sobota, 8 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639416
Dzisiaj:
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 5

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Z wizytą w stolicy
W dniu 25 października uczniowie klasy IV TZ – technik eksploatacji portów i terminali/technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w wycieczce do Warszawy pod opieką p. S. Buczkowskiej i p. E. Olejniczak. Uczniowie odwiedzili najważniejsze atrakcje turystyczne miasta stołecznego, czyli barokowy Pałac Królewski Jana III Sobieskiego w Wilanowie, Łazienki Królewskie - zespół pałacowo – ogrodowy oraz Stare Miasto jako najstarszy ośrodek miejski Warszawy, będący zwartym zespołem architektury zabytkowej. Podczas jesiennej aury „złotej polskiej jesieni” wszystkich cieszył długi spacer w ogrodach Łazienek.
autor: Karolina  2019-10-31        Skomentuj 0

„Doradztwo zawodowe wspólny cel"
25 października 2019r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kutnie odbyła się konferencja „Doradztwo zawodowe wspólny cel". Udział w niej wzięła p. Mariola Dębowska. Organizatorem konferencji był Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie, a współorganizatorem Powiat Kutnowski. Wydarzenie było objęte Honorowym Patronatem Starosty Kutnowskiego – Daniela Kowalika. Wszystkich obecnych przywitała p.dyrektor PUP w Kutnie. W programie znalazły się m.in.takie tematy jak: „Doradztwo zawodowe co to takiego?”, „Rola doradcy zawodowego w kreowaniu kariery zawodowej”, „Jak wspierać dziecko w wyborach edukacyjno-zawodowych” oraz „Doradztwo zawodowe w praktyce szkół”.
autor: Mirek  2019-10-27        Skomentuj 0

Wycieczka do młyna "A&S Jujka"
Dnia 25 października 2019 roku, uczniowie klasy II BS kucharz, udali się na wycieczkę do młyna "A&S Jujka", znajdującego się w Kutnie. Uczniowie poznali etapy produkcji mąki. Dowiedzieli się także z jakich zbóż firma ją produkuje oraz jakie są jej typy. Dzięki temu mogli też utrwalić wiedzę, którą zdobywali na zajęciach szkolnych.
autor: Mirek  2019-10-26        Skomentuj 54

Wycieczka do Poznania
W dniu 23 października 2019r. uczniowie klasy I i II TZ – technik żywienia i usług gastronomicznych oraz III TZ – technik hotelarstwa oraz II BS - kucharz pod opieką p. Joanny Andrzejewskiej, Barbary Rosiak-Indrzejczyk, Agnieszki Mularczyk i Marioli Dębowskiej wyjechali na wycieczkę do Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. To uczelnia, z którą nasza szkoła od lat współpracuje. Po powitaniu obejrzeliśmy film przedstawiający zasady funkcjonowania uczelni. Młodzież wzięła udział w pokazie kulinarnym. Kucharz przygotował pyszne chinkali – pierożki będące specjalnością kuchni gruzińskiej. Każdy uczeń mógł sprawdzić swoje umiejętności w niełatwej sztuce lepienia tej potrawy. Kolejną atrakcją było spotkanie z barmanem, który przedstawił oryginalną sztukę ice carvingu, czyli rzeźbienia w lodzie. Młodzież pod opieką Łukasza – studenta III roku miała okazję zwiedzić uczelnię. Obejrzeliśmy słynną salę Wersal, pracownie gastronomiczne, zaplecze kuchenne, ogród zimowy oraz inne sale, w których przeprowadzane są zajęcia. Wizyta w poznańskiej uczelni wyższej była z pewnością dobrą okazją do przemyślenia swojej przyszłej drogi zawodowej a także okazją do integracji zespołów klasowych.

autor: Mirek  2019-10-24        Skomentuj 12

Troczewski w Veronie
autor: Mirek  2019-10-22        Skomentuj 0

“PASJA, PROFESJA, POWOŁANIE”
W dniu 21 października 2019 r. p. Mariola Dębowska wzięła udział w konferencji pod hasłem “PASJA, PROFESJA, POWOŁANIE”. Spotkanie odbyło się w Państwowej Uczelni im.Stefana Batorego w Skierniewicach. Organizatorem przedsięwzięcia był Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi – Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Oddział w Skierniewicach.Podczas konferencji poruszane były m.in. tematy takie jak : “Od pasji do zawodu”, “Jak odnaleźć szczęście w pracy?”, “Doradztwo zawodowe w szkole” czy “Czynniki trafnego wyboru zawodu”. W trakcie przerwy można było spotkać się z lokalnymi twórcami, którzy wystawiali swoje dzieła. Swój warsztat prezentowali m.in. rzeźbiarze, garncarze, twórcy ludowi oraz graficy i muzealnicy. Spotkanie to było okazją do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi doradztwa zawodowego oraz wymianą doświadczeń zawodowych.
autor: Mirek  2019-10-22        Skomentuj 0

„Poznaj grzyby-Unikniesz zatrucia.”

W październiku 2019r. uczniowie klasy II technikum zawodowego technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik technologii żywności pod opieką p. Anny Sujeckiej oraz p. Katarzyny Goszczyńskiej odwiedzili Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Kutnie, by w niepowtarzalnej atmosferze lasu podziwiać wystawę pt. „Poznaj grzyby-Unikniesz zatrucia.”

Ponadto wysłuchaliśmy interesującego wykładu Pani Celiny Marciszewskiej na temat gatunków grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących występujących w naszych lasach. Dowiedzieliśmy się jak należy zbierać grzyby, w jaki sposób je przechowywać oraz jak stosownie ubrać się na grzybobranie.

Galeria

autor: Mirek  2019-10-22        Skomentuj 0

TRADYCJA RÓŻANA KUTNA
W czwartek 17 października 2019 r.  uczniowie klas I Technikum Zawodowego (4-letniego) - technik eksploatacji portów i terminali oraz III Technikum  Zawodowego – technik hotelarstwa uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym w naszej szkole z przedstawicielkami Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. Panie Barbara Łuczak i Barbara Borcińska  przedstawiły uczniom prezentację pt,, Tradycja różana Kutna”. Uczniowie dowiedzieli się, czemu Kutno nazywane jest Miastem Róż, dlaczego róża jest naszym logo, a domy i instytucje zdobią różane tabliczki, kiedy i gdzie powstała pierwsza wystawa róż, jakie kutnowskie odmiany róż wyhodował Bolesław Wituszyński. Młodzież zapoznała się również z historią upraw krzewów różanych w naszym mieście oraz postaciami z nimi związanych  tj: bracia Karol i Aron Eizykowie oraz Bolesław Wituszyński, a także strategią miasta na przyszłość, poprzez plany budowy zielonej osi miasta nad Ochnią.

autor: Mirek  2019-10-21        Skomentuj 0

MARSZ AMAZONEK
Galeria
autor: Mirek  2019-10-21        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl