sobota, 8 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639430
Dzisiaj: 14
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 3

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

V Międzynarodowy Konkurs Kulinarny "Smak Gościnności"
Międzynarodowy Konkurs Kulinarny „Smak Gościnności” w Myślenicach
W dniach 4 – 6 kwietnia 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach odbył się V Międzynarodowy Konkurs Kulinarny "Smak Gościnności" 2019 z śliwką Suska Sechlońska w roli głównej. W konkursie wzięło udział 14 szkół, w tym również z zagranicy. Nasi uczniowie po raz kolejny mieli okazję wziąć w nim udział. Tym razem Patrycja Ślebocka – uczennica klasy III ZSZ kucharz przygotowała przekąskę: śliwkę otuloną szynką szwarcwaldzką podaną w towarzystwie łososia i sosu śliwkowo- pigwowego. Natomiast Damian Waśkiewicz – uczeń tej samej klasy przygotowywał danie zasadnicze: pieczoną gęś z puree selerowo-gruszkowym i energetycznym sosem piernikowo – śliwkowym. Nasi uczniowie zdobyli wyróżnienie i mnóstwo nagród : puchar, książki kucharskie, pen-drivy, akcesoria kuchenne i wiele innych. Do konkursu przygotowała ich p.Emilia Durka.Podczas konkursu organizatorzy zapewnili wiele atrakcji i zajęć fakultatywnych. Opiekunowie mogli wziąć udział w pokazie CARVINGU czy wykładzie kulinarnym pod hasłem „Potrójna pokusa…czyli barwa, zapach i smak jedzenia w opinii chemika”. Wykład ten w niezwykle interesujący sposób poprowadził dr hab. Andrzej Danel z Wydziału Technologii Żywności, Zakładu Chemii i Syntezy Organicznej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Mieliśmy także okazję uczestniczyć w pokazie kulinarnym Petra Pospisila z restauracji NOLIO w Krakowie. Kucharz przyrządzał tagiatelle z curry, mlekiem kokosowym i krewetkami. Przedostatnim punktem programu było spotkanie z mistrzem kulinarnym – Bartkiem Kieżunem – bloggerem, youtuberem związanym z magazynem kulinarnym KUKBUK, autorem książki „Italia do zjedzenia”. Pan Bartek w bardzo ciekawy sposób opowiadał o kuchni z punktu widzenia antropologii.Podczas finałowej gali wręczania nagród dla wszystkich uczestników oraz najlepszych kucharzy w konkursie wzięli udział przedstawiciele Wojewody Małopolskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Radni Sejmiku Województwa Małopolskiego, przedstawiciele Powiatu Myślenickiego, Ministerstwa Edukacji,  sponsorów oraz burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, który patronował temu wydarzeniu.W konkursie brali udział uczniowie szkół gastronomicznych z Polski, Francji, Macedonii, czy Hiszpanii. Było to niezwykłe spotkanie integrujące wszystkich uczestników oraz doskonalące wiedzę i umiejętności kulinarne.
Podczas konkursu opiekę nad uczniami sprawowała p.Emilia Durka i p.Mariola Dębowska
autor: Mirek  2019-04-09        Skomentuj 0

KOMUNIKAT
Szanowni Państwo Rodzice i Uczniowie,
informuję, że od dnia 8 kwietnia 2019 r. do odwołania odbędzie się strajk pracowników szkoły i w związku z tym zajęcia dydaktyczno - wychowawcze przewidziane w tym okresie odbywać się mogą w ograniczonym zakresie lub zostać odwołane.
Jednocześnie informuję, że wszystkie ustalenia w tej sprawie będą na bieżąco przekazywane za pomocą internetowej strony szkoły, Facebooka oraz będą udostępniane na terenie szkoły.

Z wyrazami szacunku
Dyrektor Szkoły
Urszula Macioszczyk
autor: Bartek  2019-04-08        Skomentuj 0

Spotkania Edukacyjne
autor: Mirek  2019-04-04        Skomentuj 3

Kwiecień - miesiącem wiedzy na temat AUTYZMU
Na początku kwietnia w Kutnie odbywa się wiele inicjatyw związanych z kształtowaniem świadomości na temat autyzmu.
1. kwietnia p. Aleksandra Tondyra-Plewa uczestniczyła w Seminarium "AUTYZM OCZAMI RODZICA" zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Kutnie. W ośrodku uczą się między innymi uczniowie z zaburzeniami spektrum autyzmu. Na spotkaniu podejmowane były ważne tematy dla dzieci, rodziców i pedagogów. Seminarium stanowiło doskonałą szansę na wymianę doświadczeń.
2. kwietnia odbył się "Marsz na niebiesko - dla autyzmu", który tradycyjnie przeszedł ulicę Królewską. Uczestniczyli w nim również uczniowie naszej szkoły działający w Szkolnym Kole "Caritas".Wiedza na temat autyzmu jest większa niż przed kilkunastoma laty, ale wciąż istnieje potrzeba większego zrozumienia zachowań dzieci z autyzmem. Podobne działania przybliżają wszystkim ich trudności i problemy.
Organizatorami marszu była Grupa Wsparcia "Wiatrak" oraz KDK w Kutnie.
autor: Mirek  2019-04-04        Skomentuj 3

KOMUNIKAT
Szanowni Państwo Rodzice i Uczniowie,
informuję, że od dnia 8 kwietnia 2019 r. do odwołania odbędzie się strajk pracowników szkoły i w związku z tym zajęcia dydaktyczno - wychowawcze przewidziane w tym okresie odbywać się mogą w ograniczonym zakresie lub zostać odwołane.
Jednocześnie informuję, że wszystkie ustalenia w tej sprawie będą na bieżąco przekazywane za pomocą internetowej strony szkoły, Facebooka oraz będą udostępniane na terenie szkoły.
 Z wyrazami szacunku
Dyrektor Szkoły
Urszula Macioszczyk
autor: Bartek  2019-04-04        Skomentuj 3

Nasi absolwenci promowali swoją Uczelnię
W dniu 02. kwietnia 2019 r. odwiedzili nas absolwenci naszej szkoły - Mateusz Cywka i Maciej Tuzikowski, którzy przedstawili nam Akademię Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku w Warszawie. Pokazali jak wygląda uczelnia, praca w radio i jakie perspektywy lub zatrudnienie mają absolwenci (już nawet studenci) uczelni. Zademonstrowali również, jak wygląda praca na estradzie, łącznie z pokazem konsolety cyfrowej.

autor: Mirek  2019-04-02        Skomentuj 72

Finaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie
W dniach 27 – 29 marca 2019 r. odbyła się w Toruniu XLV Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie. Olimpiada jest organizowana przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Naszą szkołę w II i III etapie olimpiady reprezentowali uczniowie klasy I Technikum Zawodowego – technik technologii żywności: Amelia Olesińska, Karina Palczewska oraz klas II i III Technikum Zawodowego – technik żywienia i usług gastronomicznych: Marcelina Kowalczyk i Kacper Andrzejczak. Po części testowej z zakresu technologii mleczarstwa Amelia Olesińska, Karina Palczewska, Kacper Andrzejczak zakwalifikowali się do III etapu olimpiady, który składał się z części testowej z ogólnej technologii żywności i części praktycznej, polegającej na opracowaniu projektu dotyczącego produkcji serów dojrzewających. Część ustna obejmowała pytania z zakresu surowca, technologii oraz techniki i BHP przemyśle mleczarskim. Amelia Olesińska, Karina Palczewska, Kacper Andrzejczak uzyskali tytuł finalisty XLV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie.Olimpiada Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie jest zamieszczona w Wykazie turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy zawodowej, których laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.Uczniowie byli przygotowywani przez p. Elżbietę Olejniczak. Uczestnikom limpiady gratulujemy a uczniów zachęcamy do uczestnictwa w olimpiadach i konkursach przedmiotowych oraz podejmowania trudu rywalizacji konkursowych, który może przynieść oczekiwane efekty.
autor: Karolina  2019-04-01        Skomentuj 82

"Paczka na Kresy - Wielkanoc 2019"
Zakończyliśmy pierwszą część akcji "Paczka na Kresy - Wielkanoc 2019". Ten projekt rozpoczęła klasa III ZSZ z wychowawczynią p. Joanną Andrzejewską przy współpracy z Szkolnym Kołem Caritas i Biblioteką szkolną.
Do dnia 27 marca na terenie szkoły zbieraliśmy dary: artykuły spożywcze, chemiczne i opatrunkowe - z myślą o naszych rodach mieszkających na Kresach Wschodnich, czyli terenach dzisiejszych Litwy, Białorusi i Ukrainy. Dzięki wolontariuszom, uczniom poszczególnych klas i ich wychowawcom oraz pozostałym nauczycielem, którzy chętnie wsparli akcji zebraliśmy ponad 30 kg żywności, 10 kg słodyczy oraz wiele pozostałych darów.
Za pieniądze wrzucane do puszek dokupiliśmy środki opatrunkowe oraz słodycze. Młodzież szkolna wykonywała przedświąteczne kartki dla polskich rodzin.
Szczególnie zaangażowanymi klasami podczas akcji były: III ZSZ, IV TZ żug, III TZ żug, III TZ terminale, IIa żug, IV TZ hot, I TZ hot, III TZ hot, a także indywidualne przedstawicieli pozostałych klas. Podziękowania kierujemy do wszystkich uczniów, którzy w czasie trwania akcji pomagali przy zbiórce do puszek oraz przy przeliczaniu i pakowania darów. Szczególną życzliwość podczas całej zbiórki okazała pani Justyna Kołecka, która udostępniła pomieszczenia biblioteki i czuwała nad jej przebiegiem.
Kolejnym krokiem podczas realizacji akcji będzie wyjazd wolontariuszy z kl. III ZSZ Ady i Szymona wraz z opiekunami na spotkanie z polskimi rodzinami na Litwie.
Trzymajcie kciuki za udaną podróż i ciekawe doświadczenia.
Nasza pomoc rodakom poza granicami kraju ma wielkie znaczenie w budowaniu wspólnej tożsamości oraz niesienia pomocy osobom, które potrzebują wsparcia.

autor: Mirek  2019-03-31        Skomentuj 45

„Naleśnikowy zawrót głowy”
W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym oraz promocji zdrowych nawyków żywieniowych po raz kolejny przeprowadzono w naszej szkole warsztaty dla dzieci pod hasłem „Naleśnikowy zawrót głowy”. Dnia 28 marca w naszej szkole gościły dzieci z grupy „Pszczółki“ z  Przedszkola Miejskiego nr 15 „Bajka“ w Kutnie z  p. Edytą Misiak oraz p. Violettą Saramonowicz. W ramach warsztatów dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania, a przede wszystkim, bawiąc się, nauczyły się przygotowywać pyszne i zdrowe naleśniki. Choć naleśnik był „głównym bohaterem” – naleśnik tradycyjny, naleśnik z sokiem pomarańczowym oraz naleśnik ze szpinakiem – do wyboru, do koloru, to mali kucharze wykonali także szaszłyki z owocami oraz otrzymali w prezencie śliczne misie zrobione z pomarańczy.Nad wszystkim czuwała p. Monika Ziębińska oraz uczniowie z klasy III technikum Zawodowego – technik żywienia i usług gastronomicznych, którzy z ogromnym zaangażowaniem pomagali swoim młodszym koleżankom i kolegom. W ramach podziękowania przedszkolaki obdarowały naszych uczniów pysznymi cukierkami.
autor: Mirek  2019-03-29        Skomentuj 3


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl