środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851168
Dzisiaj: 399
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 3

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

„Troczewski” brzmi znajomo
Decyzją Rady Europy 26. dzień września został ustanowiony Europejskim Dniem Języków. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość, której celem było promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy oraz propagowanie uczenia się języków przez całe życie. Uczniowie szkoły zostali zaproszeni do zabawy wzorowanej na programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Zadaniem młodzieży było upodobnienie się do gwiazd muzyki z lat 80-tych i 90-tych. W imprezie udział wzięły następujące klasy: I TZ – technik hotelarstwa w utworze Michaela Jacksona „Bad”, I TZ - technik eksploatacji portów i terminali w utworze Mr. President „Coco Jambo”, III TZ – technik żywienia i usług gastronomicznych w utworze Las Ketchup „Asereje”, III TZ – technik eksploatacji portów i terminali w utworze Aqua „Barbie girl”, IIB Technikum Zawodowe – technik żywienia i usług gastronomicznych w utworze Kaoma „Lambada”, III TZ – technik eksploatacji portów i terminali w utworze Al Bano & Romina Power „Ci Sara”, I TZ – technik hotelarstwa w utworze Desireless „Voyage”, IIA TZ – technik żywienia i usług gastronomicznych w utworze Kris Kross „Jump”, III TZ – technik hotelarstwa w utworze Jennifer Grey i Patricka Swayze „Time of my life”. Zabawa z okazji Europejskiego Dnia Języków na wzór programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” odbyła się wedle pomysłu p. Izabeli Kowalik, natomiast wszelkie działania koordynowała p. Małgorzata Nowak-Kaczorkiewicz. Za przygotowanie scenografii odpowiadali uczniowie klasy III TZ – technik hotelarstwa pod kierunkiem p. Kariny Karasińskiej - Pirowskiej, za oprawę muzyczną podziękowania należą się Igorowi Rudnickiego i Michałowi Pruszkowskiemu z klasy III TZ – technik eksploatacji portów i terminali oraz Miłoszowi Jarocie z klasy I TZ – technik technologii żywności. "Dzień języków obcych"
autor: Mirek  2018-09-28        Skomentuj 0

5 x dziennie warzywa i owoce
 W Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie dnia 27.09.2018 r. odbyła się akcja prozdrowotna pod hasłem: "5 x dziennie warzywa i owoce". W czasie trwania akcji propagującej zdrowe odżywianie, młodzież przekonywała swoje koleżanki i kolegów do zdrowego trybu życia. Uczniowie przygotowali nie tylko surówki i soki, których można było skonsumować, ale również dużo informacji na temat warzyw i owoców. Podczas takich akcji uczniowie uświadamiają sobie, jak ważne są owoce i warzywa w codziennej diecie. Dostarczają wiele witamin i składników mineralnych oraz cennego w walce z otyłością błonnika pokarmowego.
Akcję przygotowała i prowadziła młodzież pod kierunkiem Pani prof. Moniki Ziębińskiej
autor: Mirek  2018-09-27        Skomentuj 70

90. rocznica śmierci doktora Antoniego Troczewskiego
W dniu 21 września delegacja naszej szkoły - poczet sztandarowy w składzie: chorąży pocztu: Kacper Andrzejczak ucz. kl. III TZ technik żywienia i usług gastronomicznych,  asysta pocztu: Kinga Dyjecińska  i  Ewa Wiśniewska - ucz. III TZ technik hotelarstwa reprezentowali naszą szkołę Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w miejskich w uroczystych  obchodach  90. rocznicy śmierci doktora Antoniego Troczewskiego – Patrona naszej Szkoły i Honorowego Obywatela Miasta Kutna.Uroczystości odbyły się na Cmentarz Parafialny w Kutnie przy  grobie Doktora.  W pierwszej części uroczystości po powitaniu zgromadzonych,  została przypomniana sylwetka dr. Antoniego  Troczewskiego –lekarza i obrońcy praw pracowniczych. W drugiej części delegacje i zaproszeni goście  złożyli  kwiaty  pod pomnikiem  nagrobnym naszego patrona szkoły dr. A. Troczewskiego.
Opiekun: p. Leon Wieczorek
autor: Mirek  2018-09-22        Skomentuj 0

Gry miejskie
Z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum Regionalne w Kutnie zorganizowało grę miejską pod nazwą „Labirynt niepodległości”, w której udział wzięło aż 18 zespołów ze wszystkich kutnowskich szkół i placówek. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Do pierwszego zespołu, nad którym opiekę sprawowała pani Aleksandra Szymczak, należeli uczniowie klasy II TZ terminale: A. Trukawa, K. Tworus, M. Byczkowski, S. Frontczak i M. Lewandowska. Drugą drużynę, pod opieką pana Grzegorza Wojtasiaka, tworzyli uczniowie różnych klas: K. Andrzejczak z kl. III TZ żug, A. Podlewski z kl. II B żug oraz E. Wiśniewska, B. Szadkowska i P. Konwerska z kl. III TZ hotel. Uczestnicy zabawy przechadzali się ulicami Kutna, odwiedzając miejsca istotne dla miasta i związane z wydarzeniami dotyczącymi odzyskania niepodległości i odbudowy Polski. Każda drużyna otrzymała szereg zadań do realizacji, które w rezultacie pozwoliły na odgadnięcie hasła: „Wszyscy dla Niepodległej”.
autor: Mirek  2018-09-19        Skomentuj 0

79. rocznica Bitwy nad Bzurą
W dniu 16. września 2018r. delegacja naszej szkoły - poczet sztandarowy w składzie: chorąży pocztu: Andrzejczak Kacper ucz. kl. III TZ technik żywienia i usług gastronomicznych,  asysta pocztu: Rytczak Karolina-ucz. kl. III TZ –technik organizacji portów i terminali, Kinga Dyjecińska  i  Beata Szadkowska - ucz. III TZ technik hotelarstwa reprezentowali naszą szkołę Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w miejskich uroczystych obchodach 79. rocznicy Bitwy nad Bzurą. Miejsce uroczystości Park Wiosny Ludów przy Muzeum bitwy nad Bzurą w Kutnie. Uczniowie uczestniczyli m.in. mszy świętej polowej i w apelu pamięci. Organizatorami tegorocznych obchodów byli: Prezydenta Miasta Kutna, Dyrektora Muzeum Regionalnego w Kutnie,  Kutnowskiej  Rady Pamięci Narodowej i ILo PUL IM. 37 PP w Kutnie STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW LICEÓW WOJSKOWYCH SALW-A
Opiekun: p. Leon Wieczorek
autor: Mirek  2018-09-19        Skomentuj 0

Klauzula
autor: Mirek  2018-09-17        Skomentuj 0

Projekty unijne w "Troczewskim"

 

autor: Mirek  2018-09-11        Skomentuj 0

„Troczewski” na Święcie Róży
44. Święto Róży za nami. Tym razem odbyło się ono pod hasłem „Róża jest kobietą”. Młodzież i nauczyciele naszej szkoły czynnie włączyli się w jego organizację. Już w piątek wieczorem wybrani uczniowie wraz z opiekunami mieli zaszczyt być obecni na ceremonii Otwarcia 44. Święta Róży w Kutnowskim Domu Kultury, w czasie której byli odpowiedzialni za obsługę kelnerską zaproszonych gości i zwiedzających wystawę. Ponadto dziewczęta naszej szkoły wzięły udział w pokazie florystycznym, prezentując różane kapelusze i suknie zaprojektowane przez florystki z całej Polski. W sobotę i niedzielę natomiast uczniowie szkoły zapewniali najlepszą kawę w mieście w czasie konferencji różanej oraz w Kawiarence Doktora Troczewskiego, zlokalizowanej w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca. Święto Róży to co roku uroczystość przygotowana z ogromnym rozmachem, dlatego Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne oraz Społeczność Szkolna składają podziękowanie Kierownictwu Kutnowskiego Domu Kultury oraz Centrum Teatru, Muzyki i Tańca za możliwość uczestniczenia w tej imprezie oraz za chęć współpracy.
autor: Karolina  2018-09-10        Skomentuj 75

Narodowe Czytanie 2018
7. września 2018 roku po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji zainicjowanej przez Prezydenta RP pod hasłem Narodowe Czytanie. Lekturą czytaną w tegorocznej edycji było „Przedwiośnie” S. Żeromskiego. W swoim liście Prezydent Andrzej Duda napisał, że obecna akcja, oprócz stałego celu, którym jest promocja czytelnictwa, ma być też formą uczczenia jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na 2. godzinie lekcyjnej uczniowie wybranych klas wraz z nauczycielami czytali fragmenty tej pięknej i mądrej książki, która przybliża nam realia polskie sprzed niemal stu lat. Ponadto uczniowie klasy III TZ technik hotelarstwa obejrzeli w MiPBP w Kutnie wystawę poświęconą twórczości Stefana Żeromskiego oraz uczestniczyli w głośnym czytaniu lektury przy bibliotece. Pieczę nad przedsięwzięciem sprawowała pani Justyna Kołecka - nauczyciel bibliotekarz we współpracy z panią Karoliną Charążką. Organizacja akcji okazała się bardzo dobrym pomysłem i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję Narodowego Czytania.
autor: Karolina  2018-09-08        Skomentuj 78


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl