środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851181
Dzisiaj: 412
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 1

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Konkurs na najciekawszą dekorację świąteczną sali rozstrzygnięty!
12 grudnia 2017 r. rozstrzygnięto konkurs zorganizowany przez Samorządu Uczniowski na najciekawszą dekorację świąteczną sali lekcyjnej. Zwyciężyła klasa II TZ żug/terminale, która wygrała pyszny poczęstunek - szarlotkę z lodami dla każdego ucznia.
autor: Karolina  2017-12-13        Skomentuj 0

Udział doradcy zawodowego w szkoleniu nt. Zintegrowany System Kwalifikacji
W dniu 11 grudnia 2017 r. p. Mariola Dębowska wzięła udział w Seminarium informacyjnym organizowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych dla pracodawców, właścicieli firm i doradców zawodowych nt. ZINTEGROWANEGO SYSTEMU KWALIFIKACJI. Podczas seminarium uczestnicy dowiedzieli się m.in.:
• Czym jest Zintegrowany System Kwalifikacji i dlaczego pracuje się nad jego wdrażaniem?
• Po co mamy numery na świadectwach?
• Wymierne korzyści, jakie niesie za sobą idea „uczenia się przez całe życie”.
• Jak właściwie opisywać kwalifikacje, by bez trudu włączyć je do Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji?
• W jaki sposób projektować proces walidacji efektów uczenia się dla kwalifikacji rynkowych?
• Jak zostać instytucją certyfikującą i/lub podmiotem zewnętrznego zapewniania jakości?
 Seminarium prowadziła p. Joanna Wadas - trener Instytutu Badań Edukacyjnych zaangażowana w projektowanie i wdrażanie rozwiązań instytucjonalnych ZSK. Seminarium zawierało elementy: wykładów, warsztatów, ćwiczeń indywidualnych i pracy w grupach. Zajęcia podzielone były na IV sesje:
• Sesja I – Wprowadzenie do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji
• Sesja II – Ramy kwalifikacji, Zintegrowany Rejestr Kwalifikacji
• Sesja III – Walidacja i zapewnienie jakości
• Sesja IV – Włączanie, nadawanie kwalifikacji
autor: Karolina  2017-12-11        Skomentuj 0

Uczniowie zakwalifikowani przez Marcina Budynka do VII edycji projektu „Gotuj Lokalnie”.
Kilka tygodni temu nauczyciele przedmiotów zawodowych: Emilia Durka i Anna Sujecka uczestniczyły w dwudniowych warsztatach prowadzonych w Warszawie przez mistrza kulinarnego Marcina Budynka. Po powrocie panie podzieliły się z uczniami zdobytą w czasie szkolenia wiedzą, którą już niedługo będą oni mogli wykorzystać w praktyce. Marcin Budynek wytypował bowiem naszą szkołę do udziału w konkursie kulinarnym „Gotuj lokalnie”. Do finału zakwalifikowali się: Daria Wesołowska z kl. III TZ technik żywienia i usług gastronomicznych i Łukasz Ciechomski z kl. III Zasadniczej Szkoły Zawodowej kucharz. Uczniowie pod opieką Emilii Durki i Anny Sujeckiej przygotowali: przystawkę, którą stanowił faszerowany filet z kurczaka zagrodowego, podany z sosem grzybowym w towarzystwie flambirowanych kopytek z dyni oraz danie główne - bogactwo jarzyn, mięsiwa oraz wątróbki drobiowej, wypełniające kruche babeczki otoczone sosem na bazie jaja z wolnego chowu. Finał konkursu odbędzie się już 15 grudnia 2017 r. w Centrum Techniki Kulinarnej DORMA w Warszawie. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrodę – kurs w Akademii Kulinarnej Marcina Budynka oraz nagrody rzeczowe. Trzymamy kciuki.
autor: Karolina  2017-12-11        Skomentuj 0

Walka o Tron – Larp historyczny
Fundacja Budzenie Pasji i Muzeum Regionalne w Kutnie przeprowadziły ostatni już etap historycznego Larpa – Walka o Tron 1733. W Kutnowskim Domu Kultury młodzież ostatnich klas gimnazjów i pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych odgrywała tym razem role uczestników Sejmu Walnego dla wyboru władcy Polski. Uczniowie naszej szkoły występowali jako przedstawiciele Warmii i Prus, reprezentując zarówno szlachtę, jak i mieszczan. Liwia Marciniak z kl. I TZ technik hotelarstwa, występująca jako armator gdański, w tej edycji uzyskała maksimum punktów i zostawiła daleko w tyle wszystkich innych uczestników tej edukacyjnej zabawy. Jako jedna z najlepszych otrzymała wiele nagród rzeczowych oraz czeka ją wycieczka do Gdańska do Muzeum II Wojny Światowej.
Galeria
autor: Karolina  2017-12-11        Skomentuj 0

Udział uczniów w Konkursie Historycznym „Żołnierze wyklęcie – obudźcie Polskę
Po raz kolejny młodzież naszej szkoły wzięła udział w Konkursie Historycznym „Żołnierze wyklęcie – obudźcie Polskę” organizowanym przez parlamentarzystów ziemi łódzkiej. W etapie szkolnym zwyciężył Mateusz Ciszewski z kl. III TZ technik żywienia i usług gastronomicznych przed Weroniką Wolską z kl. III TZ technik hotelarstwa i Maciejem Byczkowskim z kl. I TZ technik eksploatacji portów i terminali. Cała trójka przeszła do etapu regionalnego, który odbędzie się na początku II semestru w jednostce wojskowej w Leźnicy Wielkiej.
Gratulujemy!
Galeria
autor: Karolina  2017-12-11        Skomentuj 0

Warsztaty ozdabiania pierników
W Mikołajki 6 grudnia 2017 r. klasa I A TZ technik żywienia i usług gastronomicznych gościła uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1. Trzecioklasiści wzięli udział w warsztatach, dekorując pierniczki upieczone wcześniej przez młodzież. Nad przebiegiem zajęć czuwała p. Monika Gasik.
autor: Karolina  2017-12-11        Skomentuj 0

Seminarium branżowe dla nauczycieli sektora hotelarsko-gastronomiczno-turystycznego
W dniach 5-6 grudnia 2017 r. odbyło się kolejne szkolenie z cyklu seminariów branżowych dla nauczycieli i pracodawców sektora hotelarsko-gastronomiczno-turystycznego. Przy udziale przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi spotkali się w Warszawie nauczyciele z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowała p. Beata Michałkiewicz. Konferencja dotyczyła konsultacji zmian w kształceniu zawodowym, zasad egzaminowania w zakresie zawodu i kwalifikacji oraz szczegółowej struktury podstawy programowej. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wystąpienie Karola Okrasy, który opowiadał o zawodzie kucharza i na przykładzie swojego doświadczenia podkreślał znaczenie praktycznej nauki zawodu. Istotnym walorem konferencji była dyskusja nauczycieli dotycząca zakresu treści podstaw programowych kształcenia w zawodach, które będą realizowane od 1 września 2019 r.
Galeria
autor: Karolina  2017-12-11        Skomentuj 0

Adrianna Pęgowska z kl. II ZSZ kucharz uznana za OSOBOWOŚĆ KONKURSU GASTRONOMICZNEGO!
Za nami udział w IX Ogólnopolskim Konkursie Gastronomicznym „Kuchnia Polska w Tradycji Świąt Bożego Narodzenia”. Uczniowie z kl. II ZSZ kucharz: Adrianna Pęgowska i Artur Witczak przygotowywani przez nauczyciela - panią Emilię Durkę poradzili sobie z ogromnym stresem, jaki towarzyszył im w trakcie przygotowywania swoich potraw. Adrianna i Artur wrócili szczęśliwi i docenieni przez wybitnych kucharzy. Uczniowie otrzymali medale, dyplomy i nagrody książkowe. Oprócz tego Adrianna Pęgowska otrzymała nagrodę za OSOBOWOŚĆ KONKURSU, którą przyznali jej kucharze i Burmistrz Dzielnicy Śródmieście M. St. Warszawy. Uczennica otrzymała puchary, mikser i blender kuchenny. Uczniom życzymy dalszych sukcesów kulinarnych.
autor: Karolina  2017-12-10        Skomentuj 0

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Barmańskiego MONIN Cup Junior 2017
Finał Ogólnopolskiego Konkursu Barmańskiego MONIN Cup Junior 2017 odbył się w Zespole Szkół Gastronomicznych w Warszawie. Uczniowie zmierzyli się w kategorii Long Drink, przygotowując na scenie koktajle bezalkoholowe zgodnie ze sztuką barmańską i swoimi autorskimi recepturami na bazie produktów MONIN. W konkursie brali udział uczestnicy z 28 szkół z całej Polski. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało Stowarzyszenie Polskich Barmanów oraz Międzynarodowa Szkoła Barmanów i Sommelierów. Wyselekcjonowani sędziowie oceniali młodych barmanów pod względem technicznym, a Jury jawnie, w stylu włoskim, oceniało koktajle pod względem smaku, zapachu i wyglądu. Honorowy patronat nad konkursem objęły: Ambasada Francji oraz Izba Handlowa Francusko-Polska. W konkursie uczestniczyła zawodniczka z Austrii, nadając imprezie charakter międzynarodowy. Naszą szkołę reprezentowała Julia Bojdoł z klasy III TZ technik hotelarstwa. Julia zdobyłą 10. notę punktową. Jak na pierwszy występ, po krótkim przygotowaniu i różnych trudnościach napotkanych po drodze, wynik należy uznać za satysfakcjonujący. Julia zdaje sobie sprawę, że praktyka czyni mistrza. Przed dalszymi ewentualnymi występami zapowiada, że poświęci więcej czasu na doskonalenie techniki za barem. Gratulujemy występu i życzymy wytrwałości w pracy nad recepturami i techniką pracy w miksologii.
autor: Karolina  2017-12-09        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl