środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851236
Dzisiaj: 467
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 14.10.2011 o godz. 9.00 w sali gimnastycznej ZSZ Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.Program uroczystości obejmował:

 • Spotkanie młodzieży z wychowawcami, nauczycielami i pracownikami szkoły
 • Wystąpienie Dyrektora szkoły

Podsumowanie rywalizacji w nauce i frekwencji o Puchar Dyrektora Szkoły za rok szk. 2010/2011 - dyplomy dla najlepszych klas otrzymali:

 1. I miejsce kl. IV TZ technik hotelarstwa
 2. II miejsce kl. III TZ technik hotelarstwa
 3. III miejsce kl. IV TZ technik żywienia i gospodarstwa domowego
 • Wystąpienie przedstawiciela Rady Rodziców.
 • Wystąpienie przedstawiciela S
 • Wystąpienie przedstawiciela ZNP
 • Program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej w wykonaniu uczniów klas III TZ technik technologii żywności, III TZ technik żywienia i gospodarstwa domowego oraz kl. I TZ technik technologii żywności pod opieką pani Elżbiety Olejniczak i pani Doroty Wojculewicz.

PONIŻEJ RELACJA VIDEO


autor: Adam  2011-10-18        Skomentuj 0

Program skrzydła

Szkolny Klub Caritas informuje o możliwości korzystania przez uczniów naszej szkoły z Programu Skrzydła- Prowadzonym przez Caritas w Polsce.

Program służy wsparciu dzieci i młodzieży, których edukacja jest zagrożona przez trudną sytuację materialną. W ramach pomocy w programie "SKRZYDŁA" uczeń może otrzymać odpowiednie wsparcie np: dożywienie w szkole.

Uczniowie, którzy osiągają dobre wyniki w nauce, a ich możliwość dalszej edukacji jest w jakiś sposób zagrożona proszeni są o kontakt z opiekunem szkolnego koła Caritas- p . A. Tondyrą-Plewą lub o kontakt z panią dyr. M. Gładysiak, panem pedagogiem bądź panią psycholog szkolną.

Regulamin programu SKRZYDŁA znajduję się w gablocie SKC (obok pokoju pana pedagoga).

 

autor: redakcja  2011-10-10        Skomentuj 0

Europejski Dzień JęzykÓw

Od 2001 roku 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. Europa może się poszczycić niezwykłym bogactwem językowym − posiada 23 języki urzędowe, a na jej terytorium istnieje ponad 60 lokalnych wspólnot posługujących się językami regionalnymi lub językami mniejszości. Należy również pamiętać o językach, którymi mówią obywatele UE, pochodzący z innych krajów i kontynentów (http://ec.europa.eu/education/languages/orphans/doc3302_pl.htm).

Pamiętając o różnorodności lingwistycznej społeczeństwa europejskiego, w dniu 26 września 2011r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie klasy IV TZ- technik hotelarstwa przygotowali w języku angielskim przedstawienie “Cinderella”, czyli dobrze wszystkim znany „Kopciuszek”. Bajka wywodzi się ze starożytności (z Egiptu bądź mitologii grecko-rzymskiej) i jest znana na wszystkich kontynentach. Pierwsza zapisana wersja pojawiła się w Chinach ok. roku 860 n.e. w zbiorze opowiadań Duan Chengshi (http://pl.wikipedia.org/wiki/Kopciuszek_(baśń)). Przygotowania do przedstawienia oraz  prace nad scenografią odbywały się pod czujnym okiem p. Doroty Rajko i p. Izabeli Kowalik oraz pozostałych nauczycieli języków obcych.

W tym dniu uczniowie klasy IV TZ- technik hotelarstwa: Wiktor Jędrzejczak i Marcel Mortka otrzymali nagrody za zajęcie I miejsca w Ogólnoszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Konkurs został przeprowadzony w dniu 23 września 2011r. przez p. Danutę Maj. W konkursie wzięły udział po 2 osoby z każdej klasy.

Mamy nadzieję, że inscenizacje znanych bajek, nie tylko w dniu 26 września, wpiszą się na stałe w tradycję naszej szkoły.

Galeria

autor: redakcja  2011-09-29        Skomentuj 0

Europejski Dzień JęzykÓw Obcych
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej z obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole
 
autor: Bartek  2011-09-27        Skomentuj 0

Spektakl teatralno-profilaktyczny „Fotka”
Spektakl teatralno-profilaktyczny „Fotka”
Jak zwracać uwagę na niebezpieczeństwa internetowe?

W dniu 20.09.2011 r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie z zainteresowaniem obejrzeli spektakl teatralno-profilaktyczny „Fotka” w wykonaniu aktorów z Krakowskiego Biura Promocji Kultury. Program dotyczył przejawów szeroko pojętej cyberprzestępczości, m.in. podawaniu się za kogoś innego niż w rzeczywistości, nielegalnym umieszczaniu filmów, zdjęć czy treści, zastraszaniu lub szkalowaniu innych na forach internetowych, a także niekontrolowanych informacjach na portalach społecznościowych. Temat wzbudził duże zainteresowanie młodzieży. Uświadomił uczniom skalę zagrożeń związanych z nieodpowiedzialnym korzystaniem z Internetu. Spektakl spotkał się z wysoką oceną widzów. Jego uzupełnieniem jest konspekt lekcji wychowawczej poświęconej cyberzagrożeniom, zostanie on wykorzystany w pracy wychowawców z uczniami.
Galeria
autor: Adam  2011-09-21        Skomentuj 0

Akcja Krwiodawstwa

W dniu 27 września od godz 10:00 w sali "O" odbędzie się akcja krwiodawstwa. Zapraszamy wszystkie pełnoletnie osoby do przyłączenie się do tej szlachetnej akcji.

Przypominamy o:

 • zjedzeniu lekkostrawnego śniadania
 • wzięciu dowodu osobistego
 • zgłoszeniu nieobecności wychowawcy
autor: Lewandowski  2011-09-21        Skomentuj 0

Obchody 72. rocznicy bitwy nad Bzurą
18.09.2011r. o godzinie 10:00 w Parku Wiosny Ludów odbyły się obchody 72. rocznicy bitwy nad Bzurą. W uroczystościach wśród przedstawicieli władz miasta i powiatu, członków Miejskiego Komitetu Pamięci Walk i Męczeństwa oraz Związku Harcerstwa Polskiego, wzięli udział przedstawiciele szkół z terenu naszego miasta. Nie zabrakło między nimi pocztu sztandarowego ZSZ Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego. O męczęńskiej i bohaterskiej walce żołnierzy z 1939 roku wspomniał podczas odprawiania Mszy polowej ks. Mirosław Czarnołęcki oraz przemawiający i składający hołd poległym prezydent Zbigniew Burzyński. Uroczystości zakończyły się około godziny 11:15. Konrad R.

Galeria
autor: Mirek  2011-09-20        Skomentuj 0

Stypendia
Z przyjemnością informujemy, że Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi od 19 do 30 września 2011 r. organizuje kolejny nabór wniosków stypendialnych w ramach „Łódzkiego Regionalnego Programu Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej – II edycja”.
       Projekt rozpoczął się we wrześniu 2009 r., a planowany termin zakończenia projektu to wrzesień 2014 r. W dotychczasowych dwóch podedycjach programu corocznie wyłoniono 300 uczniów, którym przyznawane było stypendium na okres 1 roku (od września do sierpnia). Ze względu na duże zainteresowanie projektem postanowiono w roku szkolnym 2011/2012 zwiększyć liczbę stypendystów o 100 osób, co umożliwi przyznanie stypendium aż 400 uczniom. Roczne stypendium to 450 zł miesięcznie na wydatki edukacyjne.
        Celem głównym projektu jest stworzenie warunków sprzyjających rozwijaniu umiejętności i kompetencji własnych 1 500 szczególnie uzdolnionym uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazialnym z województwa łódzkiego, pochodzących z rodzin niezamożnych, dla których niekorzystna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym.
Projekt skierowany jest przede wszystkim do uczniów, którzy spełniają następujące warunki:
 • wykazują duże zdolności w kierunku nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych;
 • posiadają miejsce zamieszkania na terenie województwa łódzkiego lub siedziba szkoły, do której uczęszczają znajduje się na terenie województwa łódzkiego;
 • pochodzą z rodzin niezamożnych, dla których niekorzystna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym.

Przesyłamy Państwu plakat i ulotkę promujące projekt z prośbą o umieszczenie ich
na terenie Państwa szkoły celem dotarcia do jak najszerszego grona gimnazjalistów                              i ponadgimnazialistów, którzy dzięki stypendium będą mogli zaplanować ścieżkę rozwoju edukacyjnego i uzyskać lepsze wyniki w nauce.
Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie www.stypendium.info.pl.

Z góry bardzo serdecznie dziękujemy.
autor: Adam  2011-09-13        Skomentuj 0

Rozpoczęcie roku szkolnego
W dniu 1 września uczniowie ZSZ Nr 2 im. dr. A.Troczewskiego rozpoczęli uroczyście nowy rok szkolny 2011/2012 oraz uczcili minutą ciszy 72. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Głos zabrała pani dyrektor Urszula Macioszczyk, która powitała nauczycieli i uczniów na progu nowego roku szkolnego oraz przypomniała doniosłość wydarzeń dotyczących pamiętnego września 1939 roku. Słowa szczególnej troski  Pani Dyrektor skierowała w stronę uczniów klas pierwszych, życząc  sukcesów w nowej szkole.    W dniu   6.09.2011 r. dla uczniów klas pierwszych odbył się apel porządkowy. Pani Wicedyrektor Małgorzata Gładysiak bardzo dokładnie przedstawiła pierwszoklasistom zagadnienia związane z bezpieczeństwem uczniów i przestrzeganiem Statutu Szkoły.
autor: Lewandowski  2011-09-07        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl