środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851233
Dzisiaj: 464
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Szkolenie Barmańskie w „Troczewskim”
17 stycznia 2018 roku w „Troczewskim” odbyło się szkolenie barmańskie przeprowadzone przez Brand Ambasadora firmy Monin - Pawła Jaworskiego. Współpraca z firmą trwa od 5 lat i było to już trzecie szkolenie tego typu dla młodzieży naszejszkoły. W szkoleniu uczestniczyła grupa około 50 osób, wśród których byli reprezentanci różnych klas ZSZ Nr 2 oraz zaproszeni gimnazjaliści. Przedstawiciel firmy Monin zaprezentował syropy, puree, koncentraty, bazy i sosy używane w gastronomii oraz różnorodne możliwości praktycznego zastosowania tych produktów w barmaństwie. Uczniowie mieli również możliwość sprawdzić swoje umiejętności, stojąc za barem. Chętni mogli wcielić w życie swoje pomysły na drinki z wykorzystaniem produktów Monin. Szczególnie aktywni uczestnicy szkolenia zostali wynagrodzeni drobnymi prezentami od firmy sponsorującej szkolenie. Dzięki spotkaniu zainicjowanemu przez nauczyciela przedmiotów zawodowych, Ewę Żydowo, młodzież poznała podstawy sztuki barmańskiej, a ci, którzy odkryli w sobie pasję, dostali zaproszenia na szkolenie Master Monin.
autor: Karolina  2018-01-18        Skomentuj 3

Pracownicy naukowi Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w murach „Troczewskiego”
W dniu 17.01.2018 roku w murach „Troczewskiego” podpisana została umowa dotycząca objęcia patronatem naukowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu uczniów kształcących się w zawodzie technik technologii żywności oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Podpisania porozumienia dokonali dyrektor szkoły Urszula Macioszczyk oraz z ramienia uczelni dr inż. Tomasz Szablewski, reprezentujący Panią Dziekan Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu - dr hab. Bożenę Danyluk. Umowa umożliwia uczniom uczestnictwo w wykładach oraz zajęciach realizowanych na terenie Wydziału, wykładach otwartych, np. z ramienia Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności, Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych i Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów, jak również realizację zajęć dydaktycznych na terenie szkoły prowadzonych przez pracowników naukowych uczelni. Młodzież naszej szkoły i zaproszeni goście - uczniowie klas III gimnazjum - wysłuchali wykładów: „Karp czy panga” oraz „Jajo - fenomen życia” wygłoszonych przez prof. dr hab. Piotra Koniecznego i dr inż. Tomasza Szablewskiego z Katedry Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem. Wykład poprzedziła krótka prezentacja Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu. Inicjatorem spotkania była Julita Ryś - kierownik szkolenia praktycznego.
autor: Karolina  2018-01-18        Skomentuj 63

Zaproszenie od Dickensa - wycieczka do Łodzi
Dnia 15.01.2018 r. w odpowiedzi na zaproszenie Krakowskiej Agencji Artystycznej uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym „Opowieść wigilijna” w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Młodzież miała wielką przyjemność obejrzeć adaptację teatralną jednego z najsłynniejszych dzieł Charlsa Dickensa o magii Świąt Bożego Narodzenia. Wśród bajkowej, urokliwej teatralnej scenografii na scenie wystąpili znani i lubiani aktorzy. Po uczcie duchowej przyszedł czas na wzmocnienie sił fizycznych w parku trampolin Saltos. Zabawa była przednia.
Galeria
autor: Karolina  2018-01-16        Skomentuj 73

Bal Studniówkowy 2018
"Zawżdy tak to bywało, Gdy 100 dni nauk zostało, Wielce godni żakowie, Biesiadowali na zdrowie!" 13 stycznia 2018 roku dla uczniów klas IV Technikum Zawodowego: technik hotelarstwa, kelner, technik technologii żywności oraz technik żywienia i usług gastronomicznych po prawie czterech latach zmagań z nauką nadszedł długo oczekiwany czas studniówki. Spotkanie to mało charakter wyjątkowy. Przed uczniami 100 dni do najważniejszego, jak do tej pory, sprawdzianu z wiedzy i dojrzałości - do egzaminu maturalnego. Bal rozpoczął, zgodnie z tradycją o godzinie 20, wspólnie odtańczony staropolski polonez, po którym Marika Podorska, Paulina Puchalska oraz Emil Kopański mieli zaszczyt powitać wszystkich zgromadzonych gości. Następnie pani dyrektor Urszula Macioszczyk oficjalnie rozpoczęła studniówkę, życząc, by tego uroczystego wieczoru odłożyć na bok wszelkie troski i zmartwienia, by udziałem młodzieży stała się dobra zabawa i pełna niezapomnianych wrażeń noc. Wręczając symboliczne kwiaty, uczniowie podziękowali dyrekcji szkoły, wychowawcom: pani Katarzynie Goszczyńskiej i pani Elżbiecie Golis oraz pozostałym pedagogom za przekazaną wiedzę, za trud włożony w nauczanie, za wyrozumiałość i życzliwość. Z gorącymi podziękowaniami młodzież zwróciła się też do licznie przybyłych na uroczystość rodziców, doceniając ich zaangażowanie w przygotowanie studniówki. W imieniu rodziców wystąpiła pani Barbara Rosiak podkreślając, że wybór Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego był najlepszym, jakiego mogły dokonać ich dzieci. Część oficjalną uroczystości zakończył przepięknie odtańczony walc, do którego, już tradycyjnie, przygotowała młodzież pani Joanna Zielińska. Później już tylko taniec i zabawa do białego rana, przerwana na chwilę o północy, gdy na salę w blasku świec wniesiony został przygotowany przez uczniów klas młodszych niezwykły tort. Była to niezapomniana noc. Wspólnie spędzony czas z pewnością pozostanie w pamięci uczestników na długo. Uczniowie klas czwartych już za kilkadziesiąt dni pożegnają się ze szkołą, każdy z nich pójdzie w swoją stronę, a wielu z nich zapewne nigdy się już nie spotka. Przyszli maturzyści powtarzali jednak: „Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr Antoniego Troczewskiego - nasza szkoła pozostanie dla nas na zawsze miłym wspomnieniem z lat młodości".
Galeria
autor: Karolina  2018-01-14        Skomentuj 3

26. finał WOŚP już za nami!
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły po raz pierwszy wsparli w tym roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, włączając się w organizację 26. finału akcji. W Kutnowskim Domu Kultury młodzież zaprezentowała pokazy: barmański, kelnerski oraz szablowania szampana, co stanowiło naprawdę wyjątkową atrakcję. Odwiedzający tego dnia KDK mogli skosztować WOŚPowych ciasteczek wypieczonych przez uczniów szkoły, a dla najmłodszych przewidziano również samodzielne zdobienie piernikowych serc. Przed budynkiem KDKu natomiast odbył się pokaz kulinarny. Wspólnie z naszymi uczniami kaszotto gotowali: zastępca prezydenta miasta Jacek Boczkaja oraz aktor Mateusz Damięcki. 12 stycznia 2018 roku, dwa dni przed finałem, w szkole zbierano pieniądze do WOŚPowej puszki, której opiekunem była pani Joanna Zielińska. Uczniowie, świadomi tego, że każdy grosik wspiera polską medycynę dziecięcą, wrzucali do puszki dosłownie wszystkie monety i uzbierali łącznie 319, 37 zł!!! Cieszymy się, że mogliśmy włączyć się w organizację 26. już finału WOŚP. Szczególne podziękowania należą się pani kierownik Julicie Ryś za nadzorowanie wszelkich działań związanych z udziałem szkoły w akcji.
autor: Karolina  2018-01-14        Skomentuj 3

X Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej
8 stycznia 2018 r. w Zespole Szkół Hotelarsko – Turystyczno- Gastronomicznych nr 1 w Warszawie odbył się etap okręgowy X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej organizowany przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. Eliminacje odbyły się w 9 okręgach w Polsce, w których brało udział 492 uczniów. Nasza szkołę reprezentowały Magdalena Buczyńska i Paulina Konwerska z klasy II TZ technik hotelarstwa. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 60 pytań z zakresu szerokiej wiedzy hotelarskiej z uwzględnieniem tematu wiodącego ,,Nietypowe obiekty noclegowe”. Główny Komitet Olimpiady wyłoni 30 uczniów, którzy wezmą udział w etapie centralnym, który odbędzie się w kwietniu w Kołobrzegu.
autor: Karolina  2018-01-11        Skomentuj 5

"Troczewski" wesprze WOŚP 2018!
W najbliższą niedzielę odbędzie się już 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasza szkoła po raz pierwszy wesprze w tym roku akcję we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kutnie i Urzędem Miasta Kutno. Uczniowie "Troczewskiego" zaprezentują pokaz barmański i kelnerski, a także pochwalą się umiejętnościami kulinarnymi w czasie pokazu gotowania kaszotto. Odwiedzający tego dnia Kutnowski Dom Kultury będą mogli skosztować WOŚPowych ciasteczek wypieczonych przez uczniów szkoły, a dla najmłodszych przewidziano również ich samodzielne zdobienie. Zapraszamy do odwiedzenia nas w KDKu i wsparcia akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
autor: Karolina  2018-01-10        Skomentuj 3

Nowy plan
Plan obowiązuje od 08. stycznia 2018 r.
Plan
autor: Mirek  2018-01-05        Skomentuj 3

WOŚP 2018
UWAGA ! Osoby chcące wziąć udział w tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kutnie. Aby zostać wolontariuszem WOŚP należy zarejestrować się na stronie wolontariusze.wosp.org.pl A następnie wybrać sztab – Kutnowski Dom Kultury. Szef sztabu: Bartosz Serenda. Po zakończeniu procedury rejestracji skontaktuj się ze sztabem, aby potwierdzić dane Kontakt do sztabu – e mail: bartosz.serenda@serenda.pl, tel. 604 93 94 36
autor: Bartek  2018-01-02        Skomentuj 3


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl