sobota, 8 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639436
Dzisiaj: 20
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

„Sztuka jest ponad i poza, ale nie może obyć się bez dla...”
W dniu 15.11.2019 r. uczniowie klasy l TZ technik żywienia i usług gastronomicznych oraz klasy l TZ technik technologii żywności pod opieką nauczycielki języka polskiego, pani Doroty Wojculewicz udali się do KDK na wystawę malarstwa pana Bogumiła Gardolińskiego. Te niekonwencjonalne dzieła naszego kutnowskiego artysty zrobiły na wszystkich niezwykłe wrażenie. Tytułowe słowa autora wystawy stały się naszym przesłaniem, może dlatego każdy z nas znalazł wśród oglądanych obrazów coś dla siebie? Staraliśmy się je kontemplować, interpretować, a nawet nadawać im tytuły. Pełni niepowtarzalnych doznań, z rozbudzoną wyobraźnią wróciliśmy do szkoły.
autor: Mirek  2019-11-17        Skomentuj 26

„Carving to jest sztuka”
„Carving to jest sztuka”.
Carving to sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach wywodząca się z Dalekiego Wschodu. Znany jest już od co najmniej kilkuset lat. Według najbardziej popularnej teorii wywodzi się z Tajlandii i jest uznawany za dziedzictwo narodowe tego kraju. Do Europy carving trafił na początku XXI w. W naszej szkole w ramach zajęć z panią Joanną Andrzejewską uczniowie klasy II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych tworzyli niepowtarzalne dzieła sztuki, które wymagały niezwykłej precyzji oraz talentu wykonawcy.
autor: Mirek  2019-11-17        Skomentuj 27

Dalsze obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
W ramach obchodów 100. rocznicy nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Kutno dr. Antoniemu Troczewskiemu, w dniu 10 listopada 2019 roku pani wicedyrektor Małgorzata Gładysiak uczestniczyła w Uroczystej Sesji Rady Miasto Kutno. Spotkanie, które było okazją do poznania członków rodziny doktora , odbyło się w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego. Zgromadzeni goście mogli wysłuchać wykładów dr. Piotra Stasiaka i dr. Jacka Saramonowicza poświęconych dr. Antoniemu Troczewskiemu. Po zakończeniu sesji odbył się Recital Chopinowski w wykonaniu Michała Chojnackiego-absolwenta i wykładowcy Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Po koncercie pani Małgorzata Gładysiak złożyła kwiaty pod pomnikiem patrona naszej szkoły. Dzień później delegacja naszej szkoły -poczet sztandarowy w składzie: chorąży pocztu: Bartosz Sobczyk, ucz. kl. II TZ technik technologii żywności, Grala Tomasz, ucz. kl. II BS magazynier –logistyk, asysta pocztu: Kinga Dyjecińska, ucz. kl. IV TZ technik hotelarstwa, Karolina Rytczak, ucz. kl. IV TZ technik eksploatacji portów i terminali, Nowak Wiktoria i Szubka Anna, ucz. kl I TZ technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w miejskich uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się o godzinnie 16:00 Mszą świętą w kościele pw. św. Wawrzyńca w Kutnie z udziałem pocztów sztandarowych, pododdziału honorowego I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty oraz Orkiestry PAK Kopalni Węgla Brunatnego z Konina i przybyłych gości. Po Mszy świętej uczestnicy oraz członkowie Pododdziałów Historycznych, Grupy Rekonstrukcji Historycznej wraz z mieszańcami przemaszerowali ulicą Królewską na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyły się uroczystości uczczenia 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wszyscy odśpiewali hymn państwowy. Po podniesieniu flagi państwowej na maszt przemówił zastępca prezydent miasta Kutna - pan Jacek Boczkaja. Następnie zebrani kutnianie wysłuchali apelu pamięci, a obecni goście złożyli kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystość zakończyła defilada pododdziału honorowego i pokaz sztucznych ogni. W czasie uroczystości odbył się koncert Chóru Uczniów Kutnowskich Szkół i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Opiekę nad delegacją sprawował pan Leon Wieczorek. Udział dyrekcji i młodzieży w powyższych uroczystościach zakończył tegoroczne obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
autor: Karolina  2019-11-12        Skomentuj 44

Wspomnienie ubiegłorocznej wizyty na Kresach
W ubiegłym roku uczniowie klasy III ZSZ kucharz razem z opiekunami - panią Joanną Andrzejewską i Aleksandrą Tondyrą-Plewą odwiedzili naszych rodaków mieszkających na Litwie. Akcja, w którą włączyła się młodzież, została opisana w artykule na stronie Gość.pl. Serdecznie zachęcamy do czytania. https://www.gosc.pl/doc/5482637.Ziarno-na-Kresy
autor: Karolina  2019-11-09        Skomentuj 27

Obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
8 listopada 2019 roku o godz. 11.11 społeczność naszej szkoły uczciła w podniosły sposób 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” wszyscy wspólnie odśpiewali Hymn narodowy. Nie był on jedyną pieśnią wykonaną tego dnia, bowiem w czasie przerw międzylekcyjnych uczniowie mogli wysłuchać różnych pieśni patriotycznych przygotowanych przez sekcję radiowęzła szkolnego pod kierunkiem pana Włodzimierza Błaszczyka. Wśród nich znalazły się: „Rota”, „Legiony”, „11 listopada”, „Przybyli ułani”, „Wojenko, wojenko”, „Piechota”. Oprócz pieśni młodzież mogła też obejrzeć prezentację multimedialną przygotowaną przez uczniów pod kierunkiem pani Joanny Zielińskiej i pana Rafała Taglewskiego. Należy również nadmienić, że 11 listopada 2019 r. w czasie uroczystości miejskich w Kościele pw. św. Wawrzyńca i na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego naszą szkołę będzie reprezentował poczet sztandarowy. Obchody Narodowego Święta Niepodległości zakończą się w najbliższy wtorek w Kutnowskim Domu Kultury, gdzie uczniowie i nauczyciele udadzą się, by obejrzeć film historyczny pt. „Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego. Pamiętajmy, że wolność nie jest dana raz na zawsze, a wierność tradycji oraz pamięć o historii swojego narodu to elementy, które powinny wyróżniać współczesnego Polaka.
autor: Mirek  2019-11-09        Skomentuj 27

Napisali o nas
autor: Mirek  2019-11-06        Skomentuj 0

Ostatnie chwile we Włoszech
autor: Mirek  2019-11-05        Skomentuj 0

Święto Zmarłych
Klasa II technik eksploatacji portów i terminali wraz z wychowawcą złożyli kwiaty i zapalili znicz na grobie naszego Patrona dr. Antoniego Troczewskiego. Uczniowie przypomnieli sobie sylwetkę patrona i oddali mu cześć.
autor: Mirek  2019-11-02        Skomentuj 0

TRADYCJE I ZWYCZAJE KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH🎃
Dzisiaj w murach naszej szkoły odbył się halloweenowy konkurs polegający na wymyśleniu i zaprezentowaniu się w najstraszniejszym i najbardziej pomysłowym stroju. Oto zwycięzcy: I miejsce - klasa IIIb TZ technik żywienia i usług gastronomicznych, II miejsce ex aequo - klasa II TZ technik eksploatacji portów i terminali oraz klasa IV TZ technik hotelarstwa, III miejsce ex aequo - klasa I TZ technik żywienia i usług gastronomicznych po szkole podstawowej i klasa I BS kucharz po gimnazjum. Szczególe podziękowania i wyróżnienie należą się również klasie I TZ technik hotelarstwa po gimnazjum za wielkie zaangażowanie. Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i gratulujemy wszystkim uczestnikom! Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunem.

autor: Karolina  2019-10-31        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl