środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851223
Dzisiaj: 454
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Wycieczka kl. I a TZ żug do kutnowskich lokali gastronomicznych
W dniu 26 września 2017r. klasa Ia TZ – technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z wychowawcą – Mariolą Dębowską i p. Ewą Żydowo odwiedzili kutnowskie lokale gastronomiczne. Pierwszym punktem wycieczki był hotel i restauracja “Dworek”. Pracownicy oprowadzili uczniów po salach restauracyjnych i pokojach hotelowych. Młodzież dowiedziała się, jakie są zasady funkcjonowania lokalu, jak przygotowuje się posiłki dla gości i uroczystości dla większej liczby osób. Drugim lokalem była, funkcjonująca od kilku miesięcy, cukiernia o nazwie “Cukrovnia”. Właścicielka – p.Edyta Zachorska z wielkim zaangażowaniem opowiadała nam o swojej pasji, czyli cukiernictwie. Dowiedzieliśmy się, że sprzedawane tam wyroby są wytwarzane z najwyższą starannością i tylko z naturalnych składników. Pani Edyta zdradziła nam tajniki przygotowywania wielkich tortów weselnych oraz opowiedziała, jak u niej produkuje się prawdziwe lody. Poświęciła nam wiele czasu i uwagi, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. To był mile i owocnie spędzony czas, który dodatkowo zintegrował klasę.
Galeria
autor: Karolina  2017-09-27        Skomentuj 65

Kolejna edycja kursu florystycznego dla naszych uczniów
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z kursu florystycznego, który odbył się w ramach projektu unijnego "Kształcenie zawodowe uczniów ZSZ Nr 2 w Kutnie". W kolejnej już edycji uczestniczyli uczniowie klas IV TZ kelner, technik technologii żywności i technik hotelarstwa.
autor: Bartek  2017-09-26        Skomentuj 63

Akcja krwiodawstwa
Akcja krwiodawstwa
autor: Mirek  2017-09-25        Skomentuj 66

Wycieczka po punktach gastronomicznych
Wycieczka po punktach gastronomicznych w Kutnie.
Galeria
autor: Mirek  2017-09-21        Skomentuj 63

SZKOLENIE W DEULA NIENBURG
 W dniach 19.08 – 02.09.2017 r. w niemieckim ośrodku doskonalenia i kształcenia zawodowego DEULA Nienburg odbyło się szkolenie dla nauczycieli w ramach projektu: 2015-1-PL01-KA 102-015427 „Stosowanie innowacyjnych rozwiązań i technologii w działalności produkcyjno-usługowej warunkiem rozwoju obszarów wiejskich w Europie”. W wyjeździe zorganizowanym przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie wzięło udział 19 nauczycieli związanych z branżą rolniczą oraz z przemysłem spożywczym i logistyką wytwarzanych produktów.
Naszą szkołę reprezentował Mirosław Ziębiński.
Program szkolenia obejmował seminaria, wizyty w gospodarstwach rolnych, w przedsiębiorstwach produkcyjno – technologicznych, zakładzie uzdatniania i poboru wody oraz porcie nad Morzem Północnym. Nauczyciele mieli okazję obserwować zajęcia prowadzone przez niemieckich nauczycieli w ośrodku kształcenia zawodowego i na tej podstawie porównać je z warunkami kształcenia w Polsce.Szkolenie obejmowało następujące zagadnienia merytoryczne:
•kształcenie zawodowe w systemie dualnym,
•seminarium w zakładzie hodowli zwierząt i biogazowni,
•wystawa zwierząt hodowlanych w Verden,
•organizacja produkcji rolniczej – technologia uprawy borówki amerykańskiej,
•nowoczesne kierunki zmian w technice rolniczej i uprawie roślin,
•nowoczesna technika rolnicza (mechatronika) – na przykładzie maszyn i urządzeń firmy CLASS,
•budownictwo energooszczędne – domy ze słomy i z gliny,
•woda spożywcza uzdatnianie, ochrona źródeł poboru,
•nowoczesne konstrukcje środków transportowych – na przykładzie firmy VOLKSWAGEN w Wolfsburgu,
•logistyka na przykładzie portu przeładunkowego posiadającego terminale: kontenerowe, samochodowe, chłodnicze i pasażerskie w Bremerhoven.W wolnym czasie nauczyciele zwiedzili Nienburg, Bremen, Hanover oraz okoliczne miejscowości.
Po ukończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzymał certyfikat ukończenia szkolenia oraz EUROPASS Mobilność. Warto wspomnieć, że podjęto też decyzję o dalszej współpracy szkół w zakresie doskonalenia nauczycieli oraz organizacji praktyk dla uczniów finansowanych ze środków UE.
Galeria
autor: Mirek  2017-09-18        Skomentuj 12

Relacja uczestników wycieczki do Gdańska w dniach 13-15 września 2017 r.
Pierwszy dzień wycieczki rozpoczęliśmy od spaceru po sopockim molo. Następnie poszliśmy do pięciogwiazdkowego hotelu Sheraton, w którym mieliśmy okazję zapoznać się z pracą hotelarza, począwszy od pracy w kuchni aż do obowiązków menadżera. Zwiedziliśmy również hotel Grand, poznaliśmy jego historię oraz obejrzeliśmy zdjęcia znanych osób, które tutaj mieszkały. Następnie plażą poszliśmy z Sopotu do Gdańska, gdzie zakwaterowaliśmy się w schronisku młodzieżowym. Dzień zakończyliśmy długim spacerem po Gdańsku. Drugiego dnia wybraliśmy się do Centrum Solidarności, w którym obejrzeliśmy wystawę eksponatów związanych z PRL. Następnie wybraliśmy się w rejs po morzu do Westerplatte. W drodze do Bazyliki Mariackiej wysłuchaliśmy gry ulicznej artystów z akademii muzycznej. Wstąpiliśmy też do wytwórni ręcznie wytwarzanych i zdobionych słodyczy, by kupić drobne upominki. Gdy dotarliśmy do Bazyliki, okazało się, że czeka nas wyzwanie w formie 409 schodów w jedną stronę. Widok z góry wynagrodził jednak wysiłek. By się zrelaksować, wybraliśmy się wieczorem do kina na horror "To", który bardzo nam się podobał. Główna bohaterka - Klaudia Pennywise - z pozoru wyglądająca na dobrą kobietę, w pewnych momentach ukazywała swoją prawdziwą, straszną naturę. Piątkowy ranek, godzina 8. Pobudka. Zeszliśmy na śniadanie przygotowane przez naszych kolegów. Na dole zastaliśmy nasze Panie Profesor. Po śniadaniu spakowaliśmy swoje bagaże, by chwilę później wyruszyć na zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej. Z dużym zainteresowaniem oglądaliśmy eksponaty z czasów II wojny. Byliśmy poruszeni historiami osób, które zginęły za naszą ojczyznę. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie starego statku "Sołdek". W czasie spaceru po plaży zaburczało nam w brzuchach, więc poszliśmy zjeść kebaba. Był pyszny! Ostatni raz szliśmy plażą wzdłuż morza. Wróciliśmy tramwajem do schroniska młodzieżowego po nasze bagaże. Zabraliśmy je i wyruszyliśmy na dworzec. Łezka w oku się zakręciła, szkoda było wracać. Miejmy nadzieję, że jeszcze tu wrócimy. Pozdrawiamy.
Galeria
autor: Karolina  2017-09-18        Skomentuj 0

Brawo Justyna!
W dniu 18. września 2017 r. odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU KUTNOWSKIEGO W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH. Naszą szkołę reprezentowała Justyna Matusiak z klasy III TZ - hotel, która wywalczyła I Miejsce a zarazem awans do MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA w Uniejowie. Uczennicę do zawodów przygotowywał p. Włodzimierz Błaszczyk. Gratulujemy!
Galeria
autor: Mirek  2017-09-18        Skomentuj 12

"Troczewski" na Święcie Róży
43. Święto Róży za nami. Tym razem odbyło się ono pod hasłem "Róża w krainie czarów". Młodzież i nauczyciele naszej szkoły czynnie włączyli się w jego organizację. Już w piątek wieczorem wybrani uczniowie wraz z opiekunami mieli zaszczyt być obecni na ceremonii Otwarcia 43. Święta Róży w Kutnowskim Domu Kultury, w czasie której byli odpowiedzialni za obsługę kelnerską zaproszonych gości i zwiedzających wystawę. W sobotę i niedzielę natomiast uczniowie szkoły zapewniali najlepszą kawę w mieście w Kawiarence Doktora Troczewskiego, zlokalizowanej w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca. Na słodki poczęstunek i strawę duchową (aranżacje florystyczne) zapraszali uczniowie, którzy wcielili się w postacie doktora Antoniego Troczewskiego i jego małżonki Lubomiry. Należy nadmienić, że w tym roku kawiarenka cieszyła się ogromną popularnością, o czym świadczy fakt, że odwiedziło ją ponad 2 tysiące gości. Święto Róży to co roku uroczystość przygotowana z ogromnym rozmachem, dlatego Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne oraz Społeczność Szkolna wyrażają wdzięczność za możliwość uczestniczenia w tej imprezie oraz za chęć współpracy. Podziękowania należą się Kierownictwu Kutnowskiego Domu Kultury oraz Centrum Teatru, Muzyki i Tańca.
Galeria
autor: Karolina  2017-09-13        Skomentuj 0

Troczewski górą!
autor: Mirek  2017-09-13        Skomentuj 9


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl