środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851177
Dzisiaj: 408
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 2

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Ogłoszenia dla maturzystów

autor: Mirek  2021-04-27        Skomentuj 0

Uroczystość zakończenia nauki w szkole IV klas
LINK PROMOCYJNY DLA ABSOLWENTÓW
autor: Mirek  2021-04-26        Skomentuj 0

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
autor: Mirek  2021-04-22        Skomentuj 0

78 rocznica powstania w gettcie warszawskim

Pod patronatem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, ,,Troczewski” obchodzi 78 rocznicę powstania w gettcie warszawskim. Tegoroczna edycja rocznicowa dedykowana jest kobietom, które podczas powstania podejmowały się wykonywania niezwykle trudnych i niebezpiecznych zadań, których nie mogli wykonywać mężczyźni-bojownicy getta. Symbolem naszej pamięci są żółte żonkile, które przy każdej rocznicy wybuchu powstania składał na pomniku ofiar getta Marek Edelman.


autor: Mirek  2021-04-20        Skomentuj 0

ŻYCZENIA
autor: Mirek  2021-03-31        Skomentuj 0

Drogowo czy kolejowo

24 marca 2021r. odbyło się podsumowanie międzyszkolnego projektu pt. ,,Drogowo czy kolejowo…?  Od przeszłości do współczesności”. W projekcie, w formule online, wzięli udział uczniowie klas o profilu technik eksploatacji portów i terminali: Oliwia Lewandowska, Bartosz Buczyński, Eryk Frydrysiak i Marcel Jagodzki.

Uczestnicy projektu z czterech partnerskich szkół, przygotowali prezentacje przedstawiające infrastrukturę drogową i kolejową swoich miast.

Uczniowie naszej szkoły przedstawili Kutno jako miasto przyszłości na drogowej mapie Polski - rozwijającą się strefą ekonomiczną z Intermodalnym Terminalem Kontenerowym czy modernizującą się infrastrukturę kolejową dworca Kutno. Ważnym elementem naszej prezentacji była elektryfikacja taboru komunikacji miejskiej z nowoczesnymi stacjami ładowania.

Młodzież łódzkiego techniku, przedstawiła planowane inwestycje w mieście m.in. przekop tunelu łączącego dworzec Łódź Kaliska z dworcem Łódź Fabryczna.  Po prezentacjach odbyła się dyskusja, wymiana poglądów i doświadczeń w przygotowywaniu prac i wystąpień.

Projekt realizowany był przy współpracy ze szkołami w Łodzi, Nakle nad Notecią i Skierniewicach.

Przedstawicielem pracodawców i sponsorem upominków dla uczestników projektu była PKP Przewozy Regionalne, którą reprezentowała pani Anna Piotrowska

Za włożony wkład pracy młodzież otrzyma dyplomy i specjalne podziękowania od PKP Przewozy Regionalne.

Opiekunem naszej młodzieży była p. Beata Michałkiewicz.

Galeria

autor: Mirek  2021-03-26        Skomentuj 10

Egzamin zawodowy
Wszystkie materiały dotyczące egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (formuła 2012, 2017)  i egzaminu zawodowego  (formuła  2019)  są dostępne na stronie:

Zachęcamy do korzystania z dostępnych materiałów. Ułatwi to przygotowania do egzaminów zawodowych i pozytywnie wpłynie na  jego  zdawalność.
autor: Mirek  2021-03-24        Skomentuj 0

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Fraszka”
W listopadzie 2020 roku pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Fraszka” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie”. Celem konkursu było nie tylko sprawdzenie umiejętności uczniów, ale również popularyzacja i pogłębienie wiedzy o języku polskim. W minionym tygodniu otrzymaliśmy wyniki tegorocznej edycji i jest nam niezwykle miło poinformować, że Sandra Frontczak z kl. IV TZ technik eksploatacji portów i terminali otrzymała dyplom za bardzo dobry wynik w konkursie, Marcelina Kowalczyk z kl. IV TZ A technik żywienia i usług gastronomicznych otrzymała dyplom wyróżnienia, natomiast pozostałym uczestnikom rywalizacji przyznano dyplomy uznania. Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu.
autor: Karolina  2021-03-23        Skomentuj 0

Biznes branży turystycznej bez tajemnic.

Choć ostatni rok nie był łaskawy dla branży zarówno turystycznej, jak i lotniczej, to chęć odkrywania nawet najodleglejszych zakątków globu, pozostała. Wielu z nas zastanawia się który kraj odwiedzić, gdy tylko będzie to możliwe. My, już wiemy – z pewnością będzie to Japonia!  To właśnie podróż w tym kierunku stanowi jedną z głównych nagród webinarium „Jedziemy do Japonii”, w którym wzięliśmy udział.

17 marca 2021 wieloletni trener personelu pokładowego, specjalista od wizerunku załogi linii lotniczych WizzAir, Emirates Airline a także rezydent, będący na stałe w Dubaju – Radosław Gaj - przybliżył nam realia pracy w branży lotniczej, problematyki zarówno biznesowej, jak i kulturowej we współczesnej turystyce. Mogliśmy nie tylko dowiedzieć się, jak radzić sobie w świecie biznesu opartego na turystyce, ale również o sposobie funkcjonowania sieci lotniczych na świecie.

Udział w webinarium z pewnością zainspirował nas do dalszego rozwoju i poszerzania wiedzy, tak istotnej w dzisiejszych czasach, jaką jest turystyka właśnie.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas II i IV TZ technik hotelarstwa oraz I i IV TZ technik eksploatacji portów i terminali – spotkanie zorganizowała p. Beata Michałkiewicz

autor: Mirek  2021-03-19        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl