środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851199
Dzisiaj: 430
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

"Dopalacze - twÓj wrÓg"

30 kwietnia w ZSZ Nr 2 odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego pod hasłem "Dopalacze - twój wróg" zorganizowanego przez SK PCK  (opiekun p. A. Mularczyk). Wykonane prace można oglądać na wystawie przy sali "Ś". Konkurs został poprzedzony cyklem spotkań uczniów wszystkich klas Technikum Zawodowego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Komendantem Straży Miejskiej p. Ryszardem Wilanowskim.

Wszystkie prace były bardzo ciekawe, jednak jury zdecydowało się wyróżnić plakaty następujących osób:

1. Pauliny Kutkowskiej i Luizy Mazurek z klasy I T.Z. - technik hotelarstwa.

2. Moniki Faryńskiej i Malwiny Ślepeckiej z klasy I T.Z. - technik technologii żywności.

3. Anety Bronk i Kingi Stasiak z klasy II T.Z. technik kucharz.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

Opiekun SK PCK

A. Mularczyk


GALERIA

autor: witmar  2011-05-31        Skomentuj 0

XVIII Młodzieżowy Rajd
XVIII Młodzieżowy Rajd Pieszy  wędrował śladami działalności doktora Antoniego Troczewskiego w 150 rocznicę urodzin

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej po raz osiemnasty zorganizowało Młodzieżowy Rajd Pieszy „Śladami historii i zabytków Kutna”. Rajd odbył się w dniu 19 maja 2011 roku w godzinach 10.00- 14.30. W rajdzie brało udział 13 uczniów z klasy III Technikum Zawodowe – technik hotelarstwa pod opieką p. A. Szymczak.
Uczestnicy rajdu   wyruszyli spod Dworku Modrzewiowego - siedziby stowarzyszenia i wędrowali śladami działalności doktora Antoniego Troczewskiego w 150 rocznicę urodzin kutnowskiego społecznika i Honorowego Obywatela Miasta Kutno.
Każdy z uczestników otrzymał  pamiątkowy znaczek rajdowy, napoje i słodycze. W trakcie wędrówki młodzieży zapaliła znicz przy grobie doktora Antoniego Troczewskiego, obejrzała między innymi willę dr Troczewskiego, Sierociniec, Macierz Szkolną, Szpital św. Walentego, Dom Dochodowy Straży Pożarnej.
Na zakończenie rajdu przeprowadzony został dla chętnych konkurs wiedzy o życiu i działalności doktora Antoniego Troczewskiego, młodzież prezentowała zdobytą podczas rajdu wiedzę. Organizatorzy nagrodzili odważnych i uważnie słuchających uczestników rajdu nagrodami i dyplomami. III miejsce w konkursie zdobył uczeń naszej szkoły Krzysztof Witczak .
autor: Adam  2011-05-25        Skomentuj 0

Dzień Flagi
Dzień  Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe 3 Maja

Z okazji Dnia  Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Narodowego 3 Maja w dniu 28 kwietnia 2011 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość.
Program artystyczny upamiętniający 220 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz informacje o polskich symbolach narodowych przygotowali uczniowie kl. III TZ kucharz pod kierunkiem pani profesor  J. Zielińskiej i uczniowie kl. I TZ technik hotelarstwa pod kierunkiem  pana profesora  M. Szczepańskiego. Ta krótka lekcja historii była nauką patriotyzmu i poszanowania wartości narodowych.
autor: Adam  2011-05-09        Skomentuj 0

Apel szkolny
Apel szkolny w dn. 20 kwietnia 2011 r.
W pierwszej części apelu uczniowie obejrzeli dwie prezentacje multimedialne. Prezentację multimedialną z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi  przygotowali członkowie Szkolnego Koła LOP z klasy II i III TZ kucharz pod kierunkiem pani   profesor J. Zielińskiej. Prezentację multimedialną „Kraje Unii Europejskiej – Republika Węgier” przygotowały uczennice klasy I TZ technik hotelarstwa pod kierunkiem pani profesor M. Kadłubowskiej w ramach działalności Szkolnego Klubu Europejskiego. W drugiej części apelu pani wicedyrektor  Małgorzata Gładysiak przedstawiła wyniki konkursów przedmiotowych, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły w II semestrze, bieżące komunikaty i wydarzenia z życia szkoły. Na zakończenie apelu pani wicedyrektor życzyła wszystkim uczniom spokojnych, radosnych Świąt Wielkanocnych oraz udanego i bezpiecznego wypoczynku w czasie przerwy świątecznej.
autor: Adam  2011-05-09        Skomentuj 0

Matura ruszyła
„Bo zwyciężać mogą Ci, co wierzą, że mogą".
Wszystkiego najlepszego, połamania piór, optymizmu i dużo wiary we własne siły. Ogromu szczęścia i trafienia w wymarzone tematy. Życzymy tego wszystkim maturzystom.
autor: Mirek  2011-05-04        Skomentuj 0

Pożegnanie klas maturalnych
W piątek  29 kwietnia  2011 r. pożegnaliśmy absolwentów klas IV - tych Technikum Zawodowego. W atmosferę uroczystości wprowadziła nas pięknie udekorowana sala gimnastyczna – walizki z napisami sygnalizującymi różne drogi, jakie mogą wybrać młodzi ludzie [nauka, praca, studia,...], wyeksponowany napis „Wędrówką jedną życie jest człowieka”, wokół pachniało wiosną, a salę wypełniali odświętnie ubrani maturzyści, ich rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście.
autor: Mirek  2011-05-03        Skomentuj 0

Spotkanie w BM w Kutnie
Spotkanie w Bibliotece Miejskiej w Kutnie
13 kwietnia 2011 r. uczniowie naszej szkoły należący do Kola LOP wraz z opiekunem p. prof. J. Zielińską oraz p. prof. D. Wojculewicz uczestniczyli w kolejnym spotkaniu, z p. Andrzejem Latosem które odbyło się w Bibliotece Miejskiej w Kutnie. Tematem prelekcji była ochrona krajobrazu przyrodniczego w powiecie kutnowskim. Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem wysłuchali wielu ciekawych opinii i informacji przekazanych przez prowadzącego.
autor: Adam  2011-05-09        Skomentuj 0

E-matura
W dniu dzisiejszym, tj. 28 kwietnia 2011 r. w naszej szkole przeprowadzono maturę z matematyki w wersji elektronicznej, w której brało udział 60 uczniów klas trzecich. "E-matura" jest próbą doprowadzenia do stanu, w którym każdy absolwent szkoły średniej będzie potrafił posługiwać się komputerem oraz czerpał korzyści z posługiwania się Internetem. Jest to szansa na zwiększenie wykorzystania technik informatycznych w nauczaniu innych przedmiotów i zapewnienie każdemu niepełnosprawnemu technicznych możliwości zdobywania wiedzy na odległość.
autor: Mirek  2011-04-28        Skomentuj 0

Spotkania z gimnazjalistami
Spotkania z gimnazjalistami

W dniach od 22 marca do 20 kwietnia 2011 r. uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli promowali kierunki kształcenia w ZSZ Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego
w Kutnie. Pomagaliśmy gimnazjalistom dokonać wyboru dalszej ścieżki kształcenia, może właśnie w naszej szkole.
Grupa uczniów i nauczycieli odwiedziła  Gimnazjum Nr 1, 2 i 3 w Kutnie, a także Gimnazja w Byszewie, Wierzbiu, Krzyżanowie, Łaniętach, Bedlnie, Krośniewicach, Oporowie, Ostrowach. Trzecioklasiści z Gimnazjum w Witoni  w dn. 15 kwietnia 2011 r. gościli w naszym zespole na pokazie sztuki kelnerskiej i wówczas szczegółowo zapoznani zostali z kierunkami kształcenia.
W czasie spotkań gimnazjaliści mieli możliwość zdobycia wielu informacji o kształceniu w proponowanych zawodach oraz o codziennym życiu szkoły.  
Szczególne podziękowania dla Patryka Jacińskiego z kl. IV TZ hot. i Łukasza Ciesielskiego z kl. III TZ kucharz, którzy wspólnie z nauczycielami: p. B. Michalkiewicz, p. M. Dębowską, p. A. Szymczak, p. K. Karasińską – Pirowską, p. A. Flisiukiem, p. M. Ziębińskim p. B. Kisielewskim nie ustawali w trudach promowania szkoły!
autor: Adam  2011-04-28        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl