środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851161
Dzisiaj: 392
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 5

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Podium dla Julii Bojdoł w III Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kawy
8 grudnia 2017 r. w Centrum Techniki Kulinarnej DORA METAL w Warszawie odbył się finał IX Ogólnopolskiego Konkursu Szkół Gastronomicznych „Kuchnia Polska w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia 2017” i III Ogólnopolskiej Olimpiady Kawy. Konkurs w ramach Olimpiady Kawy obejmował test wiedzy o kawie oraz część praktyczną polegającą na przygotowaniu i zaserwowaniu dwóch espresso i dwóch cappuccino w czasie 6 minut. Na tym etapie oceniane były:
poprawność pracy przy młynku: regulacja, dozowanie, straty,
ubijanie kawy tamperem, • poprawność zaparzania espresso, czas parzenia min. 20 max. 30 sekund (zaparzanie manualne), pojemność naparu z kremą min. 25 ml max. 35 ml, jakość krema,
spienianie mleka: odpowiednia ilość mleka, tekstura, temperatura,
„latte art” - technika, kontrast mleka i kawy, wzór, symetria i powtarzalność. Uczestników konkursu oceniano również w konkurencji nazwanej „Cup Tasting”.
Uczestnicy otrzymali 5 zestawów składających się z 3 filiżanek dwie zawierały taką samą kawę, trzecia inną. Należało wybrać filiżankę kawy różniącą się swoim aromatem i smakiem od dwóch pozostałych.
Naszą szkołę w III Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kawy reprezentowała Julia Bojdoł z kl. III TZ - technik hotelarstwa, która zajęła II miejsce. Z dumą należy przyznać, że nasza zawodniczka parzyła najlepszą kawę na tych zawodach. Julia otrzymała srebrny medal, nagrodę specjalną w formie szkolenia „Barista Skills - Foundation”, który jest częścią międzynarodowego programu edukacyjnego „Coffee Diploma System” SCAE - Speciality Coffee Association of Europe oraz wiele innych cennych upominków ufundowanych przez sponsorów konkursu.
Julii życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.
Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Agnieszki Rojewskiej, II wicemistrz świata latte art, za wsparcie merytoryczne i cenne wskazówki techniczne.
autor: Karolina  2017-12-09        Skomentuj 0

Szkolny etap XIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości
7 grudnia 2017 r. uczniowie klasy IV Technikum Zawodowego kelner oraz technik hotelarstwa wzięli udział w szkolnym etapie XIII edycji OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, której celem jest kształtowanie wśród młodzieży postaw i zachowań przedsiębiorczych, doskonalenie umiejętności analizy zjawisk zachodzących w gospodarce, w przedsiębiorstwach oraz w sferze życia prywatnego i mających wpływ na zachowania przedsiębiorcze. Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Realizowana jest od 2005 r. i zyskała już status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju, a w bieżącym roku szkolnym przebiega pod hasłem: Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategia. Organizatorem Olimpiady Przedsiębiorczości jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych z siedzibą w Warszawie, zaś współorganizatorami: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Uczniowie biorący udział w Olimpiadzie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składający się z 50 zadań. Największą ilość punktów uzyskała Marika Podorska z klasy IV TZ technik hotelarstwa. Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy. Opiekunem merytorycznym uczniów jest p. Elżbieta Golis.
Galeria
autor: Karolina  2017-12-07        Skomentuj 0

Udział młodzieży w akcjach „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” i "Szlachetna Paczka"
7 grudnia 2017 r. zakończyła się akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. W wyniku zbiórki darów rzeczowych Szkolne Koło Caritas oraz Szkolny Klub Wolontariatu zebrał 83 kg odzieży oraz żywności. 7-8 grudnia natomiast wolontariat zbiera środki pieniężne przeznaczone dla rodziny z terenu powiatu kutnowskiego w ramach akcji "Szlachetna Paczka". Pani Aleksandra Tondyra-Plewa, opiekun Szkolnego Koła Caritas, dziękuje za życzliwość i wsparcie szkolnych akcji charytatywnych.
autor: Karolina  2017-12-07        Skomentuj 0

„Czas na las” - ekolodzy z „Troczewskiego” sadzili drzewa
14 listopada 2017 r. uczniowie klas drugich - Oliwia Pawlak i Natalia Kaleta ( kl. II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych), Bartosz Selder, Piotr Radzimierski i Suren Avetisyan (kl. II TZ technik eksploatacji portów i terminali) oraz Patryk Barański i Kacper Parzęcki (kl. II TZ technik hotelarstwa) wraz z opiekunem - panią Katarzyną Goszczyńską wsparli akcję sadzenia drzew na Osiedlu Łąkoszyn. Po fachowo udzielonym instruktażu, jak prawidłowo sadzić drzewa, z wielkim zapałem i łopatą w ręku uczniowie zmienili krajobraz osiedla i okolicznego placu zabaw. Akcję zakończył poczęstunek gorącą herbatą i ciastem.
autor: Karolina  2017-12-06        Skomentuj 0

Warsztaty „NIEWIDOMY - ZAWSZE WIDOCZNY”
5 grudnia 2017 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty pod hasłem „NIEWIDOMY - ZAWSZE WIDOCZNY” prowadzone przez Sebastiana Grzywacza, który od 10 lat jest osobą ociemniałą w wyniku wypadku. Przybył on z Rollem - psem asystującym. Po wypadku życie pana Sebastiana zmieniło się o 180 stopni, ale rehabilitacja psychologiczna, społeczna i zawodowa oraz jego syn, który urodził się już po tym, jak stracił wzrok, pozwoliły mu na znalezienie sobie właściwego miejsca w świecie. Pan Sebastian powiedział: „Mam szczęście, że nie jestem chory, jestem tylko niewidomy... Dziwne? Być może, wystarczy jednak złapać odpowiednią perspektywę. Ogromnym wsparciem dla mnie jest mój pies, Roll- przewodnik i niesamowity przyjaciel! Aktywnie uprawiam sport, biorę czynny udział w życiu towarzyskim i kulturalnym. Mam rodzinę, przyjaciół i żyję pełnią życia”. Na co dzień Sebastian Grzywacz pracuje jako przewodnik na Niewidzialnej Wystawie w Warszawie oraz jest współzałożycielem Fundacji Ponad Słowami, której misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie funkcjonowania osób z niepełnosprawnością wzroku oraz z innymi dysfunkcjami. Na warsztatach pan Sebastian opowiadał, w jaki sposób komunikować się z osobami niewidzącymi i słabowidzącymi, jakie zasady savoir-vivre'u obowiązują wobec takich osób oraz jak niewidzący radzą sobie z codziennością.
autor: Karolina  2017-12-06        Skomentuj 0

Mikołajki w "Troczewskim"
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się konkurs na największą liczbę mikołajkowych czapek w danej klasie. Zwyciężyła klasa IA TZ - żug, która otrzymała od Samorządu Uczniowskiego kosz słodkości.
Dodatkową atrakcją był kiermasz ozdób świątecznych zorganizowany przez Szkolne Koło Caritas.
autor: Mirek  2017-12-06        Skomentuj 0

Listopadowe warsztaty carvingu zakończone!
Kilka dni temu zakończyło się szkolenie w zakresie carvingu dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku prowadzone przez Joannę Andrzejewską - nauczyciela przedmiotów zawodowych. Dzięki zdobytym umiejętnościom uczestniczki warsztatów będą mogły zachwycić bliskich fantazyjnymi dekoracjami potraw.
autor: Karolina  2017-12-04        Skomentuj 0

Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym
Dnia 28.11.2017 r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. W zawodach łącznie brało udział 33 uczniów ze wszystkich klas. Najlepszym tenisistą stołowym okazał się Paweł Arkita z I TZ - technikum hotelarstwa, II miejsce zajął Miłosz Wojtalik, również z klasy I TZ - technikum hotelarstwa, III miejsce zajął Konrad Derucki z II TZ - technik eksploatacji portów i terminali.Z grupy dziewcząt najlepszą okazała się Patrycja Dębska z IV TZ - technikum hotelarstwa, II miejsce zdobyła "Teresa" Justyna Matusiak z III TZ - technikum hotelarstwa i III miejsce zdobyła Aleksandra Lewandowska z II ZSZ - kucharz.
Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na te mistrzostwa w przyszłym roku.
autor: Mirek  2017-12-03        Skomentuj 0

Andrzejki dla dzieci z Placówki „Tęcza”
30 listopada 2017 r. uczennice działające w Szkolnym Kole Caritas wraz z opiekunem przygotowały Wieczór Świętej Katarzyny i Św. Andrzeja dla dzieci z Placówki „Tęcza”. Dzieci zostały zachęcone do udziału w zabawach przy muzyce. Wymyślone konkursy zręcznościowe cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Zamiast tradycyjnych wróżb wieczór zakończył się rozdaniem sentencji z Pisma Świętego oraz losowaniem słodkich życzeń wraz z cukierkami. Na zakończenie odbył się poczęstunek, podczas którego dzieci mogły skosztować wypieków przygotowanych przez uczniów ZSZ Nr 2 dzięki pomocy p. M. Ziębińskiej i p. J. Andrzejewskiej.
Galeria
autor: Karolina  2017-12-03        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl