piątek, 7 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639375
Dzisiaj: 1666
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 3

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Uczniowie III ZSZ kucharz stażystami w renomowanym krakowskim hotelu
W dniach 3-6 czerwca 2019 r. uczniowie kl. III ZSZ kucharz: Adrianna Pęgowska, Izabela Błęcka, Damian Waśkiewicz, Wiktor Marciniak, Artur Witczak pod opieką Emilii Durki odbyli staż w renomowanym PURO HOTEL KAZIMIERZ w Krakowie. Stażyści poznali wszystkie elementy lokalu gastronomicznego, sporządzali różnorodne potrawy i co najważniejsze - stanowili część zespołu. Pięć dni spędzonych w Krakowie pozwoliło im poznać kuchnię z profesjonalnej i praktycznej strony. Szef kuchni, Miłosz Kowalski, nie krył podziwu dla umiejętności uczniów i ich zaangażowania. Dowodem jego zadowolenia z pracy stażystów była oferta pracy, którą do nich skierował. Przed uczniami teraz egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, a kariera kulinarna stoi przed nimi otworem.
autor: Karolina  2019-06-10        Skomentuj 80

Obsługa uroczystości z okazji obchodów jubileuszu 65-lecia II LO
W dniu 8 czerwca 2019 r. uczniowie klasy II a TZ – technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z opiekunem – p. Mariolą Dębowską wzięli udział w obsłudze uroczystości z okazji obchodów jubileuszu 65-lecia II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie. Tego dnia w Kutnowskim Domu Kultury odbył się koncert „Kasprowicz i przyjaciele”, a zwieńczeniem obchodów jubileuszu był tort, który serwowała nasza młodzież. Mimo upalnej aury uczniowie z wielkim zaangażowaniem obsługiwali licznie przybyłych gości. Takie doświadczenie na pewno wzbogaci ich umiejętności zawodowe i będzie przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
autor: Karolina  2019-06-10        Skomentuj 72

Warsztaty dla dzieci SP Nr 2 w Kutnie
4 czerwca 2019 r. uczennice klasy II b żug: Magdalena Wrońska, Natalia Walicka, Sandra Skrodzka i Ola Stawiak wraz z opiekunem p. Moniką Gasik gościły na zajęciach technologii gastronomicznej dzieci z klasy I b Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kutnie. Młodsi koledzy uczyli się techniki sporządzania ciasteczek ryżowych i drożdzowo-kruchych. Na zakończenie lekcji dzieci z radością degustowały efekty swojej pracy.
autor: Karolina  2019-06-10        Skomentuj 81

REJS ROZPOCZĘTY- SZCZECIN ZA NAMI, PŁYNIEMY DO YSTAD.
autor: Mirek  2019-06-08        Skomentuj 0

Prelekcja na temat zdrowego odżywiania w SP 4 w Kutnie
5 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 pani Joanna Andrzejewska wraz z Patrycją Ślebocką, uczennicą III klasy ZSZ kucharz, przedstawiła prelekcję na temat zdrowego odżywiania. Podczas wykładu zostały poruszone przede wszystkim aspekty związane z problemami żywieniowymi prowadzącymi do nadwagi i otyłości. Pani Joanna Andrzejewska pokreśliła rolę przygotowanego w prawidłowy sposób drugiego śniadania zjadanego w szkole oraz przypomniała zasady zdrowego odżywiania. Motywowała do regularnej aktywności fizycznej, kontroli masy ciała i wykorzystywania wskaźników mogących być sygnałem nieprawidłowości.
autor: Karolina  2019-06-07        Skomentuj 0

Wycieczka przedmiotowa do Poznania
06.06.2019 klasy I TZ: technik technologii żywności oraz technik żywienia i usług gastronomicznych udały się na wycieczkę przedmiotową do Poznania. Głównym punktem naszej wycieczki był Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Na samym początku zostaliśmy oprowadzeni po salach chemicznych, następnie udaliśmy się, aby zobaczyć salę wykładową. Następnie, po krótkim zwiedzaniu głównego budynku uniwersytetu, udaliśmy się spacerem do kolejnego budynku tej uczelni. Tam musieliśmy dobrać się w pary i przystąpić do naszego zadania. Było to oznaczanie zawartości NaOH w otrzymanym do analizy roztworze. Następnie, musieliśmy obliczyć masę NaOH oraz miano tego roztworu. Po wykonaniu wszystkich obliczeń powróciliśmy do naszego busa, aby udać się na Stary Rynek. Niektórzy poszli zwiedzać i kupować pamiątki, natomiast część udała się, aby napić się czegoś na ochłodzenie. Do Kutna wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni z mile spędzonego dnia.
autor: Karolina  2019-06-07        Skomentuj 73

V Powiatowe Targi Pracy
W dniu 6 czerwca 2019 r. uczniowie klasy III Technikum Zawodowego – technik hotelarstwa pod opieką p. Marioli Dębowskiej wzięli udział w V Powiatowych Targach Pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie pod Patronatem Honorowym Starosty Kutnowskiego Daniela Kowalika. Targi odbyły się w Kutnowskim Domu Kultury. Podczas targów przedstawiane są oferty pracy w kraju prezentowane przez firmy, agencje zatrudnienia oraz PUP w Kutnie. W trakcie trwania targów odwiedzający mieli możliwość indywidualnych konsultacji u doradcy zawodowego oraz bezpłatnego wykonania testu z zakresu zainteresowań zawodowych i predyspozycji przedsiębiorczych. Podczas targów prezentowało się ponad 30 pracodawców. Była to też doskonała okazja do porozmawiania z pracownikami PUP w Kutnie i poznaniu ofert Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie.
autor: Karolina  2019-06-06        Skomentuj 0

Warsztaty zumby
4 czerwca 2019 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty zumby prowadzone przez Stefana Jakóbczyka - instruktora tańca. Wzięli w nich udział uczniowie z klas: II i III TZ technik hotelarstwa, I i II TZ technik eksploatacji portów i terminali, II A TZ żug i I BS kucharz. Organizatorem przedsięwzięcia były panie: Joanna Zielińska i Karina Karasińska-Pirowska we współpracy z Samorządem Uczniowskim.
autor: Karolina  2019-06-05        Skomentuj 0

Wspomnienia z Bolonii
autor: Mirek  2019-06-04        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl