środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851193
Dzisiaj: 424
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 6

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

"Drzwi Otwarte"
autor: Mirek  2019-05-10        Skomentuj 0

Kurs Animacji Czasu Wolnego

Dwudniowy  kurs Animacji Czasu Wolnego, to kolejny akcent pracy stypendystów w ramach projektu UE ,,Zawodowcy w łódzkiem – stypendia dla najzdolniejszych”, którego szkolnym koordynatorem jest  p. Beata Michałkiewicz.

Kurs obejmował bardzo zróżnicowane propozycję zajęć dla wszystkich grup wiekowych. Uczniowie w ramach zajęć warsztatowych  ćwiczyli emisje głosu animatora, poznawali propozycje tańców dla dzieci i dorosłych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się tematyka wellnes w animacji ale także przepisy prawne i ubezpieczenia zawierane z klientami podczas imprez turystycznych. Kurs dał uczniom szanse zdobycia nowych umiejętności i kwalifikacji, które w pracy zawodowej będą mogli wykorzystywać podczas organizacji urodzin, festynów oraz różnego rodzaju eventów.

Szkolenie prowadził p. Wladimir Hanushchak  z firmy STAGEMAN, animator z pasji i powołania, który przekazał wiedzę w sposób interaktywny i wzbudzający wiele pozytywnych emocji.

autor: Mirek  2019-05-08        Skomentuj 19

"Kresy w potrzebie. Polacy - Polakom"
Grupa wolontariuszy z naszej szkoły odwiedziła rodaków na Litwie. Podróż odbyła się dzięki współpracy z Fundacją "Kresy w potrzebie. Polacy - Polakom".Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III ZSZ: Ada Pęgowska, Szymon Różycki oraz opiekunowie p. Joanna Andrzejewska i Aleksandra Tondyra-Plewa. Przypominamy, że w szkole do 27. marca trwała akcja "Paczka na Kresy - Wielkanoc 2019 r.", podczas której zbieraliśmy dary: żywność długoterminową, słodycze, chemię oraz środki opatrunkowe. Wszystkie zgromadzenie dary przekazaliśmy Fundacji w Warszawie, gdzie zostały spakowane i przygotowane do transportu. W dniu 6 kwietnia o świcie nasza grupa wolontariuszy dotarła na Litwę. Spotkaliśmy się z miłym przyjęciem w poszczególnych miejscowościach, gdzie rozdysponowano paczki. Na śniadanie zaprosił wszystkich ks. proboszcz z Solecznik. Naszym punktem docelowym była miejscowość Niemenczyn. Podczas osobistych spotkań z rodakami nie brakowało wzruszających momentów oraz ciekawych rozmów. Byliśmy zaskoczeni jak miejscowi zachowali język i kulturę polską. Po trudach podróży odpoczęliśmy w Wilnie, gdzie mieliśmy zapewnione miejsca noclegowe. Mogliśmy podziwiać najważniejsze miejsca historyczne np. Ostrą Bramę, Kościół św. Ducha, Kaplicę Miłosierdzia Bożego, Klasztor, gdzie namalowano wizerunek Jezusa Miłosiernego według wskazówek S. Faustyny, czy Cmentarz na Rossie. Niedziela była dniem odpoczynku i zwiedzania. Uczestniczyliśmy w Mszy Świętej w Kościele Ojców Franciszkanów. Do Kutna powróciliśmy z nowymi doświadczeniami i przekonaniem, że warto kontynuować takie akcje.
Dziękujemy wszystkim, którzy w szkole wspierali zbiórkę darów i zapraszamy do dalszych współpracy z Fundacją "Kresy w Potrzebie".
autor: Mirek  2019-04-30        Skomentuj 0

UWAGA KONSUMENCI!
Zapraszamy na obiady od 29 kwietnia 2019 r.
autor: Mirek  2019-04-25        Skomentuj 21

Komunikat!

               Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie informuje, że od dnia 29 kwietnia 2019 r. zajęcia dydaktyczne będą odbywać się zgodnie z tygodniowym planem zajęć.

Jednocześnie przypominam, że na stronie www.troczewski.pl  Szkoły znajduje się nowy plan zajęć obowiązujący od 29 kwietnia 2019r.

PLAN

Z poważaniem

Urszula Macioszczyk   

Dyrektor szkoły

autor: Mirek  2019-04-25        Skomentuj 0

Komunikat dla uczniów kończących szkołę

Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A.  w Kutnie informuje, że w dniu 25 kwietnia 2019r. Rada Pedagogiczna podjęła uchwałę o klasyfikowaniu uczniów klas
IV Technikum Zawodowego nr 2 w Kutnie.

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy uczniów klas IV i ich rodziców na uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły w piątek, 26 kwietnia br. o godz. 13.00.

Jednocześnie dyrekcja szkoły informuje, że do odwołania prowadzone są zajęcia opiekuńczo – wychowawcze.

Z poważaniem

Urszula Macioszczyk
   Dyrektor szkoły

autor: Mirek  2019-04-25        Skomentuj 0

V Międzynarodowy Konkurs Kulinarny "Smak Gościnności"
Międzynarodowy Konkurs Kulinarny „Smak Gościnności” w Myślenicach
W dniach 4 – 6 kwietnia 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach odbył się V Międzynarodowy Konkurs Kulinarny "Smak Gościnności" 2019 z śliwką Suska Sechlońska w roli głównej. W konkursie wzięło udział 14 szkół, w tym również z zagranicy. Nasi uczniowie po raz kolejny mieli okazję wziąć w nim udział. Tym razem Patrycja Ślebocka – uczennica klasy III ZSZ kucharz przygotowała przekąskę: śliwkę otuloną szynką szwarcwaldzką podaną w towarzystwie łososia i sosu śliwkowo- pigwowego. Natomiast Damian Waśkiewicz – uczeń tej samej klasy przygotowywał danie zasadnicze: pieczoną gęś z puree selerowo-gruszkowym i energetycznym sosem piernikowo – śliwkowym. Nasi uczniowie zdobyli wyróżnienie i mnóstwo nagród : puchar, książki kucharskie, pen-drivy, akcesoria kuchenne i wiele innych. Do konkursu przygotowała ich p.Emilia Durka.Podczas konkursu organizatorzy zapewnili wiele atrakcji i zajęć fakultatywnych. Opiekunowie mogli wziąć udział w pokazie CARVINGU czy wykładzie kulinarnym pod hasłem „Potrójna pokusa…czyli barwa, zapach i smak jedzenia w opinii chemika”. Wykład ten w niezwykle interesujący sposób poprowadził dr hab. Andrzej Danel z Wydziału Technologii Żywności, Zakładu Chemii i Syntezy Organicznej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Mieliśmy także okazję uczestniczyć w pokazie kulinarnym Petra Pospisila z restauracji NOLIO w Krakowie. Kucharz przyrządzał tagiatelle z curry, mlekiem kokosowym i krewetkami. Przedostatnim punktem programu było spotkanie z mistrzem kulinarnym – Bartkiem Kieżunem – bloggerem, youtuberem związanym z magazynem kulinarnym KUKBUK, autorem książki „Italia do zjedzenia”. Pan Bartek w bardzo ciekawy sposób opowiadał o kuchni z punktu widzenia antropologii.Podczas finałowej gali wręczania nagród dla wszystkich uczestników oraz najlepszych kucharzy w konkursie wzięli udział przedstawiciele Wojewody Małopolskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Radni Sejmiku Województwa Małopolskiego, przedstawiciele Powiatu Myślenickiego, Ministerstwa Edukacji,  sponsorów oraz burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, który patronował temu wydarzeniu.W konkursie brali udział uczniowie szkół gastronomicznych z Polski, Francji, Macedonii, czy Hiszpanii. Było to niezwykłe spotkanie integrujące wszystkich uczestników oraz doskonalące wiedzę i umiejętności kulinarne.
Podczas konkursu opiekę nad uczniami sprawowała p.Emilia Durka i p.Mariola Dębowska
autor: Mirek  2019-04-09        Skomentuj 0

KOMUNIKAT
Szanowni Państwo Rodzice i Uczniowie,
informuję, że od dnia 8 kwietnia 2019 r. do odwołania odbędzie się strajk pracowników szkoły i w związku z tym zajęcia dydaktyczno - wychowawcze przewidziane w tym okresie odbywać się mogą w ograniczonym zakresie lub zostać odwołane.
Jednocześnie informuję, że wszystkie ustalenia w tej sprawie będą na bieżąco przekazywane za pomocą internetowej strony szkoły, Facebooka oraz będą udostępniane na terenie szkoły.

Z wyrazami szacunku
Dyrektor Szkoły
Urszula Macioszczyk
autor: Bartek  2019-04-08        Skomentuj 0

Spotkania Edukacyjne
autor: Mirek  2019-04-04        Skomentuj 3


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl