sobota, 8 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639489
Dzisiaj: 73
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 6

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Nauczyciele naszej szkoły na warsztatach dotyczących kształcenia w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali
W dniach 24-25 pażdziernika 2017 r. nauczyciele Aleksandra Szymczak i Mirosław Ziębiński wzięli udział w seminarium dla branży transportowo-spedycyjno-logistycznej, podczas którego odbyły się warsztaty branżowe dotyczące kształcenia w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali. Tematyka spotkania dotyczyła m.in. nowoczesnych kadr dla polskiej gospodarki - priorytet działań MEN, potencjału i kierunku rozwoju branży transportowo-spedycyjno-logistycznej oraz ABC kształcenia zawodowego i zintegrowanego systemu kwalifikacji dla pracodawców. Gościem specjalnym warsztatów była Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej, która odpowiadała na pytania nauczycieli przedmiotów zawodowych, a także przedsiębiorców biorących udział w seminarium. Organizatorem warsztatów było Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Centrum Rozwoju Edukacji.
autor: Karolina  2017-10-25        Skomentuj 0

Nauczyciele naszej szkoły na warsztatach z mistrzem kulinarnym Marcinem Budynkiem
W dniach 19-20 października 2017 r. w Warszawie odbyły się warsztaty kulinarne, w których uczestniczyli nauczyciele naszej szkoły - Emilia Durka i Anna Sujecka. Spotkanie prowadzone przez mistrza kulinarnego Marcina Budynka obejmowało część teoretyczną: informacje na temat hodowli kurczaka zagrodowego i nowoczesnej metody gotowania - sous vide oraz część praktyczną, czyli warsztaty kulinarne, w czasie których uczestnicy przygotowywali potrawy pod kierunkiem szefa kuchni. Kolejnym etapem projektu będzie przeprowadzenie przez nauczycieli dziesięciogodzinnego szkolenia, którego efektem będzie przygotowanie przez uczniów potraw - dania głównego z wykorzystaniem kurczaka zagrodowego, grzybów suszonych, dyni oraz produktów regionalnych i przystawki ciepłej lub zimnej przy użyciu podrobów drobiowych, jaj z wolnego chowu oraz lokalnych produktów. Oprócz smaku dania liczyć się będzie opis jego wykonania oraz wygląd. Zdjęcia i receptury najsmaczniejszych potraw zostaną przesłane do organizatora konkursu, który wybierze 10 najlepszych dań i zaprosi ich autorów do finału w grudniu 2017 roku. Wizja nagród rzeczowych, a przede wszystkim kurs w Akademii Kulinarnej Marcina Budynka niewątpliwie stanowią motywację dla uczniów, którzy wielokrotnie udowodnili, że nie brak im umiejętności kulinarnych. Życzymy powodzenia!
autor: Karolina  2017-10-25        Skomentuj 0

Uczniowie na projekcji filmu "Dwie korony"
20 października 2017 r. pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów (z klas I-II TZ terminale, IV żug, III TZ technik hotelarstwa oraz I A i I B TZ żug) wraz z opiekunami uczestniczyła w projekcji filmu „Dwie Korony” w Kutnowskim Domu Kultury. Reżyserem filmu jest Michał Kondrat - znany dokumentalista. „Dwie Korony” to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Film pokazuje drogę o. Maksymiliana do świętości. Mówi o świecie ludzkich wartości, wartości ponadczasowych, takich jak: prawda, dobro, piękno. Kształtuje postawy moralne i skłania do autorefleksji mad własnym życiem, postawą i zasadami moralnymi.
autor: Karolina  2017-10-25        Skomentuj 0

Czytelnicza Sztafeta Szkół
W poniedziałek (23.10.2017 r.) dotarła do naszej szkoły długo wyczekiwana Czytelnicza Sztafeta Szkół. Akcja została zorganizowana przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. prof. T. Kotarbińskiego filia w Kutnie we współpracy z nauczycielami bibliotekarzami z Kutna i powiatu. W ramach akcji, zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem, odbyły się spotkania z książką, mające na celu popularyzację czytelnictwa wśród młodzieży. W czasie trwania sztafety uczniowie chętnie oddawali się lekturze znanych dzieł literackich. Wśród tych najchętniej czytanych wyróżnić można między innymi: "Pana Tadeusza" A. Mickiewicza, "Króla Edypa" Sofoklesa, "Chłopów" W. Reymonta, IV część "Dziadów" A. Mickiewicza, "Makbeta" W. Szekspira, "Małego Księcia" Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, "Cierpienia młodego Wertera" J.W. Goethego, a także wybrane mity. Sztafeta dotarła również na lekcję języka rosyjskiego, gdzie uczniowie oddali się lekturze fragmentów dzieła M. Bułhakowa ,,Mistrz i Małgorzata” zarówno w języku polskim, jak i rosyjskim. Na zakończenie lekcji uczniowie obejrzeli fragmenty ,,Mistrza i Małgorzaty”. Słuchanie dzieł literackich w wykonaniu niektórych uczniów i nauczycieli było prawdziwą przyjemnością. Wielka szkoda, że jest to tylko sztafeta, więc liczyła się szybkość. Kilkanaście minut z książką upłynęło niczym kilka chwil i już konieczne było „przekazanie pałeczki” kolejnym uczestnikom sztafety.
autor: Karolina  2017-10-23        Skomentuj 0

W jeden dzień dookoła świata – World Travel Show w Nadarzynie
W dniu 20.10.2017r. uczniowie klas I , II i III Technikum Zawodowego – technik hotelarstwa, pod opieką p. Kariny Karasińskiej –Pirowskiej, p. Małgorzaty Ledzion, p. Izabeli Kowalik i p. Mirosława Ziębińskiego, wzięli udział w II edycji targów World Travel Show w Nadarzynie koło Warszawy. Krajem partnerskim tegorocznej edycji był Meksyk. Nie była to zwykła wycieczka szkolna, ale niesamowita przygoda…Wenezuela, Kuba, Wietnam, Indie, Senegal, Południowa Afryka – to tylko niektóre z najdalszych zakątków świata, które zaprosiły nas do wspólnej podróży. W SALONIE TURYSTYKI KRAJOWEJ I ZAGRANICZNEJ prezentowały się atrakcyjne turystycznie państwa, regiony i miasta z całego świata. Mogliśmy spróbować lokalnego jedzenia, wypróbować znajomość języków obcych w czasie rozmów z obcokrajowcami. W ramach FESTIWALU PODRÓŻNIKÓW odbywały się spotkania z obieżyświatami. Byli to: Wojciech Cejrowski, Aleksander Doba - podróżnik, który pokonał kajakiem Atlantyk i Jan Mela - podróżnik, zdobywca obydwu biegunów w ciągu jednego roku. Z Janem Melą mieliśmy okazję zamienić kilka słów, po czym młody podróżnik pozdrowił wszystkich uczniów, absolwentów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. W SALONIE CAMPER & CARAVAN promowana była turystyka caravaningowa, a w SALONIE JACHTOWYM trwała wystawa jachtów motorowych i żaglowych oraz promowano turystykę nurkową i diving – nurkowanie z aparatem tlenowym w specjalnym basenie z wodą. Ponadto w czasie targów prezentowały się biura podróży, linie lotnicze oraz instytucje wspierające podróżnych.
Międzynarodowe Targi Turystyczne
autor: Mirek  2017-10-20        Skomentuj 0

Wycieczka do Łodzi
W dniu 18 października 2017 roku uczniowie z trzech klas: I A TZ żug, III ZSZ kucharz i III TZ hotel razem z opiekunami: p. M. Dębowską, p. E. Golis, p. J. Zielińską, p. K. Charążką i p. W. Błaszczykiem uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Pierwszym punktem programu była Manufaktura Czekolady, w której uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, jak krok po kroku powstaje czekolada oraz mogli spełnić swoje czekoladowe marzenie i zaprojektować własną tabliczkę czekolady. Każdy spróbował ziarna kakaowca oraz wypił kubek gorącej czekolady. Organizatorka wycieczki - p. M. Dębowska - zapewniła uczniom niesamowite wrażenia, zabierając ich do dwóch czterogwiazdkowych łódzkich hoteli: Ambasador i Ambasador Premium. Dzięki uprzejmości pani oprowadzającej po obiekcie, uczniowie obejrzeli sale konferencyjne, pokoje hotelowe, strefę SPA oraz apartament prezydencki znajdujący się na 9. piętrze Ambasadora Premium. Już sam widok z góry na Łódź zapierał dech. Ostatnim punktem wycieczki był seans filmowy w Cinema City w łódzkiej Manufakturze.
autor: Karolina  2017-10-19        Skomentuj 0

Udział młodzieży w obsłudze gastronomicznej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Starostwie Powiatowym
17 października 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Kutnie miały miejsce uroczyste obchody Święta Edukacji Narodowej. Zadaniem uczniów naszej szkoły była obsługa gastronomiczna tej ważnej uroczystości. Młodzież pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych - Joanny Andrzejewskiej i Kariny Karasińskiej-Pirowskiej - wykazała się precyzyjnym nakryciem stołów i perfekcyjną obsługą zaproszonych gości. Dla uczniów biorących udział w obsłudze była to okazja, by wykazać się umiejętnościami nabytymi na zajęciach obsługi konsumenta, a dla naszej szkoły kolejna możliwość, by zaprezentować się w środowisku lokalnym. Jak zawsze dowiedliśmy, że w przygotowaniu i obsłudze imprez okolicznościowych jesteśmy bezkonkurencyjni, co jest zasługą nie tylko nauczycieli, ale i uczniów, którzy zaangażowani byli w to przedsięwzięcie.
autor: Karolina  2017-10-19        Skomentuj 17

Udział Joanny Andrzejewskiej - nauczyciela przedmiotów zawodowych w projekcie we Włoszech
W dniach 2-13 października 2017 r. grupa 20 nauczycieli z całej Polski uczestniczyła w projekcie pt. „Zagraniczna mobilność uczniów i nauczycieli dla innowacyjnego modelu nauczania zawodu w szkołach sektora zielonego” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Staż został zrealizowany przez Stowarzyszenie Edukacji Rolniczej i Leśnej EUROPEA Polska w Brwinowie i FORTES Impresa Sociale (organizacja non profit z Vicenzy, Włochy). W wyżej wymienionym projekcie uczestniczyli nauczyciele przedmiotów zawodowych i przedsiębiorczości. Naszą szkołę reprezentowała pani Joanna Andrzejewska. W trakcie wizyt we włoskich szkołach uczestnicy zapoznali się z zasadami funkcjonowania szkół na poziomie szkoły zawodowej i technikum, organizacji praktyk dla uczniów, a także współpracy z lokalnymi pracodawcami. Dokonali analizy zagadnień dotyczących innowacyjności i przedsiębiorczości, porównali je z warunkami polskimi, poznali metody i formy pracy nauczycieli włoskich. Uczestnicy wyjazdu odbyli również szereg wizyt i spotkań edukacyjnych. Wzięli udział w konferencji COSME Project „ATTIMO”, która dotyczyła udziału osób niepełnosprawnych w zakładaniu firm, szkoleniach wspieranych przez lokalne firmy. Odwiedzili także tłoczarnię Frantoio di Valnogaredo, gdzie zostali zapoznani z tradycyjną produkcją oliwy z oliwek. Na szczególną uwagę zasługuje wizyta na farmie La Costa fattoria Sociale, słynącej z ekologicznej uprawy warzyw i produkcji wina, na której zatrudnione są osoby niepełnosprawne intelektualnie, które pomagają w prowadzeniu hotelu czy projektowaniu naklejek na wino. Zajmują się również pielęgnacją i zbiorami warzyw oraz ich sprzedażą. Niezwykle inspirujące okazały się również wizyty we włoskich szkołach IlS Trentin Longo – średnia szkoła rolnicza i winiarska współpracująca z Instytutem Genetyki, zajmująca się także badaniami drzew, upraw i szkodników. ILS Parolini Bassano del Grappa - szkoła posiadająca własną winiarnię, uprawę warzyw oraz sklep na własny użytek. IPSIA Lampertico - szkoła na poziomie technikum z duża ilością zagranicznych studentów, w tym również Polaków. Uczniowie mogą uczestniczyć w projekcie szkolnym, w którym, dzięki współpracy i wsparciu lokalnych firm, mogą uczestniczyć w płatnych stażach. Włoskie szkoły są otwarte na osoby niepełnosprawne, które mają własnego trenera, pomaga on, wspiera i towarzyszy im podczas zajęć lub w czasie przerwy i czasu wolnego. Uczestnicy projektu odwiedzili również centrum edukacyjne Aster 3 Onlus - placówkę o charakterze świetlicy środowiskowej, w której odbywają się zajęcia artystyczne, z rzeźby, tańca klasycznego, teatru. Celem działania centrum jest pomoc w rozwiązywaniu problemów dzieci i młodzieży (np. z zaburzeniami emocjonalnymi, niską samooceną, brakiem motywacji). Aspekt kulturowy mobilności obejmował ?wyprawy edukacyjne mające na celu zapoznanie z historią, kulturą i zabytkami Włoch. Wyjazd szkoleniowy w ramach projektu PO WER umożliwił wzbogacenie swego warsztatu pracy, zdobycie nowych umiejętności oraz podniesienie jakości kształcenia, ale również nawiązanie współpracy i wymianę doświadczeń z nauczycielami innych szkół. Istotną rolę odegrał także rozwój umiejętności językowych.
autor: Karolina  2017-10-19        Skomentuj 0

Powiatowe Zawody Strzeleckie
Po raz kolejny reprezentacja naszej szkoły brała udział w zawodach międzyszkolnej ligi strzeleckiej "Dwubój ogniowy", które odbyły się w Gimnazjum nr 2 w Kutnie. Tym razem bez większych sukcesów, tzn. poza pierwszą trójką, ale cały czas w czołówce. Na zdjęciu od lewej: Konrad Kucharski, Dawid Kubiak, Natalia Kuśmider, Natalia Domżał.
autor: Mirek  2017-10-18        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl