niedziela, 16 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3653236
Dzisiaj: 708
IP: 3.238.173.209

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 3

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
autor: Mirek  2019-10-14        Skomentuj 72

ZBIÓRKA DLA ZWIERZĄT " OCIEPLAMY PSIĄ BUDĘ"- II EDYCJA
Swoim działaniem chcemy wesprzeć kilka organizacji , a także zwrócić uwagę na problemy ich podopiecznych - czyli bezdomnych zwierząt w regionie. To inicjatywa kutnowskich harcerzy, która ma na celu zbiórkę na rzecz potrzebujących zwierząt znajdujących się w Domu Tymczasowym @Felkowy Stryszek, @Schronisku dla Zwierząt w Lututowie, gdzie trafiają bezdomne psy z gminy Kutno oraz organizacji @Gruszętnik- Gołębie w potrzebie oddział w Łodzi. W szkole zbiórkę przeprowadzi Szkolne Koło Caritas i Biblioteka Szkolna. Będziemy zbierać: -pościel (w tym kołdry), ręczniki i koce, -legowiska i akcesoria dla psów, -podkłady, -leki pierwszej pomocy (bandaże,woda utleniona,jodyna), -suplementy diety, -środki czystości (detergenty i ręczniki papierowe), -karmy dla psów i kotów, -makaron,kasza,ryż, -ziarna dla ptaków, -słomę. Dary przekazujemy opiekunom wolontariatu szkolnego lub do biblioteki szkolnej. Zbiórka potrwa do 29 listopada- pierwsza tura W kolejnej turze będziemy zbierali również używane książki. Szkolne Koło Caritas przypomina , że wydłużona została akcja zbiórki darów dla dzieci z MADAGASKARU Do końca października można przekazywać letnią odzież i środki chemiczne. Liczymy na zainteresowanie naszymi akcjami. Dziękujemy !
autor: Karolina  2019-10-14        Skomentuj 60

Dzień Edukacji Narodowej
14 października 2019 r. w murach Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego miała miejsce doniosła uroczystość. Zebrani na sali goście, przedstawiciele Rady Rodziców, grono pedagogiczne, emerytowani nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie byli świadkami niezwykłego wydarzenia. Święto Edukacji Narodowej połączone zostało ze wzruszającym ślubowaniem uczniów klas pierwszych. Wszystkich zebranych przywitała pani Dyrektor Urszula Macioszczyk, która na wstępie podkreśliła, że dziś jest święto wszystkich tych, którzy pracują w oświacie. Zaznaczyła też, że wychowanie młodego pokolenia nie jest zadaniem łatwym, bowiem młodzież szuka autorytetu. Dzień Edukacji Narodowej to okazja do podsumowań i refleksji. My, nauczyciele, myślimy wtedy z dumą o uczniach, którzy godnie reprezentują szkołę podczas praktyk zawodowych w kraju i za granicą, ale też analizujemy to, czego nie udało się nam osiągnąć. Tradycją naszej szkoły w tym uroczystym dniu jest podsumowanie wyników rywalizacji o Puchar Dyrektora Szkoły w nauce i frekwencji za ubiegły rok szkolny. III miejsce w tej rywalizacji zdobyła klasa pani Barbary Rosiak Indrzejczyk - obecnie II TZ żug/żywn, na wyższym stopniu podium stanęła klasa IV TZ hotel, w której obowiązki wychowawcy pełni pani Izabela Kowalik. Puchar powędrował natomiast do uczniów klasy IV TZ żug/term., której opiekunem jest pani Elżbieta Olejniczak. Za ogromny trud i poświęcenie oraz za szerzenie pozytywnego wizerunku szkoły w środowisku lokalnym pani Dyrektor przyznała nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi nagrody. Otrzymali je następujący nauczyciele: pani Wicedyrektor Małgorzata Gładysiak, pani Joanna Andrzejewska, pani Sylwia Buczkowska, pani Karolina Charążka, pani Mariola Dębowska, pani Emilia Durka, pani Monika Gasik, pani Karina Karasińska-Pirowska, pan Robert Kaźmierczak, pan Bartosz Kisielewski, pani Izabela Kowalik, pani Danuta Maj, pani Elżbieta Olejniczak, pani Dorota Rajko, pani Barbara Rosiak-Indrzejczyk, pani Aleksandra Tondyra-Plewa, pan Leon Wieczorek, pani Monika Ziębińska, pan Mirosław Ziębiński, pani Monika Żuber oraz pracownicy administracji i obsługi. Z rąk Starosty Kutnowskiego Daniela Kowalika nagrodę odebrały natomiast: pani kierownik Julita Ryś oraz pani Ewa Żydowo. Na zakończenie swojego wystąpienia pani Macioszczyk życzyła wytrwałości w wypełnianiu misji nauczycielskiej połączonej z sukcesami w życiu zawodowym i osobistym. Po ciepłych słowach płynących od zaproszonych gości nastąpiło długo oczekiwane uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Zwieńczeniem uroczystości był występ artystyczny uczniów klasy II TZ żug/żywn i II TZ terminale przygotowany pod opieką pani Barbary Rosiak-Indrzejczyk i pani Sylwii Buczkowskiej. Po zakończonej uroczystości wszyscy jej uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. W tak podniosłej atmosferze refleksji, ale i radości upłynął kolejny Dzień Edukacji Narodowej.
autor: Karolina  2019-10-14        Skomentuj 0

Produkty regionalne w Reggio Emilia
 Cześć!
Z tej strony Julka i Iza. Dziś chciałybyśmy zapoznać Was z regionalnymi produktami z Reggio Emilia. Prosciutto di Parma to rodzaj surowej, podsuszonej szynki wytwarzanej z całych udźców wieprzowych z kością tradycyjnymi metodami w specyficznym klimacie na terenie prowincji Parma w regionie Emilia - Romania. Nazywana jest też słodką szynką, ponieważ w trakcie jej przetwarzania stosuje się małą ilość soli. Wino Lambrusco - tradycyjne Lambrusco to wino wytrawne, ale występuje też w wersji półsłodkiej (amabile) i słodkiej (dolce), lekko musujące. Nazwa podlega chronionemu oznaczeniu geograficznemu i może być stosowana tylko przez winiarzy z Emilii - Romanii oraz z części Lombardii. Parmigiano - Reggiano, czyli po polsku parmezan to twardy ser wytwarzany z krowiego mleka i leżakujący w solance. Pochodzi z regionu Emilia - Romania. Po raz pierwszy został wyprodukowany w XI - XII wieku przez zakonników benedyktyńskich i cystersów. Obecnie cieszy się uznaniem na całym świecie.
autor: Mirek  2019-10-12        Skomentuj 63

Relacje z naszymi opiekunkami
autor: Mirek  2019-10-12        Skomentuj 60

UWAGA! Zmiany w planie
autor: Mirek  2019-10-11        Skomentuj 54

Nasze apartamenty w Reggio Emilia
autor: Mirek  2019-10-10        Skomentuj 66

Osiemnastka Wiktorii w Reggio!
autor: Mirek  2019-10-10        Skomentuj 54

Złote Otrzęsiny
autor: Mirek  2019-10-09        Skomentuj 69


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl