środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851238
Dzisiaj: 469
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

E-matura
Dnia 28 kwietnia 2011 r. wybrani uczniowie klas trzecich będą brali udział w projekcie elektronicznej matury z matematyki. System informatyczny stworzony przez pracowników Politechniki Łódzkiej umożliwia zdalne egzaminowanie z wykorzystaniem Internetu poprzez pytania zamknięte, jak i pytania otwarte. Na platformie można umieszczać elementy multimedialne tj.: animacje, audio, wideo, wykresy, będące bardziej atrakcyjne dla odbiorców, zachęcające ich do sprawdzenia lub uzupełnienia wiedzy.
Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii informatycznych projekt umożliwia nauczycielom organizowanie innowacyjnych form nauczania.
Nowatorski projekt dotyczyć będzie zmian zarówno w metodach nauczania, jak i uczenia się, poprzez możliwość sprawdzania poziomu wiedzy zdobytej przez uczniów za pośrednictwem platformy informatycznej i zgromadzonego tam materiału. Już teraz możecie testować zadania w zakładce Jada Próbna, tutaj link do strony http://ematura.com/
autor: Mirek  2011-04-22        Skomentuj 0

Wiedza o Bankowości
W kwietniu 2011 roku odbył się w szkole I Test Praktycznej Wiedzy o Bankowości, przeprowadzony przy współpracy Banku PeKaO SA I Oddział w Kutnie. 20 uczniów z klasy III TZ technik hotelarstwa odpowiadało na pytania wielokrotnego wyboru z obszaru bankowości, finansów i ekonomii. W teście wizięły udział szkoły ponadgimnazjalne  powiatów Kutnowskiego i Łęczyckiego.Wyniki będą znane do 30 kwietnia 2011 roku. Opiekunem młodzieży była p.  E. Golis
autor: Mirek  2011-04-18        Skomentuj 0

OGÓLNOPOLSKI MŁODZIEŻOWY TURNIEJ MOTORYZACYJNY
W sobotę 16.04.2011 r. odbyły się Eliminacje Regionalne Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatów: brzezińskiego, łęczyckiego, łowickiego, kutnowskiego, rawskiego i skierniewickiego województwa łódzkiego zorganizowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Skierniewicach. Z powiatu kutnowskiego brały udział tylko 2 drużyny, między innymi zespół z naszej szkoły w składzie: Marcin ćwikła kl. II TZ - kucharz, Dawid Łuczak kl. III TZ - technik technologii żywności i Łukasz Wolski kl. III TZ - kelner. Nasz zespół wywalczył VIII miejsce na 19 zespołów. OGÓLNOPOLSKI MŁODZIEŻOWY TURNIEJ MOTORYZACYJNY ma na celu:
1. Popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej.
2. Propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego.
3. Propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
4. Przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.
Gratulujemy naszym uczniom za wiedzę i umiejętności oraz wolę walki i godne reprezentowanie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie. Uczniów przygotował i sprawował nad nimi opiekę p. M. Ziębiński. Galeria
autor: Mirek  2011-04-16        Skomentuj 0

Spotkania
Cyberprzemoc
W dniach  13 i 14 kwietnia 2011 r  uczniowie klas pierwszych TZ organizator usług gastronomicznych., technik hotelarstwa oraz technik technologii żywności uczestniczyli w spotkaniu z aspirantem Grzegorzem Olesińskim z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Powiatowej Komendy Policji w Kutnie; Spotkanie dotyczyło tematu cyberprzemocy.
Dopalacze – wypalacze!
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w spotkaniach na temat dopalaczy z komendantem Straży Miejskiej w Kutnie panem Ryszardem Wilanowskim. W I semestrze odbyło się 10 spotkań z uczniami, w bieżącym II miało miejsce 5 kolejnych spotkań - ostatnio 14.04.2011 r.  Młodzież uświadamia sobie, jak wielkim zagrożeniem dla zdrowia i życia mogą być dopalacze.
autor: Adam  2011-04-15        Skomentuj 0

Konkurs
Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie na projekt koszulki promującej Dzień Szkoły bez Przemocy.Prace konkursowe muszą zostać stworzone w jednym z dwóch formatów:- A4 (210x297 mm / 2480x3425 pikseli)- 30x30 cm (3543x3543 pikseli)Projekty mogą być w dowolnej technice plastycznej lub graficznej. Mogą to być obrazy, rysunki, projekty graficzne, kolaże przekazane w postaci plików graficznych określonych w Regulaminie konkursu.Nagrodą główną jest TABLET GRAFICZNY
autor: Bartek  2011-04-15        Skomentuj 0

Spotkanie dla dziewcząt
W dniu 07.04.2011r. oraz 13.04.2011r. odbyły się spotkania z p. doktor Dorotą Żaczek (specjalista ginekolog, położnik, endokrynolog) i p. Elżbietą Żabicką ( położna), skierowane dla dziewcząt naszej szkoły. Celem tych spotkań było przekazanie informacji na temat higieny wieku dojrzewania, wpływu używek na zdrowie młodych kobiet, profilaktyka chorób spowodowanych  wirusem HPV oraz samokontrola piersi.
autor: redakcja  2011-04-14        Skomentuj 0

DAWCY KRWI
HONOROWI DAWCY KRWI !
15 kwietnia odbędzie się ostatnia AKCJA KRWIODAWSTWA w tym roku szkolnym. Zapraszam wszystkich, którzy chcą w ten sposób pomóc innym. Krew – jest drogocennym skarbem, dzięki niej ratujemy życie ludzkie. Akcja krwiodawstwa rozpocznie się o godz. 10:00 w Sali „O”
Przypominam o :
  • zabraniu dowodu osób ( książeczki HDK )
  • zjedzeniu lekkostrawnego śniadania
  • poinformowaniu wychowawcy

Opiekun SK. PCK
autor: Adam  2011-04-11        Skomentuj 0

Spotkanie
W dniu 7.04.2011r. odbyło się spotkanie uczennic naszej szkoły z położną panią Elżbietą Żabicką.
autor: Adam  2011-04-08        Skomentuj 0

APEL
05.04.2011r. Szkolny Klub Caritas przedstawił uczniom naszej szkoły program artystyczny upamiętniający rocznicę śmierci Jana Pawła II - patrona SKC. W programie przypomniano najważniejsze wydarzenia pontyfikatu oraz fragmenty wierszy Karola Wojtyły z cyklu ,, PIEŚNI O BOGU UKRYTYM”.  Apel ku czci Ojca Świętego zakończono tradycyjnie utworem ,, BARKA” w wykonaniu Pauliny Haniewicz. Po części artystycznej przygotowanej przez uczniów z klas : IV TZ- technik technologii żywności, IV TZ- technik żywienia i gospodarstwa domowego, nastąpiło podziękowanie członkom Szkolnego Klubu Caritas, którzy w kwietniu kończą edukację w naszej szkole. Uczniowie ci przez 2 lub 3 lata współpracowali z SKC biorąc udział w wielu akcjach charytatywnych. Otrzymali oni dyplom podziękowania za to, że potrafili swój czas ofiarować innym. Z rąk p. dyrektor Małgorzaty Gładysiak legitymacje Szkolnego Koła Caritas otrzymali kolejni członkowie, którzy już podjęli ofiarną pracę w wolontariacie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania apelu.
autor: redakcja  2011-04-06        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl