sobota, 8 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639478
Dzisiaj: 62
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 6

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

KONRAD DERUCKI z klasy I TZ terminale najbardziej przedsiębiorczym uczniem powiatu kutnowskiego!
Po wielotygodniowych zmaganiach w poniedziałek 19 czerwca 2017 r. zakończył się „II TURNIEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI MŁODZIEŻY POWIATU KUTNOWSKIEGO –EKONOMA@NIAK”. Uroczysta gala podsumowująca turniej odbyła się w Kutnowskim Domu Kultury. Na gali obecni byli przedstawiciele Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A., dyrektorzy oraz nauczyciele podstaw przedsiębiorczości ze szkół, z których młodzież zakwalifikowała się do ścisłego finału turnieju oraz 23 uczniów – finalistów. Celem turnieju było pobudzenie postaw przedsiębiorczych wśród młodych ludzi, przekazanie im wiedzy z zakresu sporządzania biznesplanów oraz pozyskiwania środków zewnętrznych na rozpoczęcie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Turniej przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy etap, w którym wzięło udział kilkuset uczniów z klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych powiatu kutnowskiego, polegał na rozwiązaniu testu z zakresu przedsiębiorczości. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 60 uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w teście. W tej części turnieju młodzież sporządzała własne biznesplany, które ocenione zostały przez Komisję Konkursową. Poziom prac konkursowych był bardzo wysoki, dlatego z dumą informujemy, iż I miejsce w turnieju zdobył uczeń naszej szkoły Konrad Derucki z klasy I TZ – technik obsługi portów i terminali. Nagrodą dla zwycięzcy był laptop. Konradowi, który na zakończenie uroczystości udzielił zgromadzonym przedstawicielom lokalnych mediów wywiadu, serdecznie gratulujemy. Opiekunem ucznia była Pani Elżbieta Golis, której również gratulujemy.
Galeria
autor: Karolina  2017-06-19        Skomentuj 0

Udział nauczycieli w seminarium na temat walorów zdrowotnych oleju rzepakowego
W dniach 13 – 14 czerwca 2017 r. Mariola Dębowska, Anna Sujecka i Emilia Durka brały udział w realizacji seminarium pt. ,,Produkcja oraz walory żywieniowe i zdrowotne oleju rzepakowego”. Szereg wykładów odbyło się na terenie SGGW w Warszawie. W dniu 13 czerwca nauczyciele przedmiotów zawodowych uczestniczący w szkoleniu wysłuchali wykładu pani Agaty Lewandowskiej - specjalisty ds. żywienia człowieka, dietetyka, który specjalizuje się przede wszystkim w komponowaniu skutecznych, smacznych i praktycznych diet odchudzających. Posiada doświadczenie w pracy z pacjentami cierpiącymi na zaburzenia hormonalne. Propaguje stosowanie diety śródziemnomorskiej jako sposobu na zachowanie zdrowia, młodości i zgrabnej sylwetki. W kręgu jej zainteresowań leży także profilaktyka i dietoterapia miażdżycy, nadciśnienia i hipercholesterolemii. Wykład dotyczył wpływu oleju rzepakowego na zdrowie człowieka oraz zastosowania tego oleju w gastronomii. W dniu 14 czerwca wykłady prowadził prof. dr hab. Krzysztof Krygier - prof. zwyczajny w zakresie technologii żywności i żywienia, Kierownik Zakładu Technologii Tłuszczów i Koncentratów Żywności SGGW, specjalista z zakresu nauki o tłuszczach oraz dodatków do żywności i żywności specjalnej. Tematem spotkania była produkcja oleju rzepakowego oraz kampanie promujące olej rzepakowy. Ostatni wykład poprowadziła Danuta Rosołowska – Huszcz, prof. dr hab., profesor nadzwyczajny z zakresu technologii żywności i żywienia oraz biologii. Tematem seminarium były właściwości żywieniowe oleju rzepakowego. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Muzeum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, podczas którego uczestnicy seminarium mieli okazję poznać historię szkoły.
Galeria
autor: Karolina  2017-06-19        Skomentuj 0

Kurs florystyczny dla uczniów "Troczewskiego"
W ramach projektu unijnego „Kształcenie zawodowe uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Kutnie” wybrani uczniowie odbywają kurs florystyczny. W kursie uczestniczy 11 uczniów z klas III ZSZ kucharz i III TZ technik żywienia i usług gastronomicznych. Uczniowie zdobywają umiejętność aranżacji bukietów na różne okazje oraz dekoracji stołów na rozmaite przyjęcia okolicznościowe. Być może kurs rozbudzi w młodzieży zamiłowanie do tworzenia kwiatowych kompozycji, a zdobyte umiejętności będą atutem w czasie poszukiwań pracy. Warto pamiętać, że współczesny konsument oczekuje nie tylko smacznego posiłku, ale również atrakcyjnej i przyciągającej wzrok aranżacji stołu.
autor: Bartek  2017-06-19        Skomentuj 0

Sukcesy strzeleckie uczniów "Troczewskiego"
W ostatnich zawodach Miejskiej Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Kutno organizowanych przez LOK drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce. W dwuboju ogniowym tzn. strzelaniu z broni pneumatycznej oraz kulowej nasi uczniowie ulegli tylko „zawodowcom” z LO PUL. Opiekunem uczniów był pan Grzegorz Wojtasiak. Na zdjęciu od lewej: Natalia Kuśmider, Dawid Kubiak, Natalia Domżał (uzyskała najwięcej punktów), Krystian Hiszpański.
autor: Karolina  2017-06-19        Skomentuj 0

Zaproszenie do udziału w projekcie
autor: Mirek  2017-06-16        Skomentuj 0

Wizyta uczniów I ZSZ kucharz w zakładzie mleczarskim
W ramach zajęć technologii gastronomicznej 8 czerwca 2017 r. uczniowie klasy I ZSZ kucharz pod opieką pani Joanny Andrzejewskiej i pani Sylwii Buczkowskiej uczestniczyli w wycieczce do zakładu mleczarskiego OSM Łowicz oddział Kutno. Dzięki uprzejmości kierownictwa zakładu młodzież pogłębiała wiedzę z zakresu technologii produkcji mleka oraz jego przetworów. Uczniowie byli zaciekawieni pracą w zakładzie mleczarskim oraz zdumieni nowoczesnością produkcji. Wizyta w mleczarni dostarczyła wiedzy, której uczniowie nie zdobyliby z książek.
Galeria
autor: Karolina  2017-06-12        Skomentuj 0

Odwiedziny absolwentów I LO im. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie
W związku ze zjazdem absolwentów I Liceum im. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie udostępniliśmy nasze skromne progi ówczesnym uczniom liceum. Niektórzy z nich przekroczyli mury tej szkoły pierwszy raz po otrzymaniu świadectw maturalnych. Wszyscy poszukiwali swoich klas i ław. Niektórzy nawet zasiedli w nich w takim samym układzie jak 60 lat temu. Odżyły stare, piękne wspomnienia o ciepłym kaflowym piecu, skrzypiących schodach i nauczycielach wymagających, acz wspaniałych. Nasza szkoła zachwyciła wyglądem i wyposażeniem pracowni. Słowom uznania nie było końca. Wszyscy obiecali, że znów spotkamy się za pięć lat.
Galeria
autor: Karolina  2017-06-12        Skomentuj 0

Obsługa gastronomiczna Pikniku Rodzinnego przy SP Nr 1
9 czerwca 2017 roku grupa uczniów z klasy II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką pani Moniki Ziębińskiej i pani Emilii Durki uczestniczyła w VI edycji Pikniku Rodzinnego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 1 W Kutnie. Uczniowie „Troczewskiego” odpowiedzialni byli za obsługę gastronomiczną w czasie imprezy: podawali grochówkę, dania z grilla i pyszne ciasta domowego wypieku.
Galeria
autor: Karolina  2017-06-12        Skomentuj 0

Uczniowie I TZ technik hotelarstwa na projekcji filmów dokumentalnych w Łodzi
W dniu 9 czerwca 2017 roku w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi odbyła się projekcja filmów dokumentalnych poświęconych szeroko pojętemu pojęciu migracji, życia w podróży, poznawania nowych ludzi i miejsc, nawiązywania przyjaźni, szukania swojego miejsca w świecie… Z zaproszenia na imprezę skorzystali uczniowie kl. I TZ technik hotelarstwa razem z opiekunem – panią Danutą Maj. Działania podejmowane w ramach projektu Euforia2 mają na celu promocję europejskiego dziedzictwa filmowego i promocję edukacji filmowej. Filmy zostały pokazane w dwóch blokach. Na blok pierwszy pt: „Docs on Wheel” składały się obrazy poświęcone sytuacji dzieci w obcym kraju: „Buba and Sharon”, „Ahmad's Hair”, „Spotlight of Merna”. Są to filmy holenderskie prezentowane na greckim festiwalu Docs for Kids w Thessallonikach. Blok drugi pt: “Cinema in Exile” to projekcje: filmu greckiego „Feeling of a home”, filmu węgierskiego „Lili” i filmu polskiego „Mieszkam tu, bo kocham”. Wyżej wymienione projekcje stanowią element promocji europejskiego kina dziecięcego - adresowanego przede wszystkim do dzieci i z dziećmi w roli głównej. Filmy poruszają najbardziej aktualne kwestie współczesnego świata: problem migracji. Podejmują tematykę ważną dla młodych widzów – dostępu do edukacji oraz poznawania historii własnego pochodzenia. Opowiadają o potrzebie przynależności, przyjaźni i poszukiwaniu tożsamości. Młodzież obejrzała je z największą przyjemnością.
Galeria
autor: Karolina  2017-06-12        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl