środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851149
Dzisiaj: 380
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 6

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Wycieczka do Poznania
W dniu 23 października 2019r. uczniowie klasy I i II TZ – technik żywienia i usług gastronomicznych oraz III TZ – technik hotelarstwa oraz II BS - kucharz pod opieką p. Joanny Andrzejewskiej, Barbary Rosiak-Indrzejczyk, Agnieszki Mularczyk i Marioli Dębowskiej wyjechali na wycieczkę do Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. To uczelnia, z którą nasza szkoła od lat współpracuje. Po powitaniu obejrzeliśmy film przedstawiający zasady funkcjonowania uczelni. Młodzież wzięła udział w pokazie kulinarnym. Kucharz przygotował pyszne chinkali – pierożki będące specjalnością kuchni gruzińskiej. Każdy uczeń mógł sprawdzić swoje umiejętności w niełatwej sztuce lepienia tej potrawy. Kolejną atrakcją było spotkanie z barmanem, który przedstawił oryginalną sztukę ice carvingu, czyli rzeźbienia w lodzie. Młodzież pod opieką Łukasza – studenta III roku miała okazję zwiedzić uczelnię. Obejrzeliśmy słynną salę Wersal, pracownie gastronomiczne, zaplecze kuchenne, ogród zimowy oraz inne sale, w których przeprowadzane są zajęcia. Wizyta w poznańskiej uczelni wyższej była z pewnością dobrą okazją do przemyślenia swojej przyszłej drogi zawodowej a także okazją do integracji zespołów klasowych.

autor: Mirek  2019-10-24        Skomentuj 12

Troczewski w Veronie
autor: Mirek  2019-10-22        Skomentuj 0

“PASJA, PROFESJA, POWOŁANIE”
W dniu 21 października 2019 r. p. Mariola Dębowska wzięła udział w konferencji pod hasłem “PASJA, PROFESJA, POWOŁANIE”. Spotkanie odbyło się w Państwowej Uczelni im.Stefana Batorego w Skierniewicach. Organizatorem przedsięwzięcia był Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi – Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Oddział w Skierniewicach.Podczas konferencji poruszane były m.in. tematy takie jak : “Od pasji do zawodu”, “Jak odnaleźć szczęście w pracy?”, “Doradztwo zawodowe w szkole” czy “Czynniki trafnego wyboru zawodu”. W trakcie przerwy można było spotkać się z lokalnymi twórcami, którzy wystawiali swoje dzieła. Swój warsztat prezentowali m.in. rzeźbiarze, garncarze, twórcy ludowi oraz graficy i muzealnicy. Spotkanie to było okazją do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi doradztwa zawodowego oraz wymianą doświadczeń zawodowych.
autor: Mirek  2019-10-22        Skomentuj 0

„Poznaj grzyby-Unikniesz zatrucia.”

W październiku 2019r. uczniowie klasy II technikum zawodowego technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik technologii żywności pod opieką p. Anny Sujeckiej oraz p. Katarzyny Goszczyńskiej odwiedzili Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Kutnie, by w niepowtarzalnej atmosferze lasu podziwiać wystawę pt. „Poznaj grzyby-Unikniesz zatrucia.”

Ponadto wysłuchaliśmy interesującego wykładu Pani Celiny Marciszewskiej na temat gatunków grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących występujących w naszych lasach. Dowiedzieliśmy się jak należy zbierać grzyby, w jaki sposób je przechowywać oraz jak stosownie ubrać się na grzybobranie.

Galeria

autor: Mirek  2019-10-22        Skomentuj 0

TRADYCJA RÓŻANA KUTNA
W czwartek 17 października 2019 r.  uczniowie klas I Technikum Zawodowego (4-letniego) - technik eksploatacji portów i terminali oraz III Technikum  Zawodowego – technik hotelarstwa uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym w naszej szkole z przedstawicielkami Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. Panie Barbara Łuczak i Barbara Borcińska  przedstawiły uczniom prezentację pt,, Tradycja różana Kutna”. Uczniowie dowiedzieli się, czemu Kutno nazywane jest Miastem Róż, dlaczego róża jest naszym logo, a domy i instytucje zdobią różane tabliczki, kiedy i gdzie powstała pierwsza wystawa róż, jakie kutnowskie odmiany róż wyhodował Bolesław Wituszyński. Młodzież zapoznała się również z historią upraw krzewów różanych w naszym mieście oraz postaciami z nimi związanych  tj: bracia Karol i Aron Eizykowie oraz Bolesław Wituszyński, a także strategią miasta na przyszłość, poprzez plany budowy zielonej osi miasta nad Ochnią.

autor: Mirek  2019-10-21        Skomentuj 0

MARSZ AMAZONEK
Galeria
autor: Mirek  2019-10-21        Skomentuj 0

Srebrna drużyna
Sukces naszych strzelcówOstatnie powiatowe zawody Miejskiej Międzyszkolnej Ligii Strzeleckiej " Dwubój ogniowy" zakończyły się sukcesem naszej drużyny. Nasza ekipa w składzie:
1. Natalia Domżał kl. IV TZ - technik hotelarstwa (kapitan)
2. Kinga Matysiak kl. BS(5)
3. Dawid Filipczak kl. I TZ(5) - technik eksploatacji portów i terminali
4. Paweł Filipczak kl. I TZ(5) - technik technologii żywności
z opiekunem p. Grzegorzem Wojtasiakiem zajęła drugie miejsce, ulegając jedynie zawodnikom PUL. Młody zespół, z doświadczoną panią kapitan, z pewnością przyniesie nam jeszcze wiele radości ze swoich sukcesów.
autor: Mirek  2019-10-21        Skomentuj 0

Sztafeta Czytelnicza Szkół
W czwartek 17 czerwca 2019 r .po raz kolejny do naszej szkoły dotarła Sztafeta Czytelnicza Szkół, której organizatorem jest Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna Filia w Kutnie we współpracy z nauczycielami bibliotekarzami z Kutna i powiatu. Głównym celem sztafety jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W naszej szkole uczennice z klasy I 5 Technikum Zawodowego- technik żywienia i usług gastronomicznych w czasie przerwy między zajęciami oddały się lekturze przyniesionych przez siebie książek o tematyce młodzieżowej, a następnie wymieniały się informacjami na temat przeczytanych przez siebie książek. Organizatorem akcji była Pani Justyna Kołecka - nauczyciel bibliotekarz.
autor: Karolina  2019-10-21        Skomentuj 0

Polskie smaki w Reggio Emilia
autor: Mirek  2019-10-19        Skomentuj 67


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl