sobota, 8 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639432
Dzisiaj: 16
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Delegacja szkoły na miejskich uroczystościach z okazji 89. rocznicy śmierci doktora Antoniego Troczewskiego
W dniu 22. września 2017 r. w naszym mieście odbyły się uroczyste obchody 89. rocznicy śmierci doktora Antoniego Troczewskiego – Honorowego Obywatela Miasta Kutna. Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej zorganizował uroczystości, w czasie których nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły. ZSZ Nr 2 oddelegował poczet sztandarowy w składzie: Lewandowski Marcel, Majchrzak Marcin – I TZ terminale, Kinga Dyjecińska – II TZ hotel, Beata Szadkowska – II TZ hotel, Rytczak Karolina – II TZ terminale, Gołębiewska Karolina – IA TZ żug, Wiktoria Świerczyńska - II TZ żug. Pod tablicą pamiątkową przy willi dr. Troczewskiego (budynek Urzędu Stanu Cywilnego) wszystkich zgromadzonych gości – m.in. władze miasta, przedstawicieli szkół oraz opiekunów pocztów sztandarowych – powitała Bożena Gajewska, prezes TPZK. Kilka słów o Doktorze „Dr Antoni Troczewski – chirurg ze szpitala św. Walentego w Kutnie” wygłosiła dr Elżbieta Świątkowska – skarbnik TPZK. Następnie uczestniczy, zaproszeni goście, uczniowie szkół i delegacja naszej szkoły złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową przy wilii dr A. Troczewskiego. Dalsza część uroczystości miała miejsce przy grobie doktora na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie. Kilka słów o ofiarności mieszkańców Ziemi Kutnowskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kutnie, dzięki którym wykonano renowację pomnika Doktora - patrona naszej szkoły, wygłosiła Bożena Gajewska. Pan Stanisław Wojdecki, członek zarządu TPZK, odczytał wspomnienie o doktorze Troczewskim „Praca u podstaw”, w którym podkreślał, że doktor Troczewski był animatorem kultury i brał czynny udział w kutnowskich organizacjach społecznych. Była to znana postać również w skali nowo odrodzonego Państwa Polskiego. Doktor był pełnomocnikiem Obywatelskiego Komitetu Wykonawczego Obrony Państwa i przewodniczącym Obywatelskiego Komitetu Obrony Państwa na powiat kutnowski w 1920 roku. 2 maja 1923 został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
autor: Karolina  2017-10-01        Skomentuj 60

O krok od awansu do Mistrzostw Polski
Justyna Matusiak zajęła 7 - miejsce na 80-ciu startujących w biegach przełajowych o Mistrzostwo Województwa Łódzkiego. Gratulujemy!
Galeria
autor: Mirek  2017-09-29        Skomentuj 61

Europejski Dzień Języków
Decyzją Rady Europy 26 dzień września został ustanowiony Europejskim Dniem Języków. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość, której celem było promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy oraz propagowanie uczenia się języków przez całe życie. Uczniowie zostali zaproszeni do podróży po krainie języków obcych, jakimi posługują w szkole. Podróż rozpoczęła się kilkuminutową projekcją filmu, który w ubiegłym roku szkolnym opracowali uczniowie klas pierwszych Technikum Zawodowego – technik eksploatacji portów i terminali oraz technik hotelarstwa. Wcielili się wówczas w obcokrajowców przybywających do Kutna, by tu zameldować się w nowo powstałym pięciogwiazdkowym Hotelu Troczewski. Film powstał we współpracy ze Społeczną Akademią Nauk w Łodzi w ramach projektu VALUE. W dalszej części imprezy młodzież zgromadzona na sali gimnastycznej została zaproszona do obejrzenia inscenizacji inspirowanej wierszem Juliana Tuwima "Lokomotywa". W organizację tej nietypowej lekcji języka obcego z okazji Europejskiego Dnia Języków zaangażowani byli nauczyciele języków obcych: p. D. Maj, p. E. Golis i p. M. Ledzion. Przedstawienie mieli przyjemność obejrzeć zaproszeni uczniowie klasy III z Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kutnie. Uczestniczyli oni również w spotkaniu z panią Beatą Michałkiewicz, która zaprezentowała kierunki kształcenia w naszej szkole.
Galeria
autor: Karolina  2017-09-28        Skomentuj 82

Wycieczka kl. I a TZ żug do kutnowskich lokali gastronomicznych
W dniu 26 września 2017r. klasa Ia TZ – technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z wychowawcą – Mariolą Dębowską i p. Ewą Żydowo odwiedzili kutnowskie lokale gastronomiczne. Pierwszym punktem wycieczki był hotel i restauracja “Dworek”. Pracownicy oprowadzili uczniów po salach restauracyjnych i pokojach hotelowych. Młodzież dowiedziała się, jakie są zasady funkcjonowania lokalu, jak przygotowuje się posiłki dla gości i uroczystości dla większej liczby osób. Drugim lokalem była, funkcjonująca od kilku miesięcy, cukiernia o nazwie “Cukrovnia”. Właścicielka – p.Edyta Zachorska z wielkim zaangażowaniem opowiadała nam o swojej pasji, czyli cukiernictwie. Dowiedzieliśmy się, że sprzedawane tam wyroby są wytwarzane z najwyższą starannością i tylko z naturalnych składników. Pani Edyta zdradziła nam tajniki przygotowywania wielkich tortów weselnych oraz opowiedziała, jak u niej produkuje się prawdziwe lody. Poświęciła nam wiele czasu i uwagi, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. To był mile i owocnie spędzony czas, który dodatkowo zintegrował klasę.
Galeria
autor: Karolina  2017-09-27        Skomentuj 65

Kolejna edycja kursu florystycznego dla naszych uczniów
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z kursu florystycznego, który odbył się w ramach projektu unijnego "Kształcenie zawodowe uczniów ZSZ Nr 2 w Kutnie". W kolejnej już edycji uczestniczyli uczniowie klas IV TZ kelner, technik technologii żywności i technik hotelarstwa.
autor: Bartek  2017-09-26        Skomentuj 63

Akcja krwiodawstwa
Akcja krwiodawstwa
autor: Mirek  2017-09-25        Skomentuj 66

Wycieczka po punktach gastronomicznych
Wycieczka po punktach gastronomicznych w Kutnie.
Galeria
autor: Mirek  2017-09-21        Skomentuj 63

SZKOLENIE W DEULA NIENBURG
 W dniach 19.08 – 02.09.2017 r. w niemieckim ośrodku doskonalenia i kształcenia zawodowego DEULA Nienburg odbyło się szkolenie dla nauczycieli w ramach projektu: 2015-1-PL01-KA 102-015427 „Stosowanie innowacyjnych rozwiązań i technologii w działalności produkcyjno-usługowej warunkiem rozwoju obszarów wiejskich w Europie”. W wyjeździe zorganizowanym przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie wzięło udział 19 nauczycieli związanych z branżą rolniczą oraz z przemysłem spożywczym i logistyką wytwarzanych produktów.
Naszą szkołę reprezentował Mirosław Ziębiński.
Program szkolenia obejmował seminaria, wizyty w gospodarstwach rolnych, w przedsiębiorstwach produkcyjno – technologicznych, zakładzie uzdatniania i poboru wody oraz porcie nad Morzem Północnym. Nauczyciele mieli okazję obserwować zajęcia prowadzone przez niemieckich nauczycieli w ośrodku kształcenia zawodowego i na tej podstawie porównać je z warunkami kształcenia w Polsce.Szkolenie obejmowało następujące zagadnienia merytoryczne:
•kształcenie zawodowe w systemie dualnym,
•seminarium w zakładzie hodowli zwierząt i biogazowni,
•wystawa zwierząt hodowlanych w Verden,
•organizacja produkcji rolniczej – technologia uprawy borówki amerykańskiej,
•nowoczesne kierunki zmian w technice rolniczej i uprawie roślin,
•nowoczesna technika rolnicza (mechatronika) – na przykładzie maszyn i urządzeń firmy CLASS,
•budownictwo energooszczędne – domy ze słomy i z gliny,
•woda spożywcza uzdatnianie, ochrona źródeł poboru,
•nowoczesne konstrukcje środków transportowych – na przykładzie firmy VOLKSWAGEN w Wolfsburgu,
•logistyka na przykładzie portu przeładunkowego posiadającego terminale: kontenerowe, samochodowe, chłodnicze i pasażerskie w Bremerhoven.W wolnym czasie nauczyciele zwiedzili Nienburg, Bremen, Hanover oraz okoliczne miejscowości.
Po ukończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzymał certyfikat ukończenia szkolenia oraz EUROPASS Mobilność. Warto wspomnieć, że podjęto też decyzję o dalszej współpracy szkół w zakresie doskonalenia nauczycieli oraz organizacji praktyk dla uczniów finansowanych ze środków UE.
Galeria
autor: Mirek  2017-09-18        Skomentuj 12

Relacja uczestników wycieczki do Gdańska w dniach 13-15 września 2017 r.
Pierwszy dzień wycieczki rozpoczęliśmy od spaceru po sopockim molo. Następnie poszliśmy do pięciogwiazdkowego hotelu Sheraton, w którym mieliśmy okazję zapoznać się z pracą hotelarza, począwszy od pracy w kuchni aż do obowiązków menadżera. Zwiedziliśmy również hotel Grand, poznaliśmy jego historię oraz obejrzeliśmy zdjęcia znanych osób, które tutaj mieszkały. Następnie plażą poszliśmy z Sopotu do Gdańska, gdzie zakwaterowaliśmy się w schronisku młodzieżowym. Dzień zakończyliśmy długim spacerem po Gdańsku. Drugiego dnia wybraliśmy się do Centrum Solidarności, w którym obejrzeliśmy wystawę eksponatów związanych z PRL. Następnie wybraliśmy się w rejs po morzu do Westerplatte. W drodze do Bazyliki Mariackiej wysłuchaliśmy gry ulicznej artystów z akademii muzycznej. Wstąpiliśmy też do wytwórni ręcznie wytwarzanych i zdobionych słodyczy, by kupić drobne upominki. Gdy dotarliśmy do Bazyliki, okazało się, że czeka nas wyzwanie w formie 409 schodów w jedną stronę. Widok z góry wynagrodził jednak wysiłek. By się zrelaksować, wybraliśmy się wieczorem do kina na horror "To", który bardzo nam się podobał. Główna bohaterka - Klaudia Pennywise - z pozoru wyglądająca na dobrą kobietę, w pewnych momentach ukazywała swoją prawdziwą, straszną naturę. Piątkowy ranek, godzina 8. Pobudka. Zeszliśmy na śniadanie przygotowane przez naszych kolegów. Na dole zastaliśmy nasze Panie Profesor. Po śniadaniu spakowaliśmy swoje bagaże, by chwilę później wyruszyć na zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej. Z dużym zainteresowaniem oglądaliśmy eksponaty z czasów II wojny. Byliśmy poruszeni historiami osób, które zginęły za naszą ojczyznę. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie starego statku "Sołdek". W czasie spaceru po plaży zaburczało nam w brzuchach, więc poszliśmy zjeść kebaba. Był pyszny! Ostatni raz szliśmy plażą wzdłuż morza. Wróciliśmy tramwajem do schroniska młodzieżowego po nasze bagaże. Zabraliśmy je i wyruszyliśmy na dworzec. Łezka w oku się zakręciła, szkoda było wracać. Miejmy nadzieję, że jeszcze tu wrócimy. Pozdrawiamy.
Galeria
autor: Karolina  2017-09-18        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl