niedziela, 16 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3653203
Dzisiaj: 675
IP: 3.238.173.209

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 3

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

SZKOLENIE W DEULA NIENBURG
 W dniach 19.08 – 02.09.2017 r. w niemieckim ośrodku doskonalenia i kształcenia zawodowego DEULA Nienburg odbyło się szkolenie dla nauczycieli w ramach projektu: 2015-1-PL01-KA 102-015427 „Stosowanie innowacyjnych rozwiązań i technologii w działalności produkcyjno-usługowej warunkiem rozwoju obszarów wiejskich w Europie”. W wyjeździe zorganizowanym przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie wzięło udział 19 nauczycieli związanych z branżą rolniczą oraz z przemysłem spożywczym i logistyką wytwarzanych produktów.
Naszą szkołę reprezentował Mirosław Ziębiński.
Program szkolenia obejmował seminaria, wizyty w gospodarstwach rolnych, w przedsiębiorstwach produkcyjno – technologicznych, zakładzie uzdatniania i poboru wody oraz porcie nad Morzem Północnym. Nauczyciele mieli okazję obserwować zajęcia prowadzone przez niemieckich nauczycieli w ośrodku kształcenia zawodowego i na tej podstawie porównać je z warunkami kształcenia w Polsce.Szkolenie obejmowało następujące zagadnienia merytoryczne:
•kształcenie zawodowe w systemie dualnym,
•seminarium w zakładzie hodowli zwierząt i biogazowni,
•wystawa zwierząt hodowlanych w Verden,
•organizacja produkcji rolniczej – technologia uprawy borówki amerykańskiej,
•nowoczesne kierunki zmian w technice rolniczej i uprawie roślin,
•nowoczesna technika rolnicza (mechatronika) – na przykładzie maszyn i urządzeń firmy CLASS,
•budownictwo energooszczędne – domy ze słomy i z gliny,
•woda spożywcza uzdatnianie, ochrona źródeł poboru,
•nowoczesne konstrukcje środków transportowych – na przykładzie firmy VOLKSWAGEN w Wolfsburgu,
•logistyka na przykładzie portu przeładunkowego posiadającego terminale: kontenerowe, samochodowe, chłodnicze i pasażerskie w Bremerhoven.W wolnym czasie nauczyciele zwiedzili Nienburg, Bremen, Hanover oraz okoliczne miejscowości.
Po ukończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzymał certyfikat ukończenia szkolenia oraz EUROPASS Mobilność. Warto wspomnieć, że podjęto też decyzję o dalszej współpracy szkół w zakresie doskonalenia nauczycieli oraz organizacji praktyk dla uczniów finansowanych ze środków UE.
Galeria
autor: Mirek  2017-09-18        Skomentuj 12

Relacja uczestników wycieczki do Gdańska w dniach 13-15 września 2017 r.
Pierwszy dzień wycieczki rozpoczęliśmy od spaceru po sopockim molo. Następnie poszliśmy do pięciogwiazdkowego hotelu Sheraton, w którym mieliśmy okazję zapoznać się z pracą hotelarza, począwszy od pracy w kuchni aż do obowiązków menadżera. Zwiedziliśmy również hotel Grand, poznaliśmy jego historię oraz obejrzeliśmy zdjęcia znanych osób, które tutaj mieszkały. Następnie plażą poszliśmy z Sopotu do Gdańska, gdzie zakwaterowaliśmy się w schronisku młodzieżowym. Dzień zakończyliśmy długim spacerem po Gdańsku. Drugiego dnia wybraliśmy się do Centrum Solidarności, w którym obejrzeliśmy wystawę eksponatów związanych z PRL. Następnie wybraliśmy się w rejs po morzu do Westerplatte. W drodze do Bazyliki Mariackiej wysłuchaliśmy gry ulicznej artystów z akademii muzycznej. Wstąpiliśmy też do wytwórni ręcznie wytwarzanych i zdobionych słodyczy, by kupić drobne upominki. Gdy dotarliśmy do Bazyliki, okazało się, że czeka nas wyzwanie w formie 409 schodów w jedną stronę. Widok z góry wynagrodził jednak wysiłek. By się zrelaksować, wybraliśmy się wieczorem do kina na horror "To", który bardzo nam się podobał. Główna bohaterka - Klaudia Pennywise - z pozoru wyglądająca na dobrą kobietę, w pewnych momentach ukazywała swoją prawdziwą, straszną naturę. Piątkowy ranek, godzina 8. Pobudka. Zeszliśmy na śniadanie przygotowane przez naszych kolegów. Na dole zastaliśmy nasze Panie Profesor. Po śniadaniu spakowaliśmy swoje bagaże, by chwilę później wyruszyć na zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej. Z dużym zainteresowaniem oglądaliśmy eksponaty z czasów II wojny. Byliśmy poruszeni historiami osób, które zginęły za naszą ojczyznę. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie starego statku "Sołdek". W czasie spaceru po plaży zaburczało nam w brzuchach, więc poszliśmy zjeść kebaba. Był pyszny! Ostatni raz szliśmy plażą wzdłuż morza. Wróciliśmy tramwajem do schroniska młodzieżowego po nasze bagaże. Zabraliśmy je i wyruszyliśmy na dworzec. Łezka w oku się zakręciła, szkoda było wracać. Miejmy nadzieję, że jeszcze tu wrócimy. Pozdrawiamy.
Galeria
autor: Karolina  2017-09-18        Skomentuj 0

Brawo Justyna!
W dniu 18. września 2017 r. odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU KUTNOWSKIEGO W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH. Naszą szkołę reprezentowała Justyna Matusiak z klasy III TZ - hotel, która wywalczyła I Miejsce a zarazem awans do MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA w Uniejowie. Uczennicę do zawodów przygotowywał p. Włodzimierz Błaszczyk. Gratulujemy!
Galeria
autor: Mirek  2017-09-18        Skomentuj 12

"Troczewski" na Święcie Róży
43. Święto Róży za nami. Tym razem odbyło się ono pod hasłem "Róża w krainie czarów". Młodzież i nauczyciele naszej szkoły czynnie włączyli się w jego organizację. Już w piątek wieczorem wybrani uczniowie wraz z opiekunami mieli zaszczyt być obecni na ceremonii Otwarcia 43. Święta Róży w Kutnowskim Domu Kultury, w czasie której byli odpowiedzialni za obsługę kelnerską zaproszonych gości i zwiedzających wystawę. W sobotę i niedzielę natomiast uczniowie szkoły zapewniali najlepszą kawę w mieście w Kawiarence Doktora Troczewskiego, zlokalizowanej w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca. Na słodki poczęstunek i strawę duchową (aranżacje florystyczne) zapraszali uczniowie, którzy wcielili się w postacie doktora Antoniego Troczewskiego i jego małżonki Lubomiry. Należy nadmienić, że w tym roku kawiarenka cieszyła się ogromną popularnością, o czym świadczy fakt, że odwiedziło ją ponad 2 tysiące gości. Święto Róży to co roku uroczystość przygotowana z ogromnym rozmachem, dlatego Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne oraz Społeczność Szkolna wyrażają wdzięczność za możliwość uczestniczenia w tej imprezie oraz za chęć współpracy. Podziękowania należą się Kierownictwu Kutnowskiego Domu Kultury oraz Centrum Teatru, Muzyki i Tańca.
Galeria
autor: Karolina  2017-09-13        Skomentuj 0

Troczewski górą!
autor: Mirek  2017-09-13        Skomentuj 9

Apel porządkowy dla uczniów klas pierwszych
W dniu 7. września 2017 r. grupa 120 pierwszoklasistów uczestniczyła w spotkaniu z panią wicedyrektor Małgorzatą Gładysiak.  Uczniowie klas I a, b TZ technik żywienia i usług gastronomicznych, technik eksploatacji portów i terminali oraz technik hotelarstwa zapoznani zostali z zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem młodzieży i jej  szkolnymi obowiązkami.  Pani wicedyrektor, serdecznie witając pierwszoklasistów,  zapewniła ich, że szkoła stworzy najlepsze warunki zdobywania wiedzy i umiejętności. Pani wicedyrektor dodała również, że osiągnięcie sukcesu zależy przede wszystkim od zaangażowania samych uczniów, ich frekwencji na zajęciach i rzetelnego wypełniania szkolnych obowiązków. Uczniowie zostali również zachęceni do udziału w konkursach, olimpiadach, akcjach prozdrowotnych i profilaktycznych, uczestnictwa w życiu kulturalnym. Na zakończenie apelu pani wicedyrektor życzyła pierwszoklasistom, aby pierwszy  rok w nowej szkole był rokiem sukcesów i radości – uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli.
Galeria
autor: Mirek  2017-09-08        Skomentuj 0

Narodowe Czytanie 2017 w "Troczewskim"
2. września 2017 roku już po raz szósty została w Polsce zorganizowana akcja Narodowe Czytanie. Została ona zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza i od tamtej pory cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, rok później "Trylogii" Henryka Sienkiewicza, w roku 2015 czytano "Lalkę" Bolesława Prusa, a w roku ubiegłym "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza . Do akcji co roku przystępuje ponad tysiąc szkół, bibliotek i innych instytucji. Nasza szkoła również miała swój wkład w akcję. Na jednej godzinie lekcyjnej w piątek 8. września uczniowie kilku klas wraz z nauczycielami czytali "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, ponieważ właśnie ta lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród czterech propozycji. Podstawowym celem przedsięwzięcia, nad którym pieczę sprawowała pani Justyna Kołecka - nauczyciel bibliotekarz we współpracy z panią Karoliną Charążką, była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Dzięki informacjom w jednej z gablot szkolnych młodzież mogła bliżej poznać bohaterów dramatu i jego problematykę. Po przeczytaniu fragmentów "Wesela" uczniowie zgodzili się ze słowami Prezydenta Andrzeja Dudy, który, ogłaszając w lutym wyniki konkursu, powiedział: (…) warto po raz kolejny, mam nadzieję – bo jestem przekonany, że każdy już czytał w swoim życiu "Wesele" ‒ tę piękną pozycję naszej literatury przeczytać. Przeczytać ją razem, przypomnieć sobie te niezwykle ważne dla naszej historii, dla naszej kultury, dla właśnie fundamentów tego, co nazywamy polskością, te niezwykle ciekawe wersy dramatu, arcydramatu Stanisława Wyspiańskiego". Organizacja akcji okazała się bardzo dobrym pomysłem i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję Narodowego Czytania.
Galeria
autor: Karolina  2017-09-08        Skomentuj 0

Plan na rok szkolny 2017/2018
Plan na rok szkolny 2017/2018
Tutaj
autor: Mirek  2017-09-04        Skomentuj 0

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
Dnia 4 września 2017 roku o godzinie 9.00 uroczystym apelem rozpoczął się rok szkolny 2017/2018. Przybyłych nauczycieli, uczniów oraz rodziców powitała Pani Dyrektor Urszula Macioszczyk, która szczególnie ciepłe słowa skierowała w stronę uczniów klas pierwszych i przedstawiła wychowawców tych klas: panią Aleksandrę Szymczak - wychowawczynię klasy I Technikum Zawodowego - technik eksploatacji portów i terminali, panią Mariolę Dębowską - wychowawczynię klasy I a Technikum Zawodowego technik żywienia i usług gastronomicznych, panią Monikę Gasik - wychowawczynię klasy I b Technikum Zawodowego technik żywienia i usług gastronomicznych oraz panią Beatę Michałkiewicz - wychowawczynię klasy I Technikum Zawodowego - technik hotelarstwa. Pani Dyrektor w kilku słowach omówiła wyniki egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie oraz zwróciła się do tegorocznych maturzystów, podkreślając, że przed nimi rok ciężkiej pracy, egzamin zawodowy - druga kwalifikacja oraz w maju 2018 roku egzamin maturalny. Słowa sympatii skierował też do uczniów Starosta Kutnowski - Krzysztof Debich, życząc w swoim liście, odczytanym przez Panią Dyrektor, miłego pobytu w szkole oraz dobrych wyników w nauce, nauczycielom - wytrwałości i cierpliwości, a rodzicom - satysfakcji z sukcesów dzieci. W czasie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 młodzież uczciła również 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Po spotkaniu na sali gimnastycznej wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami rozeszli się do klas, gdzie otrzymali informacje związane z rozpoczęciem roku szkolnego, by jutro równo z dzwonkiem i zgodnie z planem zajęć rozpocząć lekcje. Galeria
autor: Karolina  2017-09-04        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl