środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851251
Dzisiaj: 482
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 7

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Udział młodzieży w akcji Świąteczna Zbiórka Żywności
W dniach 2-3 grudnia 2017 r. w kutnowskich sklepach odbywała się Świąteczna Zbiórka Żywności. Uczniowie działający w szkolnym wolontariacie pomagali w akcji, rozdając ulotki w sklepie Mila. W świątecznej zbiórce żywności pomagało 14 chętnych uczniów. Dzięki tej akcji nasza szkoła włączyła się do przedświątecznej pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji. Kontynuujemy też współpracę z Kutnowskim Komitetem Obrony Bezrobotnych oraz Stowarzyszeniem Banku Żywności w Kutnie. Za przygotowanie wolontariuszy i pomoc w akcji odpowiedzialne były p. A. Tondyra-Plewa i p. D. Rajko.
autor: Karolina  2017-12-03        Skomentuj 0

Warsztaty dekorowania pierników dla dzieci
1 grudnia 2017 r. w naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty dla dzieci z Integracyjnego Przedszkola Miejskiego Nr 3 „Jarzębinka” w Kutnie. Milusińscy dekorowali pierniki, używając kolorowych, smacznych lukrów i rożnego rodzaju posypek. Dzieci miały przyjemność pracować z uczniami kl. III ZSZ kucharz, którzy do dziś mile je wspominają. Nad prawidłowym przebiegiem warsztatów czuwały panie Emilia Durka i Sylwia Buczkowska.
autor: Karolina  2017-12-03        Skomentuj 0

Sandra Łukaszewicz z kl. I TZ technik hotelarstwa zdobyła tytuł "Mistrza Ortografii Powiatu Kutnowskiego"!
30 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Krośniewicach już po raz 16. odbył się konkurs o tytuł "Mistrza Ortografii Powiatu Kutnowskiego". Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice wyłonione w czasie szkolnego etapu konkursu. Były to: Sandra Łukaszewicz z kl. I TZ technik hotelarstwa, Katarzyna Tworus z kl. I TZ technik eksploatacji portów i terminali oraz Mirella Pawełczyk z kl. I A TZ technik żywienia i usług gastronomicznych. Jesteśmy dumni, że w konkursie zwyciężyła Sandra Łukaszewicz, pokonując wielu reprezentantów ze szkół z całego powiatu. Uczennice wezmą też udział w najbliższy piątek w kolejnym konkursie ortograficznym, tym razem "O Pióro Starosty Kutnowskiego" w ZS Nr 1 im. S. Staszica w Kutnie.
Życzymy połamania piór!
Galeria
autor: Karolina  2017-12-03        Skomentuj 0

Kolejny sukces uczniów kl. II Zasadniczej Szkoły Zawodowej - kucharz
Uczniowie „Troczewskiego" zakwalifikowali się do finału VII Ogólnopolskiego Konkursu Gastronomicznego „Kuchnia Polska w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia”. Organizatorem konkursu jest Grupa Dora Metal, Zespół Szkół Gastronomicznych im. prof. Eugeniusza Pijanowskiego w Warszawie, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni oraz firma Apro Trade/Akademia Kawy. Konkurs odbędzie się dnia 8 grudnia 2017 r. w Centrum Techniki Kulinarnej DORMA w Warszawie. Uczniowie Adrianna Pęgowska i Artur Witczak pod opieką pani Emilii Durki przygotowali zakąskę (Cynamonowe pierożki z karpia i koziego sera podane w towarzystwie sosu malinowo-chrzanowo-pomarańczowego) oraz danie zasadnicze (Szynka wieprzowa pieczona z piwem i żurawiną, podana w towarzystwie energetycznego sosu z kardamonem oraz uzupełniona puree z topinamburu i natki pietruszki). VII Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny „Kuchnia Polska w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia” połączony jest również z III Ogólnopolską „Olimpiadą Kawy”. W tym konkursie będzie nas reprezentowała Julia Bojdoł z kl. III TZ - technik hotelarstwa przygotowywana przez panią Ewę Żydowo.
Życzymy wszystkim powodzenia.
Galeria
autor: Karolina  2017-12-03        Skomentuj 0

WYCIECZKA NA POLITECHNIKĘ ŁÓDZKĄ
W dniu 29 listopada 2017 r. uczniowie klasy IV TZ – technik technologii żywności i II TZ – technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z nauczycielem chemii i przedmiotów zawodowych - Elżbietą Olejniczak odbyli krótką wycieczkę w świat chemii żywności. Miało to miejsce na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej pod kierunkiem p. dr Katarzyny Grzelak - Błaszczyk, która oprowadziła grupę po laboratoriach czterech Instytutów: Biochemii Technicznej, Podstaw Chemii Żywności, Technologii Fermentacji i Mikrobiologii, Technologii i Analizy Żywności. Uczniowie zostali zapoznani z kierunkami prowadzonych badań z zakresu biotechnologii, które zmierzają do opracowania nowych lub ulepszenia już istniejących technologii w przemyśle spożywczym. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się o badaniach nad probiotykami i prebiotykami oraz związkami bioaktywnymi w żywności, a przede wszystkim zobaczyli nowoczesny sprzęt laboratoryjny i metody oznaczania substancji przy zastosowaniu chromatografu gazowego i cieczowego. Mamy nadzieję, że wycieczka na Politechnikę Łódzką wzbudzi pasje niektórych uczniów oraz zwiększy zainteresowanie naukami biotechnologicznymi.
autor: Karolina  2017-12-03        Skomentuj 0

I Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy
W dniu 30 listopada 2017 roku nasza szkoła brała udział w finałowym konkursie I Międzyszkolnym  Konkursie  Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Branży Spożywczej i Gastronomicznej z terenu województwa łódzkiego  który odbył się  w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Łodzi przy ul. Franciszkańskiej 137. Konkurs towarzyszy programowi edukacyjnemu „Kultura Bezpieczeństwa” i jest organizowany przez Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Łodzi  i Okręgowy Inspektorat Pracy. Celem konkursu jest  popularyzowanie wiedzy z zakresu podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy wśród młodzieży jakie obowiązują w branży spożywczej i gastronomicznej. Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi ufundował nagrody dla zwycięzców konkursu  oraz dyplomy dla uczestników. Naszymi reprezentantami byli  uczniowie III kl. TZ-żug: Ciszewski  Mateusz i Górecki Patryk, uczeń II kl. TZ - terminale: Bartosz Selder oraz uczeń II kl. TZ -żug: Kacper Andrzejczak pod opieką  p. Leona Wieczorka.
autor: Mirek  2017-12-01        Skomentuj 40

Andrzejki w „Troczewskim”
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie świadectwem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Ten niezwykły czas miał miejsce 30 listopada dzięki przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego, którzy wraz z opiekunem - p. Kariną Karasińską-Pirowską zaprosili wszystkich uczniów do wspólnej zabawy. Chętni i odważni mogli usłyszeć przepowiednie dotyczące swojej przyszłości oraz skosztować pysznych ciastek z wróżbą.
autor: Karolina  2017-11-30        Skomentuj 47

Udział młodzieży w konferencji Turystyka-Rekreacja-Promocja w regionie
28 listopada 2017 r. uczniowie klasy I i III TZ technik hotelarstwa uczestniczyli w konferencji na temat TURYSTYKA – REKREACJA – PROMOCJA W REGIONIE, którego organizatorem był Urząd Miasta Kutno. Celem spotkania było prezentacja organizacji pozarządowych oraz przedsiębiorców działających w obszarze turystyki i rekreacji w Kutnie – Mieście Róż. Prezentując dobre przykłady współpracy międzysektorowej, przedstawiono efekty promocji miasta i regionu. Uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat budowania marki na bazie produktu lokalnego, łączenia działania ekonomicznego z zaangażowaniem społecznym, a także poznać narzędzia służące wypracowaniu własnego modelu biznesowego. Opiekunem grupy była p. Beata Michałkiewicz.
Galeria
autor: Karolina  2017-11-29        Skomentuj 33

Targi Logistyki Magazynowej w Łodzi 
autor: Mirek  2017-11-29        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl