środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851253
Dzisiaj: 484
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 3

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Nekrolog
autor: Mirek  2017-10-12        Skomentuj 43

"Odstraszyny" - "Otrzęsiny" 2017
9 października uczniowie klas pierwszych wzięli udział w „otrzęsinach”, by stać się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego. Tegoroczna impreza odbyła się pod nazwą „Odstraszyny” i polegała na rywalizacji młodzieży z klas I i ich wychowawców o palmę pierwszeństwa. Zabawę przygotowali zwycięzcy ubiegłorocznych „otrzęsin” - uczniowie z klasy II Technikum Zawodowego - technik hotelarstwa pod kierunkiem wychowawczyni - pani Izabeli Kowalik. Program „otrzęsin” został utrzymany w konwencji horroru, więc impreza rozpoczęła się od rozstrzygnięcia ogłoszonego kilka dni wcześniej konkursu na najlepsze przebranie z dowolnego filmu grozy. Trzeba przyznać, że pierwszoklasiści wczuli się w rolę wyśmienicie. Aż strach było patrzeć na bohaterów z filmów: „To”, „Annabelle”, „The Ring” czy „Krwawa panna młoda”. Oprócz tego uczestnicy zabawy mieli do wykonania kilka innych zadań. Śpiewanie tekstów o cebuli, grzybach czy arbuzie do melodii piosenek: „Scatman”, „Mambo no 5”, „Livin’ la vida loca” czy „U can’t touch this” na pewno nie należało do najłatwiejszych, ale niektórzy poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie. A któż z nas nie pamięta zabawy w głuchy telefon? Niby nic trudnego, ale towarzyszyło temu dużo śmiechu, bo zdania do powtórzenia przez ochotników z każdej klasy nie były wcale łatwe. Dużo lepiej uczniowie poradzili sobie z przygotowaniem hasła reklamowego codziennych produktów: środka do mycia WC, parasola, antyperspirantu czy szczotki i szufelki. Refleksem, ale i wiedzą należało się wykazać w konkurencji nazwanej „Test o szkole”. Okazało się jednak, że pierwszoklasiści, którzy w murach szkoły są zaledwie od pięciu tygodni, świetnie poradzili sobie z tą konkurencją i wiedzą więcej niż jej stali bywalcy. Ile jest sal lekcyjnych? Ilu nauczycieli uczy w szkole języka angielskiego? Jakie jest drugie imię patrona szkoły? To tylko niektóre z pytań, na które należało odpowiedzieć. Po zakończeniu wszystkich konkurencji i po podliczeniu punktacji przez jury w składzie: • pani dyrektor Małgorzata Gładysiak, • pani Karolina Charążka, • Weronika Wolska - przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, ogłoszono werdykt i przedstawiono końcową klasyfikację. Bezkonkurencyjna okazała się klasa I A Technikum Zawodowego - technik żywienia i usług gastronomicznych, która w ramach nagrody, oprócz satysfakcji i torby cukierków od Samorządu Uczniowskiego, przygotuje otrzęsiny w następnym roku. Liczymy na podobną dawkę śmiechu, zabawy i dobrej muzyki.
Galeria
autor: Karolina  2017-10-09        Skomentuj 0

Udział młodzieży w X Festiwalu Szaloma Asza
5 października 2017r. w ramach X Festiwalu Szaloma Asza klasa III TZ technik hotelarstwa pod opieką p. Beaty Michałkiewicz uczestniczyła w panelu dyskusyjnym ,,Szalom Asz zapomniany? Lektury na dziś, nadzieja na jutro”. Gościem specjalnym Festiwalu jest David Mazower, prawnuk Szaloma Asza. Festiwal jest imprezą łączącą przeszłość z teraźniejszością Kutna, w którym przed II wojną światową mieszkała ludność żydowska. Szalom Asz należy do klasyków literatury żydowskiej, zaś w latach 30-tych kandydował do Nagrody Nobla jako pisarz polski. Organizatorem spotkania była Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie.
autor: Karolina  2017-10-05        Skomentuj 3

"Kutnowska Za-Dyszka 2017" już za nami
W celu propagowania zdrowego trybu życia oraz promocji Kutna i aktywizacji społeczności kutnowskich biegaczy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował 1 października 2017 r. IV Bieg Uliczny "Biegaj z nami w Kutnie" pod hasłem "Kutnowska Za-Dyszka 2017". Głównym założeniem inicjatorów tego przedsięwzięcia było przekonanie mieszkańców, że bieganie ulicami miasta to znakomita zabawa. Oferta została skierowana nie tylko do osób dorosłych, ale też do dzieci, które od najmłodszych lat wykazują zainteresowania sportowe. Oprócz biegu głównego na dystansie 10 km odbyły się imprezy towarzyszące, w tym biegi dla przedszkolaków i młodzieży. Uczniowie naszej szkoły z klas: I TZ terminale, I a TZ żug, I b TZ żug zostali zaangażowani w nadzorowanie przebiegu imprezy jako obsługa Biegu, ale też kibicowali biegaczom na całej, dziesięciokilometrowej trasie. Opiekunami młodzieży byli nauczyciele wychowania fizycznego: Joanna Zielińska i Robert Kaźmierczak.
autor: Karolina  2017-10-03        Skomentuj 66

Zdjęcia klasowe

autor: Mirek  2017-10-02        Skomentuj 63

Udział młodzieży w akcji ,,Czytanie przy fontannie”
29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego Filia w Kutnie we współpracy ze szkołami z Kutna i powiatu kutnowskiego zorganizowała wspólną akcję ,,Czytanie przy fontannie”, której celem jest popularyzacja czytania książek wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczniowie naszej szkoły z klasy I B Technikum Zawodowego technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką pani profesor Aleksandry Tondyry-Plewy i nauczyciela bibliotekarza - Justyny Kołeckiej również uczestniczyli w tej imprezie, odczytując fragmenty ,,Mitologii” J. Parandowskiego i W. Rzeha.
Galeria
autor: Karolina  2017-10-01        Skomentuj 57

Delegacja szkoły na miejskich uroczystościach z okazji 89. rocznicy śmierci doktora Antoniego Troczewskiego
W dniu 22. września 2017 r. w naszym mieście odbyły się uroczyste obchody 89. rocznicy śmierci doktora Antoniego Troczewskiego – Honorowego Obywatela Miasta Kutna. Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej zorganizował uroczystości, w czasie których nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły. ZSZ Nr 2 oddelegował poczet sztandarowy w składzie: Lewandowski Marcel, Majchrzak Marcin – I TZ terminale, Kinga Dyjecińska – II TZ hotel, Beata Szadkowska – II TZ hotel, Rytczak Karolina – II TZ terminale, Gołębiewska Karolina – IA TZ żug, Wiktoria Świerczyńska - II TZ żug. Pod tablicą pamiątkową przy willi dr. Troczewskiego (budynek Urzędu Stanu Cywilnego) wszystkich zgromadzonych gości – m.in. władze miasta, przedstawicieli szkół oraz opiekunów pocztów sztandarowych – powitała Bożena Gajewska, prezes TPZK. Kilka słów o Doktorze „Dr Antoni Troczewski – chirurg ze szpitala św. Walentego w Kutnie” wygłosiła dr Elżbieta Świątkowska – skarbnik TPZK. Następnie uczestniczy, zaproszeni goście, uczniowie szkół i delegacja naszej szkoły złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową przy wilii dr A. Troczewskiego. Dalsza część uroczystości miała miejsce przy grobie doktora na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie. Kilka słów o ofiarności mieszkańców Ziemi Kutnowskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kutnie, dzięki którym wykonano renowację pomnika Doktora - patrona naszej szkoły, wygłosiła Bożena Gajewska. Pan Stanisław Wojdecki, członek zarządu TPZK, odczytał wspomnienie o doktorze Troczewskim „Praca u podstaw”, w którym podkreślał, że doktor Troczewski był animatorem kultury i brał czynny udział w kutnowskich organizacjach społecznych. Była to znana postać również w skali nowo odrodzonego Państwa Polskiego. Doktor był pełnomocnikiem Obywatelskiego Komitetu Wykonawczego Obrony Państwa i przewodniczącym Obywatelskiego Komitetu Obrony Państwa na powiat kutnowski w 1920 roku. 2 maja 1923 został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
autor: Karolina  2017-10-01        Skomentuj 60

O krok od awansu do Mistrzostw Polski
Justyna Matusiak zajęła 7 - miejsce na 80-ciu startujących w biegach przełajowych o Mistrzostwo Województwa Łódzkiego. Gratulujemy!
Galeria
autor: Mirek  2017-09-29        Skomentuj 61

Europejski Dzień Języków
Decyzją Rady Europy 26 dzień września został ustanowiony Europejskim Dniem Języków. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość, której celem było promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy oraz propagowanie uczenia się języków przez całe życie. Uczniowie zostali zaproszeni do podróży po krainie języków obcych, jakimi posługują w szkole. Podróż rozpoczęła się kilkuminutową projekcją filmu, który w ubiegłym roku szkolnym opracowali uczniowie klas pierwszych Technikum Zawodowego – technik eksploatacji portów i terminali oraz technik hotelarstwa. Wcielili się wówczas w obcokrajowców przybywających do Kutna, by tu zameldować się w nowo powstałym pięciogwiazdkowym Hotelu Troczewski. Film powstał we współpracy ze Społeczną Akademią Nauk w Łodzi w ramach projektu VALUE. W dalszej części imprezy młodzież zgromadzona na sali gimnastycznej została zaproszona do obejrzenia inscenizacji inspirowanej wierszem Juliana Tuwima "Lokomotywa". W organizację tej nietypowej lekcji języka obcego z okazji Europejskiego Dnia Języków zaangażowani byli nauczyciele języków obcych: p. D. Maj, p. E. Golis i p. M. Ledzion. Przedstawienie mieli przyjemność obejrzeć zaproszeni uczniowie klasy III z Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kutnie. Uczestniczyli oni również w spotkaniu z panią Beatą Michałkiewicz, która zaprezentowała kierunki kształcenia w naszej szkole.
Galeria
autor: Karolina  2017-09-28        Skomentuj 82


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl