środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851172
Dzisiaj: 403
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Kwiecień - miesiącem wiedzy na temat AUTYZMU
Na początku kwietnia w Kutnie odbywa się wiele inicjatyw związanych z kształtowaniem świadomości na temat autyzmu.
1. kwietnia p. Aleksandra Tondyra-Plewa uczestniczyła w Seminarium "AUTYZM OCZAMI RODZICA" zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Kutnie. W ośrodku uczą się między innymi uczniowie z zaburzeniami spektrum autyzmu. Na spotkaniu podejmowane były ważne tematy dla dzieci, rodziców i pedagogów. Seminarium stanowiło doskonałą szansę na wymianę doświadczeń.
2. kwietnia odbył się "Marsz na niebiesko - dla autyzmu", który tradycyjnie przeszedł ulicę Królewską. Uczestniczyli w nim również uczniowie naszej szkoły działający w Szkolnym Kole "Caritas".Wiedza na temat autyzmu jest większa niż przed kilkunastoma laty, ale wciąż istnieje potrzeba większego zrozumienia zachowań dzieci z autyzmem. Podobne działania przybliżają wszystkim ich trudności i problemy.
Organizatorami marszu była Grupa Wsparcia "Wiatrak" oraz KDK w Kutnie.
autor: Mirek  2019-04-04        Skomentuj 3

KOMUNIKAT
Szanowni Państwo Rodzice i Uczniowie,
informuję, że od dnia 8 kwietnia 2019 r. do odwołania odbędzie się strajk pracowników szkoły i w związku z tym zajęcia dydaktyczno - wychowawcze przewidziane w tym okresie odbywać się mogą w ograniczonym zakresie lub zostać odwołane.
Jednocześnie informuję, że wszystkie ustalenia w tej sprawie będą na bieżąco przekazywane za pomocą internetowej strony szkoły, Facebooka oraz będą udostępniane na terenie szkoły.
 Z wyrazami szacunku
Dyrektor Szkoły
Urszula Macioszczyk
autor: Bartek  2019-04-04        Skomentuj 3

Nasi absolwenci promowali swoją Uczelnię
W dniu 02. kwietnia 2019 r. odwiedzili nas absolwenci naszej szkoły - Mateusz Cywka i Maciej Tuzikowski, którzy przedstawili nam Akademię Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku w Warszawie. Pokazali jak wygląda uczelnia, praca w radio i jakie perspektywy lub zatrudnienie mają absolwenci (już nawet studenci) uczelni. Zademonstrowali również, jak wygląda praca na estradzie, łącznie z pokazem konsolety cyfrowej.

autor: Mirek  2019-04-02        Skomentuj 72

Finaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie
W dniach 27 – 29 marca 2019 r. odbyła się w Toruniu XLV Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie. Olimpiada jest organizowana przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Naszą szkołę w II i III etapie olimpiady reprezentowali uczniowie klasy I Technikum Zawodowego – technik technologii żywności: Amelia Olesińska, Karina Palczewska oraz klas II i III Technikum Zawodowego – technik żywienia i usług gastronomicznych: Marcelina Kowalczyk i Kacper Andrzejczak. Po części testowej z zakresu technologii mleczarstwa Amelia Olesińska, Karina Palczewska, Kacper Andrzejczak zakwalifikowali się do III etapu olimpiady, który składał się z części testowej z ogólnej technologii żywności i części praktycznej, polegającej na opracowaniu projektu dotyczącego produkcji serów dojrzewających. Część ustna obejmowała pytania z zakresu surowca, technologii oraz techniki i BHP przemyśle mleczarskim. Amelia Olesińska, Karina Palczewska, Kacper Andrzejczak uzyskali tytuł finalisty XLV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie.Olimpiada Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie jest zamieszczona w Wykazie turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy zawodowej, których laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.Uczniowie byli przygotowywani przez p. Elżbietę Olejniczak. Uczestnikom limpiady gratulujemy a uczniów zachęcamy do uczestnictwa w olimpiadach i konkursach przedmiotowych oraz podejmowania trudu rywalizacji konkursowych, który może przynieść oczekiwane efekty.
autor: Karolina  2019-04-01        Skomentuj 82

"Paczka na Kresy - Wielkanoc 2019"
Zakończyliśmy pierwszą część akcji "Paczka na Kresy - Wielkanoc 2019". Ten projekt rozpoczęła klasa III ZSZ z wychowawczynią p. Joanną Andrzejewską przy współpracy z Szkolnym Kołem Caritas i Biblioteką szkolną.
Do dnia 27 marca na terenie szkoły zbieraliśmy dary: artykuły spożywcze, chemiczne i opatrunkowe - z myślą o naszych rodach mieszkających na Kresach Wschodnich, czyli terenach dzisiejszych Litwy, Białorusi i Ukrainy. Dzięki wolontariuszom, uczniom poszczególnych klas i ich wychowawcom oraz pozostałym nauczycielem, którzy chętnie wsparli akcji zebraliśmy ponad 30 kg żywności, 10 kg słodyczy oraz wiele pozostałych darów.
Za pieniądze wrzucane do puszek dokupiliśmy środki opatrunkowe oraz słodycze. Młodzież szkolna wykonywała przedświąteczne kartki dla polskich rodzin.
Szczególnie zaangażowanymi klasami podczas akcji były: III ZSZ, IV TZ żug, III TZ żug, III TZ terminale, IIa żug, IV TZ hot, I TZ hot, III TZ hot, a także indywidualne przedstawicieli pozostałych klas. Podziękowania kierujemy do wszystkich uczniów, którzy w czasie trwania akcji pomagali przy zbiórce do puszek oraz przy przeliczaniu i pakowania darów. Szczególną życzliwość podczas całej zbiórki okazała pani Justyna Kołecka, która udostępniła pomieszczenia biblioteki i czuwała nad jej przebiegiem.
Kolejnym krokiem podczas realizacji akcji będzie wyjazd wolontariuszy z kl. III ZSZ Ady i Szymona wraz z opiekunami na spotkanie z polskimi rodzinami na Litwie.
Trzymajcie kciuki za udaną podróż i ciekawe doświadczenia.
Nasza pomoc rodakom poza granicami kraju ma wielkie znaczenie w budowaniu wspólnej tożsamości oraz niesienia pomocy osobom, które potrzebują wsparcia.

autor: Mirek  2019-03-31        Skomentuj 45

„Naleśnikowy zawrót głowy”
W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym oraz promocji zdrowych nawyków żywieniowych po raz kolejny przeprowadzono w naszej szkole warsztaty dla dzieci pod hasłem „Naleśnikowy zawrót głowy”. Dnia 28 marca w naszej szkole gościły dzieci z grupy „Pszczółki“ z  Przedszkola Miejskiego nr 15 „Bajka“ w Kutnie z  p. Edytą Misiak oraz p. Violettą Saramonowicz. W ramach warsztatów dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania, a przede wszystkim, bawiąc się, nauczyły się przygotowywać pyszne i zdrowe naleśniki. Choć naleśnik był „głównym bohaterem” – naleśnik tradycyjny, naleśnik z sokiem pomarańczowym oraz naleśnik ze szpinakiem – do wyboru, do koloru, to mali kucharze wykonali także szaszłyki z owocami oraz otrzymali w prezencie śliczne misie zrobione z pomarańczy.Nad wszystkim czuwała p. Monika Ziębińska oraz uczniowie z klasy III technikum Zawodowego – technik żywienia i usług gastronomicznych, którzy z ogromnym zaangażowaniem pomagali swoim młodszym koleżankom i kolegom. W ramach podziękowania przedszkolaki obdarowały naszych uczniów pysznymi cukierkami.
autor: Mirek  2019-03-29        Skomentuj 3

„Troczewski” na Regionalnym Kongresie Zawodowym w Kleszczowie
W dniu 28.03.2019 r. w Kleszczowie odbył się Regionalny Kongres Zawodowy zorganizowany przez Wojewodę Łódzkiego i Łódzkiego Kuratora Oświaty we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Głównym tematem kongresu było szeroko rozumiane szkolnictwo zawodowe: konieczność przeprowadzenia zmian w szkolnictwie branżowym, przedstawienie ich korzyści oraz omówienie wyzwań, przed którymi stoją nie tylko społeczności szkolne, ale też przedsiębiorcy i samorządy. Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie zaprezentował się obok innych szkół zawodowych z województwa łódzkiego. Była to okazja do przedstawienia kierunków kształcenia oferowanych przez placówkę oraz możliwości rozwoju uczniów odbywających praktyki zawodowe w kraju i za granicą. Stoisko szkoły odwiedziła ,b>Wiceminister Edukacji Narodowej Marzena Machałek, która nie kryła słów uznania dla uczniów i nauczycieli zaangażowanych w prezentację. Szczególną uwagę zwróciła na obecną w Kleszczowie Sandrę Frontczak, która dzień wcześniej wróciła z Francji, gdzie reprezentowała nasz kraj w międzynarodowym konkursie barmańskim „Calvados Nouvelle International Trophies 2019”. Należy nadmienić, że w czasie Regionalnego Kongresu Zawodowego nagrodę Ministra Edukacji Narodowej odebrał pan Tadeusz Ozdowski w imieniu Zakładu Piekarniczo-Cukierniczego T. D. J. Ozdowscy Sp.j., z którym od lat współpracuje „Troczewski”.
autor: Mirek  2019-03-28        Skomentuj 3

Calvados Nouvelle Vogue International Trophies 2019
W dniach 24-25 marca 2019 r. odbyła się 23. edycja międzynarodowego konkursu barmańskiego Calvados Nouvelle Vogue 2019 r w Caen we Francji. W kategorii Młody Talent Polskę reprezentowała uczennica naszej szkoły, Sandra Frontczak, która wygrała w lutym eliminacje krajowe. Do konkursu w kraju przygotowała ją p. Ewa Żydowo. We Francji, oprócz zawodników z Polski, o zwycięstwo rywalizowali także reprezentanci: Niemiec, Belgii, Danii, Estonii, Finlandii, Łotwy, Holandii, Wielkiej Brytanii, Czech, Rosji, Szwecji, Szwajcarii i oczywiście Francji. Temat przewodni, będący inspiracją dla zawodników, to „POKÓJ” - hasło związane z 75. rocznicą lądowania wojsk alianckich na plażach Normandii. Zadanie dla barmanów było z pozoru proste – w ciągu 5 minut musieli oni przygotować na scenie 4 koktajle (każdy z użyciem minimum 3 ml Calvadosu), które doprowadzą do rozkoszy podniebienia jurorów. Rywalizacja przebiegała na bardzo wysokim poziomie. W kategorii Młody Talent Sandra wykonała short drink „Hidden Hope”, stanowiący zbilansowane połączenie calvadosu, kardamonu i pigwy. W wolnym czasie, którego nie było zbyt wiele, organizatorzy zapewnili uczestnikom konkursu udział w tematycznych warsztatach, prezentacjach produktów alkoholowych z Normandii oraz wizytę w destylarni rodzimego trunku. Podziękowania kierujemy w stronę Stowarzyszenia Polskich Barmanów i Pana Dariusza Kosiorka za wsparcie w czasie przygotowań do konkursu finałowego. Serdecznie Gratulujemy Sandrze i życzymy dalszych sukcesów!
autor: Mirek  2019-03-27        Skomentuj 3

Bezpiecznie w Troczewskim
autor: Bartek  2019-03-27        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl