środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851181
Dzisiaj: 412
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 6

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Dnia 3 maja  2018 r. delegacja naszej szkoły - poczet sztandarowy w składzie:  chorąży pocztu: Marcel Miązek  ucz.kl. I”B” i Kacper  Andrzejczak  ucz. kl. II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych,  asysta pocztu: Karolina Gołębiewska  i Kaja Górska  ucz. kl. I „A” TZ- technik żywienia i usług gastronomicznych, Kinga Dyjecińska ucz. kl. II TZ –technik hotelarstwa,  Karolina Rytczak  ucz. kl. II TZ –technik eksploatacji portów i terminali oraz Wiktoria Sobczak  i Magdalena Wrońska  ucz. kl.I „B” TZ- technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyła  w uroczystościach patriotycznych z okazji   227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele Św. Wawrzyńca.  Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kutnie uczestniczyła podczas Mszy oraz w drugiej części  uroczystości po przemaszerowaniu uczestników  na Plac Wolności, gdzie po wciągnięciu biało-czerwonej flagi na maszt i odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego głos zabrał prezydent Zbigniew Burzyński. Na koniec uroczystości  najmłodsi mieszkańcy  i młodzież  wykonali układy tańców narodowych. Organizatorami uroczystości byli: Prezydent Miasta Kutna, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Kutno, Kutnowska Rada Pamięci Narodowej.
Opiekę nad delegacją sprawował pan Leon Wieczorek
Galeria
autor: Mirek  2018-05-04        Skomentuj 0

Spotkanie po latach...
W ramach działalności Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Troczewskiego 28 kwietnia 2018 r. w murach szkoły odbył się zjazd absolwentów pierwszej klasy Technikum Zawodowego – technik hotelarstwa. Spotkanie rozpoczęło się od sprawdzenia listy obecności przez wychowawcę p. Józefę Skonieczną i p. dyrektor Urszulę Macioszczyk. Następnie absolwentki zwiedzały budynek szkoły, podziwiały nowoczesne pracownie oraz wracały wspomnieniami do wyglądu szkoły sprzed 21 lat. Wyrażały podziw i nie kryły wzruszenia. Miłym akcentem spotkania okazał się słodki poczęstunek, który stał się okazją do wymiany informacji na temat losów każdej z absolwentek. 21 lat od zakończenia nauki w szkole to bardzo długi okres, więc dyskusjom nie było końca. Po części oficjalnej, zgromadzona grupa wraz z wychowawcą przeszła do Hotelu Rondo, aby dalej świętować niecodzienne spotkanie. Organizatorami spotkania były dwie absolwentki klasy TZ – technik hotelarstwa, a obecnie nauczycielki ZSZ Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego - p. Karina Karasińska-Pirowska i p. Aleksandra Szymczak. Inicjatorką zjazdu natomiast była p. Agnieszka Buczkowska. Wszystkim absolwentkom serdecznie dziękujemy za obecność i zapraszamy na kolejne spotkania.
autor: Karolina  2018-04-30        Skomentuj 3

"Ale to już było i nie wróci więcej..." - uroczystość zakończenia nauki przez klasy maturalne
W dniu 27 kwietnia 2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia nauki przez klasy maturalne. Rozpoczęła się ona wystąpieniem uczennic klas III, które powitały: dyrekcję, grono pedagogiczne, absolwentów i rodziców. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani dyrektor Urszula Macioszczyk, która podsumowała minione 4 lata oraz razem z wychowawcami klas maturalnych – p. Elżbietą Golis i p. Katarzyną Goszczyńską - wręczyła uczniom świadectwa, nagrody i dyplomy, a rodzicom listy gratulacyjne. Zgodnie z tradycją, grono pedagogiczne i społeczność uczniowska naszej szkoły przyznali absolwentom klas maturalnych Antośki w dowód uznania za określone osiągnięcia. Antośka w kategorii Najlepszy uczeń otrzymała Paulina Puchalska z kl. IV TZ technik hotelarstwa. Antosiek w kategorii Najwyższa frekwencja został przyznany Patrycji Kruczak z kl. IV TZ kelner za stuprocentową frekwencję w ciągu wszystkich lat nauki w technikum. Najlepszym czytelnikiem okazał się Kamil Rosiak z kl. IV TZ technik hotelarstwa. Antosiek w kategorii Najlepszy sportowiec bezapelacyjnie należał się Bartłomiejowi Smakowskiemu z kl. IV TZ żug, zaś w kategorii Mistrz w zawodzie został przyznany uczniom z kl. IV TZ technik technologii żywności – Justynie Jabłońskiej i Erykowi Filipiakowi. W dalszej części uroczystości głos zabrała Paulina Puchalska, która w imieniu absolwentów podziękowała gronu pedagogicznemu za wspólnie spędzone lata, za wsparcie i wyrozumiałość, a następnie równie serdeczne słowa w kierunku nauczycieli skierowała p. Kruczak - przedstawiciel Rady Rodziców. Absolwenci złożyli ślubowanie, a po nim wszyscy zgromadzeni obejrzeli wzruszającą prezentację zatytułowaną „Czas wspomnień”, przygotowaną przez p. M. Nowak Kaczorkiewicz oraz wysłuchali piosenki "Ale to już było" w wykonaniu Natalii Kuśmider z kl. III TZ żug.
autor: Karolina  2018-04-27        Skomentuj 0

Spotkania Edukacyjne w Kutnowskim Domu Kultury
26. kwietnia 2018 r. dyrekcja, nauczyciele i młodzież naszej szkoły uczestniczyli w XV Spotkaniach Edukacyjnych organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Kutnowskim Domu Kultury. Młodzież gimnazjalna mogła uzyskać szczegółowe informacje o kierunkach kształcenia w naszej szkole, porozmawiać z nauczycielami i uczniami oraz obejrzeć prezentację multimedialną o szkole. Podziękowania należą się wszystkim nauczycielom i uczniom (z kl. I TZ technik eksploatacji portów i terminali, I i II TZ technik hotelarstwa, I A, I B i II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych oraz II i III ZSZ kucharz), którzy zaangażowali się w przygotowanie stoiska i promocję szkoły. Mamy nadzieję, że z uczniami trzecich klas gimnazjów spotkamy się ponownie w czasie Drzwi Otwartych, które odbędą się w naszej szkole 12 maja 2018 r.
autor: Karolina  2018-04-27        Skomentuj 0

Warsztaty "Kolorowa kanapka" dla dzieci z SP 9 w Kutnie
W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym oraz promocji zdrowych nawyków żywieniowych po raz kolejny przeprowadzono w naszej szkole warsztaty dla dzieci pod hasłem „Kolorowa kanapka”. Tym razem na zajęcia przyszyły dzieci z kl. III C ze Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie razem z opiekunem - p. Sylwią Przeradowską. Mali kucharze poznali piramidę żywienia, dowiedzieli się, jak ważne jest jedzenie śniadania oraz pięciu porcji owoców i warzyw w ciągu dnia. Najmilszym punktem spotkania z perspektywy dzieci było niewątpliwie sporządzanie apetycznych, kolorowych i zdrowych kanapek. Za zorganizowanie zajęć podziękowania należą się p. Monice Gasik, pod opieką której znajdowała się młodzież kl. II ZSZ kucharz pracująca z dziećmi.
Galeria
autor: Karolina  2018-04-26        Skomentuj 0

Podziękowanie od WOŚP
autor: Bartek  2018-04-24        Skomentuj 0

Obchody 75. rocznicy powstania w getcie warszawskim i Dnia Pamięci o Kutnowskich Żydach
19 kwietnia 2018 r. w ramach obchodów 75. rocznicy powstania w getcie warszawskim obchodziliśmy Dzień Pamięci o Kutnowskich Żydach. Tego dnia wszyscy w szkole nosili przypięte papierowe żonkile, które wykonane były przez uczniów kl. I TZ technik hotelarstwa pod kierunkiem p. Beaty Michałkiewicz i p. Aleksandry Tondyry – Plewy. Jest to symbol pamięci o bohaterach powstania z 1943 r. Warto wspomnieć, że żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję, a związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również co roku 19 kwietnia składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów – często były to właśnie żonkile. Uczniowie klas: I B TZ technik żywienia i usług gastronomicznych, I TZ technik eksploatacji portów i terminali oraz I TZ technik hotelarstwa uczestniczyli w miejskich uroczystościach zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej pod patronatem Prezydenta Miasta Kutna. Przeszli w Marszu Pamięci o Kutnowskich Żydach. Uroczystości zakończyły się pod tablicą pamiątkową na budynku cukrowni Konstancja w Kutnie przy ulicy Mickiewicza. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. A. Szymczak, p. A. Tondyra-Plewa i p. G. Wojtasiak. W ramach obchodów kolejnej rocznicy powstania w getcie warszawskim uczniowie obejrzeli również film „Nie było żadnej nadziei”, przygotowany przez Centrum Edukacyjne Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Te tragiczne wydarzenia przypominała również gazetka tematyczna, przygotowana przez młodzież pod kierunkiem p. Beaty Michałkiewicz. Działania podjęte w ramach obchodów kolejnej rocznicy powstania w getcie zachęciły uczniów do podjęcia próby zmierzenia się z dylematami, przed którymi siedemdziesiąt pięć lat temu stanęli młodzi ludzie. Nie jesteśmy dzisiaj w stanie skonfrontować się z wyborami, przed jakimi stanęli wówczas Żydzi zamknięci w getcie. Jednak możemy i powinniśmy okazać im pamięć i szacunek.
autor: Karolina  2018-04-23        Skomentuj 0

Udział młodzieży w XXII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej
18 marca w Skierniewicach odbył się etap diecezjalny XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Bilblijnej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Aleksandra Jóźwiak z kl. II TZ terminale oraz Kacper Andrzejczak kl. II TZ żug. Konkurs Wiedzy Biblijnej został zorganizowany przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Chrisitana". Młodzież miała okazję zgłębić Księgę Psalmów oraz Listy św. Pawła. Tegoroczny etap diecezjalny zbiegł się z Tygodniem Biblijnym oraz zbliżającym się Narodowym Dniem Czytania Biblii.
autor: Karolina  2018-04-20        Skomentuj 0

Wycieczka do Gdańska
13 kwietnia z inicjatywy Muzeum Regionalnego w Kutnie odbyła się jednodniowa wycieczka do Gdańska.     Była to nagroda specjalna dla Laureatów konkursów historycznych, larpa i gier miejskich zorganizowanych i przeprowadzonych przez Muzeum w ubiegłym roku. W programie uwzględniono zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej oraz Starego Miasta. Uczniowie i Nauczyciele z kutnowskich szkół mieli okazję zobaczyć nowoczesne, multimedialne i interaktywne muzeum. Spacer po gdańskiej Starówce przebiegał szlakami architektury sakralnej, zabytków czy miejsc zamieszkania znanych osób żyjących w tym mieście.      Wycieczka zintegrowała środowisko szkolne z muzealnym. Mamy nadzieję, że pozostanie na długo w pamięci Uczestników.
Galeria
autor: Mirek  2018-04-17        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl