piątek, 7 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639415
Dzisiaj: 1706
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Pałac Malina
Wycieczka klasy III TZ - kelner do Pałacu Malina. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Joanna Andrzejewska.
autor: Mirek  2018-06-12        Skomentuj 0

Podsumowanie programu edukacyjnego ,,Kultura bezpieczeństwa”
5 czerwca 2018 r. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi miało miejsce uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji programu edukacyjnego ,,Kultura bezpieczeństwa”, w którym nasza szkoła aktywnie uczestniczy od wielu lat. Poprzez uczestnictwo w programie nauczyciele kształtują świadomość uczniów o zagrożeniach występujących w środowisku pracy, podczas wakacji i w wielu innych sytuacjach. Wzrasta poziom wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy oraz ergonomii. W ramach spotkania odbyła się prelekcja na temat ,,Mobbing i dyskryminacja – ujęcie prawne i faktyczne”. W spotkaniu wzięła udział p. Beata Michalkiewicz.
autor: Karolina  2018-06-12        Skomentuj 85

"Troczewski" wypłynął na szerokie wody...
W dniach 6-8 czerwca uczniowie ZSZ Nr 2 w Kutnie uczestniczyli w wycieczce szkolnej Gdańsk-Gdynia-Karlskrone-Kalmara-Gdynia-Sopot. W pierwszym dniu wycieczki młodzież wraz z opiekunami zwiedzała Muzeum II Wojny Światowej, Kościół św. Brygidy, a w nim Ołtarz Bursztynowy, a także spacerowała po starówce Gdańska. Wszystko budziło wielkie zainteresowanie wśród uczniów, ale największa atrakcja była wciąż jeszcze przed nimi. Wieczorem o godz. 19.00 wycieczkowicze musieli stawić się do odprawy w terminalu w Gdyni, bowiem dalsza trasa wycieczki wiodła promem do Szwecji. Noce spędzone na promie przewoźnika Stena Line z pewnością na długo zapadną w pamięci młodzieży klas I i II TZ – technik hotelarstwa, technik eksploatacji portów i terminali i technik żywienia i usług gastronomicznych, ale także ich opiekunów. Atrakcje, jakie na nich czekały, przeszły ich najśmielsze oczekiwania. Do ich dyspozycji była gastronomia, część rekreacyjna oraz sklep bezcłowy, a co najważniejsze miła i kompetentna obsługa promu. W drodze do Szwecji wraz z młodzieżą płynęła obsługa szwedzka, więc uczniowie „Troczewskiego” musieli wykazać się dobrą znajomością języka angielskiego. I nie zawiedli swoich nauczycieli! Drugi dzień okazał się bardzo obfity w atrakcje turystyczne. Szwecja przywitała młodzież „Troczewskiego” piękną, słoneczną pogodą. Po zejściu z promu na uczniów i ich opiekunów czekał autokar wraz z przewodnikiem. Karlskrone i Kalmara oferowały piękne zabytkowe uliczki, katedry, Muzeum Morskie i wiele innych pięknych miejsc. Po całym długim, męczącym, ale jakże cudownym dniu młodzież z przyjemnością wróciła na prom, tym razem z obsługą polską. I znów mnóstwo atrakcji przewidzianych dla podróżnych! Noc szybko minęła i wycieczkowicze, niestety, musieli się żegnać ze Stena Line. Wszyscy jednak obiecali, że jeszcze tam wrócą. W trzecim dniu wyjazdu szkolnego młodzież przejechała SKM-ką z Gdyni do Sopotu. Tam, korzystając z uroków morza i plaży, odpoczywała po trzech intensywnych dniach. Wrażeniom nie było końca. Świeże wspomnienia towarzyszyły wszystkim uczestnikom wycieczki. Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy. Trzeba było wracać do Kutna. Podróż pociągiem była dobrą okazją do ponownego zebrania wrażeń, ale także snucia planów, gdzie następnym razem popłyniemy... A na pewno popłyniemy! Organizatorem wyjazdu była p. Sylwia Buczkowska, której towarzyszyli nauczyciele: p. Karina Karasińska-Pirowska, p. Beata Michałkiewicz, p. Małgorzata Nowak-Kaczorkiewicz, p. Aleksandra Szymczak i p. Mirosław Ziębiński.
autor: Mirek  2018-06-10        Skomentuj 0

Najlepsi w strzelaniu!
Sukcesem naszej drużyny zakończyły się zawody strzeleckie Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Kutno, organizowane przez LOK w Kutnie. W dwuboju ogniowym obejmującym strzelanie z karabinka pneumatycznego w postawie stojącej i leżącej najlepszym zawodnikiem okazał się Dawid Kubiak z klasy III TZ technik hotelarstwa, a trzecie miejsce zajął Krystian Hiszpański z klasy III ZSZ kucharz. Drużynowo zajęliśmy I miejsce i wystrzelaliśmy puchar, który teraz zdobi gablotę w sali „Ś”. Drużynę pod kierunkiem prof. Grzegorza Wojtasiaka stanowią na zdjęciu od lewej: Krystian Hiszpański - III ZSZ kucharz, Natalia Kuśmider - III TZ żug, Dawid Kubiak - III TZ hotel, Natalia Domżał - II TZ hotel.
autor: Karolina  2018-06-10        Skomentuj 0

Szkolenie w Niemczech
Nauczycielki - Sylwia Buczkowska i Karina Karasińska-Pirowska odbyły szkolenie w ośrodku Deula Hildesheim GmbH Niemcy w ramach projektu pt.: "Współpraca grup producentów rolnych warunkiem rozwoju przedsiębiorczości na terenach wiejskich i zwiększenia dochodów z działalności rolniczej w krajach Unii Europejskiej"
autor: Mirek  2018-06-05        Skomentuj 0

Dzień Dziecka
W dniu Dnia Dziecka życzymy Wam wszystkiego, czego pragniecie, by się wszystko spełniło, by to co dobre Waszym było, dużo zdrowia i radości niech w Waszym sercu na zawsze zagości, życzą opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.

autor: Mirek  2018-06-01        Skomentuj 0

Obchody Dnia Patrona i Święta Szkoły
W sali widowiskowej Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w dniu 30 maja 2018 roku odbyły się tegoroczne obchody Dnia Patrona i Święta Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły. Dyrektor Urszula Macioszczyk powitała zaproszonych gości, młodzież, nauczycieli i pracowników szkoły. Na uroczystość przybyli: Iwona Kaca – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Kutnie, Jolanta Bujalska – Kowalczyk - przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność, Mariusz Kozarski – prezes Oddziału ZNP w Kutnie, Bożena Gajewska – prezes Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, Anna Rzeźnicka – kierownik Obserwatorium Lokalnego Rynku Pracy w Kutnie, Renata Korycka – dyrektor Ośrodka Kształcenia Zawodowego w Kutnie oraz Wiesław Antoniak – prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Kutnie. W gronie przybyłych gości powitano także Barbarę Łuczak –kierownika szkolenia praktycznego w ZSZ Nr 2 w Kutnie oraz Annę Rutkowską-Rubachę - wieloletniego dyrektora szkoły. Zaproszenie na uroczystość przyjęli także przedstawiciele kutnowskich zakładów, którym przekazano podziękowania za efektywną współpracę: Iwona Grzybowska – prezes Zarządu Zorina Sp. z o.o. oraz Marcin Dobraczyński – kierownik PCC Intermodal. Słowa wdzięczności skierowano również do Renaty Koryckiej z Ośrodka Kształcenia Zawodowego. Pani Dyrektor powitała też przedstawicieli Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie, które niedawno zainicjowało swoją działalność. Ważnym momentem było wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom konkursu szkolnego na temat życia i działalności doktora Antoniego Troczewskiego. I miejsce zdobył Adam Podlewski z kl. I B TZ – technik żywienia i usług gastronomicznych. II miejsce zajęła Natalia Łukasiak z kl. I TZ – technik eksploatacji portów i terminali. III miejsce zdobyła Marika Kołodziejska z kl. I TZ – technik hotelarstwa. Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów klas I TZ – technik eksploatacji portów i terminali oraz technik hotelarstwa pod kierunkiem Beaty Michalkiewicz i Aleksandry Szymczak oraz wicedyrektor Małgorzaty Gładysiak. Oprawę muzyczną zapewniły Zuzanna Filipiak i Sandra Frontczak z wyżej wymienionych klas oraz Natalia Kuśmider z kl. III TZ technik żywienia i usług gastronomicznych. W programie przybliżono postać doktora oraz jego działalność społeczną, a także historię szkoły. W interesującej prezentacji multimedialnej zaprezentowano osiągnięcia szkolne oraz różnorodne działania nauczycieli i uczniów w bieżącym roku szkolnym. Na zakończenie uroczystości wszystkich jej uczestników czekał słodki poczęstunek w postaci pysznego tortu. Uczniowie naszej szkoły, pamiętając o postaci doktora Troczewskiego, w tym uroczystym dniu 157. rocznicy urodzin odwiedzili grób Patrona. Wiązankę kwiatów złożyli uczniowie klasy I B TZ technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z Aleksandrą Tondyrą-Plewą.
autor: Karolina  2018-05-30        Skomentuj 0

Mobilni technicy w nowoczesnej Europie
Miło nam poinformować, że Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowa Agencja Programu Erasmus+ zatwierdziła do realizacji nasz wniosek o realizację kolejnego unijnego projektu "Mobilni technicy w nowoczesnej Europie"
autor: Bartek  2018-05-28        Skomentuj 0

Uwaga absolwenci!
Zachęcamy absolwentów biorących udział w projekcie "Kształcenie zawodowe uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Kutnie" do wypełnienia ankiety dotyczącej jakości praktyk i staży zawodowych.
autor: Mirek  2018-05-24        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl