sobota, 8 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639432
Dzisiaj: 16
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Tenis stołowy
autor: Mirek  2018-12-06        Skomentuj 54

Mikołajki w "Troczewskim"
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się konkurs na największą liczbę mikołajkowych czapek w danej klasie oraz najciekawiej przystrojoną klasę lekcyjną. Zwycięzcami zostali uczniowie z klasy I TZ żug/żywn, której wychowawcą jest p. Barbara Rosiak-Indrzejczyk. W nagrodę młodzież otrzymała bon do pizzerii o wartości 90 zł. Torba słodyczy za II miejsce powędrowała natomiast do uczniów klasy II A TZ żug i wychowawcy p. Marioli Dębowskiej. Dodatkową atrakcją Mikołajek był kiermasz ozdób świątecznych zorganizowany przez Szkolne Koło Caritas.
autor: Karolina  2018-12-06        Skomentuj 51

"Świąteczne inspiracje"
"Świąteczne inspiracje" - to hasło warsztatów przeprowadzonych przez młodzież kl. III TZ- technik żywienia i usług gastronomicznych dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Kutnie. Celem warsztatów było przybliżenie tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy uczestnicy warsztatów doskonale radzili sobie z dekoracją pierników. Uczniowie zwiedzili pracownie przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, które wywarły na nich duże wrażenie. Opiekunami uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 były: pani Dyrektor Alicja Chmielecka i pani Kierownik Świetlicy Jolanta Bujalska-Kowalczyk.
Organizatorem warsztatów była pani Monika Ziębińska
autor: Mirek  2018-12-06        Skomentuj 27

Wycieczka do Kopalni Soli
W dniu 5 grudnia uczniowie klasy II TZ technik hotelarstwa, I i III TZ technik eksploatacji portów i terminali uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Soli w Kłodawie wraz z opiekunami: p. Beatą Michałkiewicz i p. Sylwią Buczkowską. Kopalnia ta jest największą czynną kopalnią głębinową soli w Polsce. Aktualnie eksploatuje poziomy wydobywcze 750 metrów pod powierzchnią ziemi. Młodzież wysłuchała prelekcji na temat historii powstawania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli. Zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnię ziemi z prędkością 6m/s pozostawił niesamowite wrażenia. Uczniowie przeszli wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi, opiekunki górników solnych, a także zobaczyli maszyny używane w podziemnym górnictwie solnym. Następnym punktem wycieczki było Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem.
autor: Mirek  2018-12-05        Skomentuj 75

Szkolny Konkurs dla uczniów klas o profilu żywieniowym
   Moc pełnego ziarna w piernikowej odsłonie  to hasło konkursu dla uczniów klas TZ – technik żywienia i usług gastronomicznych i ZSZ – kucharz, który odbył się w dniu 4 grudnia. Do rywalizacji konkursowej przystąpili uczniowie:  Anna Rzymkowska, Katarzyna Kotlińska, Beata Moszczyńska z klasy I TZ żug/żywność; Patrycja Jędrzejczak,  Aleksandra Stawiak, Adam Podlewski z klasy IIb TZ żug; Patrycja Deka, Angelika Wojtera i Kacper Andrzejczak z klasy III TZ żug; Patrycja Ślebodzka, Natalia Wiśniewska, Izabela Błęcka i Dawid Berdecki z klasy III ZSZ kucharz. Celem konkursu było połączenie tradycji z nowoczesnymi trendami żywieniowymi, czyli przygotowanie pierniczków w okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia o wysokich walorach odżywczych z wykorzystaniem mąki pełnoziarnistej. Wszyscy uczestnicy  doskonale radzili sobie  z wykonaniem i dekoracją pierniczków. Komisja Konkursowa w składzie p. Julita Ryś, p. Monika Gasik, p. Elżbieta Olejniczak przyznała miejsce I drużynie z klasy III TZ żug za przygotowanie najładniejszych i najsmaczniejszych pierniczków świątecznych.
Organizatorkami konkursu były p. Monika Gasik i p. Elżbieta Olejniczak.
autor: Mirek  2018-12-04        Skomentuj 3

Wycieczka na lotnisko im. Władysława Reymonta w Łodzi
Uczniowie klasy I TZ – technik eksploatacji portów i terminali wraz z opiekunami: p. S. Buczkowską, p. A. Szymczak i p. M. Ziębińskim wzięli udział w wycieczce przedmiotowej na lotnisko im. Władysława Reymonta w Łodzi. Program wycieczki pod opieką przewodnika obejmował zapoznanie z zsadami funkcjonowania lotniska, specyfikę prac służb lotniskowych, takich jak Straż Pożarna i Lotniskowa Służba Ochrony, organizację pracy sortowni bagażu, przejażdżkę lotniskowym autobusem oraz obejrzenie lądowania samolotu. Młodzież wróciła bardzo zadowolona oraz przekonana o słuszności wyboru kierunku kształcenia.Kolejny punkt wycieczki stanowił park trampolin oraz kręgle. Był to czas reklasu oraz integracji klasowej.
autor: Mirek  2018-12-03        Skomentuj 3

Andrzejkowe wróżenie
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej okazji, a jednocześnie świadectwem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Ten niezwykły czas miał miejsce 30 listopada dzięki przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego, którzy wraz z opiekunem - p. Kariną Karasińską-Pirowską zaprosili wszystkich uczniów i nauczycieli do wspólnej zabawy. Każdy mógł skosztować pysznych ciastek z wróżbą, które upiekli uczniowie pod opieką p. Moniki Ziębińskiej. Mamy nadzieję, że wszystkie życzenia się wkrótce spełnią.
autor: Mirek  2018-12-03        Skomentuj 3

Wolontariusze z ZSZ Nr 2
Wolontariusze z ZSZ Nr 2 w dniach 30. listopada - 1. grudnia 2018 r. brali udział w świątecznej zbiórce w sklepach Mila.
Zbiórka żywności stanowi część akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Zastała zorganizowana przez Banki Żywności oraz Stowarzyszenie "Nie jesteś sam" z Kutna.
W tym roku w akcji wzięli udział następujący uczniowie: Kinga Wybrańska z kl. III ZSZ, Justyna Pasiewicz, Beata Szadkowska z kl. III TZ technik hotelarstwa, Wiktoria Kucharska, Maria Kucharska, Żaneta Zacharska, Monika Dolatewska z kl. II a żug, Marcel Miązek z kl. II b żug, Justyna Lepalczyk i Weronika Wolska z kl. IV TZ technik hotelarstwa.
Podczas zbiórki żywności w piątek i sobotę opiekę nad uczniami sprawowały p. A. Tondyra-Plewa oraz p. Dorota Rajko.
Dzięki udziale szkoły w akcji będziemy mogli wspomóc przed świętami konkretne rodziny, również uczniów z naszej placówki.

autor: Mirek  2018-12-02        Skomentuj 78

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH
27 listopada 2018 r. uczniowie klas: II Technikum Zawodowego - technik hotelarstwa oraz IV - technik żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział w szkolnym etapie OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH, przebiegającej pod hasłem: „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Jej celem jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem konkursu jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie, a honorowy patronat objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Projekt, realizowany w naszej szkole od października do listopada, związany jest m.in. z przeprowadzeniem cyklu zajęć, w czasie których uczniowie zdobyli podstawowe informacje o historii ubezpieczeń, zasadach funkcjonowania systemu ubezpieczeń społecznych, o prawach i obowiązkach ubezpieczonego i ubezpieczyciela, o skutkach braku ubezpieczeń oraz o obowiązkach ubezpieczeniowych związanych z rejestracją firmy. Uczestnicy olimpiady rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, składający się z 20 zadań. Trzy najlepsze uczennice: Natalia Kuśmider, Marika Kołodziejska i Sandra Łukaszewicz zakwalifikowały się do II etapu konkursu. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
autor: Karolina  2018-11-30        Skomentuj 80


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl