środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851253
Dzisiaj: 484
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 3

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Warsztaty składania serwetek
Dnia 19.12.2018 r. uczniowie z klasy III ZSZ kucharz: Wiktor Marciniak, Izabela Błęcka, Aleksandra Rzepińska i Edyta Tomczak, pod opieką pani Emilii Durki, przeprowadzili warsztaty dotyczące dekoracji stołów, w szczególności składania serwetek. Brali w nich udział uczniowie oddziału integracyjnego kl. IV b Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kutnie. Dzieci zapewniły nas, że warsztaty bardzo im się podobały. Galeria
autor: Mirek  2018-12-20        Skomentuj 84

Arkusze egzaminacyjne
Duża ilość arkuszy egzaminacyjnych dostępnych jest na stronie www.arkusze.pl
autor: Bartek  2018-12-19        Skomentuj 57

Beata wyśpiewała III miejsce
Na początku grudnia w Kościele Św. Wawrzyńca odbył się Koncert Laureatów IV Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Religijnej - Cecyliada 2018.
Naszą szkołę reprezentowała Beata Szadkowska z kl. III TZ technik hotelarstwa.
Beata wyśpiewała III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wykonując pieśń "Powiedz ludziom, że kocham ich".
Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych sukcesów!
Organizatorem konkursu była Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Kutnie.
autor: Mirek  2018-12-17        Skomentuj 60

II miejsce Sandry Łukaszewicz w konkursie „Mistrz Ortografii Powiatu Kutnowskiego”
11 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Krośniewicach już po raz 17. odbył się konkurs o tytuł „Mistrza Ortografii Powiatu Kutnowskiego”. Dzień później natomiast w Zespole Szkół Nr 1 im. S. Staszica w Kutnie miał miejsce konkurs „O Pióro Starosty Kutnowskiego”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wyłonieni w czasie szkolnego etapu konkursu. Byli to: Sandra Łukaszewicz z kl. II TZ technik hotelarstwa, Natalia Śniecikowska z kl. IV TZ żug oraz Szymon Różycki z kl. III ZSZ kucharz. Jesteśmy dumni, że w konkursie w Krośniewicach Sandra Łukaszewicz zajęła II miejsce, natomiast w drugim konkursie uplasowała się na trzeciej pozycji. Gratulujemy!
autor: Karolina  2018-12-12        Skomentuj 60

Warsztaty z zakresu doradztwa zawodowego w łódzkiej Manufakturze
10 grudnia 2018 r. uczniowie klas: II a, II b TZ technik żywienia i usług gastronomicznych oraz klas IV TZ kelner, IV TZ hotel i III ZSZ kucharz uczestniczyli w wycieczce do Łodzi zorganizowanej przez p. Mariolę Dębowską i p. Monikę Gasik. Młodzież wzięła udział w warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego. Odbyły się one w Cinema City Manufaktura w ramach programu Edukacyjne rozmaitości”. Zajęcia przeprowadzili nauczyciele z Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Młodzież dowiedziała się, jakie rzeczy są najistotniejsze przed podjęciem wymarzonej pracy, co oznaczają kompetencje, kwalifikacje, jaki wpływ mają nasze predyspozycje, pasje i zainteresowania. Uczniowie wypełniali ankietę, dzięki której dowiedzieli się jaki typ temperamentu reprezentują. To z kolei pomoże im w szukaniu takiej pracy, która pozwoli na rozwój osobisty, zrealizowanie własnych zamierzeń i planów, rozwinie uzdolnienia, przyniesie osobiste zadowolenie i uznanie innych. Decyzji takiej nie możemy podejmować pochopnie, gdyż pociąga ona za sobą wiele poważnych konsekwencji. Zawód wybrany nietrafnie prowadzi do zniechęcenia i niezadowolenia, a praca w nim staje się udręką. Myślę, że warsztaty te przyczyniły się do poszerzenia wiedzy o samym sobie oraz skłoniło uczniów do dalszej samorealizacji.
autor: Karolina  2018-12-12        Skomentuj 67

VI Ogólnopolski Konkurs Barmański MONIN CUP JUNIOR 2018
6 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich Nr 2 w Warszawie odbyła się 6. Jubileuszowa Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Barmańskiego MONIN CUP JUNIOR 2018. Do finału zakwalifikowało się 28 uczniów z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowała Sandra Frontczak z klasy II TZ – technik eksploatacji portów i terminali. Konkurs składał się z 2 etapów. Jednym z elementów konkursu był tzw. blind test, czyli poznawanie smaków wybranych dziesięciu produktów MONIN. Konkurencja ta była nagradzana dodatkowymi punktami. Następnie w ciągu 7 minut reprezentanci szkół mieli przygotowywać 4 identyczne koktajle bezalkoholowe własnej kompozycji (long drinki) według wcześniej opracowanej i zatwierdzonej receptury w oparciu o syropy Monin. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były smaki danego regionu. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali barmani ze Stowarzyszenia Polskich Barmanów (SPB) oraz z Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów (MSBiS). Sędziowie oceniali młodych barmanów pod względem technicznym, a jury degustacyjne jawnie w stylu włoskim oceniało koktajle pod względem smaku, zapachu i wyglądu. W składzie jury degustacyjnego zasiadali przedstawiciele firmy Monin, SPB oraz sponsorzy nagród. W klasyfikacji ogólnej Sandra zajęła 6. miejsce. Otrzymała najwyższą punktację konkursu za technikę pracy. Gratulujemy sukcesu. Konkurs Barmański MONIN CUP JUNIOR to konkurs dla Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich. Ma on na celu kształcenie młodych adeptów sztuki barmańskiej i miksologii oraz kreowanie nowych, ciekawych napojów mieszanych bezalkoholowych wśród młodzieży. Ponadto młodzi barmani mają okazję porozmawiać o praktykach lub stażach w znanych firmach branżowych.
autor: Karolina  2018-12-12        Skomentuj 60

Tenis stołowy
autor: Mirek  2018-12-06        Skomentuj 63

Mikołajki w "Troczewskim"
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się konkurs na największą liczbę mikołajkowych czapek w danej klasie oraz najciekawiej przystrojoną klasę lekcyjną. Zwycięzcami zostali uczniowie z klasy I TZ żug/żywn, której wychowawcą jest p. Barbara Rosiak-Indrzejczyk. W nagrodę młodzież otrzymała bon do pizzerii o wartości 90 zł. Torba słodyczy za II miejsce powędrowała natomiast do uczniów klasy II A TZ żug i wychowawcy p. Marioli Dębowskiej. Dodatkową atrakcją Mikołajek był kiermasz ozdób świątecznych zorganizowany przez Szkolne Koło Caritas.
autor: Karolina  2018-12-06        Skomentuj 51

"Świąteczne inspiracje"
"Świąteczne inspiracje" - to hasło warsztatów przeprowadzonych przez młodzież kl. III TZ- technik żywienia i usług gastronomicznych dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Kutnie. Celem warsztatów było przybliżenie tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy uczestnicy warsztatów doskonale radzili sobie z dekoracją pierników. Uczniowie zwiedzili pracownie przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, które wywarły na nich duże wrażenie. Opiekunami uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 były: pani Dyrektor Alicja Chmielecka i pani Kierownik Świetlicy Jolanta Bujalska-Kowalczyk.
Organizatorem warsztatów była pani Monika Ziębińska
autor: Mirek  2018-12-06        Skomentuj 27


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl