środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851213
Dzisiaj: 444
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 5

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

"Świąteczne inspiracje"
"Cóż za zapach
Cynamon, goździki
Coś mi się wydaje,
Że ktoś upiekł pierniki."
"Świąteczne inspiracje" - to hasło warsztatów przeprowadzonych przez młodzież kl. II TZ- technik żywienia i usług gastronomicznych dla dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 5 " Stokrotka" w Kutnie.Celem warsztatów było przybliżenie tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wraz z uczniami sporządzaly ciasto piernikowe, wypiekały i dekorowały pierniczki. Wszyscy  doskonale radzili sobie z wypiekiem i dekoracją pierników.
Organizatorem warsztatów była pani Agnieszka Mularczyk i pani Monika Ziębińska.
autor: Mirek  2019-12-17        Skomentuj 0

Podziękowanie z Barcelony
Dostaliśmy podziękowanie z Barcelony za nasz udział w imprezie AEHT CHRISTMES.
Poniżej znajdziecie linki z filmami zmontowanymi przez uczniów z tamtejszej szkoły, ukazujące naszą aktywność w ciągu 5-ciu minionych dni.
A global citizen is someone who recognizes the interdependence, responsibility and solidarity with all humanity and with the world. Develop in our students a curiosity for cultures, customs, beliefs and traditions different from their own sparks a desire to learn. grow and contribute to the common good. And this has been one of the main objectives of the Christmas in Europe Event.
Thank you very much for participating. It has been a pleasure to meet you and your students.  

Let us wish you and your families and loved ones, Merry Christmas and good health and happiness for 2020!  
Życzymy Wam, Waszym rodzinom i bliskim, Wesołych Świąt oraz dobrego zdrowia i szczęścia na 2020 rok!🌲


--

Marta Munté Fabregas

Responsable Cicle Formatiu de Grau Superior Gestió D'Allotjaments Turístics

International Dimension  Coordinator Fundació Jesuïtes Educació

International Relations Manager Jesuïtes Sarrià- Sant Ignasi

marta.munte@fje.edu   www.fje.edu  

autor: Mirek  2019-12-17        Skomentuj 0

Wycieczka młodzieży do Warszawy
 Dzięki uprzejmości Pana Dariusza Jońskiego uczniowie naszej szkoły, razem z przedstawicielami innych szkół powiatu kutnowskiego, uczestniczyli w wycieczce do Warszawy i zwiedzili parlament. Zwiedzali gmach sejmu i senatu, a w restauracji sejmowej zostali podjęci tradycyjnym polskim obiadem, Wyjazd do stolicy był świetną lekcją wychowania obywatelskiego. Pobyt w Warszawie zwieńczony został spacerem po Starym Mieście w otoczeniu pięknych iluminacji świetlnych.
Opiekę nad uczniami sprawowała p. Ewa Żydowo.
autor: Mirek  2019-12-16        Skomentuj 0

Kolejne sukcesy strzeleckie naszej drużyny
Kutnowska Liga Obrony Kraju w 75 lecie swojego istnienia zorganizowała doroczne zawody strzeleckie „Świąteczne strzelanie”. Drużyna naszej szkoły w składzie: Kinga Matysiak, Dawid Filipczak, Patryk Chmielecki i Paweł Filipczak, pod opieką prof. Grzegorza Wojtasiaka zajęła w nich zasłużone III miejsce otrzymując dyplom i puchar. Każdy z zawodników otrzymał od organizatorów również świąteczną paczkę pełną słodyczy. Wszyscy zawodnicy naszej drużyny są uczniami klas pierwszych, co świadczy o jej dużym potencjale i daje nadzieję na przyszłe sukcesy.
autor: Mirek  2019-12-12        Skomentuj 0

Zwiedzanie Portu Lotniczego w Łodzi
9 grudnia 2019 r. uczniowie klasy I TZ 5 technik eksploatacji portów i terminali/technik technologii żywności uczestniczyli w wycieczce do Łodzi. Celem wycieczki było zwiedzanie pod opieką przewodnika portu lotniczego im. Władysława Reymonta. Uczniowie mieli możliwość: - zapoznać się z zasadami funkcjonowania lotniska, - odbyć przejażdżkę lotniskowym autobusem, - obejrzeć start samolotu, - przejść przez kontrolę bezpieczeństwa, - poznać specyfikę pracy służb lotniskowych: Lotniskowej Straży Pożarnej oraz Służby Ochrony Lotniska. Drugim punktem wycieczki była rozrywka w Parku Trampolin Saltos. Taka forma zajęć idealnie służy integracji klasy i jest urozmaiceniem lekcji WF poza szkołą. Uczniowie z wielką przyjemnością oddali się męczącym ćwiczeniom.
Opiekunami wycieczki były: p. Joanna Zielińska, p. Aleksandra Szymczak i p. Aleksandra Trukawa.
autor: Mirek  2019-12-11        Skomentuj 0

Szkolenie nauczycieli w Wiesneck (Niemcy)
Szkolenie w Niemczech dla nauczycieli języka niemieckiego
W dniach 1-7 grudnia 2019 r. dwudziestu nauczycieli języka niemieckiego z województwa łódzkiego, wśród nich pani Małgorzata Ledzion, wzięło udział w szkoleniu w Wiesneck koło Fryburga w Badenii - Wirtembergii, zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego Departament Promocji przy współpracy z Ministerstwem Kultury, Młodzieży i Sportu Landu Badenia-Wirtembergia. Tematem szkolenia były nowe rozwiązania w dydaktyce i metodyce nauczania języka niemieckiego. W programie szkolenia uwzględniono również udział w hospitacjach w szkołach niemieckich oraz wycieczkę do Strasburga i wizytę w Parlamencie Europejskim.
autor: Mirek  2019-12-11        Skomentuj 0

MONIN CUP JUNIOR POLAND 2019
Finał Ogólnopolskiego Konkursu Barmańskiego MONIN CUP JUNIOR POLAND 2019 już za nami.
Monin Cup Junior to coroczny konkurs barmański skierowany dla młodzieży szkół średnich z całej Polski. 5 grudnia 2019 r. podczas Gali Finałowej w Warszawie reprezentanci z 28 szkół gastronomicznych zmierzyli się ze sobą w kategorii „long drink” tworząc koktajle bezalkoholowe z wykorzystaniem produktów MONIN. Podczas Gali Finałowej naszą szkołę reprezentowała Sandra Frontczak z kl. III TZ – technik eksploatacji portów i terminali. Ocena uczestników składała się z trzech części: 1. Blind testu, czyli rozpoznawania smaków syropów MONIN w czasie 2 minut 2. Przygotowania 4 drinków bezalkoholowych z wykorzystaniem produktów MONIN w czasie 7 minut (ocena techniczna) 3. Oceny organoleptycznej i prezentacji ocenianej przez jury degustacyjne. Sandra przygotowała drink o nazwie Paradise. W sumie zajęła 8 miejsce. Z występu Sandry jesteśmy zadowoleni. Najwyższe noty za blind test i technikę pracy przyniosły wiele radości. Poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Do konkursu Sandrę przygotowała p. Ewa Żydowo.
autor: Mirek  2019-12-11        Skomentuj 0

AEHT Christmas in Europe
AEHT Christmas 2019 już za nami „Dobiegł końca nasz pobyt w Barcelonie. Uczestniczyliśmy w międzynarodowym przedsięwzięciu AEHT Christmas in Europe, w którym brały udział 23 europejskie szkoły. Razem z nami Polskę reprezentował Zespół Szkół Hotelarsko- turystyczno-gastronomicznych Nr 1 w Warszawie. Celem imprezy było zaprezentowanie tradycji i lokalnej gastronomii zaproszonych krajów. Naszym zadaniem było uczestnictwo w bardzo energetycznej kulturowej paradzie ulicami Barcelony, przygotowanie stoiska prezentującego nasz region oraz typowe świąteczne potrawy. Dzieciom szczególnie przypadły do gustu nasze pierniczki, a dorosłym kanapki ze śledziem w sosie śmietanowym z kiszonym ogórkiem i cebulką. Kolejnego dnia przygotowaliśmy w szkolnej kuchni wigilijną zupę migdałową, pieczone pierogi z kaszą gryczaną i pieczarkami, a także babeczki makowe polane mleczną czekoladą z płatkami migdałowymi i skórką pomarańczową. Kolejnego dnia uczestniczyliśmy w pokazie kulturowym prezentującym tańce i tradycje poszczególnych krajów. Karina Palczewska zaprezentowała taniec ludowy - oberek solo. Na kolacji gala dinner flaga AEHT została przekazana reprezentantom Irlandii jako przyszłorocznym organizatorom AEHT Christmas 2020. Nasza szkoła otrzymała zaproszenie do wzięcia udziału w tej uroczystości. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i filmików prezentujących nasze aktywności, a także piękno Barcelony. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do naszego wyjazdu. Dziękujemy bardzo dyrekcji szkoły, pani kierownik szkolenia praktycznego, wszystkim nauczycielom i pracownikom. Serdeczne podziękowania składamy także Wydziałowi Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta, Wydziałowi Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kutno, Zespołowi Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej oraz Towarzystwu Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.”
Uczestnicy AEHT Christmas In Europe: p. D. Maj, Karina Palczewska, Kacper Andrzejczak

autor: Mirek  2019-12-11        Skomentuj 0

III Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy
W dniu 10 listopada 2019 roku nasza szkoła brała udział w III Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Branży Spożywczej i Gastronomicznej 2019/2020 z terenu województwa łódzkiego, który odbył się w Zespole Szkół nr 3 im. Władysława Reymonta w Łowiczu. Konkurs towarzyszy programowi edukacyjnemu „Kultura Bezpieczeństwa” i jest organizowany przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy wśród młodzieży, jakie obowiązują w branży spożywczej i gastronomicznej. Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi ufundował nagrody dla zwycięzców konkursu oraz dyplomy dla uczestników. Naszymi reprezentantami byli uczniowie III kl. TZ – technik organizacji portów i terminali: Wiktoria Jatczak, Natalia Łukasiak, Patrycja Włodarczyk i Maciej Byczkowski.
Opiekunem delegacji szkolnej był p. Leon Wieczorek.
autor: Mirek  2019-12-10        Skomentuj 12


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl