środa, 22 września 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3851234
Dzisiaj: 465
IP: 44.192.254.246

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Zagraniczne szkolenie
Nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2, pan Leon Wieczorek,  od 28.11.2011r. w ramach projektu „Europejski Program Doskonalenia Nauczycieli Branży HoReCaa” -przebywa na dwutygodniowej zagranicznej praktyce zawodowej dla nauczycieli przedmiotów zawodowych, zawód kucharz i kelner, w Monachium (Niemcy). Praktyki zawodowe są jednym z najważniejszych etapów Projektu. Grupa 15 uczestników z Polski realizuje Program Doskonalenia Zawodowego w zawodzie kucharz. Podczas dwutygodniowego stażu w renomowanych kuchniach, restauracjach i hotelach, w rzeczywistych warunkach pracy będą poznawać nowe kierunki i trendy kuchni państw europejskich, w celu podniesienia wiedzy, umiejętności praktycznych, sztuki kulinarnej i gastronomii. Każdy z kucharzy realizując program doskonalenia zawodowego, poznaje zarówno kuchnię zimną, gorącą restauracji jak i kuchnie deserową (cukiernię), czy specyfikę organizacji imprez okolicznościowych. Kelnerzy z kolei poznają metody serwisu śniadań, lunchu i kolacji. Mają również okazję zmierzyć się z pracą w barze restauracyjnym oraz poznają podstawy somelierstwa. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W powyższym projekcie bierze udział 90 nauczycieli podzielonych na 6 grup. Do tej pory odbyły się3 zagraniczne praktyki: dwa razy we Włoszech, Portugalii, czwarta obecnie trwa… A piąta w Niemczech. Ta grupa zostanie podzielona na 3 zespoły do 3 hoteli ( 2 czterogwiazdkowe w Monachium i 1 trzygwiazdkowy pod Monachium – standard bardzo zbliżony ) – podzielenie nastąpi w Monachium.

Projekt realizowany jest w ramach umowy podpisanej z Ministerstwem Edukacji Narodowej przez Fundację na Rzecz Budowy Społeczeństwa Opartego na Wiedzy ,,Nowe Media’’ Olsztyn.

autor: Lewandowski  2011-12-07        Skomentuj 0

Nauczyciel ObrÓbki Mięsa w Szkole XXI wieku
Nauczyciele z naszej szkoły biorą udział w projekcie „Nauczyciel Obróbki Mięsa w Szkole XXI wieku”, gdzie po zakończeniu programu doskonalenia zawodowego uzyskają limitowany, prestiżowy certyfikat poświadczający nabycie nowych umiejętności zawodowych. Udział w projekcie jest niepowtarzalną okazją by zdobyć dodatkowe umiejętności zawodowe. Szkoleni są przez najbardziej cenionych oraz utytułowanych edukatorów sztuki kulinarnej, technologii obróbki mięsa i dydaktyki, które pozwolą udoskonalić warsztat pracy nauczyciela przedmiotów gastronomicznych.Odbywanie praktyk w przedsiębiorstwach polskich i zagranicznych przyczyni się do podniesienia kompetencji zawodowych, a zdobyte w ten sposób doświadczenie umożliwi wypracowanie najlepszych rozwiązań łączenia kształcenia teoretycznego z praktyką w kontekście ich wykorzystania i zastosowania w szkole.Beneficjentem projektu jest  Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego, które nastawia swoje działania na rozwijanie produkcji wołowiny kulinarnej i promocję wysokiej jakości mięsa wołowego, produktów regionalnych, a przede wszystkim na wsparcie dla wdrażania nowych produktów, procesów i technologii oraz na doradztwo i szkolenia. W projekcie biorą udział p. Joanna Andrzejewska i p. Monika Ziębińska.
Galeria
Film video
autor: Mirek  2011-12-04        Skomentuj 0

Olimpiada Przedsiębiorczości
W dniu 1 grudnia 2011r. przeprowadzone zostały szkolne eliminacje VII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. W olimpiadzie wzięło udział 42 uczniów. Najlepsze wyniki uzyskały uczennice: Ewa Śledziewska  kl. IV TZ - technik technologii żywności,  Aneta Waśkiewicz kl. III TZ - organizator usług gastronomicznych, Iwona Łuczyńska  kl. IV TZ - technik technologii żywności oraz Renata Kotlińska  kl. III TZ - organizator usług gastronomicznych.Opiekunem młodzieży była p. Elżbieta Golis.
autor: Mirek  2011-12-02        Skomentuj 0

Światowy Dzień Walki z AIDS
1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS w związku z tym w naszej szkole  Szkolne Koło LOP oraz PCK przygotowały prezentacje multimedialną, z której dowiedzieliśmy się, że wirus może dostać się do organizmu nie tylko podczas stosunku płciowego. Możliwe jest także zakażenie przez transfuzję krwi, przeszczepów, zabiegów chirurgicznych i przyjmowanie preparatów krwiopochodnych. Bardzo duże ryzyko stanowi używanie wspólnych żyletek, igieł i strzykawek.

Epidemiolodzy przypominają, że "wiedza ratuje życie". Wykrycie zakażenia wirusem HIV pozwala na wdrożenie– także u osób dorosłych – leczenia, które może opóźnić rozwój AIDS. Choroba wciąż, niestety, jest uznawana za śmiertelną. Jak się przed nią ustrzec? Specjaliści cały czas przestrzegają przed ryzykownymi zachowaniami – przypadkowymi kontaktami seksualnymi, używaniem narkotyków, zwłaszcza drogą dożylną, korzystaniem z zabiegów kosmetycznych (np. przekłuwania uszu), czy robieniem tatuażu w podejrzanych, nieprzystosowanych do tego miejscach.

Osoby, które ryzykowne zachowania, mogące zakończyć się zakażeniem wirusem HIV, mają już na swoim koncie, mogą zgłaszać się do punktów konsultacyjnych HIV/AIDS, gdzie bezpłatnie i anonimowo można porozmawiać z lekarzem i zrobić sobie test wykrywający obecność wirusa. Takie punkty znajdują się na terenie całego kraju.
autor: redakcja  2011-12-01        Skomentuj 0

SPOTKANIE W POWIATOWYM URZęDZIE PRACY
W dniach 25.11.2011r. i 28.11.2011r. uczniowie klas IV TZ I II ZSZ  uczestniczyli w spotkaniu z doradcami zawodowymi dotyczącym planowania kariery zawodowej ,, Kierunek- Rozwój”  w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kutnie.

Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów klas maturalnych  z zasadami panującymi na rynku prac wypełnialiśmy wiele ankiet, które ułatwiły nam dokonać wyboru  przyszłego zawodu. Dokonaliśmy samooceny, swoich mocnych i słabych cech charakteru. Zostaliśmy zapoznani z ofertami pracy

w poszczególnych miastach. Dowiedzieliśmy się także, w którym mieście są najwyższe koszty utrzymania. Osoby prowadzące spotkanie przekazały nam wiele cennych wskazówek, jak dokonać właściwego wyboru zawodu zgodnego  nie tylko  naszymi zainteresowaniami ale także  z zapotrzebowaniem na rynku pracy.
autor: redakcja  2011-12-01        Skomentuj 0

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą - cz. II

28 listopada 2011r. odbyło sie w naszej szkole spotkanie uczniów z przedstawicielem stowarzyszenia Diabetyków - Koło Miejskie w Kutnie.

Spotkanie poprowadzia p. Lilianna Kisielewska w związku z przypadającym 14 listopada Światowym Dniem Walki z Cukrzycą. Podczas tego spotkania omówione były kwestie związane z rodzajem cukrzycy i sposobami leczenia oraz najczęściej spotykanymi objawami tej choroby.

Pod koniec prelekcji zainteresowani uczniowie mogli zmierzyć sobie poziom cukru we krwi.

autor: Lewandowski  2011-11-28        Skomentuj 0

Wielka Lekcja Geografii
W dniu 18.11.2011r. 85 szkół z całego kraju wzięło udział w corocznym seminarium pod nazwą Wielka Lekcja Geografii, organizowany przez Uniwersytet Łódzki. Temat wykładów ,,Geograficzne wyspy- polifonia znaczeń" , zgromadził grupę specjalistów od meteorologii po podróżniku. Młodzież miała możliwość zapoznania się z warunkami przyrodniczymi jak i warunkami życia takich krajów jak Honkong, Tajwan, Indonezja. Tradycją Wielkiej Lekcji Geografii jest test sprawdzający wiedzę geograficzną. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów z klasy IV TZ - technik hotelarstwa. Wszechstronną wiedzą wykazał się Marcel Mortka zajmując szóste miejsce w rywalizacji indywidualnej. Do konkursu przygotowała uczniów p. Beata Michałkiewicz, nauczyciel geografii i hotelarstwa
autor: Lewandowski  2011-11-21        Skomentuj 0

LOP
Corocznie SK LOP pod kierunkiem p. J. Zielińskiej organizuje szkolną zbiórkę makulatury na rzecz schroniska dla zwierząt „Przyjaciel”. Październik- miesiącem ochrony praw zwierząt. W bieżącym roku zebrano 420 kg makulatury. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży surowców wtórnych (105 zł) kupiliśmy 16 kg karmy dla szczeniąt, którą przekazaliśmy schronisku „Przyjaciel”.
autor: Adam  2011-11-18        Skomentuj 0

Debata na temat wypadkÓw drogowych
W dniu 17 listopada 2011r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie wzięli udział w debacie „Wypadki na drogach – porozmawiajmy”, którą przygotował i prowadził Mirosław Ziębiński. Genezą akcji jest tragiczna sytuacja na polskich drogach i wciąż niewystarczający stopień wiedzy i świadomości problemu u młodych ludzi. Każdorazowo program przebiega pod innym hasłem przewodnim, w tym roku jest to: bezpieczeństwo w pojeździe, pasy bezpieczeństwa. Całość zorganizowana jest w związku ze Światowym Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, który przypada na dzień 20 listopada. Niezmiennie podstawową formą realizacji tego typu akcji w szkołach są jednak dyskusje i debaty młodszych uczestników ruchu drogowego. To ten element, który odróżnia tę akcję od wielu innych działań z młodzieżą. Młodzież dzieli się w sposób spontaniczny swoimi doświadczeniami, wymieniają poglądy, formułują wnioski, nierzadko bardzo dojrzałe i odpowiedzialne. Głęboko wierzymy, że tego typu zajęcia zwiększą świadomość młodych użytkowników dróg z zakresu bezpieczeństwa i pomogą dostrzec liczne problemy z nim związane.Akcja ma patronaty honorowe: Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Krajowej Rady BRD, Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Parlamentarnego Zespołu ds. BRD.
Akcję popiera Europejska Federacja Ofiar Wypadków Drogowych.

Galeria
autor: Mirek  2011-11-17        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl