sobota, 8 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639421
Dzisiaj: 5
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

"Paczka na Kresy - Wielkanoc 2019"
Szkolne Koło Caritas ogłasza akcję "Paczka na Kresy - Wielkanoc 2019". Zachęcamy klasy, wychowawców oraz nauczycieli do przekazywania darów rzeczowych.
Do 27 marca będziemy zbierali:
- produkty spożywcze o trwałym okresie ważności
- kawę, herbatę
- słodycze
- konserwy
- przyprawy, galaretki, kisiele itp.
- oliwę, oleje
- proszki i płyny do prania
- mydła, szampony i pozostałą chemię
- środki opatrunkowe
Dary prosimy przekazywać do sali A lub do biblioteki szkolnej oraz do opiekuna SKC pani A. Tondyra-Plewa i pani J. Andrzejewskiej.
Prosimy o przyłączenie się do akcji!
autor: Mirek  2019-03-07        Skomentuj 0

Studentka filologii polskiej w Tokio w gościnnych murach „Troczewskiego”
Atrakcją dla wszystkich uczestników Międzyszkolnego Konkursu Przedmiotowego z Zakresu Żywienia Człowieka była prezentacja Kraju Kwitnącej Wiśni oraz warsztaty z zakresu kaligrafii japońskiej prowadzone przez Panią Yumeko Kawamoto, studentkę filologii polskiej w Tokio. Yumeko nauczyła nas pisowni kilku znaków, m.in. słońce, nadzieja, szkoła. Uczestnicy warsztatów otrzymali dyplomy napisane z użyciem znaków japońskich. Nadmienić należy, że Yumeko poprowadziła także w trzech klasach spotkania, w czasie których prezentowała kulturę, kuchnię i tradycje swojej ojczyzny. Yumeko - zakochana w muzyce Chopina - podczas zwiedzania Muzeum w Oporowie miała okazję zagrać jeden z jego utworów. Zachwycona, dogłębnie wzruszona podczas koncertu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. Poznała historię Kutna, rolę i działania dr. A. Troczewskiego na rzecz Kutna. Młoda studentka z Japonii wie już, dlaczego Kutno jest Miastem Róż. Wypowiedziane na pożegnanie słowa: „Kutno daiski” oznaczają, że polubiła nasze miasto i chętnie je jeszcze odwiedzi podczas Święta Różanego we wrześniu. Podziękowania należą się p. B. Michałkiewicz, p. D. Maj oraz naszej absolwentce M. Wróblewskiej za pomoc przy planowaniu czasu wolnego dla gościa.
autor: Karolina  2019-03-04        Skomentuj 0

XVII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS Z ZAKRESU ŻYWIENIA CZŁOWIEKA ROZSTRZYGNIĘTY…
W Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie odbył się Międzyszkolny Konkurs Przedmiotowy z Zakresu Żywienia Człowieka na temat: Węglowodany i środki żywnościowe węglowodanowe. To już XVII edycja konkursu, który od początku odbywa się dzięki firmie T.D.J. sp.j. Ozdowscy, która sponsoruje nagrody oraz organizację konkursu. W konkursie wzięło udział 6 dwuosobowych zespołów ze szkół kształcących w zawodach mających związek z gastronomią. Pierwszy etap zmagań konkursowych polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań. Pytania obejmowały zagadnienia dotyczące węglowodanów i środków żywnościowych, których głównym składnikiem są cukry. Wyniki konkursu I miejsce Marcelina Kowalczyk Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie. II miejsce Robert Mikołajczyk Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łęczycy III miejsce Jednakową ilość punktów zdobyły: Gabriela Foks Weronika Szram Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu, Drugi konkurs, oddzielnie oceniany, polegał na skomponowaniu potrawy. Temat przewodni tej części konkursu to Sałatka dla gościa z Japonii. I miejsce Ponownie szczęście dopisało zespołowi z Łowicza. Gabriela Foks i Weronika Szram z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Tadeusza Kościuszki. Poza smakiem oceniający zwrócili uwagę na niebanalny sposób podania sporządzonej sałatki. II miejsce Marcelina Kowalczyk i Kacper Andrzejczak Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie. III miejsce Justyna Rajska, Robert Mikołajczyk Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łęczycy Nasz zespół do konkursu przygotowały p. M. Dębowska i p. E. Olejniczak. Zwycięzcom obu kategorii serdecznie gratulujemy. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez firmę T.D.J. Ozdowscy sp.j. w Kutnie. Niespodzianką dla każdego uczestnika konkursu było ciasteczko z napisem „Troczewski” dziękuje. Uczestnicy konkursu mieli okazję podziwiać i degustować tort i wyroby cukiernicze sponsora konkursu. Za zaangażowanie, życzliwość i wsparcie udzielane Szkole od pierwszej edycji konkursu Panu Tadeuszowi Ozdowskiemu serdecznie dziękujemy. Organizacją konkursu w szkole już od 17 lat zajmuje się p. E. Żydowo. Współorganizatorem jest p. J. Andrzejewska.
autor: Karolina  2019-03-04        Skomentuj 0

Szkolenie Pearson w „Troczewskim”
28 lutego 2019 roku nauczyciele języków obcych z całego powiatu uczestniczyli w sesji szkoleniowej Pearson zorganizowanej w naszej szkole. We wrześniu 2019 nauczyciele szkół ponadpodstawowych rozpoczną nowy etap pracy dydaktycznej: w tym samym czasie, w zależności od klasy, którą poprowadzą, uczyć będą na starej i nowej podstawie programowej. Dzięki szkoleniu otrzymali odpowiedź na pytanie: Jak odmienna będzie to praca od tego, co robili dotychczas? Prowadzący sesję rozwiali wątpliwości nauczycieli i pokazali, jak pracować, w zależności od podstawy, która będzie obowiązywać.
autor: Karolina  2019-03-04        Skomentuj 0

Erasmus+
WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIECIE W ZAKŁADCE Erasmus+
autor: Bartek  2019-03-01        Skomentuj 0

Spotkanie młodzieży z przedstawicielkami Obserwatorium Lokalnego Rynku Pracy
26 i 27 marca 2019 r. w naszej szkole, jak co roku, gościliśmy przedstawicielki Obserwatorium Lokalnego Rynku Pracy działającego przy Powiatowym Urzędzie pracy w Kutnie – panią Agnieszkę Milczarek i panią Ilonę Melkę. Uczestnikami tego spotkania były wszystkie klasy IV Technikum Zawodowego oraz klasa III ZSZ kucharz. Wśród wielu zadań OLRP realizuje również te, które dotyczą przekazywania i upowszechniania informacji o lokalnym rynku pracy. Pani Agnieszka Milczarek przedstawiła uczniom wyniki przeprowadzonych badań lokalnego rynku pracy. Pomaga to w zapoznaniu się z tendencjami dotyczącymi zapotrzebowania na zatrudnienie w określonych zawodach i specjalnościach panujących na terenie Kutna i okolic. Nabyte informacje na pewno pomogą młodzieży w określeniu swojej przyszłej ścieżki zawodowej i wyborze ewentualnego dalszego kierunku kształcenia. Koordynatorem spotkania była p. Mariola Dębowska.
autor: Karolina  2019-03-01        Skomentuj 0

"Powiedział Bartek, że dziś Tłusty Czwartek"
28 lutego 2019 r. obchodziliśmy Tłusty Czwartek, który rozpoczął ostatni tydzień karnawału. W Polsce dozwolone wtedy jest objadanie się, dlatego Samorząd Uczniowski pod opieką opiekuna, p. Kariny Karasińskiej-Pirowskiej, zorganizował dla uczniów konkurs. Nagrodą za poprawne odpowiedzi na pytania dotyczące dzisiejszego święta były oczywiście słodkie pączki. Pączkami zostali też poczęstowani wszyscy nauczyciele. Mamy nadzieję, że każdy z Was rozpoczął i zakończył ten dzień pączkiem!
autor: Karolina  2019-02-28        Skomentuj 0

Zabawy karnawałowe
W czasie karnawału członkinie Szkolnego Koła Caritas podjęły się zadania współorganizacji zabaw tanecznych i rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży z placówek wychowawczych i oświatowych z terenu miasta Kutna. Dnia 7 lutego br. wolontariuszki odwiedziły wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Tęcza". Zabawy karnawałowe oraz słodki poczęstunek przygotowały uczennice kl. III TZ żug, III TZ technik hotelarstwa oraz IIa TZ żug. SKC wsparła w tym przedsięwzięciu kl. III ZSZ wraz z wychowawczynią panią Joanną Andrzejewską zapewniając słodkości dla dzieci. Dzięki uprzejmości pani Emilii Durka desery zostały wzbogacone o lody. Kolejne spotkanie z dziećmi odbyło się 8 lutego, dzięki zaangażowaniu pani Małgorzaty Nowak. Uczennice klas: IV TZ żug, IIa TZ żug oraz III TZ żug wzięły udział w animacji zabaw karnawałowych dla grup dzieci w Przedszkolu "Stokrotka". Bal karnawałowy został również zorganizowany w Specjalnym Ośrodku Szkolno-wychowawczym Nr 2 w Kutnie w dniu 26 lutego. Zabawy i tańce dostosowane były dla dzieci ze spektrum autyzmu oraz problemami niedosłuchu. Młodzież działająca w wolontariacie miała okazję pomóc wychowawcom dzieci w ich trudnej pracy oraz poznać specyfikę opieki i zabawy w danej grupie wiekowej. Były to ważne i ciekawe doświadczenia. Opiekunem młodzieży podczas organizowanych zabaw była p. Aleksandra Tondyra-Plewa. Dziękujemy również za wskazówki i pomoc organizacyjną p. Małgorzacie Nowak.
autor: Mirek  2019-02-26        Skomentuj 0

Walentynkowy Turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych
6 lutego 2019 r. w naszej szkole odbył się Walentynkowy Turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych. W zawodach wzięły udział reprezentacje 16 klas. Rywalizacja była bardzo zaciekła. Po kilku godzinach wyłoniono zwycięzców. I miejsce zajęła klasa I TZ technik żywienia i usług gastronomicznych w składzie: Julia Brewińska, Katarzyna Kotlińska, Bartek Sobczyk, Darek Dąbrowski. II miejsce zajęła klasa III TZ technik hotelarstwa w składzie: Magdalena Buczyńska, Paulina Kolińska, Emilia Pinkus, Michał Lewandowski, Dominik Sobczyk. III miejsce zajęła klasa II TZ technik hotelarstwa w składzie: Angelika Łazikowska, Patrycja Łazikowska, Miłosz Wojtalik, Paweł Arkita. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale. Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego: p. Joanna Zielińska, p. Włodzimierz Błaszczyk, p. Robert Kaźmierczak.
autor: Karolina  2019-02-25        Skomentuj 13


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl