środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851163
Dzisiaj: 394
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 3

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

GIEŁDA PODRęCZNIKÓW
GIEŁDA PODRęCZNIKÓW
 Wtorek 6.09.2011r. na 2,3 i 4 godz. lekcyjnej (8.55-11.35) oraz w środę na 2 i 3 godz. lekcyjne (8.55-10.35) w Sali Ś (świetlica) odbędzie się giełda podręczników!
ZAPRASZA SAMORZĄD  UCZNIOWSKI
autor: Adam  2011-09-02        Skomentuj 0

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego odbędzie się w czwartek, 1 września

o godz. 9.00 dla klas pierwszych TZ i ZSZ oraz klasy programowo najstarsze (IV TZ i II ZSZ)

o godz. 10.00 dla klas promocyjnych w salach wyszczególnionych na tablicy ogłoszeń.

UCZNIÓW OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY


GALERIA

autor: Adam  2011-08-31        Skomentuj 0

Podręczniki 2011/2012

Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2011/2012 dla klas pierwszych:

TECHNIKUM ZAWODOWE 4-LETNIE

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA 2-LETNIA

----------------------------------------------------

http://troczewski.pl/mod.php?bak=ftp&subdir=podreczniki2011

autor: Adam  2011-07-05        Skomentuj 0

Wakacje
Wakacje już na wyciągnięcie ręki. Są różne sposoby ich spędzania. Jedni wolą nad morzem lub jeziorami, inni w górach. Wszyscy jednak powinni spędzić je jednakowo bezpiecznie. Przedstawiamy Wam informację Państwowej Inspekcji Sanitarnej, dotyczące bezpieczeństwa...

10 Zasad bezpiecznych wakacji

1. Okres wakacji to czas wyjazdów turystycznych. Wakacje umożliwiają zawieranie nowych znajomości sprzyjających często przypadkowym kontaktom seksualnym, które zwiększają ryzyko zakażenia wirusem HIV.
2. Alkohol i narkotyki prowadzą do zagrożenia zdrowia a nawet życia, ponadto mogą sprawić, że staniesz się ofiarą lub sprawcą aktów przemocy.
3. Pamiętaj, zawsze i wszędzie pilnuj swoich napojów – przypadki dosypywania i dolewania różnych specyfików są coraz częstsze. Po takich substancjach łatwo możesz stracić samokontrolę.
4. Dbaj o higienę osobistą.
5. Korzystaj tylko z kąpielisk odpowiednio zorganizowanych. Mimo że umiesz pływać, nie przeceniaj swoich umiejętności.
6. Zachowaj umiar w przebywaniu na słońcu – noś nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, stosuj kremy z flirtami ochronnymi.
7. Noś odpowiednią odzież w lesie zakrywającą jak najwięcej części ciała. Po powrocie z lasu dokładnie obejrzyj całe ciało. Jeżeli zauważysz kleszcza, natychmiast delikatnie go usuń.
8. Nie przechowuj poza lodówką środków spożywczych łatwo ulegających zepsuciu (ciastek z kremem, jogurtów, kefirów, serków, wędlin) – może spowodować to wystąpienie zatrucia pokarmowego. Zabezpiecz żywność przed owadami.
9. Prowadź i propaguj zdrowy styl życia – odżywiaj się racjonalnie, bądź aktywny ruchowo, dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych.
10. Przebywając na wakacjach w swoim postępowaniu kieruj się zdrowym rozsądkiem.
autor: Adam  2011-07-05        Skomentuj 0

Zakończenie roku szkolnego 2010/2011

Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbędzie się 22. czerwca 2011 r. o godz. 8.30 w sali gimnastycznej.

Na uroczystości zakończenia roku szkolnego uczniów obowiązuje strój galowy.

Program uroczystości zakończenia roku szkolnego 2010/2011:

1.Wprowadzenie sztandaru szkoły.
2.Hymn narodowy
3.Wystąpienie Dyrekcji szkoły, przedstawiciela Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego.
4.Wręczenie nagród, dyplomów dla uczniów.
5.Wyprowadzenie sztandaru szkoły.
6.Program artystyczny – kl. III TZ technik technologii żywności pod kierunkiem p. E. Durki.
7.Spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach, wręczenie świadectw.

autor: Mirek  2011-06-21        Skomentuj 0

Konkursu Wiedzy o Francji
Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku uczniowie naszego liceum brali udział w kolejnej VIII już edycji  Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Francji. Etap szkolny odbył się 18 kwietnia br.  Najlepszymi, zakwalifikowanymi do etapu powiatowego okazali się :   
  • Marcel Mortka z klasy III TH
  • Wiktor Jędrzejczak z klasy III TH
    Dnia 30 maja br. w Gimnazjum nr 1 w Kunie odbył się etap powiatowy konkursu.  Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test pisemny a następnie najlepsi wykazywali się w części ustnej – finałowej wiedzą o Francji dotyczącą jej geografii, historii, ekonomii, polityki, sportu, sztuki, dnia codziennego  itp.
Miło nam , że w czołówce laureatów, otrzymując wyróżnienie, znalazł się nasz uczeń z klasy III TH Marcel Mortka.
Do konkursu uczniów przygotowywała prof. Dorota Kępińska.
    Uroczystość podsumowania konkursu i rozdanie nagród fundowanych w ramach realizowanych funduszy z Kutnowskich Grantów Oświatowych ph. „Sięgaj gdzie wzrok nie sięga” odbyło się dnia 13 czerwca br w Gimnazjum nr 1 im. A. Mickiewicza w Kutnie.
Warto zaznaczyć, że wszyscy uczestnicy etapu powiatowego, bez względu na zajęte miejsce,  zostali nagrodzeni  upominkami.
                Marcelowi serdecznie gratulujemy !!!
autor: Adam  2011-06-14        Skomentuj 0

Uroczystość pożegnania II ZSZ
10 czerwca 2011 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody i „Antośki”. Uroczystość uświetnił występ uczniów klasy III Technikum Zawodowego – technik technologii żywności oraz I Zasadniczej Szkoły Zawodowej – kucharz małej gastronomii.
autor: Adam  2011-06-10        Skomentuj 0

Dzień "Szkoły bez przemocy"
W związku z kilkuletnią przynależnością naszej placówki do społecznego programu "Szkoła bez przemocy", w dniu 6 czerwca obchodziliśmy ogólnopolski Dzień "Szkoły bez przemocy". Od  samego rana uczniowie podczas przerw dostawali  ulotki z informacjami na temat agresji, cyberzagrożeń oraz sposobach ich unikania. Każdy otrzymał też okolicznościowy znaczek - plakietkę. Przygotowana została także specjalna gazetka ścienna.Kulminacyjnym punktem obchodów były ćwiczenia ewakuacyjne, w których wzięli udział strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie oraz tradycyjne wypuszczenie w niebo czerwonych baloników - symbolu "Szkoły bez przemocy".


autor: Bartek  2011-06-06        Skomentuj 0

Święto Patrona Szkoły
Święto Patrona Szkoły
1 czerwca, zgodnie z tradycją naszej szkoły, to Dzień Patrona - doktora Antoniego Troczewskiego.Nadanie naszej szkole imienia doktora Antoniego Troczewskiego 1 czerwca 1995 r. stanowiło ważne i doniosłe wydarzenie. Biografia patrona, jego zaangażowanie i pasja, nieustanna praca i poświęcenie się społeczności lokalnej, stanowi dziś wzór do naśladowania.Na grobie doktora Troczewskiego w imieniu społeczności szkolnej kwiaty złożyli uczniowie klasy II TZ kucharz z wychowawcą p. R. Taglewskim.Z tej okazji 1.06.2011 r. odbyła się również uroczystość szkolna. Program artystyczny ku czci doktora A. Troczewskiego przygotowali uczniowie klasy III Technikum Zawodowego technik hotelarstwa pod kierunkiem pani Izabeli Kowalik, a scenografię - klasa I Technikum Zawodowego kelner pod kierunkiem pani Marii Kadłubowskiej.W minionym tygodniu uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w konkursie wiedzy o życiu i działalności dr. Troczewskiego. W czasie uroczystości poznaliśmy wyniki konkursu:I miejsce (ZSZ) – Piotr Maciaszek I ZSZ kmg.I miejsce (TZ) – Jakub Kacprzak I TZ kucharz II miejsce – Wioletta Filipowska I TZ tech. hot. III miejsce – Kowalewski Michał TZ kucharz Gratulujemy 
więcej...
autor: Adam  2011-06-01        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl