piątek, 7 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639394
Dzisiaj: 1685
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 5

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Koncert "WIRTUOZ"
4 października 2019 roku młodzież naszej szkoły wysłuchała koncertu w wykonaniu Duetu Smyczkowego. W czasie trwającego blisko godzinę spotkania prowadzący przedstawił wykonawców, zapoznał młodzież z grupą instrumentów strunowych-smyczkowych: skrzypcami, altówką, wiolonczelą oraz wygłosił krótki wykład na temat „Bogactwo stylów muzycznych jako część różnorodności kulturowej świata”. Następnie uczniowie wysłuchali kilku utworów granych w różnych stylach solo i w ducie z towarzyszeniem akompaniamentów. Na zakończenie spotkania artyści zaprosili młodzież do quizu, który polegał na rozpoznawaniu tytułów granych melodii ze znanych filmów i seriali polskich oraz zagranicznych. Występ muzyków był nie tylko formą rozrywki, ale przede wszystkim elementem muzycznej edukacji młodzieży.
autor: Mirek  2019-10-08        Skomentuj 60

Miejsca, które warto zobaczyć w Reggio Emilia
autor: Mirek  2019-10-08        Skomentuj 24

Warszaty w Red Cows Consortzium
autor: Mirek  2019-10-07        Skomentuj 57

Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Dnia 4 października 2019 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Po przeliczeniu wszystkich głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU: Przewodnicząca SU – Alicja Trukawa, kl. III TZ technik eksploatacji portów i terminali; Z-ca przew. – Miłosz Jarota, kl. II TZ technik technologii żywności; Skarbnik – Sandra Frontczak, kl. III TZ technik eksploatacji portów i terminali; Sekretarz - Bartosz Buczyński, kl. II TZ technik eksploatacji portów i terminali. Opiekunem SU została Pani Karina Karasińska-Pirowska. Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział w wyborach, głosującym za wysoką frekwencję (430 osób), a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy. Ustępującemu samorządowi, tzn. Natalii Domżał, Agacie Gierańczyk i Damianowi Sakowskiemu dziękujemy za liczne działania na rzecz szkoły, a także za reprezentowanie szkoły w środowisku lokalnym. Opiekun Samorządu Uczniowskiego
autor: Mirek  2019-10-06        Skomentuj 24

XI FESTIWAL SZALOMA ASZA
Festiwal im. Szaloma Asza" jest imprezą łączącą przeszłość z teraźniejszością Kutna, niegdyś polsko-żydowskiego miasteczka, w którym Żydzi stanowili w XIX w. ponad 70% mieszkańców. Co dwa lata mieszkańcy Kutna mają okazję zapoznać się nie tylko z twórczością kutnowskiego pisarza, ale i z kulturą żydowską szeroko rozumianą. W tym roku nie zabraknie literatury, dyskusji i warsztatów, a także przedstawień teatralnych, koncertów i szerokiej oferty kulturalnej dla wszystkich” - czytamy na stronie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie, która jest organizatorem tego wydarzenia na terenie naszego miasta. Uczniowie naszej szkoły z klasy IV Technikum Zawodowego – technik hotelarstwa pod opieką p. Izabeli Kowalik wzięli udział w spotkaniu w języku angielskim z Davidem Mazowerem, prawnukiem Szaloma Asza, który przybliżył nam sylwetkę oraz twórczość światowej sławy pisarza. Młodzież miała okazję zobaczyć fotografie przedstawiające Szaloma Asza oraz jego rodzinę. Po wykładzie p. Dawid Mazower udzielał odpowiedzi na pytania uczniów, które, jak sam podkreślił, nie były łatwe.
autor: Karolina  2019-10-06        Skomentuj 24

szkolenie dla młodzieży na temat HIV/AIDS
W dniu 25 września 2019 r. na terenie naszej szkoły odbyło się trzygodzinne W dniu 25 września 2019 r. na terenie naszej szkoły odbyło się trzygodzinne szkolenie dla młodzieży na temat HIV/AIDS. Szkolenie miało formę warsztatów, uczestnikami byli wybrani uczniowie z klas pierwszych (łącznie 15 osób). Szkolenie prowadziły pani Maria Budner oraz Małgorzata Nowakowska - Dróżdż z Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej Oddział Terenowy w Łodzi. Tematyka szkolenia obejmowała kompletne informacje na temat HIV/AIDS: wyjaśnienie i zróżnicowanie pojęć, omówienie sytuacji, w których istnieje ryzyko zakażenia HIV, prezentację podstawowych zagadnień prawnych związanych z HIV/AIDS, omówienie sposobów unikania zakażenia oraz przedstawienie informacji o funkcjonowaniu osób zakażonych w społeczeństwie. Uczniowie brali aktywny udział w warsztatach, uzyskali certyfikaty ukończenia szkolenia oraz materiały informacyjne.
autor: Karolina  2019-10-06        Skomentuj 0

Ciekawostki o Reggio Emilia
autor: Mirek  2019-10-05        Skomentuj 0

Zdobywamy nowe umiejetności
autor: Mirek  2019-10-05        Skomentuj 0

Relacja z Reggio Sandry i Wiktorii.
autor: Mirek  2019-10-04        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl