środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851166
Dzisiaj: 397
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 3

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

„Kreatywne warsztaty lodowe z Schöller Ice Cream”
W ramach II edycji projektu edukacyjnego w dniu 23.01.2019 r. odbyły się w naszej szkole „Kreatywne warsztaty lodowe z Schöller Ice Cream”. Ich organizatorem jest producent lodów Nestle Schöller przy pomocy Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie. Głównym celem warsztatów jest rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów w zakresie komponowania deserów lodowych na bazie ,,Scholler Ice Cream’’. Uczestnicy (15 uczniów) samodzielnie przygotowywali dodatki użyte do zaproponowanych deserów lodowych. W tegorocznej edycji warsztatów organizatorzy promowali deser lodowy o smaku syropu klonowego z karmelizowanymi orzechami ,,Maple valnut”. W trakcie zajęć wybrano trzy najbardziej kreatywne desery lodowe i przyznano jedno wyróżnienie. I miejsce zajęła Patrycja Jędrzejczak z kl. II B TZ żug. Na II miejscu znalazła się Karolina Gołębiewska z kl. II A TZ żug. III miejsce zdobyła natomiast Natalia Kaleta z kl. III TZ żug. Wyróżnienie należało się Sandrze Janc z kl. II B TZ żug. Zwycięzcy rywalizacji będą doskonalić swoje desery lodowe pod kierunkiem p. Emilii Durki, a ich receptury zostaną wysłane do organizatorów konkursu i będą miały szanse zdobyć nagrodę w wysokości 1 tys. złotych. Równocześnie organizatorzy zaproponowali jeszcze jeden konkurs - oczekują na recepturę i zdjęcie deseru przygotowanego przez grupę 15 uczniów. Nagrodą będzie udział w Targach Expo Sweet w Warszawie lub Sweet Targach w Katowicach. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na wyniki rywalizacji.
autor: Karolina  2019-01-24        Skomentuj 0

Uczymy się od najlepszych …
W dniach 19 - 20 stycznia 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kursie baristy, prowadzonym przez panią Agnieszkę Rojewską- Mistrza Świata Baristów 2018. Kawa, którą lubi większość społeczeństwa , to nie tylko Arabica i Robusta. Uczniowie poznali tajniki uprawy, zbioru, palenia i przechowywania ziaren. Otrzymali szerokie instrukcje przygotowania napojów z udziałem kawy. W części praktycznej, po zapoznaniu się z budową ekspresu ciśnieniowego i młynka do kawy, uczestnicy kursu zapoznali się regulacją młynka w taki sposób, aby otrzymane espresso osiągało pożądane parametry. Gdy zdobyli umiejętność spieniania mleka, droga do cappuccino stała się już prosta. Młodzież zainteresowała technika Latte Art - umiejętność wlewania spienionego mleka do kawy tak, żeby otrzymać określony wzorek. Jest to już jednak nie lada wyczyn. Praktyka czyni mistrza. Uczniowie zdają sobie sprawę, że zdobyte umiejętności należy kształcić, rozwijać, doskonalić. Mogą być jednak dumni, że otrzymali certyfikaty ukończenia kursu.
autor: Karolina  2019-01-22        Skomentuj 0

EDUKACYJNE ROZMAITOŚCI w łódzkiej Manufakturze
"JEŚLI NIE MOŻESZ ROBIĆ RZECZY WIELKICH, RÓB MAŁE RZECZY W WIELKI SPOSÓB." NAPOLEON HILL 18 stycznia 2019 r. uczniowie klasy III Technikum Zawodowego – technik hotelarstwa i III Technikum Zawodowego – technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w wycieczce do Łodzi zorganizowanej przez p. Izabelę Kowalik, p. Karolinę Charążkę i p. Elżbietę Golis. Głównym celem wycieczki był udział młodzieży w warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego, które odbyły się w Cinema City Manufaktura w ramach programu EDUKACYJNE ROZMAITOŚCI. Zajęcia prowadziła p. Marta Oleksik –nauczyciel języka polskiego, logopeda, nauczyciel emisji głosu. Na początku zajęć prowadząca zadała pytanie: „Jak Ty wyglądasz słowem?” Młodzież dowiedziała się, co jest istotne w czasie egzaminów i rozmów o pracę oraz o sztuce żywego słowa, czyli o prozodii. Prozodia to dział językoznawstwa zajmujący się brzmieniowymi właściwościami języka; nauka o akcencie i intonacji. Podczas warsztatów uczniowie chętnie uczestniczyli w ćwiczeniach przygotowanych przez prowadzącą, w czasie których przypomnieli sobie zasady poprawnej wymowy polskiej oraz poznali zasady budowania wypowiedzi z uwzględnieniem elementów prozodycznych mowy, wpływających na intencje i piękno wypowiedzi, co w przyszłości będzie pomocne w przygotowaniu autoprezentacji. Następnie, po zajęciach warsztatowych, młodzież uczestniczyła w seansie filmowym, który przyniósł chwilę wytchnienia i relaksu.
autor: Karolina  2019-01-19        Skomentuj 37

KONKURS

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Kutnie zaprasza do udziału w XIV Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Szaloma Asza.

   Konkurs organizowany jest od 1993 roku, co dwa lata. Unikalne znaczenie konkursu polega na przywracaniu pamięci o polsko-żydowskiej przeszłości Kutna, a nade wszystko o Szalomie Aszu, urodzonym w Kutnie w 1880 roku wybitnym prozaiku i dramaturgu żydowskim tworzącym w jidysz, dwukrotnym kandydacie do Nagrody Nobla. Mimo światowej sławy, która zapewniła mu stałe miejsce w literaturze  lat 20. i 30.  XX w., po wojnie popadł w niemal całkowite zapomnienie. Konkurs wpisuje się w proces przywracania spuściźnie Asza utraconej pozycji w historii literatury.

Koordynator konkursu: Radosław Wąs, e-mail: r.was@bibliokutno.pl

Szczegóły:

http://www.bibliokutno.pl/aktualnosc-1456-xiv_ogolnopolski_konkurs_literacki_im.html

autor: Bartek  2019-01-11        Skomentuj 15

XI Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej
4 stycznia 2019r. w Zespole Szkół Hotelarsko – Turystyczno – Gastronomicznych nr 1 w Warszawie odbył się etap okręgowy XI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej organizowany przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. Eliminacje odbył się w 9 okręgach w Polsce, w których brało udział 362 uczniów. Naszą szkołę reprezentowały Oliwia Pawłowska z kl. III i Natalia Rędzikowska z kl II TZ technik hotelarstwa pod opieką
p. Beaty Michałkiewicz. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się  z 60 pytań z zakres szerokiej wiedzy hotelarskiej z uwzględnieniem tematu wiodącego ,,Hotelarstwo XXI wieku w promowaniu nowej filozofii wellness, spa i  usług żywieniowych”.
Główny Komitet Olimpiady wyłoni 30 uczestników, którzy wezmą udział w etapie centralnym, który odbędzie się w kwietniu w Kołobrzegu.
autor: Mirek  2019-01-11        Skomentuj 15

Wolontariat dziękuje!
Podsumowaliśmy zimowe akcje charytatywne. Dzięki współpracy i zaangażowania całej społeczności szkolnej: wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły udało się w okresie przedświątecznym przeprowadzić dwa wielkie przedsięwzięcia: "Szlachetna Paczka" oraz " Pomóż dzieciom przetrwać zimę". Szczególnie zaangażowanymi uczennicami  były: Weronika Wolska oraz Justyna Lepalczyk z kl. IV TZ technik hotelarstwa. W wyniku pierwszej z akcji rodzina z Kutna otrzymała 11 paczek  darów, w tym:  żywność, słodycze, zabawki, odzież, buty, środki chemiczne. Wielką pomoc okazała p. Karolina Charążka podejmując się zbiórki wśród nauczycieli i kupna żywności długoterminowej. Pani Karolina  Charążka  i p. Danuta Maj przekazały również swoje rękodzieła na rzecz Kiermaszu Mikołajkowego,    z którego pozyskane środki przeznaczono na zakup słodyczy. Po podsumowaniu kolejnej akcji "Pomóż dzieciom..."  okazało się, że na terenie szkoły zebraliśmy ok. 76 kg darów rzeczowych: słodycze, żywność, książki, artykuły chemiczne, zabawki, odzież, buty. Dary przekazane zostały na rzecz Stowarzyszenie "Nie jesteś sam" w Kutnie. Dzięki naszemu udziałowi w akcjach charytatywnych pomoc przed świętami otrzymało siedem rodzin. Opiekunowie Wolontariatu dziękują wszystkim darczyńcom - nauczycielom i uczniom, również tym, którzy zbierali żywność w sklepach Mila.
To dzięki tak wielkiej pomocy ze strony wielu ludzi nasze akcje zakończyły się powodzeniem!
autor: Mirek  2019-01-10        Skomentuj 15

Uwaga!
Uwaga uczniowie i absolwenci. Przypominamy, że 9 i 10 stycznia odbędą się egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.
autor: Bartek  2019-01-04        Skomentuj 18

Jasełka Bożonarodzeniowe
W ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną, 21 grudnia 2018 roku, odbyły się Jasełka Bożononarodzeniowe w wykonaniu członków Szkolnego Koła Caritas oraz sympatyków koła pod kierunkiem pani Aleksandry Tondyry-Plewy. Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Piękny śpiew kolęd i pastorałek uświadomił wszystkim, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Po zakończonym przedstawieniu głos zabrała pani Dyrektor, która złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia.
autor: Karolina  2018-12-28        Skomentuj 75

Plan lekcji od 2.stycznia 2019 r.
Plan tutaj
autor: Mirek  2018-12-21        Skomentuj 57


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl