterów dramatu i jego problematykę. Po przeczytaniu fragmentów "Wesela" uczniowie zgodzili się ze słowami Prezydenta Andrzeja Dudy, który, ogłaszając w lutym wyniki konkursu, powiedział: (…) warto po raz kolejny, mam nadzieję – bo jestem przekonany, że każdy już czytał w swoim życiu "Wesele" ‒ tę piękną pozycję naszej literatury przeczytać. Przeczytać ją razem, przypomnieć sobie te niezwykle ważne dla naszej historii, dla naszej kultury, dla właśnie fundamentów tego, co nazywamy polskością, te niezwykle ciekawe wersy dramatu, arcydramatu Stanisława Wyspiańskiego". Organizacja akcji okazała się bardzo dobrym pomysłem i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję Narodowego Czytania.
Galeria
autor: Karolina  2017-09-08        Skomentuj 0

Plan na rok szkolny 2017/2018
Plan na rok szkolny 2017/2018
Tutaj
autor: Mirek  2017-09-04        Skomentuj 1

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
Dnia 4 września 2017 roku o godzinie 9.00 uroczystym apelem rozpoczął się rok szkolny 2017/2018. Przybyłych nauczycieli, uczniów oraz rodziców powitała Pani Dyrektor Urszula Macioszczyk, która szczególnie ciepłe słowa skierowała w stronę uczniów klas pierwszych i przedstawiła wychowawców tych klas: panią Aleksandrę Szymczak - wychowawczynię klasy I Technikum Zawodowego - technik eksploatacji portów i terminali, panią Mariolę Dębowską - wychowawczynię klasy I a Technikum Zawodowego technik żywienia i usług gastronomicznych, panią Monikę Gasik - wychowawczynię klasy I b Technikum Zawodowego technik żywienia i usług gastronomicznych oraz panią Beatę Michałkiewicz - wychowawczynię klasy I Technikum Zawodowego - technik hotelarstwa. Pani Dyrektor w kilku słowach omówiła wyniki egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie oraz zwróciła się do tegorocznych maturzystów, podkreślając, że przed nimi rok ciężkiej pracy, egzamin zawodowy - druga kwalifikacja oraz w maju 2018 roku egzamin maturalny. Słowa sympatii skierował też do uczniów Starosta Kutnowski - Krzysztof Debich, życząc w swoim liście, odczytanym przez Panią Dyrektor, miłego pobytu w szkole oraz dobrych wyników w nauce, nauczycielom - wytrwałości i cierpliwości, a rodzicom - satysfakcji z sukcesów dzieci. W czasie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 młodzież uczciła również 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Po spotkaniu na sali gimnastycznej wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami rozeszli się do klas, gdzie otrzymali informacje związane z rozpoczęciem roku szkolnego, by jutro równo z dzwonkiem i zgodnie z planem zajęć rozpocząć lekcje. Galeria
autor: Karolina  2017-09-04        Skomentuj 0

Rozpoczęcie roku szkolnego
Uwaga! Rozpoczęcie roku szkolnego - 4 września o godz. 9.00. Obowiązuje strój galowy.
autor: Bartek  2017-09-01        Skomentuj 0

Bardzo dobre wyniki uczniów na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie
Do egzaminów zawodowych przystąpili w czerwcu 2017 roku uczniowie klas III Technikum Zawodowego - kelner, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik technologii żywności, a także uczniowie klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej - kucharz. W TZ zdawalność wyniosła 92%, natomiast w ZSZ 94,1%. W poszczególnych kwalifikacjach zdający otrzymali następujące wyniki: T.02 w TZ - Produkcja wyrobów spożywczych z wykorzystaniem maszyn i urządzeń - 83% T.06 w TZ - Sporządzanie potraw i napojów - 95,8% T.09 w TZ - Wykonywanie usług kelnerskich - 100% T.11 w TZ - Planowanie i realizacja usług w recepcji - 85,7% T.06 w ZSZ - Sporządzanie potraw i napojów - 94,1% Wyniki egzaminów świadczą o dobrej organizacji kształcenia zawodowego w naszej szkole. Wysoka zdawalność egzaminu jest dużym sukcesem zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Dodać należy, że egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie jest egzaminem trudnym, a do jego pozytywnego zaliczenia wymagane jest 75%. Uczniowie technikum oprócz przedmiotów ogólnokształcących mają wiele przedmiotów zawodowych oraz praktyki, stąd też dobre przygotowanie się do egzaminów wymaga od nich znacznie większego nakładu pracy i czasu. Zdającym serdecznie gratulujemy!
autor: Karolina  2017-08-31        Skomentuj 18

Konkurs fotograficzny

Interesujesz się fotografią?

Poszukujesz ciekawych, magicznych miejsc?

Mamy dla Ciebie kreatywną propozycję na wakacje.

Zarząd Powiatu w Kutnie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym 

„Pocztówka z Powiatu Kutnowskiego", którego jest organizatorem. 

 

Konkurs trwa w okresie od 6 LIPCA do 18 SIERPNIA, a jego celem jest stworzenie zbioru zdjęć z powiatu kutnowskiego, które pokażą atuty i piękno letniego krajobrazu naszego wspaniałego regionu oraz będą pełnić rolę swoistego portfolio powiatu.

W ramach konkursu należy wykonać zdjęcie tematyką nawiązujące do jednej z kategorii:

I. Krajobraz

II. Aktywne formy wypoczynku w powiecie kutnowskim (turystyka, rekreacja, sport)

III. Zabytki i ciekawe miejsca w powiecie kutnowskim

Każdy może przesłać jedno zdjęcie z danej kategorii, prezentujące piękno i urok powiatu kutnowskiego.

Zdjęcie wraz z formularzem należy przesłać na adres email: promocja@powiatkutno.eu wraz z oświadczeniem o udzieleniu licencji.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Konkurs jest przeznaczony zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów fotografii, którzy pragną doskonalić swoje umiejętności w dziedzinie krajobrazu oraz zdobywać nowe doświadczenia.

Uczestnikiem może być mieszkaniec powiatu kutnowskiego, który ukończył 16 rok życia.

Prace zwycięzców zostaną zaprezentowane na wystawie plenerowej na terenie Miasta Kutno oraz gmin powiatu kutnowskiego.

NA ZWYCIĘZCÓW CZEKAJĄ NAGRODY RZECZOWE !

 Serdecznie zachęcam Państwa do udziału w konkursie. Wierzę, że dzięki konkursowi, a przede wszystkim dzięki zdjęciom, jakie wykonają jego uczestnicy, odkryjemy nowe, ciekawe miejsca oraz magię i piękno powiatu kutnowskiego – mówi Starosta Kutnowski - Krzysztof Debich

Wszelkie szczegółowe informacje zawiera REGULAMIN KONKURSU – kliknij, aby pobrać.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w konkursie.

Formularz zgłoszenia do udziału w konkursie 

Oświadczenie o udzieleniu licencji

autor: Bartek  2017-07-13        Skomentuj 48

Kolejne staże zagraniczne
Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy informację z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, że nasz wniosek: Europejski Staż Zawodowy Przepustką do Sukcesu na Rynku Pracy został zatwierdzony do realizacji.
Oznacza to, że młodzież naszej szkoły będzie jeździła na staże do Włoch. Dotyczy to także uczniów klas obecnie rekrutowanych.
autor: Bartek  2017-07-05        Skomentuj 52

Wykaz podręczników na rok szkolny 2017/2018
Technikum Zawodowe
Technik eksploatacji portów i terminali
Technik hotelarstwa
Technik żywienia i usług gastronomicznych

Branżowa Szkoła I Stopnia

Kucharz
autor: Mirek  2017-07-05        Skomentuj 55


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl