piątek, 7 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639373
Dzisiaj: 1664
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 7

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Srebrna drużyna
Sukces naszych strzelcówOstatnie powiatowe zawody Miejskiej Międzyszkolnej Ligii Strzeleckiej " Dwubój ogniowy" zakończyły się sukcesem naszej drużyny. Nasza ekipa w składzie:
1. Natalia Domżał kl. IV TZ - technik hotelarstwa (kapitan)
2. Kinga Matysiak kl. BS(5)
3. Dawid Filipczak kl. I TZ(5) - technik eksploatacji portów i terminali
4. Paweł Filipczak kl. I TZ(5) - technik technologii żywności
z opiekunem p. Grzegorzem Wojtasiakiem zajęła drugie miejsce, ulegając jedynie zawodnikom PUL. Młody zespół, z doświadczoną panią kapitan, z pewnością przyniesie nam jeszcze wiele radości ze swoich sukcesów.
autor: Mirek  2019-10-21        Skomentuj 0

Sztafeta Czytelnicza Szkół
W czwartek 17 czerwca 2019 r .po raz kolejny do naszej szkoły dotarła Sztafeta Czytelnicza Szkół, której organizatorem jest Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna Filia w Kutnie we współpracy z nauczycielami bibliotekarzami z Kutna i powiatu. Głównym celem sztafety jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W naszej szkole uczennice z klasy I 5 Technikum Zawodowego- technik żywienia i usług gastronomicznych w czasie przerwy między zajęciami oddały się lekturze przyniesionych przez siebie książek o tematyce młodzieżowej, a następnie wymieniały się informacjami na temat przeczytanych przez siebie książek. Organizatorem akcji była Pani Justyna Kołecka - nauczyciel bibliotekarz.
autor: Karolina  2019-10-21        Skomentuj 0

Polskie smaki w Reggio Emilia
autor: Mirek  2019-10-19        Skomentuj 67

Laureatka Nagrody Nobla za rok 2018
Dzień 18.10.2018r. był w naszej szkole dniem poświęconym Oldze Tokarczuk, laureatce Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018,  laureatce The Man Booker International Prize 2018 za powieść Bieguni (Flights)oraz dwukrotnej laureatce Nagrody Literackiej "Nike" za powieści Bieguni (2008) i Księgi Jakubowe (2015). Uczniowie kl. I TZ technik eksploatacji portów i terminali pod kierunkiem nauczycielki j.polskiego p. Doroty Wojculewicz, wykonali w związku z tym ważnym wydarzeniem gazetkę ścienną, albumy poświęcone Oldze Tokarczuk i jej twórczości oraz prezentację multimedialną, za której przygotowanie odpowiadały uczennice: Michalina Góral i Wanesa Szczepańska.

autor: Mirek  2019-10-18        Skomentuj 0

Wizyta monitorująca na praktykach w Reggio
autor: Mirek  2019-10-16        Skomentuj 60

"Otrzęsiny" 2019
9 października uczniowie klas pierwszych wzięli udział w „otrzęsinach”, by stać się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego. Tegoroczna impreza odbyła się pod nazwą „ZŁOTE OTRZĘSINY” i polegała na rywalizacji młodzieży z klas I i ich wychowawców o palmę pierwszeństwa. Zabawę przygotowali zwycięzcy ubiegłorocznych „otrzęsin” - uczniowie z klasy II Technikum Zawodowego - technik hotelarstwa pod kierunkiem wychowawczyni - pani Danuty Maj przy aktywnym współudziale Samorządu Szkolnego i opiekuna pani Kariny Karasińskiej-Pirowskiej. Program „otrzęsin” został utrzymany w kociej konwencji, więc impreza rozpoczęła się od picia mleka na czas. Oprócz tego uczestnicy zabawy mieli do wykonania kilka innych zadań, takich jak taniec z miotłą do kociej muzyki lub miałczenie do różnych podkładów muzycznych. Bardzo dobrze uczniowie poradzili sobie z narysowaniem portretu swojego wychowawcy. Refleksem, ale i wiedzą wykazali się w konkurencji nazwanej „Test o szkole”. Okazało się, że pierwszoklasiści, którzy w murach szkoły są zaledwie od pięciu tygodni, świetnie poradzili sobie z tą konkurencją i wiedzą więcej niż jej stali bywalcy. • Ile jest sal lekcyjnych? • Ilu nauczycieli uczy w szkole języka angielskiego? • Ile stopni dzieli parter od pierwszego piętra? • Jak ma na imię pani woźna? To tylko niektóre z pytań, na które należało odpowiedzieć. Po zakończeniu wszystkich konkurencji i po podliczeniu punktacji przez jury w składzie: • pani Karina Karasińska-Pirowska, • pan Włodzimierz Błaszczyk, • Alicja Trukawa- przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, • Mateusz Rubciak – przedstawiciel klasy II TZ hotel. ogłoszono werdykt i przedstawiono końcową klasyfikację. Bezkonkurencyjna okazała się klasa I Technikum Zawodowego – technik hotelarstwa, która w ramach nagrody, oprócz satysfakcji i koszyka słodkich mufinek, przygotuje otrzęsiny w następnym roku. Liczymy na podobną dawkę śmiechu, zabawy i dobrej muzyki.
autor: Karolina  2019-10-15        Skomentuj 0

Wycieczka praktykantów do Mediolanu
Cześć. Z tej strony Dawid i j Jakub. Dziś chcielibyśmy podzielić się z Wami naszymi wrażeniami po wycieczce do Mediolanu. Jak pewnie wiecie Milano to stolica mody i najbogatsze miasto we Włoszech. Zwiedzanie zaczęliśmy od Zamku Sforzów (Castello Sforzesco) z XV wieku, który jest symbolem mediolańskiej siły i władzy. Jego architektura, wielkość, grube mury, a zarazem prostota zrobiły na nas ogromne wrażenie. W zamku znajdują się dzieła Michała Anioła, Bramantego oraz Leonarda da Vinci. Następnym punktem zwiedzania była przepiękna, oszałamiająca Katedra Duomo. To gotycka perełka Mediolanu i jeden z najpiękniejszych obiektów sakralnych na świecie. Usytuowana jest na ogromnym placu w otoczeniu pięknych pałaców oraz kamieniczek. Jak wspominaliśmy, Milano to stolica mody, więc kolejnym punktem była Galeria Wiktora Emanuela II. Została otwarta w 1867 r. W środku można zobaczyć butiki najbardziej luksusowych i znanych projektantów mody, tj. Prada. Lousis Vitton, Gucci, Armani i innych oraz zjeść w wykwintnych restauracjach. Niestety, na zakupy w sklepach mogą sobie pozwolić tylko nieliczni, ale piękno neoklasycystyczne podziwiać mogą wszyscy. Kierując się od Katedry Duamo, przechodząc przez pasaż Galerii Wiktora Emanuela II wyszliśmy przed gmach budynku La Scala. Jest to najsłynniejsza opera na świecie zaprojektowana przez Giuseppe Piermariniego w 1778 r. Byliśmy zachwyceni, mamy nadzieję, że kiedyś uda nam się do Mediolanu powrócić. Dziękujemy paniom Karinie Karasińskiej-Pirowskiej i Aleksandrze Szymczak za udział w wycieczce, odtąd to te panie będą sprawowały opiekę nad nami.
autor: Karolina  2019-10-15        Skomentuj 0

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
autor: Mirek  2019-10-14        Skomentuj 72

ZBIÓRKA DLA ZWIERZĄT " OCIEPLAMY PSIĄ BUDĘ"- II EDYCJA
Swoim działaniem chcemy wesprzeć kilka organizacji , a także zwrócić uwagę na problemy ich podopiecznych - czyli bezdomnych zwierząt w regionie. To inicjatywa kutnowskich harcerzy, która ma na celu zbiórkę na rzecz potrzebujących zwierząt znajdujących się w Domu Tymczasowym @Felkowy Stryszek, @Schronisku dla Zwierząt w Lututowie, gdzie trafiają bezdomne psy z gminy Kutno oraz organizacji @Gruszętnik- Gołębie w potrzebie oddział w Łodzi. W szkole zbiórkę przeprowadzi Szkolne Koło Caritas i Biblioteka Szkolna. Będziemy zbierać: -pościel (w tym kołdry), ręczniki i koce, -legowiska i akcesoria dla psów, -podkłady, -leki pierwszej pomocy (bandaże,woda utleniona,jodyna), -suplementy diety, -środki czystości (detergenty i ręczniki papierowe), -karmy dla psów i kotów, -makaron,kasza,ryż, -ziarna dla ptaków, -słomę. Dary przekazujemy opiekunom wolontariatu szkolnego lub do biblioteki szkolnej. Zbiórka potrwa do 29 listopada- pierwsza tura W kolejnej turze będziemy zbierali również używane książki. Szkolne Koło Caritas przypomina , że wydłużona została akcja zbiórki darów dla dzieci z MADAGASKARU Do końca października można przekazywać letnią odzież i środki chemiczne. Liczymy na zainteresowanie naszymi akcjami. Dziękujemy !
autor: Karolina  2019-10-14        Skomentuj 60


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl