piątek, 7 maja 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3639402
Dzisiaj: 1693
IP: 3.236.122.9

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 5

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Obchody 72. rocznicy bitwy nad Bzurą
18.09.2011r. o godzinie 10:00 w Parku Wiosny Ludów odbyły się obchody 72. rocznicy bitwy nad Bzurą. W uroczystościach wśród przedstawicieli władz miasta i powiatu, członków Miejskiego Komitetu Pamięci Walk i Męczeństwa oraz Związku Harcerstwa Polskiego, wzięli udział przedstawiciele szkół z terenu naszego miasta. Nie zabrakło między nimi pocztu sztandarowego ZSZ Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego. O męczęńskiej i bohaterskiej walce żołnierzy z 1939 roku wspomniał podczas odprawiania Mszy polowej ks. Mirosław Czarnołęcki oraz przemawiający i składający hołd poległym prezydent Zbigniew Burzyński. Uroczystości zakończyły się około godziny 11:15. Konrad R.

Galeria
autor: Mirek  2011-09-20        Skomentuj 0

Stypendia
Z przyjemnością informujemy, że Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi od 19 do 30 września 2011 r. organizuje kolejny nabór wniosków stypendialnych w ramach „Łódzkiego Regionalnego Programu Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej – II edycja”.
       Projekt rozpoczął się we wrześniu 2009 r., a planowany termin zakończenia projektu to wrzesień 2014 r. W dotychczasowych dwóch podedycjach programu corocznie wyłoniono 300 uczniów, którym przyznawane było stypendium na okres 1 roku (od września do sierpnia). Ze względu na duże zainteresowanie projektem postanowiono w roku szkolnym 2011/2012 zwiększyć liczbę stypendystów o 100 osób, co umożliwi przyznanie stypendium aż 400 uczniom. Roczne stypendium to 450 zł miesięcznie na wydatki edukacyjne.
        Celem głównym projektu jest stworzenie warunków sprzyjających rozwijaniu umiejętności i kompetencji własnych 1 500 szczególnie uzdolnionym uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazialnym z województwa łódzkiego, pochodzących z rodzin niezamożnych, dla których niekorzystna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym.
Projekt skierowany jest przede wszystkim do uczniów, którzy spełniają następujące warunki:
  • wykazują duże zdolności w kierunku nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych;
  • posiadają miejsce zamieszkania na terenie województwa łódzkiego lub siedziba szkoły, do której uczęszczają znajduje się na terenie województwa łódzkiego;
  • pochodzą z rodzin niezamożnych, dla których niekorzystna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym.

Przesyłamy Państwu plakat i ulotkę promujące projekt z prośbą o umieszczenie ich
na terenie Państwa szkoły celem dotarcia do jak najszerszego grona gimnazjalistów                              i ponadgimnazialistów, którzy dzięki stypendium będą mogli zaplanować ścieżkę rozwoju edukacyjnego i uzyskać lepsze wyniki w nauce.
Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie www.stypendium.info.pl.

Z góry bardzo serdecznie dziękujemy.
autor: Adam  2011-09-13        Skomentuj 0

Rozpoczęcie roku szkolnego
W dniu 1 września uczniowie ZSZ Nr 2 im. dr. A.Troczewskiego rozpoczęli uroczyście nowy rok szkolny 2011/2012 oraz uczcili minutą ciszy 72. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Głos zabrała pani dyrektor Urszula Macioszczyk, która powitała nauczycieli i uczniów na progu nowego roku szkolnego oraz przypomniała doniosłość wydarzeń dotyczących pamiętnego września 1939 roku. Słowa szczególnej troski  Pani Dyrektor skierowała w stronę uczniów klas pierwszych, życząc  sukcesów w nowej szkole.    W dniu   6.09.2011 r. dla uczniów klas pierwszych odbył się apel porządkowy. Pani Wicedyrektor Małgorzata Gładysiak bardzo dokładnie przedstawiła pierwszoklasistom zagadnienia związane z bezpieczeństwem uczniów i przestrzeganiem Statutu Szkoły.
autor: Lewandowski  2011-09-07        Skomentuj 0

GIEŁDA PODRęCZNIKÓW
GIEŁDA PODRęCZNIKÓW
 Wtorek 6.09.2011r. na 2,3 i 4 godz. lekcyjnej (8.55-11.35) oraz w środę na 2 i 3 godz. lekcyjne (8.55-10.35) w Sali Ś (świetlica) odbędzie się giełda podręczników!
ZAPRASZA SAMORZĄD  UCZNIOWSKI
autor: Adam  2011-09-02        Skomentuj 0

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego odbędzie się w czwartek, 1 września

o godz. 9.00 dla klas pierwszych TZ i ZSZ oraz klasy programowo najstarsze (IV TZ i II ZSZ)

o godz. 10.00 dla klas promocyjnych w salach wyszczególnionych na tablicy ogłoszeń.

UCZNIÓW OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY


GALERIA

autor: Adam  2011-08-31        Skomentuj 0

Podręczniki 2011/2012

Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2011/2012 dla klas pierwszych:

TECHNIKUM ZAWODOWE 4-LETNIE

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA 2-LETNIA

----------------------------------------------------

http://troczewski.pl/mod.php?bak=ftp&subdir=podreczniki2011

autor: Adam  2011-07-05        Skomentuj 0

Wakacje
Wakacje już na wyciągnięcie ręki. Są różne sposoby ich spędzania. Jedni wolą nad morzem lub jeziorami, inni w górach. Wszyscy jednak powinni spędzić je jednakowo bezpiecznie. Przedstawiamy Wam informację Państwowej Inspekcji Sanitarnej, dotyczące bezpieczeństwa...

10 Zasad bezpiecznych wakacji

1. Okres wakacji to czas wyjazdów turystycznych. Wakacje umożliwiają zawieranie nowych znajomości sprzyjających często przypadkowym kontaktom seksualnym, które zwiększają ryzyko zakażenia wirusem HIV.
2. Alkohol i narkotyki prowadzą do zagrożenia zdrowia a nawet życia, ponadto mogą sprawić, że staniesz się ofiarą lub sprawcą aktów przemocy.
3. Pamiętaj, zawsze i wszędzie pilnuj swoich napojów – przypadki dosypywania i dolewania różnych specyfików są coraz częstsze. Po takich substancjach łatwo możesz stracić samokontrolę.
4. Dbaj o higienę osobistą.
5. Korzystaj tylko z kąpielisk odpowiednio zorganizowanych. Mimo że umiesz pływać, nie przeceniaj swoich umiejętności.
6. Zachowaj umiar w przebywaniu na słońcu – noś nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, stosuj kremy z flirtami ochronnymi.
7. Noś odpowiednią odzież w lesie zakrywającą jak najwięcej części ciała. Po powrocie z lasu dokładnie obejrzyj całe ciało. Jeżeli zauważysz kleszcza, natychmiast delikatnie go usuń.
8. Nie przechowuj poza lodówką środków spożywczych łatwo ulegających zepsuciu (ciastek z kremem, jogurtów, kefirów, serków, wędlin) – może spowodować to wystąpienie zatrucia pokarmowego. Zabezpiecz żywność przed owadami.
9. Prowadź i propaguj zdrowy styl życia – odżywiaj się racjonalnie, bądź aktywny ruchowo, dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych.
10. Przebywając na wakacjach w swoim postępowaniu kieruj się zdrowym rozsądkiem.
autor: Adam  2011-07-05        Skomentuj 0

Zakończenie roku szkolnego 2010/2011

Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbędzie się 22. czerwca 2011 r. o godz. 8.30 w sali gimnastycznej.

Na uroczystości zakończenia roku szkolnego uczniów obowiązuje strój galowy.

Program uroczystości zakończenia roku szkolnego 2010/2011:

1.Wprowadzenie sztandaru szkoły.
2.Hymn narodowy
3.Wystąpienie Dyrekcji szkoły, przedstawiciela Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego.
4.Wręczenie nagród, dyplomów dla uczniów.
5.Wyprowadzenie sztandaru szkoły.
6.Program artystyczny – kl. III TZ technik technologii żywności pod kierunkiem p. E. Durki.
7.Spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach, wręczenie świadectw.

autor: Mirek  2011-06-21        Skomentuj 0

Konkursu Wiedzy o Francji
Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku uczniowie naszego liceum brali udział w kolejnej VIII już edycji  Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Francji. Etap szkolny odbył się 18 kwietnia br.  Najlepszymi, zakwalifikowanymi do etapu powiatowego okazali się :   
  • Marcel Mortka z klasy III TH
  • Wiktor Jędrzejczak z klasy III TH
    Dnia 30 maja br. w Gimnazjum nr 1 w Kunie odbył się etap powiatowy konkursu.  Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test pisemny a następnie najlepsi wykazywali się w części ustnej – finałowej wiedzą o Francji dotyczącą jej geografii, historii, ekonomii, polityki, sportu, sztuki, dnia codziennego  itp.
Miło nam , że w czołówce laureatów, otrzymując wyróżnienie, znalazł się nasz uczeń z klasy III TH Marcel Mortka.
Do konkursu uczniów przygotowywała prof. Dorota Kępińska.
    Uroczystość podsumowania konkursu i rozdanie nagród fundowanych w ramach realizowanych funduszy z Kutnowskich Grantów Oświatowych ph. „Sięgaj gdzie wzrok nie sięga” odbyło się dnia 13 czerwca br w Gimnazjum nr 1 im. A. Mickiewicza w Kutnie.
Warto zaznaczyć, że wszyscy uczestnicy etapu powiatowego, bez względu na zajęte miejsce,  zostali nagrodzeni  upominkami.
                Marcelowi serdecznie gratulujemy !!!
autor: Adam  2011-06-14        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl